A gdyby tak oczyścić prokuratury i sądy?

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Nie będę udawał, że od dawna jestem zwolennikiem całkowitej dekomunizacji, ale przede wszystkim dekomunizacji środowisk sędziowskich, prokuratorów i adwokatów, lecz dziś doszło to do mnie ze wzmożoną siłą. Myślałem o tym co dzieje się w naszym kraju, a dzieje się ciągle, od okrągłego stołu ( a i wcześniej się działo, ale to osobna sprawa ) i zrozumiałem bardzo dobitnie, że gdyby te środowiska były wolne od służby władz PRL-u, od tych podłych robali tamtego systemu, którzy skazywali prawych ludzi na wprost niewyobrażalne kary, to nasz kraj miałby szansę na powrót do normalności.
Czymś nienormalnym jest, że wszystkie sprawy dotyczące zbrodni komunistycznych, osądzają sędziowie wywodzący się z PRL, strasznym jest, że do takich spraw przydziela się prokuratorów, którzy są głęboko umaczani w układach post PRL-owskich. Ale najstraszniejsze jest to, że my POLACY pozwoliliśmy na to, aby prawie 20 lat po okrągłym stole dalej władze nad nami sprawowali aparatczykowie i męty czasów PRL-u.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz nie mam przekonania do takiego rozwiazania
bylbym za 100% jawnoscia akt ipn
stad
szef wydzialu/przes sadu (z czysta kartoteka)
moglby wybrac czy iksinskiego chce czy nie
to dalo by czystosc regul gry i brak glupich podejrzen, domnieman etc
dzisiaj w dobie oswiadczen ktore ciezko jest zweryfikowac
wyglada to cokolwiek zalosnie
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Oczywiście, że było by to słuszne rozwiązanie, bo podstawowym problemem jest teraz obsada sędziów którzy powołują innych ludzi na sędziów ( Kolegia sędziowskie, czy coś takiego ), są to w dużej mierze zbrodniarze komunistyczni.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Realne, realne... było realne w Czechach, było realne w Niemczech, to dlaczego miałoby nie być realne w Polsce? Przypomnę tylko, kto tak bardzo protestował przeciwko lustracji - Wałęsa, Mazowiecki, Geremek, Tusk, Pawlak ( chociaż był mało rozgarnięty wtedy ) i było wielu polityków, którzy grają teraz pierwsze skrzypce.
Ja jestem po prostu załamany, kiedy mam świadomość, że wystarczyło by tak niewiele, a mielibyśmy całkiem inny kraj...

Aaaaa i o Michniku to już nie wspomnę !
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Aaaaa i o Michniku to już nie wspomnę !
Michnik, Ketman i te sprawy :D

Moj kolega kiedys powiedzial (nie wiem czy jest autorem takiego pomyslu czy za kims to powtarzal) ze w naszym kraju dekomunizacje przeprowadzi dopiero biologia tzn ze trzeba poczekac na rozwiazanie mojzeszowe - az wszyscy byli aparatczykowie wymra. <_<
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dobry tekst
chociaz wolalbym szybszy horyzont czasowy
tak aby rownolatkowie agentow poczuli ze slowo sprawiedliwosc jest dla wszytkich a nie tylko swoich
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Mimo, że nie żyłem w tamtych czasach ( się urodziłem tylko ) boli, naprawdę boli, że takie osoby jak Kiszczak czy Jaruzelski prawdopodobnie umrą, a nie zostaną osądzeni za swoje zbrodnie. I to jest właśnie wina sądów i prokuratorów ! No ale czego się po nich spodziewać, skoro za czasów ich panowania osiągali swoje pozycje.
Moim marzeniem jest, aby jeszcze przed śmiercią taki jeden z drugim zbrodniarz usłyszał wyrok skazujący i zgnił w więzieniu.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
I to jest właśnie wina sądów i prokuratorów ! No ale czego się po nich spodziewać, skoro za czasów ich panowania osiągali swoje pozycje.
W tym jest troche prawdy ale to nie do konca jest tak jak piszesz. Jest wielu sedziow ktorzy zaczeli robic kariere po obaleniu komuny. Ten stan wynika z tego jakie mamy prawo i tu jest pies pogrzebany...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Tylko zwróć uwagę na to, że organ który mianuje sędziów na to stanowisko, składa się z byłych sędziów PRL- u i stanu wojennego. Naprawdę polecam przeczytać książkę "Długi cień PRL-u" Tam padają konkretne nazwiska, których ze względu na porę, nie mam siły szukać aby przytoczyć. TO jest ta patologia...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
są to w dużej mierze zbrodniarze komunistyczni.
tak,90% to stalinowscy mordercy :D

