100000 religi świata - która prawdziwa?

Throe

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
Istnieje ponad 100 tysięcy różnych organizacji religijnych na świecie, do najważniejszych zaliczamy :

Bahá'í Faith ? Christianity (chrześcijaństwo) ? Gnosticism ? Islam ? Judaism ? Rastafari ? Samaritanism
Indian
Ayyavazhi ? Buddhism ? Hinduism ? Jainism ? Sikhism
Iranian
Ahl-e Haqq ? Manichaeism ? Mazdak ? Yazidi ? Zoroastrianism
East Asian
Confucianism ? Taoism
Recent
Cao Dai ? Chondogyo ? I-Kuan Tao ? Neopaganism ? Christianity? Seicho-No-Ie ? Tenrikyo ? Unitarian Universalism
Folk
Chinese ? Eurasian ? Indigenous Australian ? Native American ? Pacific ? Polynesian ? Shinto
Ancient religions
Prehistoric
Paleolithic
Semitic ? Mesopotamian
Celtic ? Germanic ? Illyro-thracian ? Greek (Gnosticism ? Neoplatonism) ? Mithraism ? Roman ? Slavic ? Vedic Hinduism
Sorts
Animism ? Polytheism ? Monotheism
Religious studies
Anthropology ? Comparison ? Development ? History ? Origin ? Philosophy ? Psychology ? Sociology ? Theology ? Theories ? Timeline
Politics
Demographics ? Education ? Fanaticism ? Fundamentalism ? Growth ? Minorities ? National church ? Neo-Fascism ? Conversion (Proselytism ? Evangelism ? Missionary) ? Religious freedom (Toleration ? Pluralism ? Syncretism) ? Schism ? State religion ? Theocracy ? Violence (persecution ? terrorism ? war)
Secularism and
non-religion
Atheism ? Criticism of religion ? Deconstruction ? Irreligion ? Nontheism ? Religion and science ? Secular theology ? Secularization ? Separation of church and state
Lists
Topics (basic topics) ? Deities ? Deification ? Denominations ? Founders ? Mass gatherings ? New religious movements ? Scholars



Dlaczego chrześcijaństwo jest definitywnie prawdziwe jako jedyne, i w jaki sposób można to udowodnić?

Bo każda religia ma jakieś swoje asy w rękawie, chrześcijaństwo (czyli religia która opanowała całą Polskę) charakteryzuje się Jezusem.

Islam ma Mahomet-a który dokonywał wielu cudów takich jak: uzdrawianie, pomnożenie pokarmu, wymodlenie deszczu, czy też rozbicie księżyca.

Każda religia ma jakieś swoje cuda.

Pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Throe powiem Ci ze jest jedna sprawa ktora wyroznia Biblie sposrod innych ksiag i jest niejako autoryzacja od Boga.{pisalismy o tym i jest temat juz o tym .
Sa to proroctwa dotyczace poszczegolnych ludzi ,narodu i najwazniejsze mesjanskie.Spelnien ie tych proroctw jest wlasnie autoryzacja.O ktorym tworcy jakiejs religii jest jakas przepowiednia,proroctwo?Spelnione do tego?Kazda z ksiag religi zawiera wiele madrosci,wskazowek jak zyc.Ale to tylko tyle...nie maja autoryzacji typu Biblijnego
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nie ma rzetelnej odpowiedzi na to pytanie bo i tak jak w dniu świra każdy ci powie : "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! "

każdego religia jest najjegojsza i nalepszejsza :D
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
agar, a jakie to niby proroctwa się sprawdziły?
I proszę, nie bawmy się tutaj w to co jest przy Nostradamusie - mamy przepowiednie, które dopasowujemy do sytuacji.

