Telewizja dla dziecka

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Moje starsze dziecko ucieszyło się z wiadomości, że od 1 czerwca też na kanale mini mini plus wracają Kucyki My Little Pony edycja 4 :) uwielbia przygody kucyków i wreszcie będą nowe :)
 
D

Dobrawa

Guest
A mnie zaciekawiła bajka, której jeszcze nie widziałam w tv, a dopiero czytałam o niej. Nie wiem czy widzieliście bajkę o duchu drzewa pokazanym w animowany sposób ?

http://www.miniminiplus.pl/minisite/tree-fu-tom/bohaterowie/treeto/

Tree-Fu-Tom-key-art-NO-logo-Landscape-SEPT-13.jpg
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
To po tej bajce widać na ile dziecko rozumie i wie co się tam dzieje, a skoro ćwiczy z nimi to jest skoncentrowany na bajce całkowicie. A w jakim wieku jest Twój synek?? Zastanawiam się czy moja 3 latka też by ogarnęła temat :)
 
D

Dobrawa

Guest
No pewnie że tak. U nas jest 2,5 latka u sąsiadów to jak tylko synek z kolega odpalaja minimini i oglądają to ona aż piszczy z radości jak się tam wszystko szybko dzieje. Poza tym bajka jest bardzo kolorowa i bez zbędnej przemocy.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Dobrawa napisał:
No pewnie że tak. U nas jest 2,5 latka u sąsiadów to jak tylko synek z kolega odpalaja minimini i oglądają to ona aż piszczy z radości jak się tam wszystko szybko dzieje. Poza tym bajka jest bardzo kolorowa i bez zbędnej przemocy.
Madziulek nawet jeśli jej nie wyjdzie to liczą się chęci, a ruch to zdrowie :D
JA akurat mam starsze dzieci bo 4 i 5 lat
 
D

Dobrawa

Guest
Ale, że co jej nie wyjdzie?

Co do bajek to z fajnych jest jeszcze Donopociąg, który jest mega edukacyjny, a fajnie przekazywany. Nawet dla najmłodszych.

36088_2.jpg
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Haha ale trafiłyscie, bo u nas właśnie leci Dinopociąg :) "Do Boju Tropiciele!" Dziś uczymy się o tym jak poruszają się zwierzęta..pełzają, skaczą, latają, biegają, pływają :)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Grunt to mądrze dobrać bajki:) Moja córka jest właśnie na etapie zadawania pytań typu, dlaczego kamień jest twardy i czemu pies sąsiadki jest taki mały a nasz ogromny. Już nie wspomnę o dziwieniu się, że ktoś ma inny kolor skóry i wszystko po 5 razy tłumaczyć i pokazywać. Hmm jakbym jej o 10tej włączyła to chwila spokoju by była, na poranne porządki a potem pod gradobiciem pytań:)
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
I Ciekawski Georg wrócił! Georg jest rozkoszny i ma takie dobre serduszko. A jego przygody są bardzo zróżnicowane. A to buduje domek dla wiewiórki, innym razem zbiera sok z klonu . Zawsze Coś innego.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja zawsze ciekawskiego Georga oglądam razem z dziećmi, bardzo lubię jego przygody a moje dzieci są zachwycone:)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ogólnie dobrze jest oglądać bajki z dziećmi. Moja ma 3 lata i czasem ogląda sama bajkę, ale często razem oglądamy bo wielu rzeczy nie jest w stanie zrozumieć jeszcze. Najczęściej razem oglądamy Strażaka Sama, i za każdym razem jak jest gaszenie pożaru to się pyta co to leje wodę :p Czemu pan leje wodę, przecież będzie mokro. I teraz już na dobre zapamiętała cemu Strazak Sam leje wodę :p i cemu nie wolno bawić się ogniem :)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Oj ja też oglądam bajki z moim bąblem, dlatego jestem na bieżąco..no i mam pewność, że są to odpowiednie bajki. Georga też lubimy i szkoda, że tylko w weekendy leci. Ostatnio Pan w żółtym kapeluszu był przeziębiony, a Georg śnił, że był mikroskopijnych rozmiarów i walczył z zarazkami. Na koniec w fajny sposób pokazano, że mycie rąk skutecznie usuwa zarazki. Fajnie, że są poruszane takie istotne tematy :)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
GreenKat napisał:
Oj ja też oglądam bajki z moim bąblem, dlatego jestem na bieżąco..no i mam pewność, że są to odpowiednie bajki. Georga też lubimy i szkoda, że tylko w weekendy leci. Ostatnio Pan w żółtym kapeluszu był przeziębiony, a Georg śnił, że był mikroskopijnych rozmiarów i walczył z zarazkami. Na koniec w fajny sposób pokazano, że mycie rąk skutecznie usuwa zarazki. Fajnie, że są poruszane takie istotne tematy :)
Ojjj tak, ważna sprawa. Moja córka by jeszcze w trakcie bajki przyleciała i moamo, mamooooooo George też myje rączki :p Szkoda, że tylko w weekendy, mógłby być chociaż ze dwa razy w tygodniu jeszcze. A o 8/20 to moja mała zwykle na śniadaniu.
 
D

Dobrawa

Guest
Mnie się ze współczesnych bajek bardzo dużo podoba. Większość z tych na Mini Mini uczy dzieci. Chociażby odpowiedzialności, szczerości i fajnie pokazuje problemy dziecięce tak jak Dinopociąg. Może to dziwne ale kiedyś był odcinek jak jeden z mlodych dinozaurów wstydził się tego, że musi zrobić kupe. Wiele dzieci tak ma. Bylo mega fajnie pokazane i wyjaśnione, że wszyscy ją robią.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Moje młodsze chłopaki też mają 3 latka i to że ja z nim ogladam bajkę wynika również z tego, że trzeba jednak ich pilnować aby wysiedzeli całą. Mnie zależy aby potrafili się skoncentrować nad bajką ale przy tych bajeczkach typu ciekawski george czy dinopociąg nie ma z tym najmniejszego problemu :) Zawsze siedzą skupieni i czesto komentują co np. George robi pytają się mnie czy tak można. To fajny czas a nie powiem, że dla mnie odpoczynek:)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Moja tak reagowała na Franklina i Onlinka Okrąglinka. :D Na Dinopociąg jest chyba trochę za duża, ale George bardzo jej się podoba i jeśli go złapie to zawsze popatrzy.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Nie jestem pewna, ale coś mi się chyba gdzieś rzuciło w oczy, że ma wejść jakaś nowa bajka na mini mini.
 
Do góry