Aparat Stały Na Zęby

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Moze to ten taki co sie taki kask czy upzasz nosi on napenwo syzbciej działa XD
 

emilciakofanie1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Katowice
Mam małe pytanko! Czy ktoś z was ma bi helixa? jak sie to zakłada? czy bardzo przeszkadza? czy mówi się normalnie? i w ogóle napiszcie mi wszystko co wiecie o tym! czekam!
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.

jozwie4

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0


4000? tysiecy ,chyba zartujesz? ja nosze aparat pół roku i wydałam juz 3.000 na góre i dół + co miesiac wizyty 100zł ,czyli rocznie 1200zł (a mam miec 2,5 roku) ,zatem troszke matematyki 3.000+3.000=6.000 no i jak zdejmuja Ci aparat to jeszcze kupujesz aparat na noc .

6.000 +800zł= 6.800 mnie tylke wyniesie aparat.

Jezeli chodzi o noszenie aparatu nie jest tak źle ,zakładania aparatu wogóle nie boli ! to sa tylko mity, po załozeniu aparatu w pierwsze dni lekko dosłownie lekko bolą ,a jak później kolejne wizyty to juz norma.

Pozdrawiam!


To wcale nie są mity. :( Założyli mi wczoraj - nie mogę nic jeść, ból sprawia mi nawet mówienie. Już wzięłam leki przeciwbólowe, ale mało pomogły. A w nocy spać nie mogłam.

Każdy reaguje inaczej, ma inną wrażliwość. Widać Ty miałaś szczęście.

A ja siedzię i się zastanawiam po co mi to było. :/ Mam nadzieję, że wytrwam - bo szkoda kasy by było.
 

Attachments

  • 5af913a1a8d7d39f.jpg
    5af913a1a8d7d39f.jpg
    64,3 KB · Wyświetleń: 29

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Magnolia18 u to współczucia... Ja nie miałam aż tak źle... Ale to tylko kilka pierwszych dni tak jest a później wraca do normy... No wiesz jeśli by Ci nie zależało na Twoim uśmiechu to byś nie zakładała aparatu.. Ale na prawdę warto...
 

jozwie4

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nooo i miałabym jeszcze pytanko.

Ile kosztują takie specjalne szczoteczki do czyszczenia? Czy są naprawdę niezbędne? Nie wystarczy, że myję po posiłkach elektryczną szczotkeczką?

Mam aparat od wczoraj i zęby bolą niemiłosiernie. :( Od osrtodonty dostałam jakiś wosk, ale nie spytałam go jak go się używa.
Mówił, że to na podrażnienie policzków od wewnątrz. Go się rozpuszcza? Czy przykleja na policzku, czy na aparacie?

Z góry dzięki za odpowiedź ;) :sexy:
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Co do szczoteczki to ja używałam normalnej chodź dentystka mówiła mi że powinnam mieć taka w środku mniejsze włoski a na zewnątrz dłuższe... A co do wosku to urywasz sobie kawałeczek wkładasz pod ciepłą wodę to tak jakby się roztapia i przykładasz na miejsce w które Cię boli... I wtedy aparat nie odziera się o wargi... :)
 

Agnes1036

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2007
Posty
170
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies...
Ja bede miec w marcu i troche się boje bo nigdy nie chciałam miec aparatu ale musze ze względu na krzywy i zęby zgryz .Bo inaczej miałam bym jakąs operacje dlatego ze te przekrzywienie jest po jakims urazie jak byłam mała to upadłam strasznie mocno i walnełam szczeną o beton az nie mogłam złapac odechu. I tera mam bardzo przekrzywione zeby ale tylko te przednie na górze bo wszystkie inne są ładne. Ale chciałabym wiedzieć czy z aparatem można uprawiac wszystkie sporty nawet takie w których łatwo o przewrócenie sie czy to szkodzi jak sie przewróce albo cos sie stanie ? czy bedzie tak jak przy zwykłym upadku?
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Agnes, możesz spokojnie uprawiać wszystkie sporty.. ;p
 

jozwie4

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co do szczoteczki to ja używałam normalnej chodź dentystka mówiła mi że powinnam mieć taka w środku mniejsze włoski a na zewnątrz dłuższe... A co do wosku to urywasz sobie kawałeczek wkładasz pod ciepłą wodę to tak jakby się roztapia i przykładasz na miejsce w które Cię boli... I wtedy aparat nie odziera się o wargi... :)


Dzięki :* Naprawdę mi pomogłaś. Dziś już jest lepiej - w sumie jeść jeszcze nie mogę, ale przynajmniej nie boli aż tak. ;) Czyli powoli wdrażam się w funkcjonowanie z aparatem.

I masz rację - gdyby nie zależało mi na ładnym uśmiechu nie zdecydowałabym się na aparat. A dla prostych ząbków można trochę pocierpieć. ;)

Pozdr. :]
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Ależ nie ma za co :]
Na początku też nie mogłam jeść... Z tego co pamiętam nawet parówka sprawiała mi problem aby ją przegryść... :]
Ale później wróciło wszystko do normy :)
 

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Agnes w sporcie nie przeszkadza, ale jesli dostaniesz piłką to miłe to to nie jest.

Mialam raz taka sytuację w szkole, wf na boisku, gramy w noge, i ktos tak kopnął, ze dostałam prosto w usta, krew może nie lała sie, ale troche leciała.Miałam rozwaloną wargę wewnątrz. ;/ nie było to fajne uczucie.
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
Ja też raz miałam wypadek na w-f, zderzyłam się z przyjaciółką aparatem- no i miała ślad. Mnie na szczęście nic nie bolało.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Nie nieźle dziewczynki... Ja na szczęście nie miałam takich akcji... :)
Ale miałam wypadek samochodowy i poleciałam jakby w przód....Pierwsze co zrobiłam jak wysiadłam z samochodu to dotknęłam zębów czy mam aparat :|
 
Do góry