A która religia jest prawdziwa? Moja. Dlaczego? Bo jest najmojsza ;)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Stary testamnent zawiera 0k 450 proroctw mesjanistycznych.korzystając z opracowania A,Palli przytoczę tylko dziesięć.
1)księga rodzaju49,10 Nie będzie odjęte berło od Judy...aż przyjdzie ten do którego należy Jakub przepowiedział że Mesjasz będzie potomkiek czwartego jego syna prawdopodobieństwo.. , a miałbyć też potomkiem Dawida był zarówno ze strony Marii i opiekun Józef też był potomkiem Dawida prawdopodobieństwo Dwojga rodziców
2) Micheasza5,1przepowiednia dotycząca miejsca urodzeniaw Betlejem w Judei było ok 2000 miast imiasteczek
3)Mich3;1 dotyczace Jana Chrzciciela ilu mieszkńców Betlejem miało poprzednika który ziastował by onim?
4)Zach 9,9 dotyczące wjazdu Jezusa do Jerozolimy jako króla na oślęciu.Ilu mieszkańców Betlejem wjechało na oślęciu do Jerozolimy jako władcy HIstoria nie mówi o nikim takim
5)Ps41,10 mówi ozdradzie przez przyjaciela.Takie przypdki zdarzały się więc prawdopodobieństwo większe
6)Izaj 50,6Zginęlo w histori iwielu władców ale nie wielu wyszydzanych i w takich okolicznościach
7)Zach12,10 przepowiednia śmierci Jezusa wskazująca na ukrzyżowanie" Przebodli mnie"w czasach gdy żył Zachariasz nie stosowali Żydzi jako kary krzyżowania
8)Zach 11,13 cena za jaką wydano Jezusa i co z tymi pieniędzmi się stało
9)Izaj53,7 i 12zachowanie i sposób śmierci zaliczony do perzestępców.
10)ps 22,17-19 przepowiednia ukrzyżowania i zachowania Rzymian rzucanie losów o szaty Jezusa.
Prawdopodobieństwo można wyliczyć matematycznie i uczciwie podchodząc do tematu nie zaleznie jakich urzyjemy kryteriów i tak prawdopodobieństwo wyjdzie znikome.

Matematyk szwajcarski Lecomte duNouy wydarzenie o takim prawdopodobieństwie nie ma szans sie wydarzyć
Więc czy to przypadek tylko?
można podać przxybliżone liczbowe tych prawdopodobieństw,ale to byłaby matematyka.jak chcecie..
Dlaczego zasługują na szczególną uwagę? Jeżeli weźmiemy przynajmniej to o zdobyciu Babilonu, to odpowiedź nasunie sie sama.

Wklejam Ci moj post ze strony wlasnie dotyczacej Twojegom pytania
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=73370&st=0
Czy mozna porownac te proroctwa z Nostradamusem ocen sam.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
na pytanie odpowiedzi nie ma..
bo każdy zawsze będzie stawał przy swoim zdaniu
religii prawdziwej nie ma ,my poprostu stajemy za tą religią która najbardziej nam odpowiada
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Bluźnisz Klaudio.

Może już oficjalnie ogłoś wszystkim, że już nie jesteś katoliczką.
 

Kaleb

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Religia - forma świadomości społecznej, która obejmuje zespół wierzeń dotyczących początków i celu istnienia człowieka i świata (doktryny religijne), związanych z nimi zachowań, praktyk i obrzędów (kult religijny) oraz form organizacyjnych (instytucje) Słownik szkolny - terminy i pojęcia historyczne WSIP 1990

Wiara - jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy. Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane przez Boga, tak iż to, co widzialne nie powstało ze świata zjawisk. List do Hebrajczyków 11:1,3 Wiele strasznych wojen wybuchło z powodu religii. Wiele prześladowań, cierpienia pojawiło się z powodu religii. Każda religia - jakkolwiek jest zwana - jest zła. Dlaczego?

Religia jest inspirowana przez złego - szatana, aby trzymać człowieka od prawdziwego poznania Boga poprzez przyjęcie daru wiecznego życia, które jest w Jezusie Chrystusie.
Religia jest ludzką próbą bycia w pożądku z Bogiem - co jest niemożliwe dla człowieka, bez różnicy jak wiele razy próbuje.
Religia jest zła, ponieważ trzyma ludzi z dala od poznania prawdy. Ona sprawia, że wydaje ci się, że znasz już prawdę.
Religia stara się zająć ludzi, próbujących z całych sił, aby zadowolić Boga, ale Jemu nigdy nie będzie wystarczająco.


