Aparat Stały Na Zęby

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Czy ktoś mógłby mi powiedziec ile w przybliżeniu musiałabym nosic aparat?
Moja przerwa miedzy gornymi jedynkami wynosi ok 1.cm
I to jest raczej główna wada.

Z pewnością tak jak wszyscy, czyli od 1,5 do 2 lat. Bo to nie zależy za bardzo jaką masz wadę, bo moja główna wada została zlikwidowana po 3miesiącach, ale musze nosić jeszcze, żeby się nie cofnęła. ;)
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Witam wszystkie aparatki ;) Ja już kończe z tym żelastwem i za tydzień jade ściągać :p Prosze, opowiedzcie mi jak to wygląda ( bo nie chce mi sie czytać 62 stron, chyba rozumiecie) :] I czy to boli? Mam aparat tylko na górnej szczęce i bardzo się boję, czy będzie boleć ściąganie :mruga: A i chciałabym mieć po ściągnięciu angielski, biały uśmiech, czy nie znacie jakiejś nie za drogiej pasty do zębów( bądź płynu do płukania ust), która fajnie wybiela uśmiech?? Z góry dziękuję za pomoc i jakby chciał ktoś, coś wiedzieć o aparacie (ceny, zakładanie itp.) to służę pomocą : BB)
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
sheiscool, i tak już po kiszce, ale ja bym wybrała.. hmmm.... może jasny błękit? Wybiela optycznie zęby i jest estetyczny :D A co wybrałeś, jaki kolor??

Ja mam aktualnie czerwone i za bardzo mi sie nie podobają, ale cóż <_< I tak za niecałe 3 dni ściągać jade :p :D
 

Attachments

  • Zdj_cia_0018.jpg
    Zdj_cia_0018.jpg
    120,1 KB · Wyświetleń: 91

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
nikoletttttta śliczny masz uśmiech.
Ja wybrałam czarno-zielone. Na przemian mam, i na prawdę bardzo ładnie wyglądają. ;)
Uhhh. już czuję ,że czwórki na dole mnie bolą jak gryzę, bo zmieniła mi łuki na stalowe 18-nastki.
Następną wizytę mam 28września i będzie mi zakładała takie gumki na wyciągnięcie szczęki do przodu. Też to miałaś może?
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Nie, nie maiłam tych gumek, ale coś o nich słyszałam... Podobno katorga, ale przeżyjesz :wink: Ahhh... jeszcze tylko 2 dni ii.... aparacik ściągamyyyy... Już się nie moge doczekać :D A ile ty już nosisz aparat, sheiscool??
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Ohh nie strasz mnie.!
Ja aparat mam od 16 marca, a na dole od 8 maja. ;)
Szczerze to nie wyobrażam sobie jak będą mi go ściągać. Lubię go, ale tylko wtedy gdy mnie zęby nie bolą po zmianie łuków. :D
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja też nie wyobrażam sobie sciągania ;( Ale czego sie nie robi dla olśniewającego uśmiechu :D A nie znacie może jakiejś fajnej pasty do wybielania :?:
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Ja mam Kolgejt Łajtening 3D. nie wiem jak się pisze. ;D
Aaa, w ogole. jak się ściąga aprat? możesz mi powiedzieć? ;D
Ja po ściąganiu sobie wybielę ząbki. :)
To już jutro, tak?
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
No jutro, jutro... Jak na razie to jestem zielona jak sie to coś ściąga, ale jutro (jak oczywiście przeżyje) to napisze cały przebieg wydarzeń i towarzyszące uczucia ;) Dzięki za podanie pasty... Na pewno skorzystam :p
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
okej, byłabym wdzięczna z relacji jutrzejszego dnia. ;)
sama nie mam pojęcia jak zamki się odkleja.? bo chyba nie na siłę, nie?;D
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
No ja właśnie słyszałam, że na siłę i te pierścienie też <boi sie> Ale jutro się okaże :D

Całe szczęście ,że ja nie mam pierścieni.!;p

Jutro jade na zdjecie ... a co to sa te WYCISKI ??

To dopiero zaczynasz swą przygodę z aparatem?;>
Wyciski potrzebne są do zrobienia aparatu. Nic strasznego. Nie boli, po prostu pani taką masę wkłada Ci do buzi aby odcisnęły się zęby. Chwila moment i po wszystkim. ;)
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
"Całe szczęście, że ja nie mam pierścieni.!;p"

Jak to nie masz... chyba każdy kto ma aparat to je ma :)

1s.jpg
Naprawde nie masz?? Jeżeli ich nie masz to sie ciesz ;) A ja za 2h będę na fotellu ;)
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Nie mam pierścieni, bo mam najnowszy aparat. Same zamki i druty. ;)
Akurat moja wada jest taka ,że nie musiałam mieć starego aparatu.
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Już jestem po :D

Przebieg ściągania aparatu stałego:
- ortodontka wzięła takie małe kleszczyki i ja myślałam, że mi najpierw te gumki ściąga (wyglądało to podobnie jak przy normalnej wizycie) a ona już mi cały aparat wyjęła, nawet nie wiem kiedy mi te pierścienie wyciągnęła xD i dała mi go na pamiątkę :D haha
- później wzięła takie podobne coś jak do borowania i po całych zębach jeździła (nic nie bolało!)
- potem wymieniła tą końcówkę (tą co wyglądała jak do borowania) na taką płytkę i dalej szlifowała (to już tochę poczułam bo musiała pod dziąsło wjechać i sie krwi polało że hej :p)
- potem mi zrobiła wyciski ( myślałam,że zwymiotuje xD)
- powiedziała, że jutro z 200 złotymi do niej przyjechać po płytkę retencyjną i już :)

Ale uczucie dziwwwne xD Tak pusto i gładko... Kupiłam paste “Colagate Max White” i po pierwszym myciu mam śnieżnobiałe ząbki, nawet wybielać nie musze :D
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Zrób zdjęcieee!. ;)
Kurczę, to jak oni te zamki odklejają ,że nawet nic nie poczułaś? ;P Hihi.
Cieszę się ,że jesteś już wolna od złomuu. ;P
 

nikoletttttta

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Nic, nie poczułam, no może taki lekki nacisk ale prawie niewyczuwalny, ja też nie mam pojęcia jak to robią o_O <_< ... ale to nie jest ważne :D nAjgożej było, jak mi ten 2 raz szlifowała to sie krwi troche polało :/ Ta gładkość i pustka w buzi - bezcenne :) Już sie prawie przyzwyczaiłam :D Ja też sie ciesze, a teraz trzymam kciuki za Ciebie :D

A oto zdjęcie moich ząbków:
gdahdfhz.jpg
Ato aparacikuu:
Zdj_cia_0096.jpg
Zdj_cia_0098.jpg
Zdj_cia_0104.jpg
Zdj_cia_0096.jpg
Teraz się mogę w ortodonte bawić :) xD
 

sheiscool

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Jejj. Zazdroszczę.! Śliczne ząbki masz!.
Haha, a moja orto ciągle powtarza ,że może zostanę orto, bo już we wszystkim się tak dobrze orientuję. Nawet gumki sama sobie zakładałam. ;)
 
Do góry