Andrzej Lepper [']

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja tu odczuwam realną stratę barwnej postaci politycznej. Minął kolejny dzień, a ja wciąż nie mogę tego pojąć, że już nie usłyszę nigdy jego opinii na bieżące wydarzenia.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja nie zmieniam swojej opinii. Mnie tam zawsze dziwiło jak to się stało, że z prostego człowieka stał się opalonym, eleganckim panem w garniaku, a do tego wicepremierem. Fenomen człowieka.

Zmarła ostatnio Amy Winehouse. Nie lubiłam jej, podobała mi się jej jedna piosenka i tyle. A ś.p. Lepper to co innego. Już w podstawówce wiedziałam kim jest i jak wygląda :]
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja nigdy nie czułem jakiegoś wyjątkowego obrzydzenia do Leppera (tylko takie standardowe). Co więcej - często nabijałem się z dzieci telewizji żądając usłyszenia przykładów tych głupich i śmiesznych rzeczy, które Lepper wygaduje. Do czasu talibów i chlewek nie słyszałem w odpowiedzi raczej nic mającego ręce i nogi (no czasem - dodrukowywanie pieniędzy, ale z wytłumaczeniem co w tym takiego złego to już na palcach jednej ręki zliczyć tych, którzy sobie poradzili (o ironio - dodruk jako jedyna sluszna droga wyjscia z kryzyzu - dzisiaj nikomu głupie się nie wiedzieć czemu nei wydaje. Czyżby jedyną przyczyną było to, co i jak pokazują media? :) ).
Podobnie - z przykładami chamstwa w wykonaniu Leppera...

Nie oznacza to, że nie gadał głupot, ani że nie brakowało mu ogłady. Świadczyło to o tym, że ludzie łyknęli prezentowany przez media wizerunek.

PS
Zna ktoś przypadek gdy samobójstwo popełnia ojciec chorego dziecka? Ja nie słyszałem.
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Informacja o jego śmierci dla mnie też była po części szokiem, a i jak rzadko jestem zwolenniczką teorii spiskowych, tak teraz ciężko mi uwierzyć, że akurat on popełnił samobójstwo.

Swoją drogą w WAW pojawił się dość ciekawy artykuł, w którym mowa jest o śmierci jego i Romana Opałki, przy czym, z przykrością stwierdzam, że jego twórca niemal trafił w sedno.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Informacja o jego śmierci dla mnie też była po części szokiem, a i jak rzadko jestem zwolenniczką teorii spiskowych, tak teraz ciężko mi uwierzyć, że akurat on popełnił samobójstwo.

Swoją drogą w WAW pojawił się dość ciekawy artykuł, w którym mowa jest o śmierci jego i Romana Opałki, przy czym, z przykrością stwierdzam, że jego twórca niemal trafił w sedno.

bardzo dobry komentarz
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proszę nie przesadzać z tymi jajami i dyskusją o czyjejś dezorientacji płciowej. Temat dotyczy Leppera.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Lepper niewątpliwie burakiem był, ale jakieś tam "papiery miał" - czy miało to coś wspólnego ze śmiercią nie mam pojęcia
Marku, to o "dziadzie" śliczności
astana artykuł świetny
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Znów czytam o szoku, niedowierzaniu i zalążkach teorii spiskowych. Co jednak tak naprawdę wiedzieliśmy o tym człowieku? Że był opalony? Że 'zgwałcił prostytutkę'? Że wzeszedł jako polityk w drogim garniturze od pospolitego chłopa?
Co jednak tak naprawdę wiedzieliśmy o nim samym, iż Jego śmierć tak niektórymi wstrząsnęła?
Czy tak naprawdę, a zwracam się do tych, którzy tak to przeżywają, wiedzieliście co ten człowiek czuje, jakie przeżywa emocje i co tak naprawdę myśli? Jakimże to cennym tworem był ten człowiek? Za co Go ceniliście lub poważaliście? Dodam, że człowiek niedarzący Go sympatią od samego początku, pod wpływem śmierci nagle zdania nie zmienia...
Rozumiem, że szokiem może być śmierć bliskiej osoby, przyjaciela, lub nagły zgon pupila ; lecz człowieka, o którym nic nie wiedzieliśmy i na którym większość psy wieszała?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, na tej stronie dyskusji jakoś nikt nie ronił po nim łez...
na 1 pierwszej stawiano mu nowotradycyjne świeczki ['], na tej już niekoniecznie
szok to jedno (sam się zszokowałem) ale że żeby przeżywać?
chociaż mógłbym przywołać swoją teściową
ta to by płakała i po Hitlerze, Stalinie, czy kimkolwiek innych
zawsze sapiąc "jaka szkoda" - taki typ, zawsze szkoda...
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
Co do samego Leppera to znam pewną osobę co miała z nim przyjemność się poznać i prywatnie był człowiekiem całkiem miłym i do rzeczy. Co do sympatii politycznych to nigdy go nie popierałem ani tez jakoś specjalnie nie zwalczałem.
Sama śmierć moim zdaniem jest tajemnicza, ja niewierze w to że ot tak popełnił samobójstwo. Dlaczego? ano dlatego że tacy ludzie jak Andrzej Lepper samobójstw nie popełniają. Być może on coś za dużo wiedział i Tuska wydał na niego wyrok śmierci , i to jest najbardziej prawdopodobne.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Jak gimnazjalistka, która miała wszystko i wszyscy wokół niej skakali, miała powód aby się zabić?
Moim zdaniem nie.
A jednak to zrobiła.

