Telepatia.

sqczek1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Myślę, że wielu z ludzi, albo nawet i każdy doświadczył choć raz chwile w której nagle poczuł się nieswojo(?) i pobudziło te dziwne uczucie do rozejrzenia się wokoło tylko po to, aby ze zdumieniem stwierdzić, że ktoś się nam przygląda. Ten który się przyglądał (może nawet bez powodu) nie musiał wołać nas, nie musiał rzucić w nas zwitkiem papieru, czy inaczej dać nam znać, że się przygląda a i tak jego wzrok "wyczuliśmy"(?)
Może każdy z nas ma w sobie nieodkryte możliwości telepatyczne ???
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
W Iraku w jednostkach amerykańskiej armii powołano jednostkę, która miedzy innymi posługiwała się telepatią, aby unicestwić wroga. To nie fikcja! Kozy, chomiki padały po technice zabijania wzrokiem a osoby z jednostki nazywano wojownikami Jedi. Więc takie zjawisko istnieje czy ktoś w to wierzy czy nie.
 

Biala Roza

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Posiadam zdolność telepatii.
Przez trzy lata utrzymuję w ten sposób kontakt z ukochaną mi osobą.(nie mamy innej możliwości) Od tego czasu wiele dostrzegłam w tym zjawisku:
- Telepatia to nie są żadne fale,
Fala potrzebuje czasu by pokonać daną przestrzeń (a więc dla telepatii nie istnieje przestrzeń i czas) i jest zależna od warunków atmosferycznych.
żadne badania nie udowodnią jej istnienia, bo cała fizyka opiera się na falach (światło, dźwięk, telewizor itp.)
- Nikt nie nauczy się telepatii będąc przekonanym, że to dzięki sobie ma się tą zdolność albo chce posiadać zdolność telepatii dla SATYSFAKCJI. Nie potrafię się porozumieć z ludźmi którzy mają takie podejście do tej zdolności.
- Gdy utrzymuje się kontakt telepatyczny, "fizycznie"(obecność fizyczna) nie można już tak dobrze się porozumieć. Telepatia wyklucza, dobry kontakt fizyczny. A obecność fizyczna wyklucza telepatię. Telepatie ma tylko ten kto ją potrzebuje (nie ma ją dla siebie lecz dla drugiej osoby) uwierzcie mi to wcale nie jest przyjemne utrzymywać jedynie kontakt telepatyczny. Trzeba mieć silną psychikę by to znieść. Wyobraźcie sobie, codziennie umieracie z tęsknoty za obecnością fizyczną tej osoby.
- Telepatia daje możliwości jakie nie może dać zwykła obecność fizyczna. Trzeba pamiętać, że telepatia to rozmowa dusz. Dzięki telepatii możesz zobaczyć lepiej nisz ta sama osoba jej uczucia, stan psychiczny, można wręcz spojrzeć do jej umysłu i zobaczyć tam wspomnienia. Telepatia to nie tylko przekazywanie informacji to przede wszystkim ogromna empatia. Widzisz duszę drugiego lepiej niż on sam i znasz drugą osobę lepiej niż ona sama, potrafisz zrozumieć zachowanie drugiej osoby choć ona sama siebie nie rozumie. <- ale do tak wysokiej telepatii jest potrzebna OGROMNA miłość nie tylko do drugiej osoby ale także do BOGA, bo to on daje nam tę zdolność. Telepatia to pewien skrawek Nieba, tam tylko w ten sposób się porozumiewają i niema tam tęsknoty za obecnością fizyczną, bo nie posiada się ciała, ale żeby tam się dostać trzeba zasłużyć. Tak samo w Niebie nie istnieje przestrzeń i czas.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zaciekawiła mnie ta zależność od warunków atmosferycznych.

Ogólnie kiepsko się to ma do mojej wiedzy o telepatii. Telepatia może służyć na przykład do odgadywania obrazków na kartach. Ty piszesz o jakimś mistycznym kontakcie dusz. Kontakt fizycznie jej nie wyklucza, ani nie osłabia.
Może piszesz na postawie własnego doświadczenia, ale Twoja wiedza różni się od tego co powszechnie uznaje się za telepatie.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Moim zdaniem zależność od warunków atmosferycznych to totalna bzdura. Telepatia zależy głównie od stanu skupienia umysłu. To tak samo jak w oobe, trzeba się skupić aby wejśc w ten stan, najlepiej wyciszyć, rozlużnić mięśnie itp.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Przepraszam. Czasem zdarza mi się zbyt pobieżnie czytać.
Rzeczywiście. Nie wiele wiadomo o telepatii, ale wiadomo, że nie odpowiadają za nią fale elektromagnetyczne. Wykluczyły to eksperymenty z klatką Faradaya.
Więc stawiasz na całkowicie metafizyczną naturę tego zjawiska. Ciekawe podejście. Jednak ciekawe jest w związku z tym zagadnienie telepatii u zwierząt.
 

Robert Skiba

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Leeds UK
Wieloryby posiadają formę komunikacji, która pozwala im wysyłać sygnały do innych wielorybów znajdujących się w odległości setek kilometrów. Niektórzy eksperci mówią, że jest to pewna forma telepatii.Moim skromnym zdaniem także psy mają na jakimś poziomie rozwinięta telepatie.
Przecież wielokrotnie spotykamy się z zachowaniem psa, który bez słów reaguje na nasze, niewidoczne dla niego, nastroje, humory, podenerwowanie, itp. Znane są powszechnie fakty, że psy umieją wyczuć zbliżający się atak choroby u człowieka.Proponuje przeczytać Boska Matryce -Greega Bradena choć nie jest typowo o telepatii ale wyjaśnia wiele ciekawych zjawisk i rozszerza nam horyzonty myślenia.Jedni będą wierzyć w telepatie inni nie. :)
 
Do góry