Antykoncepcja - ile to kosztuje?

D

Dobrawa

Guest
Byłam ostatnio u lekarza robić badania kontrolne i mój ginekolog a propo ceny pigułek powiedział madres zdanie, że tak samo wódka jak i denaturat te jedno i drugie alkohol. Powiedział też ze tak samo jak cena sie różnią tak samo jakością i jak coś jest bardzo tanie to tez zastanawia :) W sumie Vixpo są ze średniej półki, ale coś w tym jego podejsciu jednak jest.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Raczej słabe porównanie. W cenę drogich tabl wliczone są koszty marketingowe itp. Składem to one się nie różnią, bo to najczęściej są leki generyczne. Cenę robi reklama, opakowanie, koszta dystrybucyjne itp. To podstawy marketingu.
Warto się zastanowić jednak nad systemem przyjmowania środków hormonalnych. Czy tradycyjne tabletki, czy np. krążki, czy plastry czy tabletki o wydłużonym schemacie stosowania a może wkładka hormonalna. W zależności od formy mamy różne ceny no i różne sposoby rozkładania się kosztów: tabletki i krążki to koszt raz na m-c, tabletki o wydłużonym schemacie przyjmowania to koszt raz na kwartał, wkładka to koszt jednorazowy na kilka lat.
 

bmors82

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Dobrawa napisał:
Byłam ostatnio u lekarza robić badania kontrolne i mój ginekolog a propo ceny pigułek powiedział madres zdanie, że tak samo wódka jak i denaturat te jedno i drugie alkohol. Powiedział też ze tak samo jak cena sie różnią tak samo jakością i jak coś jest bardzo tanie to tez zastanawia :) W sumie Vixpo są ze średniej półki, ale coś w tym jego podejsciu jednak jest.
No to jakiś słaby ten lekarz jeśli nie potrafi nawet stwierdzić jakie pigułki do konkretnej osoby pasują. Moja żona brałą Yaz-y i działały ;) ale to lekarz jej konkretnie te przepisał, a nie, że "każde" będą działać tak samo. Tak to chyba nie działa.
 

Marlona

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Polecam globulki Patentex Oval-6szt. około 20zł.
Umieszczamy globulkę na 10 min przed stosunkiem, bez hormonów, nieszkodliwe i skuteczne.Po tym czasie globulka zaczyna się rozpuszczać.
Ma troszkę tłustą konsystencję.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolona, stosuję już 2 lata.
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Bańka!!!! napisał:
Raczej słabe porównanie. W cenę drogich tabl wliczone są koszty marketingowe itp. Składem to one się nie różnią, bo to najczęściej są leki generyczne. Cenę robi reklama, opakowanie, koszta dystrybucyjne itp. To podstawy marketingu.
Warto się zastanowić jednak nad systemem przyjmowania środków hormonalnych. Czy tradycyjne tabletki, czy np. krążki, czy plastry czy tabletki o wydłużonym schemacie stosowania a może wkładka hormonalna. W zależności od formy mamy różne ceny no i różne sposoby rozkładania się kosztów: tabletki i krążki to koszt raz na m-c, tabletki o wydłużonym schemacie przyjmowania to koszt raz na kwartał, wkładka to koszt jednorazowy na kilka lat.
A mogłabyś coś więcej napisać tabletkach o wydłuzonym schemacie stosowania? Jak je się stosuje, ile dni itp?
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Takie tabletki do nieustannego łykania bez przerw wyglądają mi trochę nienturalnie przyznam szczerze. Jakby zupełnie są niezgodne z cyklem i fizjologią kobiety... Dobrawa ile płacisz za Vixpo ?
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Tabsy Vixpo - okolo 35 zł. To są tego rodzaju "dziwnego", z placebo - 4 ostatnie tabletki nie mają składników aktywnych i dlatego są cały czas, są białe :) zaczęłam właśnie je brać w tym msc
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A dlaczego właściwie uważasz, że są dziwne? :) Moim zdaniem są po prostu praktyczne ponieważ nie wypada się z rytmu brania.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiem, wiem. Mi się podoba to właśnie, dlatego słowo dziwne było ujęte w cudzysłów :) Po prostu nie są to te typowe tabletki.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
Czyli Vixpo jest z tych tabletek 24+4? zawsze miałam normalne i zastanawiam się czym taki system się różni?:) bo czytam, ale jakoś nie dociera...:(
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Tak się różni, że bierzesz wszystkie różowe, potem białe - placebo. W ciągu buiałych powinnaś mieć okres. Różni się to tym, że bierzesz cały czas, nie robisz przerw.
Cenowo tak jak pisałam - ja daję około 35 zł, ale wcześniej dziewczyny pisały, że taniej się da
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Przez ostatnie kilka lat brałam Yasmin, ok. 40 zł za opakowanie. Teraz z tych tabletek zrezygnowałam (poczytałam trochę o skutkach ubocznych - zakrzepicy) i w przyszłym tygodniu będę rozmawiać z lekarzem o nowych.
 

Niebanalna

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Jedni mówią, że tanie nie znaczy skuteczne, ale według mnie to troszkę nieprawda. Cena zależy i od składników i od producenta, ja brałam tabletki zarówno za 12-15zł jak i ponad 30 i szczerze - dla mnie bez różnicy - i po jednych i po drugich czułam się podobnie i jak się pilnuje systematycznego łykania to nie powinno być problemów. Aktualnie biorę Angilettę, nieco ponad 20zł za opakowanie.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
Mój Vibin kosztuje ok.26 zł, zależy od dostawy w danym miesiącu:)
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Lorellai napisał:
Moje tabletki anty kosztują około 30 zł. Najtańsze są za około 7 zł.
Ja w różnych aptekach kupuję, zawsze 19,90 ;)

Co Wy mówicie o skuteczności, że jak tańsze to mniejsza? Żaden producent nie pozwoli sobie na produkowanie "mniej skutecznych tabletek antykoncepcyjnych". Na cenę składają się różne rzeczy, ale nie to wpływu skuteczność. Mają daną ilość substancji czynnych, w większości tych samych i tyle.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
też mi się wydaje że skuteczność jest niezależnie od ceny, w końcu antykoncepcja to antykoncepcja, a jak już koncerny na tym zarabiają to co innego, w końcu można brać i najdroższe, co nie gwarantuje, że będziemy się po nich dobrze czuć
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
W moim odczuciu to temat, na którym nie warto oszczędzać. Raz, że od tego zależy całe nasze dalsze życie, dwa, że ma istotny wpływ na zdrowie.
 
Do góry