W jakiej epoce historycznej chcielibyście żyć? :)

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Witajcie, ostatnio zastanawiałam się nad różnymi epokami historycznymi i stwierdziłam, że najlepiej żyłoby mi się w 20-leciu międzywojennym albo XVIII w :). Po prostu podoba mi się ideologia tych epok. A jak to jest z Wami? :)
 

urzekajaca

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
W czasie II wojny światowej,lub w czasie stanu wojennego w Polsce..
ciężkie czasy,ale warto o nich pamiętać
bo jeśli po nich nic,to co po nas zostanie? ...
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Witajcie, ostatnio zastanawiałam się nad różnymi epokami historycznymi i stwierdziłam, że najlepiej żyłoby mi się w 20-leciu międzywojennym albo XVIII w :). Po prostu podoba mi się ideologia tych epok. A jak to jest z Wami? :)

Fajnie, ale siłą rzeczy załapałabyś się na okupację.
Osobiście nie potrafiłabym wybrać jednej epoki. Chciałabym żyć we wszystkich bo każda na swój sposób była ciekawa i pociągająca
 

Halucyna

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Tarnobrzeg
XVII-XVIII wiek, najlepiej w Anglii.
Albo czasy teraźniejsze, żyje mi się dobrze, nie ma na co narzekać.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
W głębokiej starożytności, kilka tysięcy lat temu.
Albo fin de siecle... ;-)
Żartownisia. Z Twoimi poglądami Kriss ?
Ja bym wybrał czas miecza czyli średniowiecze. Poitiers albo Outremer, to byłby mój czas.
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
Pociąga mnie XIX wiek,industrializacja, maszyny parowe i takie tam;)
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Ja chętnie cofnąlbym się do feudalnej Japonii, Starożytncyh Chin, Rzymu... ale tylko na jakiś krótki czas i pnieważ dobrze się żyło wtedy osobom majętnym to tylko jako szlachcic. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że jeszcze trochę ponad sto lat temu w Holandii 90 procent dochodu wydawało się na jedzenie - czyli prawie, prawie na odwrót niż dzisiaj a jeszcze w latach osiemdziesiątych XIX wieku codziennie zbierano z ulic Londynu - stolicy najbogatszego wtedy imeprium - kilkunastu żebraków którzy umarli z głodu:) Taka ciekawostka.


Pociąga mnie XIX wiek,industrializacja, maszyny parowe i takie tam;)
 

malwina78

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
A mnie jest dobrze w naszej epoce. czasy wojny - cieszę się, że mnie ominęły, czasy powojenne - odbudowa kraju, głód, nieufność, sb - dzięki wielkie. poza tym przyzwyczajona do udogodnień nowoczesności bez prądu i bieżącej wody w innych epokach bym oszalała :)
 

Leonidas_ze_Sparty

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja, gdybym od razu był Spartańskim wojownikiem (nie musząc przechodzić tego treningu) to w starożytnej Sparcie, jeśli nie to w starożytnych Atenach. Również dobrze było by mi w XIV w. jako rycerz.
 

Radziejny

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław, Poland
Jeżeli chodzi o mnie , to chciałbym żyć w latach 30 XX wieku w USA , najlepiej przed kryzysem zaraz. Strasznie podobało mi się noszenie garniturów czy też fraków. Chociaż z drugiej strony mógłbym żyć w Antyku. Być wysoko postawionym urzędnikiem w starożytnym Rzymie . :D
 
M

marcin.ch

Guest
Ja chcialbym zyc w czasie bitwy pod grunwaldem w roku 1410 i przyczynić sie do zgładzenia ulricha von jungingena
hehe Pozdrawiam
 
A

Aulelia

Guest
Zawsze kręcił mnie barok- bujne fryzury i bogate zdobienia na sukniach wprawiały mnie w zachwyt, ale odkąd wiem, że ludzie prawie nie używali mydła, stanowczo zmieniłam poglądy. Chciałabym żyć w okresie pozytywizmu, tj. w XIX wieku- najwięcej wynalazków, najinteligentniejsi ludzie i największy postęp w światopoglądach i literaturze. Kręci mnie również zupełny odrębny klimat- chodzi o czasy antyczne. Podobają mi się proste stroje, dostęp do łaźni, te olejki były wtedy po prostu fantastyczne. Ludzie byli uduchowieni i mieli inną mentalność.
 

Aira

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Zawsze chciałam żyć w XIXw, ale w I poł no i raczej nie jako chłop na wsi:p
 

SimonStorm

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
72
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Chyba w epoce wielkich odkryć geograficznych, chociaż to bardzo ciężki wybór. Okres średniowiecza również jest fascynujący, tak jak renesans, który jest fantastycznym odrodzeniem sztuki i kultury starożytnych. A może oświecenie? Albo XIX wiek, industrializm? Nie potrafię podjąć jednoznacznej decyzji, historia świata obfituje w niesamowitą ilość wyjątkowych epok i okresów. ;-)

~SimonStorm
 

krzy512

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bochnia
Średniowiecze

Okres trudny i groźny, jednak bardzo interesujący. Czas królów, książąt i władców. W świecie przeważała niczym nieskażona dziewicza przyroda, a na każdym kroku było coś do odkrycia. W tym okresie głównym źródłem informacji byli ludzie starsi, dziadkowie, babcie, rodzice oraz podróżnicy. Wiadomości przekazywano ustnie. A to prowadziło do polepszania stosunków międzyludzkich i walczenia o dobro wspólne, nie tylko prywatne. Nie brak tam jednak smutnych kart, których bym nie chciał spotkać na swojej drodze, np. sprawa inkwizycji. Długo bym tam pewnie nie pożył (nie tylko ze względu na dużo krótszą długość życia).

Epoka podboju kosmosu również mi się podoba. Mimo wszystko wiele rzeczy przeniósłbym ze średniowiecza do dnia dzisiejszego :eek:k:
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Romantyzm :) To moja ulubiona epoka :) Hehe i spotkac kogos ala Mickiewicz , zeby dla mnie pisal :p
 
Do góry