Zostać dj'em w młodym wieku

Status
Zamknięty.

evoreactor

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
257
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
południk zero.
To oznaczało moje "zaiste".
Den- po co mu wiedza o Jog wheel- przecież przy graniu z CDplayerów ( a raczej "CDżejów") potrzebny jest tylko przycisk cut, a nie Jog :D

:mruga: Hahah, taak, a z gramofonów wystarczy tylko "Start/stop".. :lol2: To moje "Nie, nie wiem" było z przekąsem, z tąd ta emotka ( -> ^^ ) zaraz za. Nie no bez jaj, faktycznie to już wiedza dla tylko dla takich jak TY, co to jest jog wheel. Buahahah.. :lol2: Już nie wspominam o tym że z CD mam styczność na codzień. Żaaal.. <_<

Btw. E.R.- skoro przy graniu z vinyli powinno się uczyc scratchowac ( :lol: ), przy CD "cutowac" to czego uczy się przy graniu z programów? może "filtrowac"? :D :bag: :lol:

A gdzie ja napisałem że przy graniu z vinyli powinno się uczyć scratchować? Niekumaty jesteś, ty sobie wszystko za dosłownie bierzesz i przekręcasz w dodatku. :sciana: Chodziło mi o samą styczność ze sprzętem i dałem coś na przykład, ze możesz własną rekę na tym położyć, dotknąć tego itd. A pierwsze z gramofonami co mi się kojarzy to scratch, ten prawdziwy (bo znowu ktoś może powiedzieć że w końcu w CDkach też się pojawia, ale jak wiadomo "pochodzi" od gramofonów), w CDkach znowu przycisk "CUT", jog zresztą też i dzałem na przykład cutowanie tracków.
W jednym z postów napisałeś że jak się wyuczysz programu to tak samo jakbyś grał z prawdziwego sprzętu, a przynajmniej ja tak odebrałem twoje myślenie że nie ma praktycznie różnicy. A różnica jest i to duża, i nie trzeba chyba tłumaczyć, co daje nam software a co daje nam sprzęt, mimo że software daje większe spektrum działania jeśli chodzi o możliwości dodawania efektów, sampli itd., jednak ja preferuję zacząć naukę na prawdziwym sprzęcie, no chyba że ktoś chce obracać się tylko w programach do miksowania.
A najlepiej byłoby nauczyć się i jednego i drugiego. Oczywiście wszystko w swoim czasie.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
:mruga: Hahah, taak, a z gramofonów wystarczy tylko "Start/stop".. :lol2: To moje "Nie, nie wiem" było z przekąsem, z tąd ta emotka ( -> ^^ ) zaraz za. Nie no bez jaj, faktycznie to już wiedza dla tylko dla takich jak TY, co to jest jog wheel. Buahahah.. :lol2: Już nie wspominam o tym że z CD mam styczność na codzień. Żaaal.. <_<
A świstak siedzi...

A gdzie ja napisałem że przy graniu z vinyli powinno się uczyć scratchować? Niekumaty jesteś, ty sobie wszystko za dosłownie bierzesz i przekręcasz w dodatku. :sciana: Chodziło mi o samą styczność ze sprzętem i dałem coś na przykład, ze możesz własną rekę na tym położyć, dotknąć tego itd. A pierwsze z gramofonami co mi się kojarzy to scratch, ten prawdziwy (bo znowu ktoś może powiedzieć że w końcu w CDkach też się pojawia, ale jak wiadomo "pochodzi" od gramofonów), w CDkach znowu przycisk "CUT", jog zresztą też i dzałem na przykład cutowanie tracków.
W jednym z postów napisałeś że jak się wyuczysz programu to tak samo jakbyś grał z prawdziwego sprzętu, a przynajmniej ja tak odebrałem twoje myślenie że nie ma praktycznie różnicy.
No tak, szczególnie że mój post o sofcie był znacznie później


Dobra mi się nie chce komentowa wypowiedzi osoby bez pojęcia w temacie. Przyznam że miałem niezłą rozwrywkę czytając twój 3 od końca post (to wzburzenie :D- mam nadzieje że wytarłeś monitor :D )ale te twoje brednie już męczą
 

evoreactor

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
257
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
południk zero.
Weź sobie jaj nie rób chłopie - tym że uwierzyłeś że nie wiem co to jog mnie rozwaliłeś. Naprawdę, to tak jakby podejść do DJa na imprezie i stwierdzić że nie wie, po 3 latach przygody z muzyką, co to crossfader. Gratuluję ;) Dalej nie wyjaśniłeś gdzie bredziłem ^^ Proponuję wizytę u okulisty, albo częściej w szkole się pojawiaj na czytaniu ze zrozumieniem bo tematu do tej pory nie ogarniasz. A jak już czujesz taką potrzebę żeby robić z siebie durnia to rób to na PW by się publicznie nie zakręcać w tych odp. Napisałem prawdę a że tylko na tyle cię stać, rzucasz tymi samymi tekstami co kilka postów wcześniej. Jednym słowem dupa a nie Mod.

