Aparat Stały Na Zęby

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mnie też sie najpierw widział najbardziej ten łuk od wewnętrznej strony,ale tak jak napisałam powyżej i w dodatku strasznie psuje zęby ;/ Ale i tak to nie zależało odemnie :) Orto wybiera aparat bo to najbardziej od wady zależy :p A najbardziej mi sie widzi ten przeźroczysty bo go nie widać w przeciwieństwie do tego 1 ;/
 
K

katatonia

Guest
Ja się niedługo wybieram do ortodonty...zobaczymy co będzie. Dentystka twierdzi, że aparat będzie. Z jednej strony nie chcę aparatu na zęby, a z drugiej strony to przecieżdla mojego zdrowia i dobrego wyglądu, więc jakiś czas w sumie można się pomęczyć :)
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Ja się niedługo wybieram do ortodonty...zobaczymy co będzie. Dentystka twierdzi, że aparat będzie. Z jednej strony nie chcę aparatu na zęby, a z drugiej strony to przecieżdla mojego zdrowia i dobrego wyglądu, więc jakiś czas w sumie można się pomęczyć :)

Jeśli masz możliwość mieć aparat to warto się trochę pomęczyć ,żeby mieć śliczne zęby później.:)
 
K

katatonia

Guest
No dlatego pewnie się "skuszę". Idę w przyszłym tygodniu zarejsetrować się, więc zobaczymy na kiedy będzie termin i co mi lekarz powie.
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Mój kolega stwierdził ,że mój aparat jest sexowny. ;d
I mam pytanie, jak reagują wasi znajomi/chłopacy na aparat?
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
ja juz nie nosze :p ale znajomi ktorzy mnie znali przed zalozeniem aparatu ;) ciagle mowili ze mi pasuje :p Inni, że zazdroszczą, bo oni nie mogą sobie na taki luksus pozwolic poki co :)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Mój kolega stwierdził ,że mój aparat jest sexowny. ;d
I mam pytanie, jak reagują wasi znajomi/chłopacy na aparat?
mi raczej nic nie mowili :) chyba po prostu przyzwyczaili sie do tego że nosze aparat :]
pamietam kiedyś moi koledzy powiedzieli że mam fajne "rusztowanie " na zębach :D :D

już jutro zdjemuję aparacik ;)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
rusztowanie? ojej. ;D
fajnie ,że jutro zdejmujesz!. ja jeszcze roook + jakiś miesiąc. ;D

nom :D moi koledzy to mają pomysły :]

z jednej strony ciesze sie że już zdjeme ten aparat ale tez troche jest mi szkoda. Przyzwyczaiłam sie do niego :)
no i też sie troche boje ściągania :/ bo moja koleżanka miala ściągany tydzien temu i mowiła że jak ściągają te pierścienie to boli :/
to boje sie co to bedzie jutro
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
no mam taka nadzieje :)
jakoś musze przezyć :)

ciekawa jestem jak bede wyglądac bez aparatu.
pewnie nie bedę mogła sie przyzwyczaić że już nie mam "rusztowania" na zebach :D:D
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
koniecznie zrob sobie po zdjeciu ;p czyszczenie zebow u dentysty ;p bo zostaja przebarwienia miedzy zebami, ktorych sie nie da wyczyscic szczoteczka :)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
dzięki za poradę :] ale nie wiem czy bedzie mi potrzebne to oczyszczanie zębow u dentysty.
moja kolażenka tydzien temu ściągała sobie aparat i ortodontka od razu jej wyczyściła ząbki tak że teraz nie ma żadnych przebarwień :)
(obydwie chodzimy do tej samej orto)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
no juz jestem bez aparaciku :]
nie moge sie przyzwyczaić do mojego wyglądu :D tak jakoś teraz wyglądam ... inaczej :D
i ząbki mam bielsze niż przed założeniem aparatu :]
najbardziej sie bałam ściągania pierścieni ale nie było aż tak źle :]
ogolnie ciesze sie ze juz mam proste zęby :] warto sie było męczyć prawie 2 lata z aparatem :) bo efekt jest super :)

na początku wrzesnia mam jechac po aparat retencyjny.
a narazie mam przklejony taki cieniutki drucik z tyłu na dolnych zębach .
 

Fijolka90

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ziemia
Mam pytanie: Jak się już założy aparat to co trzeba do niego mieć? I jeszcze jedno: czy to wybielanie zębów po leczeniu jest konieczne? I od czego zależy czy ktoś będzie miał aparat stały czy też może ruchomy (ten na noc)? Od wieku czy też może od wady? Obecnie mam 19 lat i w wieku 12/13 lat byłam już leczona u ortodonty, ale leczenie to zostało przerwane. Wtedy miałam aparat ruchomy.(Może te informacje się przydadzą przy odp na moje pytania) :)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Mam pytanie: Jak się już założy aparat to co trzeba do niego mieć? I jeszcze jedno: czy to wybielanie zębów po leczeniu jest konieczne? I od czego zależy czy ktoś będzie miał aparat stały czy też może ruchomy (ten na noc)? Od wieku czy też może od wady? Obecnie mam 19 lat i w wieku 12/13 lat byłam już leczona u ortodonty, ale leczenie to zostało przerwane. Wtedy miałam aparat ruchomy.(Może te informacje się przydadzą przy odp na moje pytania) :)
w twoim wieku aparat ruchomy raczej nic nie pomoże, bo aparaty ruchome stosuje sie głownie u dzieci.

wybielenie nie jest konieczne :) (przynajmniej w moim przypadku nie było)
jak się ściąga aparat to ortodontka potem oczyszcza zęby z kleju i czasem po zdjęciu aparatu zęby sa bilesze niż przez załozeniem ;)
 

Fijolka90

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ziemia
Dzięki za odpowiedź Czekoladka3 :) Jak tak sobie przeglądam te oferty gabinetów ortodontycznych, to ogarnia mnie przerażenie. Wynika z tego, że za aparat będę musiała zapłacić ok 3tys. zł... Pytanie tylko skąd ja wezmę tyle kasy? Czy 'wyrobienie' i założenie aparatu to największe koszty, czy w późniejszych etapach też trzeba będzie płacić za wymianę lub wyrabianie czegoś?
 
Do góry