A gdyby tak oczyścić prokuratury i sądy?

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
tylko czy jest to zbrodnia?
Pytałeś sięczy było to zgodne z prawem, więc Ci odpowiedziałem. A zbrodnią nazywam wszystkie ludzkie tragedie, które spowodował stan wojenny.
postawa charakterystyczna dla PISowców,to że nie podoba się komuś dane prawo nie oznacza że nie jest ono prawem,w tym punkcie zgadzam się z JKMem
Zapewne jesteś również za tym aby obniżyć byłym milicjantom i Sbkom emerytury,zgadza się?
Wiec uważasz narzuconą nam siłą konstytucje za coś, co jest godne nosić miano prawa? Owszem było to prawo, prawie tak jak pod zaborami.

a gdyby radziecka armia weszła wtedy na nasze terytorium<i tak część stacjonowala>?Jak wiele byłoby wtedy ofiar?

Sztandarowy argument obrońców stanu wojennego. ( i jedyny )
Skąd pewność, że weszła by. Przecież w świetle dokumentów, które posiadamy, to właśnie Jaruzelski prosił się aby armia radziecka do nas weszła, bo nie potrafił sobie poradzić z sytuacją w kraju. Ale oni nie chcieli tego robić, a ponad to prezydent Regan ( chyba on ;) ) dzwonił osobiście do Breżniewa, zabraniajc mu używania wobec nas siły.

Przypomnę tylko, że stan wojenny był przygotowywany jużod półtora roku przed jego wprowadzeniem. Pierwsze listy internowanych były sporządzone jużmarcu 1980 roku. A towarzysz Jaruzelski starał sie wmówić nam, że to z powodu narastającej fali strajków wprowadzają SW.

Na to wszystko co napisałem, są dokumenty, naprawdę nie chcę teraz tego szukać, bo skompletowanie tego pół roku temu zajęło mi sporo czasu. Każdy może poszukać na google.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sorry ale toto brnie w offtop
zalozcie sobie temat
"wron-a a prawo" czy cos w tym guscie
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
W takim razie dlaczego sądzono zbrodniarzy nazistowskich, przecież oni działali zgodnie z prawem III Rzeszy?
człowieku,oni kazali strzelać zabijac cywilów:miliony Żydów,Rosjan,Polaków,to zbrodnia ludobójstwa...
Pytałeś sięczy było to zgodne z prawem, więc Ci odpowiedziałem. A zbrodnią nazywam wszystkie ludzkie tragedie, które spowodował stan wojenny.
To że je tak nazywasz nie oznacza że nimi są.
Wiec uważasz narzuconą nam siłą konstytucje za coś, co jest godne nosić miano prawa? Owszem było to prawo, prawie tak jak pod zaborami.
Prl teoretycznie była państwem suwerennym
Sztandarowy argument obrońców stanu wojennego. ( i jedyny )
Skąd pewność, że weszła by. Przecież w świetle dokumentów, które posiadamy, to właśnie Jaruzelski prosił się aby armia radziecka do nas weszła, bo nie potrafił sobie poradzić z sytuacją w kraju. Ale oni nie chcieli tego robić, a ponad to prezydent Regan ( chyba on mruga.gif ) dzwonił osobiście do Breżniewa, zabraniajc mu używania wobec nas siły.
historycy głowią się nad tym od lat,a Ty piszesz że są dokumenty na 100% potwierdzające że Ruscy by nie weszli...hmm

A co do telefonu do Breżniewa,to wybacz,ale ZSRR nie było jeszcze tak słabe żeby przestraszyć się jednego telefonu od prezia USA
 
Do góry