2 litry wody dziennie - to możliwe?

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
2l wody to podczas treningu wypijam i jeszcze ze 2l w ciągu dnia. Soków nie pije, czasami jakieś zioła czy herbate.
 

rupashari

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
101
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
Poznań
hehe, dla niektórych jest, wierz mi :lol: znam osoby, które wytrzymują na szklance wody i 3 kawach
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
To nie tylko możliwe ale nawet i potrzebne, 2 litry to takie minimum jeśli chodzi o wodę potrzebna dziennie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czy jest gorąco bo wtedy to zawsze więcej się chce pić no i ile kto waży bo od tego też zależy ilość płynów potrzebna w organiźmie.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
To nie tylko możliwe ale nawet i potrzebne, 2 litry to takie minimum jeśli chodzi o wodę potrzebna dziennie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czy jest gorąco bo wtedy to zawsze więcej się chce pić no i ile kto waży bo od tego też zależy ilość płynów potrzebna w organiźmie.
Wiesz, masz racje, ale niedawno lekarze "zaktualizowali" ten pogląd i teraz radzą żeby pić tylko tyle ile się chce, że nic na siłe. Nawadnianie stosują teraz tylko w szpitalach. Zbyt duża ilość spożywanej wody może być przyczyną problemów z nerkami.
 

Lonnger

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
2 litry... pije ile potrzebuje, ale w akademiku zdarzyło mi się wypić 10 litrów wody w ciągu 2h - nie wiem co było, ale to przeszło;P
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiesz, masz racje, ale niedawno lekarze "zaktualizowali" ten pogląd i teraz radzą żeby pić tylko tyle ile się chce, że nic na siłe. Nawadnianie stosują teraz tylko w szpitalach. Zbyt duża ilość spożywanej wody może być przyczyną problemów z nerkami.

Nie słyszałem tego poglądu i nie wiedziałem o takiej aktualizacji. A wiadomo dlaczego tak stwierdzili i jak dokładnie powoduje to problemy? Bo nie wydaje mi się żeby miało to jakieś podstawy i woda miała szkodzić, no chyba że w dużym nadmiarze.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Pije dziennie 10 l wody. Chociaż nikt zapewne nie wierzy...:)

Możesz mieć cukrzyce. Lekarzem nie jestem, ale moim zdaniem napewno masz.

Nie słyszałem tego poglądu i nie wiedziałem o takiej aktualizacji. A wiadomo dlaczego tak stwierdzili i jak dokładnie powoduje to problemy? Bo nie wydaje mi się żeby miało to jakieś podstawy i woda miała szkodzić, no chyba że w dużym nadmiarze.

Nie szkodzi sama woda tylko nerki nie wytrzymują nadmiaru pracy. Problemy takie same jak przy niewydoności nerek, ale powoduje także inne schorzenia, nawet takie jak obrzęk mózgu czy naciekanie jam ciała. Nie wiem jaka ilość szkodzi, zapewne sprawa indywidualna. To oficjalne stanowisko więc w necie napewno coś znajdziesz. Jeśli Cię interesuje to wpisz w google hiponatremia, przewodnienie, zatrucie wodne(nazwy używane wymiennie).
 

Dormita

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
2 litry... pije ile potrzebuje, ale w akademiku zdarzyło mi się wypić 10 litrów wody w ciągu 2h - nie wiem co było, ale to przeszło;P


Objaw cukrzycy, ale jak przeszło to spoko.

przy dużej ilości uprawianego sportu to nie takie dziwne, a z nudów jak się człowiek przyssie do butelki to można więcej wypić po prostu tak bezwiednie.
 
A

Alek06

Guest
Tak ,moim zdaniem to mozliwe.Ja tyle wypijałam na podwyzszenie cisnienia.jednak teraz zamieniłam to wszystko na 1,5 litra wody i 2 małe niskodrazniace kawki.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Nie tylko możliwe, ale i konieczne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zresztą są ludzie, którzy piją nawet 4-5 litrów, więc "marne" 2 litry to żaden problem. Podziel sobie to na szklanki i zaplanuj sobie, że masz taką jedną szklankę wypić na raz co jakiś i po problemie :papa:
 
D

Dorka123

Guest
ja od zawsze mam problem z wypiciem tych przepisowych 2 litrów, bo po prostu nie chce mi sie pić... i z reguły to u mnie wygląda tak: 3 kawy, 1 szklanka wody, butelka plusssz up'a, sporadycznie jakiś sok lub napój
 

żabeczka66

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
jasne że tak 2-3 litry tylko czasami sie zastanawiam czy zbyt duze ilosci wody nie saszkodliwe dla organizmu?
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
2 litry spokojnie mozna wypic ....

jakis czas temu czytalem ze mozna zatruc sie wodą pijac 5 litrów w ciagu 2-3 godzin ... skutki moga byc katastrofalne ... mam na mysli smierc

[quote name = Patrick2233]Pije dziennie 10 l wody. Chociaż nikt zapewne nie wierzy...:) [/quote]
hahahahaha ! 5 litrow do dawka smiertelna ;) no mozesz tyle pic ...
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Przeciętny człowiek powinien wypić 1,5 litra dziennie. Chyba że uprawiasz sport to trochę więcej. Jeżeli wypijasz niewiele mniej to się tym nie przejmuj, bo każdy organizm jest inny i niektórzy po prostu nie potrzebują tyle płynów :)
 

Sukkubus

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2006
Posty
24
Punkty reakcji
1
Przeciętnie człowiek potrzebuje ok. 1l wody dziennie, przy czym większość i tak spożywa w posiłkach, nie trzeba dodatkowo dużo pić. 2l i więcej to tylko dla osób, które się przegrzewają, chorych lub w czasie wysiłku fizycznego, także na oczyszczenie. Poza tym picie tak dużo zupełnie niepotrzebne. Zwolennikom picia dużo warto przypomnieć, ze człowiek jest w stanie wchłonąć do tkanek nie więcej niż 0,5l na godzinę, pić nie należy więc za często, bo większe ilości zwyczajnie się wysikuje.
Wokół picia wody w nadmiarze funkcjonuje dużo mitów i przesądów, o tym ze nie działa to ani na sylwetkę, ani koncentrację.
 
Do góry