Telewizja dla dziecka

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
haha.. to się nazywa dziecięca pomysłowość :)
A co do Elma dziś był fajny odcinek o zdrowym jedzeniu i od rana słyszę od mojego syna, że on chcę zjeść bananową owsiankę :)
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
A kiedy można jakąś powtórkę obejrzeć?? Jeśli chodzi o taki ważny aspekt jak zdrowe jedzonko to chętnie pokażę dzieciaczkom. Coś za często chcieli by sięgać po same słodycze.
 
D

Dorka123

Guest
No właśnie chyba nie ma powtórek, ja się staram nagrywać jak młody nie może oglądać, bo uwielbia, a jednak nie zawsze godzina nam pasuje.
 

Jeszoswiesz

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2013
Posty
83
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Nie mam dzieci, ale w swojej pracy dla dzieciaków wybieram jedno prawdziwie właściwe medium jakim jest internet. Bo mam kontrolę konkretną i wybieram konkretnie to co chce i sprawdzone przeze mnie lub rzez innych użytkowników.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
A w jakim wieku wasze dzieci zaczeły oglądać bajki? Mój synek ma 9m-cy i wyczytałam, że dziecko do 2 lat nie powinno w ogóle oglądać bajek, bo to za dużo bodźców dla niego i źle wpływa na układ nerwowy. Także w ciągu dni słucham tylko radia, a gdy chcę wyjść z nim na spacer i musze go ubrać, czego nie lubi i robi duże problemy, włączam bajki i wówczas mogę go raz dwa ubrać, jest jak zaczarowany wpatrzony w tv. Myślę, że 5 min jak zobaczy Bajkę to mu krzywdy nie wyrządze :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Nie powinno się puszczać takim maluszkom telewizji bo to za dużo jest ruchomych, kolorowych obrazów na raz. A jak się zacznie wprowadzać bajki to stopniowo wydłużając ich czas
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
u nas jak nie ma potrzeby to nie ma tv ( telewizor wlaczony tylko wtedy gdy mam cos naprawde waznego do zrobienia a nie ma kto sie zajac dzieckiem)
 
I

ItaliaAmore

Guest
też nie jestem jakoś za tv, ale jak dziecko ma co robić, rodzice poświęcają mu czas, zamiast pozbyć się dziecka i posadzić go przez tv i mieć spokój. Ostatnio nam doszedł kanał tvp abc i powiem szczerze, że bardzo fajne bajki tam lecą, takie z mojego dzieciństwa nawet, nie te głupie durne teletubisie i inne głupoty z mini mini
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
Nie uwazam by teletubisie byly glupie, zalezy od punktu widzenia dla mnie glupie sabajki na cartoon network, my mamy jeszcze bardzo fajny kanal babytv polecam maly sie wiele nauczyl z bajek typu charly i cyferki, do dziesieciu w wieku 2 lat umie policzyc do tego nie ma tam reklam jak na innych kanalach wiec nie ma mamo kup mi to i to... jeszcze oglada ceebebes i minimini+ ale tez z umiarem pozwalam mu ogladac ok godzinki jak akurat obiad robie albo musze go czyms zajac bo sama nie moge akurat z nim bawic...
 
D

Dorka123

Guest
Kwestia dopasowania programu do wieku dziecka, wiadomo, ze co innego włączymy dwulatkowi a co innego dwunastolatkowi. W tej chwili kanałów jest tyle, że dla każdego wieku coś odpowiedniego sie znajdzie. Jeśli macie starsze dzieci to ostatnio widziałam, ze dzieciaki w szkole szaleją za "Grachi", na teletoon niedługo wchodzi, słyszeliście o tym serialu?
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
U nas króluje mini mini. Pozwalamy oglądać dziecku bajki ale oczywiście nie cały dzień no i ustalamy czasem kary ;za złe zachowanie nie będzie bajek
 
