100000 religi świata - która prawdziwa?

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Gdyby Bogu chodzilo o to bysmy mysleli jednakowo nie uczynilby nas tak roznorodnymi Czy dogmaty maja miejsce w Watykanie czy Biblii?meczu nie zrobie z Toba i jest temat o KRK wiec nie przeciagaj tu.A dyskusja to nie jest wykrzykiwanie tylko racjonalane uzasadnianie swojego stanowiska.
Ekumenizm. dlaczego wiec twoj kosciol nie nalezy do rady ekumenichznej kosiolow?Dlaczego on chce skupic pod swoim przywodztwem wszystkich?jezeli sie dogadujemy to na rownych prawach a nie rownych i rowniejszych...
I religia jest chrzescijanstwo KRK to tylko wyznanie jak i inne
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Agar ja nie krzyczę zażądałaś dowodu na to że Watykan itp.
Moja odpowiedź tego dotyczyła.
Mówisz że Bóg nie chce byśmy w jedno wierzyli? To dla mnie nowość, ale nie wiem wszystkiego.
Uzasadnić swoje stanowisko? Moje stanowisko jest jasne: Jedność Chrześcijan.
Dlaczego pod swoim? Z prostej przyczyny, KK trwa a wszystkie wyznania chrześcijańskie powstały jako odgałęzienia od niego i nie jest moim zamiarem komukolwiek cokolwiek ujmować.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Nie ja nie zazadalam dodowu tylko Twojego uzasadnienia do postu.nr 9
CYTAT(armusienka @ 27.06.2009, 09:28)
na pytanie odpowiedzi nie ma..

Oczywiście że jest
KOSCIÓŁ KATOLICKI
Watpie czy apostolowie rozpoznali by w WATYKANIE chrzescijanski .
Przecajo nie chodzi w jedno ale jednakowo raczej.I w czym mamy byc jednoscia jak myslisz?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Ależ ja jestem zdecydowanym wrogiem "sztampy"
Chodzi mi o to np: by każdy mógł uczestniczyć w mszy w innym Kościele bez skrajnych różnic.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Masz racje vengo ale.....
Kiedy porownamy zycie i to co dzialo sie wokol postaci zalozycieli religi ktorejkolwiek(no oprocz Lutra bo on nie byl zalozycielem religi tylko reformatorem)wymienionych i nie przez Ciebie nie wymienionych da sie zauwarzyc wyjatkowosc jednego--Jezusa.Na czym ona polegala?powiedz mi czy pojawienie sie ktoregos z nich bylo przepowiedziane chocby w dziesiciu procentach przepowiedni o Jezusie?Czy bylo przepowiedziane co sie z nim stanie i jak bedzie przyjety,jak umrze itp?
Na przyjscie ktorego znich byl przygotowywany latami jakis narod?
Uwazasz ze Bog pozostawil ludzkosc w nieswiadomosci?nie mialby prawa wtedy niczego od nas zadac.
Nie przecze ze wielkie postacie pojawialy sie na ziemi w ciagu jej calej historii.Mogli byc inspirowni tez i Duchem Swietym a mogl ktos inny inspirowc....
Przecajo krzyczec i dziecko potrafi ale udowodnij ze bramy piekiel go nie przemogly....ze to w Watykanie jest prawda.

Syn Boga Najwyższego -Jezus-wypełnił ST Swoim przyjściem na ziemię,zgodnie z obietnicą daną Abrahamowi-ale przywódcy dominującej religii nie rozpoznali GO,,,zabili GO i myśleli że po kłopocie--------- JEZUS założył jedną religie , b.ważną dla ludzkości,bez dogmatów--------PRAWDZIWĄ------obecnie jest analogicznie----------czy GO rozpoznamy?----------odp.TYLKO PRAWDZIWA RELIGIA jest w stanie to uczynić.A zatem szukajmy jej jak skarbów ukrytych.

