Telepatia.

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Cóż, wiem że byś się oburzył i miałbyś ku temu podstawy, gdybym nazwał to przypadkiem, ale tej opcji też po prostu nie można wykluczyć. Odnalazłem kilka artykułów dotyczących właśnie telepatii i z nich wynika że nie tylko ty ze swoim przyjacielem przeprowadzaliście udane połączenia. Faktem jest również to, że przekonywującego dowodu na istnienie telepatii nie ma, prowadzone są jednak już od wielu lat badania. Jak już wcześniej napisałem wiedza na temat działania mózgu obecnie jest bardzo uboga, możliwe jest że posiada on możliwości których jeszcze nie rozumiemy. Być może istnieje jakiś nieodkryty zmysł który umożliwia telepatię, ale taką teze trzeba podeprzeć naukowymi dowodami których obecnie nie ma. Obecnie te tak zwane połączenia udaje się uzyskać nieregularnie, tak jakby raz ten zmysł działał a raz nie. To tak jakby posiadać oczy którymi raz widzisz, a raz nie, właśnie dlatego nie mam zamiaru kiedykolwiek próbować telepatii. Wspólcześnie wiele zjawisk wydaję nam się nielogicznych, ale to nie znaczy że w przyszłości ten stan się nie zmieni. Tak poza tym nie chciałbym żyć w świecie, w którym ktoś może odczytać moje myśli - byłoby to istotnym naruszeniem Mojej wolności która jest dla Mnie niesamowicie istotna, nie chciałbym być uczestnikiem jakiegoś Big Brothera.

Pozdrawiam Snaut
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Cóż,nie mam sie co oburzać bo to był przypadek.Przypadek,lecz jednak prawdziwy i namacalny.
Na pewno ludzki umysł posiada wiele ukrytych zdolnośc,których jak narazie nie potrafimy uruchomić.Co dzisiaj jest anomalią,jutro może być codziennością.Owszem,zgadzam się z twoim tekstem oprócz:

Tak poza tym nie chciałbym żyć w świecie, w którym ktoś może odczytać moje myśli - byłoby to istotnym naruszeniem Mojej wolności która jest dla Mnie niesamowicie istotna, nie chciałbym być uczestnikiem jakiegoś Big Brothera.

Oczywiście,to było by koszmarne.Jednak z tego co pamiętam,to nie mogłem uzyskać połączenia z przyjacielem bez wyraźnej "zgody" jego umysłu na przekazanie mi wspomnień i myśli.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Niezgadazasz się z tym, ale wykluczyć tego nie możesz. Zwykle jest tak że gdy zostanie wynalezione coś nowego można wykorzystać to w sposoby powodujący albo rozwój albo szkodę dla ludkości ( np. energia atomowa). Możliwe że ewentualne poznanie telepatii mogłoby pociągnąć za sobą takie konsekwnecje jak np. włamy do umysłu (Moja propozycja nazwy - neurohacking :idea: ). Myślisz że znalezliby się ludzie którzy by nie chcieli tego wykorzystać do swoich celów ? Wiem, że jestem obecnie w krainie wyobrazni, ale warto się zastanowić nad potencjalnymi skutkami przyszłych odkryć.
Nawet jeśli telepatia byłyba możliwa to jakie byłoby jej zastosowanie? Czy mamy mało środków komunikacjii? Czy nie byłaby ona tylko nikomu nie potrzebną umiejętnością? Mi się bez niej obecnie żyje całkiem dobrze. Jakby wyglądał świat w którym telepatia jest możliwa?

Pozdrawiam snaut
 
N

Neo

Guest
Do czego telepatia? A jaki znasz inny sposób komunikacji, którym mógłbyś komuś przekazać uczucia żeby mieć pewność, że w 100% wie co czujesz? Myślę że badania nad telepatią są bardzo zaawansowane, ale tajne. I neurohacking też już napewno istnieje.
 

Justyna...

