World Trade Center 9/11

Silent

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Wołomin
nom ale wtc bylo zrobione z takiej stali ze robili testy na wszystko i nawet z samolotami ze boingi i inne "airy" nie mogly tego rozwalic tylko powyginac lekko tą konstrukcje. wiec sam samolot nie mogl wyrządzic takich szkód.
tak jak wczesniej pisalem budynek byl "obtegocony" c4 a w samolocie tez podobno bylo kilka ladunków nnie wiem jak one sie tam znalalzł ale wyrzadzily wielką szkode Ameryce [*]
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Primo! Samolotow bylo chyba z 4 a nie jeden.
Secundo! Samolot to kilka set ton zlomu z czego trzeba wliczyckilka set litrow paliwa. WTC bylo poddawane eksperymentom na sile wiatru o skali nawet 9-10 boforta itd, ale nie byl poddawany zadnym testom na uderzenia tak wielkiej maszyny. Sorry!!! Kilku maszyn. Poza tym WTC nie zostalo zbudowane w kilka lat temu lecz zostal otwarty w 1973 a zbudowany jeszcze szybciej. Co za tym idzie stal nie byla tak dobrej jakosci jak teraz. Poza tym z lekcji chemii i fizyki zapewne wiesz jak stal sie zachowuje w temp. powyzej 1500'C?
 

Silent

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Wołomin
tak wiem. ale oni testowali ta stal na sile zacisku siegajacej kilkuset ton i ciezko sie zginalo wiec ta stal nie ulegla by 1 samolotwi ale 4 jest wieksze prawdopodobienstwo. tyle ze jezeli w samolotach bylo c4 benzyna elektryka kuchenki itp to napewno straty sa wieksze niz bz ladunków.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Logiczne, ze arabowie, zeby zmocnic efekt swojego zamachu wpadkowali do samolotu troche wspomagaczy w postaci C4.
 

sali mali

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bielsko - Biała
Czy to był spisek ? Raczej nie. Jacyś fanatycy chcieli się zemścić no i się udało. Ale nie było by tak dużych szkód gdyby wszystko zostało wykonane podczas budowy tak jak powinno. Chodzi mi tu o zabezpieczenie przeciw ogniowe metalowych konstrukcji, a dokladniej kratownicy z ktorej byl wykonany rdzen budynku. Okazalo sie ze z pozoru nie wielkie powierzchnie nie zabezpieczone, byly glowna przyczyna zawalenia sie budynkow. Poprostu stal niezabezpieczona w tak wysokiej temperaturze zaczela sie zachowywac jak plastelina i wyginac. No i wszystko sie "zlozylo". Swoja droga to fascynujace jak ludzie potrafia byc oszczedni podczas budowy ...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
W zaden sposob nie przekonuje mnie ten film. Latwo go podwazyc opierajac sie na wykladach z Biologii, Anatomii i z ratownictwa w zagrozeniech cywilizacyjnych. Z tego ostatniego przedmiotu wlasnie omawiamy tragedie z WTC i z inych masowych wypadkow.
Szczerze mowiac nawet wiedza z politologii moze nam nawet pomoc, bo wystarczy troche poznac narod Amerykanski i juz wiadomo, ze w momentach wielkiego zagrozenia dzialaja zbytnio emocjonalnie. Psychologia, czlowiek ktory jest w totalnym szoku jest wstanie uwierzyc i zobaczyc jak to wielki ptak z ulicy sezamkowej burzy WTC. Czy naprawde warto jest glosic teorie spiskowa? Raczej nie, bo bedzie ich wiele. A dlaczego? I tu znowu politologia sie klania, bo sluzby specjalne i bialy dom znowu daly :cenzura: i zeby to zatuszowac odwracaja uwage narodu na inny temat.
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Lestat.. czy ty ogladałes materiały filmowe na ten temat? czy widziales wypowiedzi ludzi ktorzy projektowali budynek? chyba raczej nie skoro twierdzisz ze to nie był spisek...
Czy to przypadek ze brat Bin Ladena to przyjeciel Georga W. Busha??
Amerykanie wiedzą co tak naprawde sie wydarzyło , ale widze ze Ty jeszcze nie!
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hmm... czy we wszystkim czlowiek musi sie doszukiwac spiskow? Juz w cos takiego jak zbierznosc wypadkow nikt nie wierzy?
Ludzie ktorzy projektowali ten budynek w 1970 roku nie byli sobie wstanie wyobrazic czegos takiego jak atak na WTC.
Prawda jest taka, ze alkaida powalilo na kolana Ameryke atakiem na WTC i kazda teoria na temat spisku jest jak juz wspomnialem i jak wspomnieli inni jest wielka B.Z.D.U.R.A!!!
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Lestat....
aha...czyli to był prezypadek ze w tym samym czasie co atakowali były tez cwiczenia lotnicze...dwa razy. I to ze Bush przyjani sie z bratem bin ladena...