Ależ ja jestem zdecydowanym wrogiem "sztampy"
Chodzi mi o to np: by każdy mógł uczestniczyć w mszy w innym Kościele bez skrajnych różnic.

a' wykonalne-Jezus nie uczył tego,ap. nie uczestniczyli w mszy-też nie nauczali tego ,,,,error...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Gdyby Bogu chodzilo o to bysmy mysleli jednakowo nie uczynilby nas tak roznorodnymi
W kwestii oddawania Mu czci jest inaczej.
1 Koryntian 1:10
A usilnie zachęcam was, bracia, przez imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdźwięków, ale żebyście byli stosownie zjednoczeni, mając ten sam umysł i ten sam tok myśli.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Tak Jamsen i napewno mamy czynic to na sposb SJ.Pojawia sie znowu jedynie sluszny kosciol.Nie tak daleko jednak od Watykanu..

Pamietasz co mowil Jezus do apostolow.kiedy chodzilo i nauczajacych o Jezusie a nie chodzacych z nimi?
Mamy byc jednoscia w milosci do Boga i wzajemnej.Ti co przytoczyles to zacheta ludzi w dazeniu do jednosci w organizacji ludzkiej i jej zarzadzaniu.To slowa do zboru podzielonego gierkami ludzkimi.Walka o wplywy.
to wlasnie interpretacje Dobrej Nowiny ku wlasnemu pozytkowi.
Nie byloby problemu gdyby trwali koryntianie w milosci do Boga i wzajemnej.
Ilez ten zbor mial problemow?dzieliy go wlasnie ludzkie egoistyczne pobudki.
Jamsen i kolo Ciebie nie ma dwoch jednakwo myslacych osob.Nie jestesmy od matrycy.........
Podobny argument moze byc tez i dla KRK.czemu im odmawiasz prawa do tego a sobie je przypisujesz?
Jagiel owszem ja tez uznaje niektorych pierwszych tzw Ojcow kosciola.Ale niesty potem z tego apostolskiego wylonil sie kosciol hmm poganskochrzescijanski.Koscil na ruinach poganskiego Rzymu przyjmujac jego strukture,hierarchie nazewnictwo,obrzedowosc i pyche.
Wiesz dla mnie calkowite natchnienie to byloby gdyby sie zebrali wszyscy jednoczesnie i z zamknietymi oczami powiedzieli te i te pisma tak te i te odrzucic.
To byly natomiast dlugie spory.Owszem dzialal uwazam tam Duch Sw jako inspirator.Listy wlaczone w kanon to listy zazebiajace sie niejako.Mozna odnalezc cytay jednych w drugich.powolywanie sie wzajemne na sienbie i to je uwiarygodnia.Ewangelie w kanonie laczy natomiast to ze one wszystkie opisuja smierc i zmartwychwstanie.Opisuja Jezusa w srod zywego historycznego spoleczenstwa.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Hmm ktore wersety?Jamsen ktore?
A co ze slowami Jezusa do apostolow?omijasz je.Przywolywalam je kilkakrotnie i ....milczysz?
Na takie stanowisko jak Twoje ma identyczna odpowiedz i KRK wiec tworzycie niejako wspolnote wyzszosci pychy.Oj skad ja to znam.......
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jamsen podalam Ci sytuacje i okolicznosci wypowiedzenia ich.
A po za tym nie uwazasz ze szkoda czasu na klotnie o racje wlasnej organizacji?Masz wywyzszac Boga i budowac nadzieja i wiara w Boga.
Wykaz ze chrzescijanstwo jako religia jest w stosunku do buddyzmy czy szamanizmu lepsze.Klocic sie nie bede o wyzszosc wyznania jednego nad drugim to w obrebuie tej samej religi.
W pysze nie roznicie sie od KRK.macie wiele wspolnego.
Staram sie nie wchodzic w dyskusje o takie racje...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Czy Świadkowie Jehowy są przekonani, że tylko ich religia jest prawdziwa?
Biblia nie podziela modnego poglądu, jakoby było wiele uznawanych przez Boga możliwości oddawania Mu czci. W Efezjan 4:5 czytamy, że jest „jeden Pan, jedna wiara”. Jezus oświadczył: „Ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują”. „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach” (Mat. 7:13, 14, 21; zob. też 1 Kor. 1:10).
W Piśmie Świętym wielokrotnie nazwano całość nauk chrześcijańskich „prawdą”, a chrystianizm — „drogą prawdy” (1 Tym. 3:15; 2 Jana 1; 2 Piotra 2:2). Ponieważ Świadkowie Jehowy opierają wszystkie swoje wierzenia, sposób postępowania oraz system organizacyjny na Biblii i ponieważ wierzą w Biblię jako Słowo Boże, więc są przekonani, że posiedli prawdę. Ich postawa nie jest wyrazem zarozumialstwa, lecz zaufania do Biblii jako najlepszego miernika umożliwiającego sprawdzenie wyznawanej religii. Nie są samolubni, starają się bowiem rozmawiać z drugimi o swych wierzeniach.
 