Do jakiejkolwiek religii należysz - Katolicyzmu, Buddyzmu, Hindi, Islam, Żydowskiej, Humanistycznej, Ateistów albo nawet Chrześcijaństwa - nie zmieni to twojego serca, nie dostaniesz się do Nieba kiedy umrzesz. Tylko Jezus może dać ci nowe życie. Nie religia! Kiedy ktoś przyjmuje Jezusa Chrystusa, staje się nową osobą! 2 Koryntian 5:17 17 "Tak więc, jeśli któś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe." Jezus Chrystus nie powoduje, że ludzie z sobą walczą. On przynosi pokój, miłość dla innych do serca osoby, która Go przyjmuje. 1 Jan 3:14-15 14 "My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do żywota, bo miłujemy braci; kto nie miłuje braci, pozostaje w śmierci. 15 Każdy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie ma życia wiecznego w sobie." Jeżeli masz w sobie życie wieczne, nie będziesz nienawidził innych. I nie będziesz chciał ich zranić. Jedyną odpowiedzią dla dzisiejszego świata jest życie wieczne - które jest pełnią życia i naturą Boga. Jedyną drogą od otrzymania życia wiecznego jest przyjęcie Pana Jezusa Chrystusa. Rzymian 6:23 23 "Zapłatą za grzech jest śmierć, ale darem Bożym jest życie wieczne w Jezusie Chrystusie, naszym Panu." W każdej religii są rzeczy, które musisz robić aby być w porządku. Ale Bóg, w osobie Jezusa Chrystusa, już zrobił to co potrzebne abyś był z Nim w przyjaźni. Teraz musisz zaakceptować Jego dar! Jan 3:16 16 "Albowiem Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. 17 Bóg nie posłał swego Syna aby świat potępił, ale ażeby świat zbawił." Dar bycia w porządku i wiecznego życia przychodzi opakowany w Osobę Jezusa Chrystusa. Przyjmujesz go poprzez, zdanie sobie sprawy, że Go przyjmujesz. Na przykład, możesz powiedzieć: Panie Jezu, przyjmuję Ciebie teraz. Dziękuję Ci za przebaczenie wszystkich moich grzechów i danie mi Twego wiecznego życia. Dziękuję Panie Jezu Chryste!
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A nie kościół prawosławny ? Co was tak nadyma pycha ? Tyle wspaniałych chrześcijan było w prawosławiu i żaden katolik się do nich nie zbliżył i co mają zginąć bo Chrystus zarzuci im że nie uznawali Watykanu jak cre3ator i Ty ?
Cre3ator zresztą od niedawna został fanatykiem Watykanu i nie wiadomo na jak długo bo może przejdzie na polsko-katolicyzm gdy się zakocha i będzie chciał być księdzem. :zakochani:

Polskokatolicy najwyższą cześć oddają Bogu, wyznają wiarę w realną obecność Ciała i Krwi Pańskiej w Eucharystii , zaś komunia jest udzielana pod dwiema postaciami: Chleba i Wina. Kościoły polskokatolickie nie uznają nieomylności i władzy papieży
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskokatolicyzm
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Czy mógłbyś w skrócie o czym Ty mówisz?

A nie kościół prawosławny ? Co was tak nadyma pycha ? Tyle wspaniałych chrześcijan było w prawosławiu i żaden katolik się do nich nie zbliżył i co mają zginąć bo Chrystus zarzuci im że nie uznawali Watykanu jak cre3ator i Ty ?
Cre3ator zresztą od niedawna został fanatykiem Watykanu i nie wiadomo na jak długo bo może przejdzie na polsko-katolicyzm gdy się zakocha i będzie chciał być księdzem. :zakochani:
Armi odpocznij sobie jutro też dzień.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Oczywiście że jest
KOŚCIÓŁ KATOLICKI
Jutro odpoczywam. Nie napiszę ani jednego postu. ;)
Bluźnisz Klaudio.
Może już oficjalnie ogłoś wszystkim, że już nie jesteś katoliczką.
Bluźnierstwem jest pycha i wyłączanie kogoś ze zbawienia poprzez swoją niewiedzę.
A ja uważam że to jest Kościół Chrześcijański którego głową jest Jezus Chrystus. Do tego Kościoła należy Klaudia, umiłowana i służebnica Pańska. Katolicy nie są w stanie dotrzeć do wszystkich ludzi. Wielu katolików jest fanatykami i zrażają innych do katolicyzmu. Bóg posługuje się dziś wyznawcami którzy są szczerymi we wszystkich denominacjach chrześcijańskich i uczy ich tolerancji. Ci wolni chrześcijanie dopiero są Jego ludem. :)
Mk 9:39 Bw "Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić."
Jezus daje nam wolnym chrześcijanom lekcję aby i katolikom pozwolić mówić o Jezusie mimo że nie są z nami. Dowód że zbawienie jest ponaddenominacyjne a nie tylko u nas.
 

Kaleb

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
przecajo napisał:
Czy mógłbyś w skrócie o czym Ty mówisz?

Mówię o tym, że religia została wymyślona przez szatana aby zasłonić ludziom oczy przed Bogiem pod pozorem wykonywania różnych różnych rzeczy wymyślonych przed daną religię aby przypodobać się Bogu.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Mówię o tym, że religia została wymyślona przez szatana aby zasłonić ludziom oczy przed Bogiem pod pozorem wykonywania różnych różnych rzeczy wymyślonych przed daną religię aby przypodobać się Bogu.
No ja wiem co wstawiłeś, ale co TY chcesz powiedzieć?
 

Kaleb

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
To co napisałem wyżej :) Czytanie ze zrozumieniem to podstawa :)
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Istnieje ponad 100 tysięcy różnych organizacji religijnych na świecie, do najważniejszych zaliczamy :

Bahá'í Faith ? Christianity (chrześcijaństwo) ? Gnosticism ? Islam ? Judaism ? (....)



Dlaczego chrześcijaństwo jest definitywnie prawdziwe jako jedyne, i w jaki sposób można to udowodnić?