mam 2 proste pytania i oczekuję na nie prostej odpowiedzi:
1.jaką zbrodnię popełnił jaruzelski,jaką Kiszczak?
2.<hipotetycznie>jest rok 89,prawdziwi polscy patrioci<jak np. prof.Giertych hehe >, przejmuja ster władzy,całe sądownictwo i prokuratura zostaje wymieniona-skąd w ciągu kilku tygoni wziąć kilkanaście tyś. sędziow i prokuratorów nie umaczanych w PRlowski układ oraz skutcznych?
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
skąd w ciągu kilku tygoni wziąć kilkanaście tyś. sędziow i prokuratorów nie umaczanych w PRlowski układ oraz skutcznych?

Otóż to ...
Powiedzieć, że coś trzeba, to byle pajac potrafi. Życie jednak nie jest takie proste ... <_<

Prawdę mówiąc dawno już straciłem cierpliwość do tej całej lustracji. Wkurza mnie ten temat. Tony papierów, których praktycznie nie da się zweryfikować. Pozostaje słowo przeciw słowu. Czasem naprawdę uważam, że lepiej byłoby otworzyć IPN i udostępnić wszystko. Ryzyko wielkie, ale to chyba najprostszy sposób skutecznego przecięcia tego węzła. :bag:
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Otóż to ...
Powiedzieć, że coś trzeba, to byle pajac potrafi. Życie jednak nie jest takie proste ...
Z tym pajacem to nie wiem, ale co do reszty sie zgadzam, z tym ze nawet gdyby ci sedziowie byli aparatczykami z PRL to gdyby bylo prawo sprzyjajace lustracji musieli by orzekac zgodnie z nim. Wiem ze to wyglada prosto jak sie pisze na forum ale dobre prawo to pierwszy krok w strone lustracji.

Prawdę mówiąc dawno już straciłem cierpliwość do tej całej lustracji. Wkurza mnie ten temat.
No niestety ale prawda jest taka ze lustracje trzeba bylo robic na poczatku lat dziewiedziesiatych. Dlatego dzisiaj jest jak jest.

Tony papierów, których praktycznie nie da się zweryfikować. Pozostaje słowo przeciw słowu.
Wielu rzeczy nie da sie zweryfikowac wlasnie dlatego ze nie do wszystkich akt IPN jest dostep.

Czasem naprawdę uważam, że lepiej byłoby otworzyć IPN i udostępnić wszystko. Ryzyko wielkie, ale to chyba najprostszy sposób skutecznego przecięcia tego węzła. :bag:
Swieta prawda ... :eek:k:
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
1.jaką zbrodnię popełnił jaruzelski,jaką Kiszczak?
Jaruzelski - Odpowiedzialny za wprowadzenie stanu wojennego w którym zginęło 91 osób ( to są informacje 100% pewne ) a ile ponad to, nik się nigdy nie dowie.
Kiszczak - Między innymi odpowiedzialny za śmierć górników w kopalni "Wujek", odpowiedzialny za zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki, no i oczywiści setki innych zbrodni, ale to już wszystko jest w aktach.