P

Pawian

Guest
Istnieje ponad 100 tysięcy różnych organizacji religijnych na świecie, do najważniejszych zaliczamy :
Bahá'í Faith ?
Ayyavazhi ?
Ahl-e Haqq ? Manichaeism ? Mazdak ? Yazidi ?
Cao Dai ? Chondogyo ? I-Kuan Tao ? Neopaganism ? Seicho-No-Ie ? Tenrikyo ?
Dlaczego chrześcijaństwo jest definitywnie prawdziwe jako jedyne, i w jaki sposób można to udowodnić?
Bo każda religia ma jakieś swoje asy w rękawie
Każda religia ma jakieś swoje cuda.
Pozdrawiam
Wymieniasz różne dziwne religie,obce nam Europejczykom odmienne od Chrześcijaństwa kulturowo, obyczajowo i społecznie.Każda religia jest powiązana z cywilizacją w której powstawała,z jej obyczajami,mentalnością mieszkańców,tradycją historyczną,sposobem życia,myślenia,,obrzędowością.Religia należy do kultury danej cywilizacji , jest częścią składową tej kultury,jej kamieniem węgielnym.Nie można wrzucać wszystkich wierzeń do jednego worka,mieszać tych religii ze sobą,bo każda należy do innej kultury.Wyobrażasz sobie,że mógłbyś praktykować w Polsce np Dżinizm?.Asceci w dżinizmie Śwetambarowie (ang. Shvetambaras) oraz Digambarowie (ang. Digambaras) noszą trzyczęściowe białe szaty oraz zestaw misek żebraczych, miotełkę, kij oraz derkę (koc) do spania. Część z nich nosi jeszcze przepaskę na usta zapobiegającą przypadkowemu połknięciu owadów. Mnisi w sekcie Digambarów są zupełnie goli, ale noszą przy sobie miotełkę oraz tykwę z wodą do mycia się.Jaka byłaby reakcja rodziny i sąsiadów z Twojej wioski na takie praktyki?Jakie jest zdanie osób wychowanych w naszej kulturze na takie obyczaje jak żebractwo,golizna,wielożeństwo,prostytucja sakralna,orgie rytualne połączone z samookaleczaniem,palenie wdów na stosie(sati),czy zabijanie zwierząt w ofierze jakimś bożkom?Dlatego takie sposoby udowadniania,że każda religia daje takie same rezultaty to wielka ściema.Pozdro.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Jamsen, długa i nudna - ale konieczna - cytata:
[qoute] Ponieważ Świadkowie Jehowy opierają wszystkie swoje wierzenia, sposób postępowania oraz system organizacyjny na Biblii i ponieważ wierzą w Biblię jako Słowo Boże, więc są przekonani, że posiedli prawdę. Ich postawa nie jest wyrazem zarozumialstwa, lecz zaufania do Biblii jako najlepszego miernika umożliwiającego sprawdzenie wyznawanej religii.[/quote]

