Antykoncepcja - ile to kosztuje?

D

Dorka123

Guest
zapytaj, moim zdaniem to fajne i wygodne rozwiązanie, bo nie tracisz ciągłości, nie wybijasz z rytmu, a jaki masz przy tym komfort psychiczny ;)
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Polecam krążek Nuvaring, kosztuje co prawda 49,90zł (niedawno 45,90) ale jest świetny. Pozdrawiam:)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
llli napisał:
Polecam krążek Nuvaring, kosztuje co prawda 49,90zł (niedawno 45,90) ale jest świetny. Pozdrawiam:)
Krążek fajna sprawa ale niestety czasem się "ściąga" nie miałaś z tym problemu?? no i troszkę drogi... dla mnie bardziej odpowiednie są pigułki czy któraś z Was ostatnio zmieniała na "tańsze" a takie same pigułki?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
czarna!! napisał:
Polecam krążek Nuvaring, kosztuje co prawda 49,90zł (niedawno 45,90) ale jest świetny. Pozdrawiam:)
Krążek fajna sprawa ale niestety czasem się "ściąga" nie miałaś z tym problemu?? no i troszkę drogi... dla mnie bardziej odpowiednie są pigułki czy któraś z Was ostatnio zmieniała na "tańsze" a takie same pigułki?
na krążek chyba bym sie nie zdecydowała, biorę pod uwagę tabletki i ewentualnie plastry, jednak tabletki wychodzą sporo taniej wiec padło na nie, wolę wydać nieco ponad 20zł niż 60, dla mnie to spora różnica, tym bardziej ze obie formy są skuteczne i jestem dobrze zabezpieczona. Teraz zaczynam brać Vibin, właśnie dlatego bo tańsze od poprzednich a skład ten sam;)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
koozka napisał:
Polecam krążek Nuvaring, kosztuje co prawda 49,90zł (niedawno 45,90) ale jest świetny. Pozdrawiam:)
Krążek fajna sprawa ale niestety czasem się "ściąga" nie miałaś z tym problemu?? no i troszkę drogi... dla mnie bardziej odpowiednie są pigułki czy któraś z Was ostatnio zmieniała na "tańsze" a takie same pigułki?
na krążek chyba bym sie nie zdecydowała, biorę pod uwagę tabletki i ewentualnie plastry, jednak tabletki wychodzą sporo taniej wiec padło na nie, wolę wydać nieco ponad 20zł niż 60, dla mnie to spora różnica, tym bardziej ze obie formy są skuteczne i jestem dobrze zabezpieczona. Teraz zaczynam brać Vibin, właśnie dlatego bo tańsze od poprzednich a skład ten sam;)



No właśnie 20 zł to nie 50 a jednak co miesiąc trzeba kupić opakowanie albo co 3 miesiące 3 na raz i tu już się robi niezły koszt. Ja też miałam wcześniej droższe pigułki Yasminelle zmienione na Vibin mini i mimo obaw na początku teraz bym zdecydowałą się na zmianę dużo szybciej
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Nigdy mi się nie zdarzyło, aby krążek mi wypadł, stosuję go już 6 miesięcy. Co najlepsze, nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu,m tak jak w przypadku tabletek, także pozdrawiam! :0 Ja jestem zadowolona !
 
D

Dorka123

Guest
koozka napisał:
Polecam krążek Nuvaring, kosztuje co prawda 49,90zł (niedawno 45,90) ale jest świetny. Pozdrawiam:)
Krążek fajna sprawa ale niestety czasem się "ściąga" nie miałaś z tym problemu?? no i troszkę drogi... dla mnie bardziej odpowiednie są pigułki czy któraś z Was ostatnio zmieniała na "tańsze" a takie same pigułki?
na krążek chyba bym sie nie zdecydowała, biorę pod uwagę tabletki i ewentualnie plastry, jednak tabletki wychodzą sporo taniej wiec padło na nie, wolę wydać nieco ponad 20zł niż 60, dla mnie to spora różnica, tym bardziej ze obie formy są skuteczne i jestem dobrze zabezpieczona. Teraz zaczynam brać Vibin, właśnie dlatego bo tańsze od poprzednich a skład ten sam;)



