Aparat stały

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Ja osobiscie nosiłam aparat stały.Miałam wade zgryzu ,ktora mi bardzo przeszkadzała ,czułam sie z nia strasznie!!!Byl warunek musialam wyrwac dwa stałe zeby!!Bardzo sie bałam jako 14 isc do dentysty wyrywac te zeby ale jakos pokonalam strach !Pozniej przez dlugi czas nic sie nie działo.Mialo byc tak,ze zeby same sie cofna ,nic sie samo nie cofalo.Caly czas rodzicom marudziłam.W koncu mama poszła ze mna prywatnie do ortodonty.Pani powiedziała,ze w tym wieku aparat wkladany duzo mi nie pomoze .Radziłaby zalozyc stały.Blogałam rodziców aby mi go zalozyli nio i sie udało:).Na drugi dzien strasznie cierpnialam,boala mnie cala szczeka!Nic nie moglam jesc:p mama mi robila zupki jak dla melej dzidzi:p.Po kilku dniach mi przeszlo a i jeszcze musialm sie przyzwyczaic !!! :hyhy: :hyhy: .Na wizyty powinnam chodzic co miesiac ale czasami chodzilam co 2,3 roznie to było.parat zdjela mi w tym roku w styczniu.Nosilam go 3 lata!!Jest ogormna poprawa!!!ALe nie jestem w 100& zadowolona :zdegustowany: .Jedna jedynka mi bardziej wystaje(minimalnie).Juz mogla ja dociagnac ech nio ale juz.Jescze przez miesiac kazlaa mi po zdjeciu aparatu nosic taki wkladany zeby zeby mi sie nie"rpzjechały" :przestraszony: .Nosze go do tej pory na noc :p tak na wszelki wypadek.
A jak jest z wami...???Czy wy tez nie macie w 100% ladnych zabków po stałym aparacie??
Ja myslam,ze zabki to bede miec super!!!No nie mowie ,ze nie mam ladnych no ale ta jedynka mnie troche wkurza chcoiaz minimalnie wystaje :dontgetit:
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
He... mnie na aparat nie stać, a zęby mam powykrzywiane każdy w inną stronę. Niestety córka po mnie odziedziczyła tą wadę:( Teraz nosi aparat zdejmowany, bo jej jeszcze mleczaki wypadają. Nie wiem jak to dalej będzie wyglądało, choć narazie jest mała poprawa. później pewnie będzie trzeba jej stąły założyć... no nic, zobaczymy:)
 

aga8811

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
184
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
A mi aparat na szczescie nie jest potrzebny mam w sumie proste zeby chociaz jeden zabek lekko mi wystaje ;/ ale ogolnie jest okey :p Kolezanki zawsze sie mnie pytaja jak ja to robie ze mam takie biale zeby :dezorientacja: Hmm Ja osobiscie tewirdze ze moje zeby sa zwykle i jestem zadowolona z nich :)
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
mi ejst potrzebny... rodzice ciagle patrza na moje zeby i powtarzaja "z tymi zebami trzeba jechac do ortodonty" ale jakoś od pól roku nie zapowiada sie na to... a ja che nosic aparat! kiedys myslałam ze to obciach, ale lepiej teraz... w młodszym wieku łatwiej jest wyprostowac zeby niz potem na starość... nie chce miec takich krzywych i ciagle męcze rodzicom :D:D hehe moze w koncu bede go miała ... :D
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja nie miałam stałego, ale mój brat miał. Pamiętam że jego też bolało po założeniu. On nosił go tylko rok. Mi sie wydawało, że to za mało. I po zdjęciu była poprawa. Ale teraz jakoś i tak nie ma super idealnych zębów. Tak jak Ty myślałam, że bedzie miał uśmiech jak z reklamy :p Tylko, że on nawet nie nosił tego nie stałego później, a powinien...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez mialam dwie gorne czworki wyrwane, bo mi sie zeby w buzi nie miescily
nosilam aparat, ale zdejmowany przez dlugi czas, teraz jest juz prawie oki, kly mi za bardzo wystawaly :)
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
a ja powinnam nosic aparat bo mam szpare miedzy zembami ale nie chce stalego a na sciagany jestem za stara :/
i dlatego bede do konca zycia miala szparke :p
no chyba ze wyleca mi zeby i bede miala sztyczne :p :D
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
a ja powinnam nosic aparat bo mam szpare miedzy zembami ale nie chce stalego a na sciagany jestem za stara :/
i dlatego bede do konca zycia miala szparke :p
no chyba ze wyleca mi zeby i bede miala sztyczne :p :D
Ja też mam szparke :p
Mi sie ona podoba :D
Moja prababcia też miała i jakoś żyła :)
A jak byłam u ortodonty, to nie chciała mi zakładać aparatu,
bo powiedziała, że taka już moja uroda :}
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Ja mam krzywy zgryz i szparke między dwoma ząbkami
i pewnie będe musiała nosić aparat :(
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
no napewno masz racje :D
ten aparat chyba nie jest taki straszny..
moja przyjaciółka nosi aparat od roku i już niewyobrażam sobie jej bez "metalu" :p
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
ja tez teraz mam takie ale szparki miedzy trojkami a piatkami aqle tego nie widac :)
a ja mam miedy jedynkami i to widac....nawet bardzo
ale tak ogolem to mawet mam proste zeby.....no moze nie proste ale nie ma tak zle
a do szparki juz sie przyzwyczailam :p
 
Do góry