DEN - oprócz wiedzy, mod musi reprezentować poziom.

Narciarz. Nie będę gadał z kimś, kto zna kilka tekstów jako odpowiedź i nie podaje sensownych argumentów. Krótko - dziecinada :D
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
tym że uwierzyłeś że nie wiem co to jog mnie rozwaliłeś. Naprawdę, to tak jakby podejść do DJa na imprezie i stwierdzić że nie wie, po 3 latach przygody z muzyką, co to crossfader.

hahahaha ja znam takie przypadki :)

DEN - oprócz wiedzy, mod musi reprezentować poziom.

prawda ale postaw sie na miejscu Yoggiego jesli od kilku laat czytał bys te wszystkie brednie jakie ludzie wypisuja typu "ooo ja słucham tekno c-bool rox!!" to ja bym wkoncu padaczki przed PC dostał ^^ wiec uszanuj to :)
A to C-bool to nie jest techno? o_O A wypowiedź E.R pomijam ironiczną ciszą
Yoggi :D
 

Mateusz90007

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja od 2 lat codziennie szkole się na VDj. Mixowanie muzyki to moja pasja a nie tylko widzimisie... dlatego nieznudzilo mi się to po 2 miesiącach.
Mam zamiar już niedługo kupic profesjonalny sprzęt i zająć się tym fachem na poważnie.
Ja mówie tu o zawodzie Dj-a w formie prezentera. Do tworzenia muzyki nie mam weny i umięjętności. Kieruje się bardziej w strony mixowania muzyki stworzonej przez innych artystów. Jesli chcecie zobaczyć że szkolenie się w zawodzie Dj-a nie jest krótkie to popatrzcie co umiem po 2 latach samodzielnego uczenia się bez żadnych poradników internetowych itp.

http://mati90007.wrzuta.pl/audio/r2NZSUZSaD/
 

Lex

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja uwazam,ze jezeli chcesz sie zabrac za dj-ke to skorzystaj z programu virtual dj i naucz sie cos robic i pozniej to doswiadczenie przeniesc na konsolke ; ) a jezeli chcesz zostac producentem to radze skorzystac z fl studio : P pzdr;)
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
a ja polecam nie polecac takich gownianych programow jak ktos chce sie juz zaczac w to bawic to wskakuje w Reason, Cubase, do produkcji albo Ableton Live albo Apple Live do produkcji i mixowania (dla zielonych mixowanie chodzi o robienie setów ^_^)
 

DJ keeny

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja tez che zostac djem :D tylko ze jesatem rok mlodszy od kolezanki musze jeszcze sie douczyc na kompie i moze kupie sobie gemini czy cos
 

szybki_rumcajs

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
172
Punkty reakcji
0
Po przeczytaniu paru postów widze że tylko niejaki pan Yooggi (sorry jeżeli pokręciłem nick) zna sie na rzeczy... DJ a producent to są dwie totalnie odmienne zajęcia ! co prawda można być równocześnie Dj'em i producentem jednocześnie ale to nie jest to samo... W skrócie: Zostać Dj'em to nie jest ŻADNA sztuka poczytajcie posty Yoggiego... Zostać DOBRYM producentem to już trzeba ostro zapier.lać z tym tematem i siedzieć w tym po uszy jeżeli chce sie mieć kontrakt nawet z niszowym labelem , to nie jest układanie klocków w Ejay'u tylko głównie czytanie,czytanie,czytanie i jeszcze raz czytanie całymi dniami i nocami artykułów i tym podobnych rzeczy dot. przede wszystkim mixu , kompresji , AKUSTYKI itp ... btw troszke szkoda klawiatury na pisanie tego bo i tak każdy tutaj (no oprócz Yoggiego) pomyśli "mixu eeeee? przecierz do DJ Mixuje ! tak sie nie robi wŁaSneJ mUzY!" xD no ale przemiliczmy to :p rozpisałem się tylko ze względu na własnego spokoju wierząc iż ktoś kumaty z dużym zapałem coś z tego wywnioskuje pozdr.
 
Status
Zamknięty.
Do góry