Aparat Stały Na Zęby

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
temat mojego aparatu na razie ucichł xD ale trzeba go będzie znowu w domu poruszyć żeby o tym nie zapomnieli moi rodzice :p
 

emilciakofanie1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Katowice
mam jeszcze jedno pytanie! bo byłam dzisiaj u orto i powiedziałą mi że lepszy dla mnie bedzie aparat bezligaturowy! czy to jest ten taki niewidoczny? jak on wygląda bo nigdzie nie moge znaleźć a i napiszcie mi prosze co to jest bi helix czy coś takiego bo to tez bede miała! z góry dziękuje :*
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
a tak na poważnie, bardzo boli? :> bo ja chcę, ale wszyscy mi odradzają i mówią że umrę z bólu :p
 

domcia64

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ja też nie chciałam mieć aparatu. Ale jednak się zdecydowałam. Zakładanie nie boli, później trochę się dziwnie czuje , no i to że na początku zachacza czasem o wargi i krwawi ale to tylko kilka dni na samym poczatku. Ja do tego wszystkiego miałam jeszce szynę. Pierwszy dzieć nie mogłam jeść przełykać śliny, płakałam, ale teraz nie żałuje. Aparat mam już ponad rok na gwiazdkę mi zdejmą...:) Już się przyzwyczaiłam, moi znajomi też...W całowaniu nie przeszkadza, w jedzeniu też nie.... I chyba będę za nim trochę tęsknić..:) hehe:) Mnie ogólnie aparat szyna wizyty wyniesie ok 7 tysięcy bo aparat na dół i góre 1500 razem 300, za każdą wizytę 100zł:) ale myślę ze warto żeby miec ładne i proste zęby: pozdrawiam :)
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
mam jeszcze jedno pytanie! bo byłam dzisiaj u orto i powiedziałą mi że lepszy dla mnie bedzie aparat bezligaturowy! czy to jest ten taki niewidoczny? jak on wygląda bo nigdzie nie moge znaleźć a i napiszcie mi prosze co to jest bi helix czy coś takiego bo to tez bede miała! z góry dziękuje :*
Bez ligaturowy to taki w którym nie ma tych gumek na przedzie... Przynajmniej tak mi się wydaje :) A co do bi helix nie mam pojęcia co to o_O



A jeśli chodzi o aparat to nic nie boli przy zakładaniu... Tylko przez pierwsze 3 dni wargi troszkę bolą bo aparat się odziera.. Ale później wraca do normy :) Ogólnie aparat fajna sprawa :) Miałam ale już nie mam ;( A szkoda bo się w nim zakochałam ...
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
Co do bólu, to według mnie różnie.
Zależy to od uzębienia, ust, tego wszystkiego...
Mnie wargi nie bolały, za to zęby strasznie, przez pierwszy tydzień nic nie mogłam jeść...
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
A mnie wargi bolały ale to przez pierwsze 3 dni a później było OK... Ale moja dentystka dała mi taki plaster wosku i przyklejałam sobie to na aparat i odzierania już tak nie czułam... A jeśli chodzi o ból zębów to wiadomo że jakiś tam jest... Ból był no ale dało się znieść :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
dobra, to jeszcze jedno pytanie :> wszyscy tu mają Damony? czy może ktoś ma Roth'a :>? jest 2 razy droższy, 2 razy krócej się go nosi i.. no właśnie, co jeszcze :>
 

Landryna16

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Jeżeli chodzi o aparat stały , to ja noszę i jestem zadowolona . Mam już 8 miechów a moje ( teraźniejsze ) piękne ząbki w niczym nie przypominają tamtych tragicznych krzywizn. Myślałam , że będzie mi on przeszkadzał i , że faceci się będą ode mnie odsuwać . Nic bardziej mylnego!!! Im to nie przeszkadza . Cena jednego łuku to około 1500 zł plus drugie tyle wizyty. Wyjdzie cię to razem , dobre 7 tys. Ale naprawdę warto . Zakładanie nie boli, ale , potem jak ci te zęby ciągnie , to przez parę dni może trochę pobolewać :)). Ale jest gites :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
chodzi o to, że dentysta zaproponował mi 2 aparaty, Damona i Rotha. I nie wiem w czym ten Roth jest lepszy od Damona. {a to że jest lepszy wnioskuję po tym że jest 2x droższy <;} Iiii tak sobie pomyślałam, że może ktoś ma tego Rotha i mi powie coś o nim :>
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Może chodzi o to że jeden jest kosmetyczny czyli przezroczysty (droższy) a drugi metalowy zwykły (tańczy) i może to są te nazwy ... Ale nie wiem która nazwa do którego aparatu :/
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
no trudno, zadzwonie tam jeszcze i się popytam ;> on tam mi mówił że ten Roth (droższy ;)) wpływa od razu na ukorzenienie zębów, a nie na same zęby jak Damon, dzieki czemu proces leczenia jest o połowę krótszy.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
dobra już wszystko wiem :D roth to ten tanszy, a damon drozszy, cos mu sie pomieszało <; no i wymienił mi te zalety. teraz już tylko założyć ten aparat i jak najszybciej zdjąć :>
 
Do góry