9-latek i rajtuzy

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Problem z małym buntownikiem. 9-latek odmawia zakładania ciepłej odzieży pod spodnie (ani rajstopy ani getry). Mówi, że to obciach. Tylko, że przez ten obciach dwukrotnie tej (tzn. minionej) zimy chorował. Jego kolega z klasy normalnie, legalnie biega nawet po domu w samych rajtach, a ten się zawziął i nic. Może Wy macie jakieś doświadczenia w tym względzie. Podzielcie się, proszę!
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ja mam jedno wielkie doświadczenie: wspomnienia z przedszkola jak mnie rodzicielka na siłę wciskała w obrzydliwe bluzki z długim rękawem i rajstopy pod spodnie. Brrr. Nigdy wiecej.
9 lat? No chyba serio obciach ^^ Poza tym nie jest az tak zimno już. Mrozów nie ma, teperatury około 10 stopni, to nawet dla dziecka nie jest chyba wielki ziąb?
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie no oczywiście, że teraz to jest ciepło i nie ma takiej potrzeby, ale chodzi mi o zimę i minusową temperaturę. Przecież nikt nie każe dziecku zakładać rajstop kiedy na dworze jest +10. Ale kiedy jest -10?
 

Californian_

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
znikąd
Ja tam nawet całkiem niedawno rajstopy pod spodnie wkładałam. Nie rozumiem co za obciach. Przecież jak są pod spodniami to i tak ich nie widać. Może zastosować po prostu inną metodę, np. cieplejsze spodnie z polaru (też takowe nosiłam :D )
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
rajstopy pod spodniami są ohydne wprost. <_<
pamiętam, że zawsze się w nich strasznie pociłam i później mnie strasznie skóra na nogach swędziała, szczególnie na udach. okropne to było.

w ogóle rajstopy są przeznaczone do noszenia ich do spódnic, tudzież krótszych spodni.
i... chłopca w nie ubierać? :mruga: coś mi tu nie pasi.
już lepsze by były grubsze spodnie. jakieś sztruksy, albo co. zresztą w jeansach takich grubszych też wcale zimno nie jest :]
 

ewelinawww

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Tajemnica :)
Może ktoś mu powiedział, że to obciach i się wstydzi.. Wiadomo jak to dzieci.

Może naprawdę grubsze spodnie ubrać i sprawa załatwiona
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja też nie rozumiem jaki to obciach, ale jemu to trudno wytłumaczyć. Poprzedniej zimy nie było jeszcze tego problemu i ubierał rajstopy kiedy było trzeba, a teraz coś mu się poprzestawiało. Jak wspomniałem jego kolega z klasy, rówieśnik nosi (tzn nosił zimą) rajtuzy bez szemrania i jemu to nie przeszkadza. I bądź tu człowieku mądry...
 

berserk

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Są kalesony męskie i takie sportowe również. Jak ja byłem mały to mama mnie też kazała się zimą ciepło ubierać (teraz tez każe, ale nie ma jak wyegzekwować :p ) Najgorzej jak były ćwiczenia z wf-u. Jak przychodziłem do szkoły to przed pierwszymi zajęciami zawsze w łazience je zdejmowałem. Lepiej pomyśleć o cieplejszych spodniach niż żeby młody mężczyzna musiał przeżywać traumę. ;)
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy białe barchanowe kalesony są mniej obciachowe dla 9-latka. Mi się wydaje, że wręcz przeciwnie. Próbuję sobie przypomnieć swoje dzieciństwo (lata 80-te) to z tego co pamiętam rajtuzy przestałem nosić jak z nich wyrosłem czyli gdzieś wieku 11-12 lat. No, ale może świat się zmienia...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
świat się zmienia, traktując w dzisiejszych czasach dziecko jak siebie w swoich czasach możesz go skrzywidzić, lepiej niech choruje i się chartuje zamiast sprawiać że się będzie wstydził.
 

Wredna Egoistka

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
POLAND
Problem z małym buntownikiem. 9-latek odmawia zakładania ciepłej odzieży pod spodnie (ani rajstopy ani getry). Mówi, że to obciach. Tylko, że przez ten obciach dwukrotnie tej (tzn. minionej) zimy chorował. Jego kolega z klasy normalnie, legalnie biega nawet po domu w samych rajtach, a ten się zawziął i nic. Może Wy macie jakieś doświadczenia w tym względzie. Podzielcie się, proszę!
Haha taki sam problem ma moja siostra z synkami :lol: Oni mówią, że rajtuzy noszą dziewczyny i za nic nie chcą ich założyć.. niestety albo na siłe albo dać spokój :p
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
ja tez nigdy ich nie nosiłam. skończyło się na tym ze w Wigilie na pasterke szłam 4 km w spodnicy i gołych nogach ;) za młodu oczywiscie. z 10 lat miałam

nie ma co zmuszać. a tym się może jeszcze tylko zahartować i poźniej problemu z chorowaniem nie będzie. a jak kiedyś porządnie przemarznie to może zmieni zdanie
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
ha mam tak samo z moją mamą....
z tym ze mam 19 lat a całą zimę słuchałam ze nie ubieram rajstop!
Kup im rajstopy ze spajdermenem, albo jakies troche ciensze zeby im było wygodniej
 

ewelinka albe

(:Zwariowałam:)
Dołączył
8 Marzec 2006
Posty
1 035
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
..moje miasto, mój dom... ^.^wRk^.^
LDaczego barchanowe kalesony??
Teraz robia takie sportowe kalesony... takie przylegle... cios w stylu rajstop, ale to jednak kalesony...
NAwet moj tata takie ma :)
Noszenie rajstop pod spodniami jest opkrpone i nie chodzi tu o obciach itp tylko o wygode... rajstopy w ogole sa do kitu....
WIec nei stresuj chlopaka...
A kalesonami zahcecisz go bardziej jak powiesz,z e mezczyzni w takich chodza i ze jak je bedzie zakladal to bvedzie juz mezczyczna :)
I powiedz mu ze jak koledzy beda sie smiac to niech im powie, ze on robi to co mezczyzni i nie jest dziecinny jak oni :)
Licze,z e pomoze :)
 

Luzgur

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Problem z małym buntownikiem. 9-latek odmawia zakładania ciepłej odzieży pod spodnie (ani rajstopy ani getry). Mówi, że to obciach.
I ma racje !
Lepiej niech choruje niż mają na niego wołać "pedał" do końca podstawówki...
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Sorry, ale nie bardzo rozumiem. Co ma wspólnego ubieranie dziecięcych rajstop przez kilkulatka z byciem "pedałem"? Bo ja nie widzę związku. Gdyby chodziło o 15-latka w pończochach to ok, to nie jest normalne, ale tu chodzi o dziecko i rajstopy dziecięce.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Heh no to tak jak mój brat. Też ma 9 lat i za nic w swiecie nie chce kalesonków czy rajstop nosić.
 

Aminadab

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
To chyba powszechny problem wśród dzieciaków (zwłaszcza chłopaków) w tym wieku. Choć tu nie ma żadnej prawidłowości. Można spotkać 11-latka ubierającego rajstopy bez żadnego "ale", a z drugiej strony pewnie nietrudno byłoby także znaleźć 6-latka, który absolutnie odmawia noszenia rajstop. To chyba zależy od środowiska, w jakim dziecko się wychowuje. Moim zdaniem 9-latek w rajtuzach nie jest żadnym dziwnym zjawiskiem.

A może starsi chłopcy (panowie) wypowiedzą się jak to było z nimi? To pewnie byłoby ciekawe i potwierdziłoby różnorodność w tej kwestii.
 
Do góry