Sprecyzuj mi, co rozumiecie przez ową "Prawdę", którą tak szermujecie w swych broszurach. Tę, która ponoć żeście posiedli. Wreszcie.
Chętnie CI te całą "prawdę" zdyskredytuję, skrytykuję. Rozbiorę ją na czynniki pierwsze, zanalizuję, ośmieszę,
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Sprecyzuj mi, co rozumiecie przez ową "Prawdę", którą tak szermujecie w swych broszurach. Tę, która ponoć żeście posiedli. Wreszcie.
Chętnie CI te całą "prawdę" zdyskredytuję, skrytykuję. Rozbiorę ją na czynniki pierwsze, zanalizuję, ośmieszę,
To krytykuj.
Wiesz o czym głosimy bez mojego wyszczególniania.
Dawaj!
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
ja nie wierze w zadna religie .... jak ostanio czytalem :) pelno bogow :) mialo to sama historie co Jezus
Horus urodził się 25 grudnia|z dziewicy Isis-Meri
Jego narodziny były w obecności gwiazdy na wschodzie,
za którą szło 3 królów, wskazując nowo narodzonego zbawcę.
W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego,
a w wieku 30 lat został ochrzczony przez postać zwaną Anup i tak zaczął się jego stan duchowny.
Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował,
czyniąc cuda takie jak uzdrawianie czy chodzenie po wodzie.
Horus był znany pod wieloma imionami: "Prawda", "Światło", "Syn Boga"
"Boży Pasterz", "Baranek Boży" i wiele innych.
Po tym jak został zdradzony przez Typhona, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, po czym...
zmartwychwstał.
Te atrybuty Horusa, prawdziwe czy nie, przenikają
wiele kultur na świecie, a dla wielu innych bogów
istnieje ta sama mityczna struktura.
[Grejca, 1200 r.p.n.e]|Attis, urodzony przez dziewicę Nanę 25 grudnia, ukrzyżowany, złożony w grobowcu..
gdzie po 3 dniach.. zmartwychwstał.
[Indie, 900 r.p.n.e]|Krishna z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki, z gwiazdą na wschodzie|zapowiadającą jego nadejście,
czynił cuda ze swoimi uczniami, a po śmierci.. zmartwychwstał.
[Grecja, 500 r.p.n.e]|Grecki Dionizos, syn dziewicy, urodzony 25 grudnia, był podróżującym nauczycielem
który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino. Nazywany był "Królem Królów",
"Alfą i Omegą" i wiele innych. A po swojej śmierci..
zmartwychwstał.
[Persja, 1200 r.p.n.e.]|Mithra, z Persji, syn dziewicy, urodzony 25 grudnia, miał 12 uczniów, czynił cuda,
i po śmierci został pochowany na 3 dni, potem zmartwychwstał. Był określany
"Prawdą", "Światłem" i wieloma innymi.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Czy o Horusie wczesniej wiedziano nim sie narodzil?Kto na niego czekal?jakie proroctwa go dotyczyly?
Wiele spraw wokol Meskasza zostalo zafalszowanych by zmniejszyc Jego wiarygodnosc.To co mialo Jego dotyczyc wczesniej Buntownik podsunal ludziom wlasnie by stwarzac takie dylematy.Nie mogl podrobic prorocw...
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
czy o Jezusie wczesniej wiedziono ?
Jak wielu tych historyków udokumentowało postać Jezusa? ....
Czterech historyków daje odniesienia do istnienia Jezusa.
Pliniusz Młodszy, Swetoniusz, Tacyt są pierwszymi trzema.
Każdy z nich podaje zaledwie kilka zdań
i w najlepszym razie odnoszą je do Chrystusa.
Nie jest to imię ale tytuł i znaczy " Namaszczony".
Czwarte źródło to Józef Flawiusz i jego słowa zostały dowiedzione jako falsyfikat na setki lat.
Z przykrością należy stwierdzić, że słowa te, uznawane są ciągle za prawdę.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
czy o Jezusie wczesniej wiedziono ?
Jak wielu tych historyków udokumentowało postać Jezusa? ....
Czterech historyków daje odniesienia do istnienia Jezusa.
Pliniusz Młodszy, Swetoniusz, Tacyt są pierwszymi trzema.
Każdy z nich podaje zaledwie kilka zdań
i w najlepszym razie odnoszą je do Chrystusa.
Nie jest to imię ale tytuł i znaczy " Namaszczony".
Czwarte źródło to Józef Flawiusz i jego słowa zostały dowiedzione jako falsyfikat na setki lat.
Z przykrością należy stwierdzić, że słowa te, uznawane są ciągle za prawdę.
Tak O Jezusie wczesniej wiedziano na tysiace lat.przejdz na pierwsze posty w tym temacie przytoczylam tam dziesiec proroctw tylko z ponad czterystu.
 
Do góry