W jakiej epoce historycznej chcielibyście żyć? :)

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
w latach 60-90 XX wieku najlepiej w Stanach Zjednoczonych tam to był ''ogień'' same najlepsze kapele wszech czasów ruch hipisowski ahh to były było coś dla mnie :D
 
T

tregons

Guest
Nejlepsza epkoa to epoka kamienia łupanego. Bynajmniej nie było broni palnej a ludzie mogli sie tylko kamieniami atakowac
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wszystko wskazuje na to, że w górnym paleolicie również mogli ostrzeliwac się z łuku.

O mezolicie i neolicie nie wspominając.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
W czasach Chrystusa, a najlepiej jak najbliżej Jego osoby. Przynajmniej nie miałabym wątpliwości, co do Jego nauk i rozwoju religii. Zaraz potem w czasy największych prześladowań zarówno w starożytności, jak i w średniowieczu.
A tak jeszcze mi teraz do głowy wpadło, że fajnie by było poczuć, jak to Ewie w Raju było BB)
 

zstrucki

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
@ NatashaM: Mogło by być spore zdziwienie, jakby się okazało, że Jezus mówił i robił trochę inne rzeczy, niż nam się dziś wydaje.
Ja chciałbym żyć dziś, to najlepsze czasy w dotychczasowej historii ludzkości. Jakbym miał gwarancję dobrej pozycji materialnej, to w drugiej połowie XIX wieku. Odkrycia, podróże, wynalazki - wielkie czasy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pewnie też wybrał bym dzisiejsze czasy, bo ciężko by mi było się przestawić, zrezygnować z pewnych wygód, których w XXI wieku mamy najwięcej, i oczywiście ważne jest, że nie ma przez dłuższy czas wojny na ziemi na której żyjemy. ale ogólnie nie nazwał bym naszych czasów najlepszymi, chyba wolałbym XIX wiek.
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
To,jak sie człowiekowi żyje nie zależy od czasów,tylko od jego miejsca w społeczeństwie,zamożności a najbardziej od niego samego.Jedni w Średniowieczu mieli luksusy a inni teraz żyją na skraju ubóstwa.Myśle,że trudno było by sie cofnąć w czasie i wyrzec tego wszystkiego co dał nam postęp techniczny,medyczny,kulturowy itd.Łatwiej mieli by ci,którzy by przeszli z czasów dawniejszych do dzisiejszych.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pewni było by im ciężko dostosować się do naszych czasów mentalnie. Nam do dawnych czasów na pewno też.
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Głównym i pierwszym kryterium powinien być tutaj chyba status społeczny bo w każdej epoce żyli ludzie którzy wiedli życie jak z bajki i ci którzy na nich pracowali(tym wiodło się znacznie gorzej)
Pomijając jednak ten problem, zakładając ,że wiodło by nam się "średnio" niezależnie od epoki ( choć klasa średnia to dopiero wiek XIX )
wybieram zdecydowanie wiktoriańską Anglię, dobrobyt, stabilizacja, kultura ( w szerokim znaczeniu)

Swoją drogą temat jest świetnym studium psychologicznym ,każdy wypowiadający się tutaj jasno określa swoje preferencje , upodobania i to czego oczekuje od życia.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Głównym i pierwszym kryterium powinien być tutaj chyba status społeczny bo w każdej epoce żyli ludzie którzy wiedli życie jak z bajki i ci którzy na nich pracowali(tym wiodło się znacznie gorzej)
Pomijając jednak ten problem, zakładając ,że wiodło by nam się "średnio" niezależnie od epoki ( choć klasa średnia to dopiero wiek XIX )
wybieram zdecydowanie wiktoriańską Anglię, dobrobyt, stabilizacja, kultura ( w szerokim znaczeniu)

Swoją drogą temat jest świetnym studium psychologicznym ,każdy wypowiadający się tutaj jasno określa swoje preferencje , upodobania i to czego oczekuje od życia.

dokladnie , ;]
 

Regenerisch_

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
Ja chciałabym przeżyć kilka dni pod koniec XIX wieku, w latach 80 XX w. i na początku naszej ery ;)
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Ale to też zależy czy przenieść się w tamte czasy czy urodzić się w tamtych czasach. Jak miałbym się przenieść to najlepiej do XVII wieku, z przyjemnością zostałbym królem Polski BB). A urodzić się to raczej na początku XX wieku.
 
Do góry