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
...
Psychedelic napisał:
Czy wierzę w telepatię?Nie muszę wierzyć,bo jej doświadczyłem i to dość wyraźnie.Uzyskałem jakiś czas temu połączenie umysłowe z niejakim Neo,myśleliśmy dokładnie tak samo,przekazywaliśmy sobie wzajemnie wspomnienia i oczucia jakie nam towarzyszyły w tamtej chwili,czułem się jakbym wkradł się w jego pamięć,czułem dokładnie co myślał w tamtej chwili,i pamiętam wydażenie jakbym widział jego oczyma,które po wstępnej analizie i opisaniu wszystkiego na gadu - gadu potwierdziło się niemalże w 100%.
[snapback]49049[/snapback]​
No nie wiem. Moze piszesz prawde, ale ja jakoś w to nie moge uwierzyć. <_<
Jeżeli to prawda to super. Chciałabym doświadczyć czegoś takiego :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Człowiek wykożystuje tylko ok 5% swojego umysłu. Dla mnie telepatia jest możliwa. Lecz najpierw trzebo powiększyć parokrotnie wydajność naszego umysłu.
 

alexis92

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Epinay-sur-Seine (Francja)
Ja wierze w telepatie i pokrewne od niej rzeczy . Zrobilam kiedys taki eksperyment z moja przyjaciolka . Kazalam jej intensywnie myslec o jakiejs osobie , wyobrazac ja sobie i uzmyslawiac uczucia jakimi ja darzy . Ja mialam w tym czasie "przejac" od niej informacje za pomoca telepati . Udalo mi sie :) Zrobilysmy jeszcze kilka takich eksperymentow zamieniajac sie rolami i myslac o liczbach , kolorach , zdarzeniach , imionach . Udalo nam sie odgadnac w jakis 70 % :) .
Niesamowite ale prawdziwe :))))
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
ja wierze, podam może głupi przykład, ale poczułam sie niesamowicie :p
No więc siedze sobie na lekcji i podaje karteczke z wiadomością kumpeli, która podaje mi :D
Śmiejemy się...Czytam a ona mi odpowiedziała na pytanie które ja jej zadałam, ale ona o tym nie wiedziała.
Kiedyś też powiedziałam koledze co trzyma w rece, jakiej piosenki słucha, i jakie ma majtki na sobie -_-"
Chociaz go nie widziałam przez dwa miesiace :)
:p
 
C

*ChMuRkA*

Guest
ja wierze ;) miałam kilka takich śmeisznych przypadków... np. myślałam o kimś i spotykałam ta osobe i inne których dokładnie nie pamiętam ale jednak jakies były :D
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
moze nie bardziej telepatia tlyko domyslanie sie... domyslanie co ktos mysli co ktos zrobi czasami mi sie to zdaza a nawet czesto
 

_milka_

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z R... Raczej wiadomo, skąd!
Ja z moją siostrą prawie zawsze mówimy coś w tym samym momencie, często do rozmowy wystarczą nam tylko słowa: "Myślisz o tym samym co ja?", a kiedyś przełączałam sobie kanały w telewizji i myślałam sobie o piosence Green Day'a. Przełączam na jakiś nieczynny (dopóki nie zapłacę :D) kanał i - leci ta sama piosenka o której myślałam.
 

BeThereForMe

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2006
Posty
126
Punkty reakcji
1
wierzę...

a swoją drogą jak się o kimś myśli to potem ta osoba się śni =]

a telepatia? wierzę... często się zdarzyło że ja i moja przyjaciółka myślałyśmy o tym samym itp.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Nie wiem czy w nią (telepatia) wierzyć. To co wyprawia David Cooperfield (sorry,nie wiem czy tak pisze się to nazwisko) to chyba nie ma wiele wspólnego z telepatią ale mistrzowsko opanowaną techniką kamuflażu. Natomiast dawno temu czytałem w prasie o człowieku, który w Warszawie w czasie okupacji miał jakby telepatyczne wizje nt. wydarzenia, które za chwilę miało się rozegrac. Jak sam mówił, gdy to odkrył w sobie, uratował kilku osobom życie przed wypadkiem drogowym czy aresztowaniem przez gestapo.

To nie telepatia tylko wizje :p a to zupełnie co innego. Myślę , ze telapetia jest możliwa. w koncu myśli to fale energetyczne , ale których inni ludzie z ... hm.. jakby to ująć.. z dużą wrażliwością okultystyczną są jak odbiorniki.Słyszałam, ze są dwa rodzaje telepati.Mozemy tylko myśleć o tym samym co inne osoby, ale mozemy też się z nimi porozumiewać za pomocą myśli , co jest już trudniejsze .Zresztą jest cała dziedzina mówiaca o telepati i czytaniu w myślach- okultyzm.
 

RendeR

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Również wierzę.Rozmawiam z osobą i myślimy o tym samym.Dziwna sprawa Hmmm... <_<
 
Do góry