Bo każda religia ma jakieś swoje asy w rękawie, chrześcijaństwo (czyli religia która opanowała całą Polskę) charakteryzuje się Jezusem.

Islam ma Mahomet-a który dokonywał wielu cudów takich jak: uzdrawianie, pomnożenie pokarmu, wymodlenie deszczu, czy też rozbicie księżyca.

Każda religia ma jakieś swoje cuda.

Pozdrawiam

od zarania wieków czlowiek pragnie oddawać cześć Bogu, ale robi to na swoje wyobrażenie.
A jak na to Bóg się zapatruje?
10 (.......) abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. 11 Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”


Kiedy mowa o powstawaniu religii, członkom poszczególnych wyznań przychodzi na myśl Muhammad, Budda, Konfucjusz albo Jezus. Prawie w każdej religii występuje taka kluczowa postać, której przypisuje się założenie „prawdziwej wiary”. Czasami był to reformator-ikonoklasta, w innym wypadku filozof i moralista albo też szlachetny bohater narodowy

Budda był księciem, którego przerażały cierpienia i opłakane warunki życia w społeczeństwie zdominowanym przez hinduizm. Zaczął poszukiwać rozwiązań tych dręczących problemów życiowych i tak oto zrodził się buddyzm. Podobnie Muhammadowi nie podobało się bałwochwalstwo i niemoralność, towarzyszące praktykom religijnym w jego otoczeniu. Jak później twierdził, otrzymał od Boga specjalne objawienia. Weszły one w skład Koranu i stały się podstawą nowego ruchu religijnego — islamu. Z kolei protestantyzm wyłonił się z katolicyzmu w wyniku reformacji, która rozpoczęła się w zaraniu XVI wieku, gdy Marcin Luter wystąpił przeciwko sprzedawaniu odpustów, praktykowanemu podówczas przez Kościół katolicki.

Angielski antropolog Edward Tylor (1832-1917) wystąpił z teorią powszechnie zwaną animizmem. Jego zdaniem doznania w rodzaju snów, wizji i halucynacji oraz obserwowanie zwłok nasunęło ludom pierwotnym myśl, iż w ciele mieszka dusza (po łacinie: anima).

a która jest prawdziwa?

a która religia podoba się Bogu?

dobre pytanie...........
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Masz racje vengo ale.....
Kiedy porownamy zycie i to co dzialo sie wokol postaci zalozycieli religi ktorejkolwiek(no oprocz Lutra bo on nie byl zalozycielem religi tylko reformatorem)wymienionych i nie przez Ciebie nie wymienionych da sie zauwarzyc wyjatkowosc jednego--Jezusa.Na czym ona polegala?powiedz mi czy pojawienie sie ktoregos z nich bylo przepowiedziane chocby w dziesiciu procentach przepowiedni o Jezusie?Czy bylo przepowiedziane co sie z nim stanie i jak bedzie przyjety,jak umrze itp?
Na przyjscie ktorego znich byl przygotowywany latami jakis narod?
Uwazasz ze Bog pozostawil ludzkosc w nieswiadomosci?nie mialby prawa wtedy niczego od nas zadac.
Nie przecze ze wielkie postacie pojawialy sie na ziemi w ciagu jej calej historii.Mogli byc inspirowni tez i Duchem Swietym a mogl ktos inny inspirowc....
Przecajo krzyczec i dziecko potrafi ale udowodnij ze bramy piekiel go nie przemogly....ze to w Watykanie jest prawda.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Mówię o tym, że religia została wymyślona przez szatana aby zasłonić ludziom oczy przed Bogiem pod pozorem wykonywania różnych różnych rzeczy wymyślonych przed daną religię aby przypodobać się Bogu.
Przypuśćmy że zgoda z szatanem ale do kogo ma się odnosić TO:
aby przypodobać się Bogu.
Przecajo krzyczec i dziecko potrafi ale udowodnij ze bramy piekiel go nie przemogly....ze to w Watykanie jest prawda.
Co ja mam udowadniać? Wyższość KK nad resztą? to może zrobimy jakiś mecz, wtedy będą oficjalne wyniki.
Każdy człowiek wierzy w to w co wierzy, zmienić wiarę może tylko ON sam i z całą pewnością nie uzna innej prawdy o ile rzeczywiście wierzy.
Co nie zmienia faktu że większość z nas się myli, gubimy się wszyscy w gąszczu praw i interpretacji.
Szansą dla ekumenizmu jest stopniowe cofanie skrajnych stanowisk i ustalenie wspólnych nienaruszalnych dogmatów.
Wtedy możemy pozwolić na pewną swobodę regionalną.
Całkowita wolność lub raczej dowolność jest widoczna w USA gdzie każdy kto chce tworzy swoje wytyczne w drodze do Boga.
 
Do góry