Zakaz handlu w Niedziele

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
no wiesz ? jak możesz domagać się aby kolega kolegę ukarał ?
Napisał bym że ... mi się wydaje że MĄDRZY ludzie wiedzą że w pracy kolegów i koleżanek nie ma no ale zaraz zapytasz pewnie którzy to mądrzy ... hehehe
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie po to się władzę łapie aby być jak reszta społeczeństwa, im wolno więcej
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Cóż tu za dyskusja... Wracając do tematu, słyszałam o akcji, że jeden prywatny przewoźnik autobusowy w niedziele z zakazem handlu chciał, żeby autobusy jeździły według świątecznego rozkładu, co w praktyce oznaczało 5 autobusów na krzyż. Ludzie się burzyli, bo przecież wielu pracuje i ostatecznie przywrócili normalny niedzielny rozkład. A sklepy żeby nie tracić aż tak wiele to nakładają na pracowników więcej roboty w sobotę. No i np niektóre prowadzą w niedziele sprzedaż online, zamawiasz w necie i kurier ci dowozi ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Z tymi sobotami to już przegięcie zrobili ale zauważcie że to tylko markeciaki rodem Niemcy, Francja i UK próbują nad Wisłą rządzić.
Jakoś dni wolne w krajach południowych (Grecja, Włochy, Hiszpania) im nie przeszkadzają no ale tak to jest jak Polak przyzwyczaił do tego że może tyrkać jak mały Dieselek od 7 do 20!
Oni wszyscy mają nas za trędowatych chyba ale do tego skłaniają ot by teksty padające z ust setek tysięcy Polaków: no bo ja nie mam czasu robić zakupy w tygodniu bo pracuję.
Jak dla mnie to soboty i niedziele powinny byc wolne od handlu na amen! I tak jesteśmy już narodem zaharowanym na amen. kto by pomyślał że Angol, Niemiec czy Francuz z Włochem na czele
pójdą do roboty na 7 i wyjdą o 17 z hakiem poświęcając dla garbodawców aż 12 godzin dziennie (z dojazdami). Prawie wszędzie na zachodzie idzie się na budowy prywatne na ósmą, wychodzi o 16, 17...
a u nas nad Wisełką do oporu! Na 7 i do zdechnięcia...
Firma budowlana składająca sie z Ukraińców i Polaczka remontuje właśnie chałupę u sąsiadów. Wczoraj przyjechali o 6 rano, odjechali około godz. 21:30.
W sobotę byli od 7 do około 18. W piątek od 6 i wyszli po 20. Dzisiaj są od 6:30...
 
Do góry