Plastry są za mało dyskretne jak dla mnie. Moim zdaniem antykoncepcja jest sprawą indywidualną, prywatną i nikt nie musi wiedzieć o tym czy i jaką metodę stosuję. Krążek faktycznie jest fajny i wygodny, ale cena już nie dla mnie. Wybór tabletek za to jest spory i dzięki temu ceny są różne, więc wolę to rozwiązanie.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
No tu masz rację, wygodne jest bo pamiętać nie trzeba ale kosztowne trochę. Z tabletkami często jest problem jak trzeba robić przerwy i potem pamiętać kiedy zacząć nowe opakowanie. Ale jak mam tabletki które bierze się bez przerwy to kwestia przyzwyczajenia i nie zapominam.
 

milva1395

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
Ja jak na razie używałam tylko prezerwatyw (które na dłuższą metę drogo wychodzą) i tabletek antykoncepcyjnych. Stosowałam Ovulastan i Novynette (czasami jako zamiennik). Pierwszy kosztuje w granicach 20-25 złotych, a drugi ok. 16 złotych.
 

Kinga927

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
milva1395 napisał:
Ja jak na razie używałam tylko prezerwatyw (które na dłuższą metę drogo wychodzą) i tabletek antykoncepcyjnych. Stosowałam Ovulastan i Novynette (czasami jako zamiennik). Pierwszy kosztuje w granicach 20-25 złotych, a drugi ok. 16 złotych.
ja z kolei uzywałam yasminelle i wychodziło mi 30 zł miesięcznie, ale jest na rynku sporo tańszych tabsów.
 

milva1395

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
Kinga927 napisał:
Ja jak na razie używałam tylko prezerwatyw (które na dłuższą metę drogo wychodzą) i tabletek antykoncepcyjnych. Stosowałam Ovulastan i Novynette (czasami jako zamiennik). Pierwszy kosztuje w granicach 20-25 złotych, a drugi ok. 16 złotych.
ja z kolei uzywałam yasminelle i wychodziło mi 30 zł miesięcznie, ale jest na rynku sporo tańszych tabsów.
Dokładnie, wystarczy się spytać w aptece czy mają tańsze zamienniki. :)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Mnie tabletki kosztują ok 10 zł na miesiac (microgynon).
plus koszt za wizytę u gina raz na trzy ;)
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
moje tabletki sa darmowe :D ale to tylko dlatego ze mieszkam w UK a tu antykoncepcja jest za darmo ;)
 

Leszek32

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Jak tak czytam koszta to wgl kapturki się nie opłacają ;) paczka na jedną noc mikro-cienkich to przeszło 10 zł.... niechby policzyć 15 nocy :D * 10 zł to 150 zł. Ale 15 razy to mało....
 
D

Dobrawa

Guest
LadyJ89 napisał:
moje tabletki sa darmowe ale to tylko dlatego ze mieszkam w UK a tu antykoncepcja jest za darmo
U nas to chyba można sobie tylko pomarzyć :)

Fakt, ze tabletki są coraz tansze to widać już na rynku i rzeczywiście myślę, że przez to, że jest ich duży wybor. Za dobre tabletki po których nie ma problemów ze sobą jestem w stanie zaplacić więcej. Miesięcznie na glupoty wyrzucamy ogrom pieniędzy, więc dla mnie to nie problem.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
vibin mi służy, nie tyję, nie puchnę, nie mam problemów z cerą, no i nie zapominam ;)
wymieniłaś wszystko co jest dla mnie istotne w tabletkach... :) oczywiście oprócz kluczowej dla nich skutecznej antykoncepcji :)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
tutti frutti napisał:
Dorka123, on 24 Apr 2013 - 12:40, said:


vibin mi służy, nie tyję, nie puchnę, nie mam problemów z cerą, no i nie zapominam ;)



wymieniłaś wszystko co jest dla mnie istotne w tabletkach... :) oczywiście oprócz kluczowej dla nich skutecznej antykoncepcji :)

A jak z jego ceną ? Mam nadzieję, że nie przedział cenowy to nie 40-50 zł ? :/
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Hipcio87 napisał:
Dorka123, on 24 Apr 2013 - 12:40, said:


vibin mi służy, nie tyję, nie puchnę, nie mam problemów z cerą, no i nie zapominam ;)



wymieniłaś wszystko co jest dla mnie istotne w tabletkach... :) oczywiście oprócz kluczowej dla nich skutecznej antykoncepcji :)





A jak z jego ceną ? Mam nadzieję, że nie przedział cenowy to nie 40-50 zł ? :/

W zależności od apteki można je kupić w przedziale 20-30.
 
Do góry