Aparat Stały Na Zęby

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
To dobrze :D Ale ja chyba nie bedę mieć stałego, tylko czasowy.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|

Kasiaczek.k8

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
Ja mam dwa stałe, góra i dół, jeden 1 rok i 10 miesięcy, drugi 1 rok i 4 miesiące. Mówiąc szczerze, to nie wyobrażam sobie życia bez nich:). Wiem, że to brzmi dziwnie, ale ja je kocham poprostu, chociaż czasem mocno mnie denerwują i mam obsesje na punkcie mycia zębów... Efekty są dużo lepsze od tego co można osiągnąć aparatem ruchomym. Koszty są co prawda nieporównywalne, ale efekty także :). Mnie jeden aparat kosztował 1500zł, wizyty mam co około 6 tygodni, ponieważ ortodonta już zbyt wiele zrobić nie może, chodzi tylko o drobne korekty, które nie wymagają ciągłej kontroli. Nie wiem dlaczego Wy płacicie po 100 zł za wizytę, ale ja za każdą, taką z uczynnieniem też, płacę 50 zł i to niezależnie od tego co zrobiłam z tym aparatem, raz przegryzłam pierścień:D Nie wiem jak, ale przegryzłam...
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
24. kwietnia mam wizytę u orto. Mam nadzieję, że do 24 zdarzę wyleczyć wszystkie zęby. Wydzwaniam po dentystach i wizyta 18.03 jakaś nadzieja.
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
A czemu leczysz tak pośpiesznie zęby?
tzn. chciałabym mieć już przed wizytą wyleczone. Kolejki są masakryczne, więc muszę się starać jak najszybciej. A tak poza tym to z czegość ważnego zrezygnowałam, na rzecz aparatu dlatego zawzięłam się, że zrobię to szybciej niż miałam to zrobić, więc tak to jest. Cieszę się w sumie na myśl o aparacie.
 

DaruSkaxDxD

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
ja mam aparat stały, nosze go juz ponad dwa lata....
po swiętach idę umawaić się na sciaganie
i powiem wam tak : od kiedy mi go zalozyli nie zwracam na niego jakies szczegolnej uwagi.
Choć inaczej patrze juz na osoby ktore nosza aparaty.
Ja po zalozeniu aparatu nie mialam praktycznie zadnych przykrosci ze strony znojomych itp, czasem jakies odyzwki jak sie z kims klocilam, ale o takich rzeczach sie zapomina.
A o9 zakładaniu : samo zakładanie nie boli, boleć może jedynie cię szczęka nieco, bo jednak dlugo trzymasz otwratą buzię ( ok 3h) i ewentualnie język, przez waciki, pozniewaz zeby przy zakladaniu aparatu musza byc suche ,a wacicow masz wtedy w buzi pelno, co nie jest przyjemne.
Z blem zebow jate tak : przez pierwszy dzien : przyzwyczajasz sie, przez (maksymalnie)5-3(minimalnie) dni zeby bola, poniewaz czuja zmiane i juz powloli odczuwasz przemieszczanie sie "jakby". pozniej zeby bola tylko po wizytach,przy naciaganiu luków itp ale to lgicze, pozniej to kwestia przyzwyczajenia i nawet nie bedziecie wiedzialy kiedy zleci hyhyh

A ogólnie życzę powodzenia i zrozumienia od innych xDxD, ja już kończę zabawę z apparatem i bardzo ciesze sie ze juz koncze leczenie,a przedewszystkim,ze mam ladne proste zeby !! a to najwazniejsze...
 

3trufla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
za siedmioma górami
Ja marzę o aparacie stałym od lat ale jest dla mnie za drogi. Na sam aparat to jeszcze bym wyskubała, ale te wizyty i reszta... :mruga:
DaruSkaxDxD napisz ile mnie więcej wyszło Ci za te dwa lata, bo wizyty kosztują podobno po 100 zł, ale jak sie wymienia te gumki to też się dopłaca?
________________________
znasz sekret?
www.sekretpiekna.net
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
3trufla czytam wiele o aparatach i z tego co wiem to za gumki na pewno się nie dopłaca. U niektórych wizyty są po 50 zł, to w zależności gdzie ja np. będę miała po 80 zł. A myślałaś, żeby wziąść aparat na raty? cena się rozłoży i będzie łatwiej. Już nie mogę się doczekać. tralala
 

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
Ja też spłacałam aparat w ratach, ale to tylko przez wygodę, żeby nie wozić tyle kasy. Więc przy każdej wizycie spłacałam część. Na pewno byś znalazła jakieś ortodontę, który zgodziłby się rozłożyć to na raty.
 

Stassy

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
373
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z co 5 kinder niespodzianki
Ceny są różne w zalezności od ortodonty, ból też jest rózny- w zalezności od pacjenta ;)
Ja będę miała aparacik dokładnie za tydzień- 20 marca i za jeden łuk płacę 1300, drugi łuk będe miała zakładany dopiero za około 2 miesiące. Musiałam wyrwać dwa zeby na górze, ale powiem wam, że zrobiłam to z przyjemnością... Kiedy ortodonta załozył mi separatorki na osatnie zeby tego dnia było jeszcze znośnie choć czułam jakbym miała mięso miedzy zebami ;) ale następnego dnia rano usiadłam na łóżku i zaczełam płakać z bólu. I tego dnia jeszcze wcisnełam sie na szczupaka do stomatologa żeby mi wyrwał dwa zeby bo chociaż gumeczki były z tyłu ja miałam tak ciasno zeby że bolały mnie wszystkie nawet przód i całe podniebienie. Miałam nawet problem z połykaniem a co dopiero o gryzieniu mówić. Boleć przestało po 2 tygodniach dlatego już wiem co będzie za tydzień jak mi druty założy. Kilka tygdoni mam z głowy. Ale coś za coś.
Wizyty u mnie przed załozeniem aparatu 30/50 zł zalezy co robił i 70 za dwa zdjęcia. A po założeniu aparatu za wizytę będę płacić 80 zl.
 
Do góry