2.<hipotetycznie>jest rok 89,prawdziwi polscy patrioci<jak np. prof.Giertych hehe >, przejmuja ster władzy,całe sądownictwo i prokuratura zostaje wymieniona-skąd w ciągu kilku tygoni wziąć kilkanaście tyś. sędziow i prokuratorów nie umaczanych w PRlowski układ oraz skutcznych?
Fakt, było by to ciężkie do przeprowadzenia, bo Niemcy mięli kim zastąpić tamtych komuchów, a my mieliśmy cały aparat umaczany w systemie, ale wszystko jest wykonalne, przez 20 lat na pewno dało by się dużo zrobić, ale niek nic nie zrobił ( a raczej między innymi obecny rządzący zablokowali taką możliwość )


I nie jest to niebezpieczny temat, bo pomyłki zdarzają się wszędzie, i tego się nie uniknie, ale czytałem, że w Niemczech i Czechach wsyzztko zostało wyjaśnione natychmiast, oczywiście cała lustracja miała zbawienne skutki dla tych państw... no a naszym prezydentem był postkomunista Kwaśniewski... i to 10 lat :/
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Meszek @ 15.08.2008, 10:46) *
Czasem naprawdę uważam, że lepiej byłoby otworzyć IPN i udostępnić wszystko. Ryzyko wielkie, ale to chyba najprostszy sposób skutecznego przecięcia tego węzła.
jdyna, prosta pewna i konczaca temat metoda...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Jaruzelski - Odpowiedzialny za wprowadzenie stanu wojennego w którym zginęło 91 osób ( to są informacje 100% pewne ) a ile ponad to, nik się nigdy nie dowie.
Kiszczak - Między innymi odpowiedzialny za śmierć górników w kopalni "Wujek", odpowiedzialny za zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki, no i oczywiści setki innych zbrodni, ale to już wszystko jest w aktach.
Jaka to zbrodnia-wprowadzenie stanu wojennego?Czy było to nielegalne z prawem prl?skąd wiesz że gdyby nie wprowadzil stanu woj., ofiar nie byłoby np. 2x więcej?
A co do Kiszczaka,to najpeirw poczytaj sobie co to jest zbrodnia,a potem pisz że popełnil ich setki.oczywiście to kanalia,ale z pewnością nie można nazwać go zbrodniarzem.
Fakt, było by to ciężkie do przeprowadzenia,
za to bardzo latwo się o tym mówi,a co gorsza ludzie się na to nabierają-patrz poparcie dla Kaczucha i Ziobry
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Jaka to zbrodnia-wprowadzenie stanu wojennego?Czy było to nielegalne z prawem prl?

Oczywiście, że było to niezgodne z prawem PRL. W trakcie trwania obrad sejmu ( czy sesji- nie wiem ) Rada Narodowa nie mogła ogłosić takiej decyzji, co jest ewidentnym złamaniem prawa. A druga sprawa, to właściwie jakie było prawo w PRL? Konstytucja PRL-u narzucona mam przez towarzysza Stalina ( haha ) więc jakie to prawo.
A Jaruzelski razem z Kiszczakiem są zbrodniarzami, bo to Oni są odpowiedzialni za Stan Wojenny i za wszystkie ofiary Stanu Wojennego. Powinni zostać za to osądzeni. I są zbrodniarzami, bo przez nich zginęło tysiące osób. Nie mam o czym dyskutować w tej kwestii.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Oczywiście, że było to niezgodne z prawem PRL. W trakcie trwania obrad sejmu ( czy sesji- nie wiem ) Rada Narodowa nie mogła ogłosić takiej decyzji, co jest ewidentnym złamaniem prawa.
tylko czy jest to zbrodnia?
A druga sprawa, to właściwie jakie było prawo w PRL? Konstytucja PRL-u narzucona mam przez towarzysza Stalina ( haha ) więc jakie to prawo.
postawa charakterystyczna dla PISowców,to że nie podoba się komuś dane prawo nie oznacza że nie jest ono prawem,w tym punkcie zgadzam się z JKMem
Zapewne jesteś również za tym aby obniżyć byłym milicjantom i Sbkom emerytury,zgadza się?

A Jaruzelski razem z Kiszczakiem są zbrodniarzami, bo to Oni są odpowiedzialni za Stan Wojenny i za wszystkie ofiary Stanu Wojennego.
a gdyby radziecka armia weszła wtedy na nasze terytorium<i tak część stacjonowala>?Jak wiele byłoby wtedy ofiar?
 
Do góry