Tak samo z Panem Lepperem - Pozornie nie miał powodu lub też należał do ludzi, którzy od tak popełniają samobójstwo - ale jednak nie żyje.
Tak samo jak w w/w przykładzie dostajemy tylko zarys ogólnej sytuacji, a to co się działo naprawdę w Jego głowie na zawsze pozostanie tajemnicą.

Może się zabił, a może go sprzątnęli/ Jakaś różnica?
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Duży majątek;
Duża władza;
Dużo wielbicieli;
Dużo wrogów;
Duża popularność;
Duża nienawiść;
Dużo procesów;
...........
Może za dużo długów w porównaniu z możliwosciami.
Może troche za dużo jak na jednego człowieka?
 

Vide Cor Meum

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Północ
Sprawa prosta. Andrzej na pewno znał jakieś niewygodne fakty, dotyczące hiPOkrytów, Lewaków i PiSuarów. Dla mnie sprawa ma charakter jak zabójstwo B. Blidy, jednak z doświadczenia wiadomo, że tam jak sprawa szła jako morderstwo - do tej pory istnieje jakaś absurdalna komisja śledcza. Dlatego upozorowano samobójstwo.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Może się zabił, a może go sprzątnęli/ Jakaś różnica?
Jest, bo to by świadczyło na ile cyniczna stała się polityczna walka. Nie ma co jeszcze snuć wielkich teorii, ale pragnę tylko przypomnieć jak Janowski, który chciał ratować polski cukier i był jednym z niewielu racjonalnych polityków został potraktowany - nagle, nie wiadomo skąd stateczny człowiek wpadł naćpany do sejmu, a jego reputacja zawaliła się jak domek kart. Endrjiu może faktycznie nie wytrzymał napięcia, ale był też integralną częścią politycznego bagna, gdzie człowiek niewiele się liczy.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Ech, są gorsze rzeczy i zjawiska na tym świecie niżeli polska polityka. Co tak naprawdę obchodzi szarego człowieka czy Lepper się zabił czy nie? Tak czy siak sterują nami starzy i zachłanni zasrańcy... Nic nie poradzimy :skrzywiony:
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mimo wszystko, coś takiego jak dział Społeczeństwo i polityka na forumowisku służy właśnie do dyskusji na takie tematy, więc mimo wszystko rozmawiajmy, bo może to wszystko co nam pozostaje, dopóki jeszcze mamy jako taką wolność słowa w tym kraju :)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Wolność słowa też powoli przestaje istnieć...

Nie, ja na nim psów nie wieszałam. Wręcz przeciwnie. Dziwiłam się jak ludzie, z którymi chodziłam do klasy do gimnazjum nie mając zielonego pojęcia o polityce, znając trzech polityków na krzyż mogli się wyśmiewać z Leppera. To możemy nazwać prostactwem i buractwem, bo nie znając jego jakichkolwiek wypowiedzi czy działań potrafili go zmieszać z błotem za to, że wygląda jak wygląda albo usłyszy gdzie jakiś "fajny cytat".
 
Do góry