Pozatym budynki były wlasnie projektowane tak ze , jesli uderzy samolot to budynek sie nie zawali...
Aha..czy to nie dziwne ze 2 dni po zawaleniu w kanalach pod budynkami plynela stal? Paliwo lotnicze nie jest w stanie roztopic tej stali...

Swiadkowie słyszeli najpierw bOOm a potem uderzyły samoloty....na filmach widac ze zanim uderzyły samoloty...kilka pieter nizej był wybuch... a na samym dole w oknach były specialne zasłony ktore zaklada sie przy wybuchach zeby odlamki nie wylecialy..(oh..pewnie przypadek ze tam były rozwiniete..) W srodku budynku był rdzen..nawet jesli samoloty uderzajac spowodowały by zawalenie budynku..tzn pietra zaczeły by sie walic jedno na drugie...to i tak na srodku został by rdzen... a tu nic nie zostało...pozatym wszystko zostało sproszkowane ..nic calego nie zostało...jezeli budynek sie wali ..jednak cos zostaje..a tu tylko pył....a na dodatek nie odnalezli zadnych bagazy z samolotu...ciał i samego samolotu tez nie...jak wiadomo był potezny silnik..i nie moze od tak zniknac a jednak...to dziwne bo znalezli dowod osobisty terorysty ktory prowadził samolot...a najsmieszniejsze ten terorysta nie potrafił prowadzic samolotu<nie trafił by w budynek> i wiadomo ze taki wielki samolot jest ciezej prowadzic...

Niechce juz mi sie pisac wiecej szczegołow ,Wszytko zostało wyjasnione...(wiadomo było i jest ze to spisek)ale co ludzi moga zrobic, wiecej Busha nie wybiorą ,ale co z tego on i tak zrobił co chciał...

Trzeba było znalezc pretekst zeby wysłac wojska do Iraku...(wiec niby arabowie zaatakowali i zburzyli WTC ) wiec osiagnął co chciał...

Trzeba troche myslec, a nie sluchac mediow..
Bo własciwie skad wiadomo ze to terorysci zaatakowali? media to rozpowszechniły..Bush ciagle powtarzał terorysci,terorysci..bla bla bla...za kazdym razem mowił ze to terorysci..

Lestat zebys troche sie w to zagłebił zrozumiał bys pare innych rzeczy...
 

sali mali

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bielsko - Biała
Rdzeń się rozwalił to kratkownice go tworzące były żle zabiezpieczone. I prosze nie mówcie ze paliwo z samolou nie mogło rozstopić stali, przecież jak one uderzyły, to ten wybuch co powstał spowodował kolejne w budynku, przecież mieli tam chociażby energie elektryczną. Spójrzcie na to z tej strony, jaki wybuch powoduje rozwalenie jedego monitora, a to był budynek biurowy wiec były ich tam setki a może i nawet tysiące i po za tym sporo innych urząrzeń ...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
WTC projektowalo miedzy innymi kilku inzynierow z Polski. Owszem, jak oni sami podkreslili, WTC bylo projektowane takrze pod kontem ewentualnego uderzenia samolotu w ten budynek. Ale nie kilkuset tonowych Bolingow!!! Tego nikt nie przewidzial, bo to bylo tek nie realne, ze predzej Lord Vader by przybyl do Waszynktonu niz ktos by uderzyl w WTC.