D

Dobrawa

Guest
Mój synek ogląda rozne kanały dla dzieci bo juz jest w tym wieku, że mu wolno chociaż wiem, że na większości nic mądrego nie pokazują, jednak nie można całkiem zabraniać. A TeleToon+ ostatnio sama oglądam z nim, bo oglądamy Grachi też. On bardzo lubi też CartoonNetwork.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
My zaczęliśmy oglądać na dobranoc minimini+. Synek uwielbia Stacyjkowo i ogólnie zapałał uwielbieniem do ciuchci, na razie jedna bajka wieczorem myślę, że nie robi krzywdy. Poczytałam, że bajki właśnie na minimini+ są dobierane przez psychologów, nie zawierają przemocy, a pokazują dobre wzorce zachowań.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Na CN nie pozwalam, bo pełno tam przemocy i te bajki są kompletnie odrealnione. Wolę łagodne, ładnie namalowane postaci, które przekazują jakieś wartości - przyjaźń, rodzinę, odpowiedzialność, prawo do popełniania błędów i pomysły na ich naprawianie. Dlatego dla młodszych dzieci zdecydowanie wybieram minimini, a mam po temu okazję często, bo zajmuję się często dzieciakami siostry i w weekendy mamy w domu małe przedszkole. Moja córka choć troszkę starsza też lubi ten kanał, a już szczególnie chętnie wraca do świnki Peppy, Franklina i Misia z niebieskiego domu. Sama chętnie z nimi siadam oglądać, bo Misia i Clifforda upodobałam sobie jak juniorka dopiero zaczynała swoją przygodę z bajami. :D
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
samba_mamba napisał:
Na CN nie pozwalam, bo pełno tam przemocy i te bajki są kompletnie odrealnione. Wolę łagodne, ładnie namalowane postaci, które przekazują jakieś wartości - przyjaźń, rodzinę, odpowiedzialność, prawo do popełniania błędów i pomysły na ich naprawianie. Dlatego dla młodszych dzieci zdecydowanie wybieram minimini, a mam po temu okazję często, bo zajmuję się często dzieciakami siostry i w weekendy mamy w domu małe przedszkole. Moja córka choć troszkę starsza też lubi ten kanał, a już szczególnie chętnie wraca do świnki Peppy, Franklina i Misia z niebieskiego domu. Sama chętnie z nimi siadam oglądać, bo Misia i Clifforda upodobałam sobie jak juniorka dopiero zaczynała swoją przygodę z bajami. :D
Moja córka upodobała sobie Strażaka Sama, mi też się podoba bo wiele wynosi z takich bajek, nie raz przyłapałam ją na tym jak powtarza jakąś piosenkę czy cytat z bajki. A najlepsze jest jej zachwyt, często mi opowiada co tam wspaniałego znowu zrobił Stazak Siam :) A ja ogólnie lubię mini mini bo te bajki są bardzo rozwijające dla dzieci, które tam puszczają, no i zero przemocy.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Słuchajcie dzisiaj za niecałe 2h pierwszy odcinek nowej bajki na mini mini plus "Piotruś Królik"
10277611_702121866493397_677926388059001146_n.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=702121866493397&set=pb.128953690476887.-2207520000.1399907051.&type=3&theater

ciekawe jaki będzie odbiór.
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja znam i lubię „Piotrusia Królika” z książek Beatrix Potter, więc nie mogłam się doczekać. Jego przygody idealnie pasują do bajek, które emituje MiniMini+. Są ciekawe, mądre i mimo, że czasem na Piotrusia czyha niebezpieczeństwo. To wszystko ukazane jest w łagodny sposób i oczywiście dobrze się kończy. Króliki piękne, prawie jak prawdziwe. Przyroda również realistyczna.
 
D

Dobrawa

Guest
MiniMini faktycznie puszcze super bloki z bajkami dla najmłodszych i one najbardziej przypominają dawne bajki, które mialy jakiś przekaza. Stacyjkowo samej mi się zdarzało zobaczyć. A oglądaliście Ciekawski George. Genialna jest ta małpka.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Słuchajcie.. mój syn Piotruś zakochał się w Króliku Piotrusiu :) Pierwsze co wstaje rano jak się szykujemy do żłobka to prosi o królika :) i akurat fajnie się składa rano jest emisja. Szczerze, mam zawsze czas na to aby się sama wyszykować do pracy :)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
jaka29 napisał:
Słuchajcie.. mój syn Piotruś zakochał się w Króliku Piotrusiu :) Pierwsze co wstaje rano jak się szykujemy do żłobka to prosi o królika :) i akurat fajnie się składa rano jest emisja. Szczerze, mam zawsze czas na to aby się sama wyszykować do pracy :)
Ja dziś rano też trafiłam na Królika Piotrusia, strasznie podoba mi się jak graficznie jest zrobiona ta bajka, jak z ilustracje z książki. A od przyszłego tyg.zaczynamy przygodę ze żłobkiem, więc pewnie zastąpi to wieczorne oglądanie bajek, bo ten czas planuje by był dla nas :)
 
Do góry