telefon stacjonarny - ktoś jeszcze używa?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mam, ale w sieci komórkowej (ze względu na matkę i teściową - nikt inny poza reklamiarzami nie dzwoni)
 
M

MacaN

Guest
Ja również mam telefon stacjonarny, to wynika głównie z tego, iż przy prowadzeniu biznesu taki telefon się przydaje. Poza tym - sieć komórkową można zagłuszyć, telefonu stacjonarnego - nie. Chyba, ze odetniesz kabel. Lepiej jest mieć w domu 2 źródła komunikowania się.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Biznesowo, w biurach, etc. to na pewno, ale prywatnie to z tego typu sprzętu mało kto korzysta. U mnie w domu już od kilku lat nie ma. Choć głównie ze względu na osoby, które dzwoniły starając się coś nam wcisnąć.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
MacaN napisał:
Ja również mam telefon stacjonarny, to wynika głównie z tego, iż przy prowadzeniu biznesu taki telefon się przydaje. Poza tym - sieć komórkową można zagłuszyć, telefonu stacjonarnego - nie. Chyba, ze odetniesz kabel. Lepiej jest mieć w domu 2 źródła komunikowania się.
drugie źródło to internet
 
O

Obrusik

Guest
Ja już od dawna nie mam, ale dziadkowie posiadają telefon stacjonarny i na pewno go nie zlikwidują, bo większość ich znajomych dzwoni na stacjonarny.
 
M

michasia90

Guest
U nas jest, rodzice korzystają, bo chyba mają godzine gratis na rozmowy, wiec mama zawsze z jakas ciocią przegada
 

joas17ce

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mam telefon stacjonarny i często go używam. Poza tym on jest też powiązany z Neostradą i nie chcę z niego rezygnować, chociaż moja Mama i ja mamy jeszcze komórki, w innej sieci. Poza tym moja Mama ma godzinę za darmo, jak dzwoni za granicę i może wówczas swobodnie rozmawiać z moją siostrą Gosią.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Nie pamiętam kiedy ostatni raz trzymałem słuchawkę od stacjonarnego w ręku.
 
M

martinx

Guest
Ja używam, ale tylko w formie VoIP, czyli aplikacji na komputerze. W sensie mam nr stacjonarny na komputerze.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale z drugiej strony, armie na całym świecie stosują przekaz kablem i satelitarny, komórkowy może łatwo zostać unieszkodliwiony
 
M

MacaN

Guest
Brave napisał:
ale z drugiej strony, armie na całym świecie stosują przekaz kablem i satelitarny, komórkowy może łatwo zostać unieszkodliwiony
Własnie o tym pisałem.

Ogólnie stare technologie są mniej podatne na zakłócenia. Przykład? Ot, ostatnio na spotkaniu koła rakietowego nasz opiekun opowiadał, że jak robili na poligonie prezentacje i połączyli TV z komputerem za pomocą hdmi, to obraz znikał z częstotliwością obracania się radaru, a jak połączyli się przez złącze DE-15F ( takie jak do monitora) , to obraz był nienaruszony :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
problemem jest elektroniczne krosowanie sygnału, na jednym druciku np. 20 osób, więc w razie posypania się elektroniki sterującej pozostanie jeden, ale pozostanie....
 

hej_teros

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moja babcia jeszcze ma telefon stacjonarny, ale resztę osób jakie znam to ma tylko komórkę.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
MIL0SZ napisał:
Niestety telefony stacjonarne to juz przezytek technologiczny
Chyba raczej nie o technologię chodzi. Telefon to teraz osobisty gadżet, a nie rodzinny, jak kiedyś. Dlatego w biurach nadal może być stosowany.
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Tak. Nawet zdarza mi się korzystać raz na jakiś czas.
 
Do góry