Druga sprawa, co mialas z fizyki lub z chemi?! Pewnie lacze, lub ewentualnie dopalacza, skoro nie wiesz jak sie zachowuje stal pod wplywem 2000'C a nawet wiekszej, bo w samym centralnym punkcie uderzenia podobno bylo nawet ok 2600'C. Poza tym stal stali nie rowna tak jak cyna cynie. Tzn. od 1970 r. i cyna jak i stal jest juz inaczej sytapiana i chartowaca co daje wieksza trwalosc materialu. Jest jednym slowem mocniejsza.

Hmm... O jakim bracie Bil Ladena piszesz?!!! O tym, ktory zginol chyba rozstrzelany przez Rosjan w wojnie w Afganistanie? Chyba przez rosjan, tu sie klucic nie bede, ale na 100% zginal. Wiec dzieki za wiadomosc, bo nie wiedzialem, ze Bush potrafi rozmawiac z duchami!!!
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Wybaczcie, odkopuje stary temat, ale...
Oto news który znalazłem dziś na wirtualnej.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1205352118.154

Zwróćcie uwagę na zdanie nt. myśliwców.
Coś narusza przestrzeń powietrzną Waszyngtonu i natychmiast ruszają F-16. Mimo, że obiekt był jeden i wydawał się nie sprawiać zagrożenia.
A 9/11 ?
W pp. wlatuje kilka Bołingów, a na niebie brak nawet srającego gołębia.
 
P

Pałka

Guest
e, tam. nie bojcie sie...to tylko ja chcialam podziwiac waszyngton, wiec wzielam moj samolot :p

A tak na serio, to Twoim zdaniem, o czym to świadczy Pył?
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
e, tam. nie bojcie sie...to tylko ja chcialam podziwiac waszyngton, wiec wzielam moj samolot :p

A tak na serio, to Twoim zdaniem, o czym to świadczy Pył?

Cóż. Wg. zwolenników teorii spiskowej F-16 nie trafiły na miejsce ponieważ w tym samym czasie przeprowadzano ćwiczenia działań powietrznych mających zapobiegać atakom powietrznym właśnie na WTC, oraz inne obiekty jak chociażby Pentagon. Obejrzyj sobie pierwszy lepszy film na ten temat. Gdy do centrali doszła wiadomość o nadlatujących Bołingach, łącznik najpierw spytał, czy to ćwiczenia. Później samoloty wysłano, ale te rozleciały się we wszystkich kierunkach, prócz tego, który skierowałby je prosto do atakowanych obiektów. Nawet jeśli zwolennicy tej teori nie mieliby racji, a błąd był jedynie ludzką pomyłką to dopuszczenie do zniszczenia WTC byłoby wielkim zaniedbaniem. Dlaczego więc nikt nie poniósł za to konsekwencji ?
 
P

Pałka

Guest
Może to jest spisek USA...Może chcieli mieć jakiś powód żeby zaatakować Irak. Ja myśle że chodzi głównie o zysk dla USA. Rynek przedsiębiorczy podczas wojny pracuje pełną parą.

Dlaczego więc nikt nie poniósł za to konsekwencji ?
-Konsekwencje za to ponieśli ludzie, którzy tam pracowali. Zapłacili swoim życiem :(
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Jak to się stało, to miałam 5 lat i byłam w Grecji.
Nie zainteresowło mnie to.
Ale coś mi sie to kojarzy z Bushem... <_<
 
Do góry