Świadome śnienie

Caala_ja

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
JA też mam często takie sny, że mogę panować nad przebiegiem ich wydarzeń, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy przed snem intensywnie myślę. Bardzo często wyobrażam siebie w swoim "drugim życiu", później jak zasypiam, dalsza część tego wszystkiego mi się śni, ale często jest tak jak ja chce.

Ostatnio miałam bardzo dziwny sen. śniłam, że człowiek (mężczyzna), który był mi bardzo bliski, popełnił samobójstwo. W tym momencie uświadomiłam sobie, że to nie rzeczywistość, a tylko sen i ustawiłam inny bieg wydarzeń. Cofnęłam się do momentu, gdy mi powiedział, że chce się zabić, a ja go przed tym powstrzymałam. :)
 

gienosz

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jestem ciekawy, jak wygląda poczucie czasu w świadomym śnie??? Możliwość bycia reżyserem sennej rzeczywistości jest ciekawe ale czy zwykle ta przyjemność trwa tak długo byście mogli osiągnąć zamierzony cel??? Pozdrawiam Gienosz:)
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
Heh, miałam parę razy, wtedy zawsze spotykalam nauczycielkę z matematki i za każdym razem
wyzywałam ją, biła i krzyczałam. xD
potem czułam się niebiańsko, robiłam co chciałam ;p
 

h4x0r

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Ze wszond
Przedwczoraj udało mi się po raz kolejny osiągnąć świadomy sen i uwaga... OBLICZYLEM 30% z 80!!! Tylko coś mi nie wyszło bo wynik wynosił 32. Byłem w Promenadzie na zakupach i złamały mi kręgosłup ruchome automatyczne drzwi xD Ogólnie obraz nie był jasny, 360`, to jest nie do opisania.
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
Mi się tak raz zdarzyło to był jakiś koszmar.
Powiedziałam sobie we śnie "to tylko sen" i nagle sen się urwał.

Dziwi Mnie np. to że kiedy gadam przez sen to śpie i niby jestem odłączona ale kiedy ktoś zada mi pytanie bez większej trudności na nie odpowiadam.
 

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Kiedyś ćwiczyłem aby osiągnąć LD (świadomy sen), ale moje ćwiczenia ograniczały sie tylko do zapisywania snów. Z każdej nocy zapamiętywałem średnio 3 sny, zapisałem sobie w zeszycie (słowa klucze), a gdybym je przeczytał potrafię sobie przypomnieć jego przebieg. To dobry sposób jeśli ktoś chce osiągnąć LD.

Oczywiście dzięki tej metodzie LD będziemy osiągali na początku raz w miesiącu, ale później powinno być ok. 1 na tydzień. Ćwiczenia muszą trwać długo, po miesiącu-dwóch będziecie świetnie pamiętali swoje sny, zapewniam, że będą długie.

Ja miałem kilka razy LD, ale nie potrafię tego kontrolować :( . Jak przechodziłem w LD miałem jakby mrowienie pewnie dlatego, że mózg zaczyna normalnie pracować. Później się przyzwyczaiłem i tego nie było, ale z kontrolą było gorzej, tylko raz zatrząsłem ziemią i nic więcej nie udało mi się zmienić.
 

distant-girl

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
276
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
Mi się tak raz zdarzyło to był jakiś koszmar.
Powiedziałam sobie we śnie "to tylko sen" i nagle sen się urwał.

Dziwi Mnie np. to że kiedy gadam przez sen to śpie i niby jestem odłączona ale kiedy ktoś zada mi pytanie bez większej trudności na nie odpowiadam.
Też tak mam :).
Odpowiadam chociaż niby śpie :p

Kiedyś interesowałam się tym hm zjawiskiem (?!)
można tak to nazwać?
świadomym snem.
no i z moim bratem się zgadaliśmy i on mi opowiadał,
że próbował i był już blisko,
mógłby to zrobić, ale bał się, że już nie wróci z powrotem :p


Na necie czytałam jakiś czas temu o takiej dziewczynie,
co miewała takie świadome sny często,
chociaż nie wiedziała z początku z jakiej przyczyny one powstawały.
taki dar ?:p
 
P

Październik

Guest
A co w tym nie zwykłego ?? Mi się już tak realistyczne rzeczy śnią że nie muszę się budzić <_< Ale są tylko moje i nawet jakby były nie normalne z nikim się nie podzielę :D
 

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
no i z moim bratem się zgadaliśmy i on mi opowiadał,
że próbował i był już blisko,
mógłby to zrobić, ale bał się, że już nie wróci z powrotem jezyk.gif

Tutaj koleżanka pisze o całkiem innym zjawisku. To jest OOBE (Out Of Body Expirence) czyli "Przeżycie poza cielesne". Inaczej można tłumaczyć jako wyjście duchem z ciała.

Trzeba się zrelaksować (oddać w stan relaksacji) i być bardzo skoncentrowanym, a później przy zamkniętych oczach "spojrzeć" w dal, w tą ciemność, jeśli wszystko wyjdzie dobrze to zobaczymy wiele takich kolorowych światełek, następnie należy wyobrazić sobie, że unosimy się w górę.

Mniej więcej tak się to osiąga. Ja doszedłem tylko do tych "światełek", było ich dużo, ale również się bałem, że nie wrócę :p . Nie wiem jak wy, ale ja takie "światełka" widzę zwykle jak zamknę oczy (może przez światło).

Niektórzy może jeszcze nie rozumieją po co to wszystko :) . Czytałem, że dzięki temu można podróżować po otaczającym nas świecie rzeczywistym. Na początku możemy zobaczyć pokój w którym się położyliśmy.
Ale naprawdę dużo o tym nie wiem, bo tego nie doświadczyłem, podobno można znaleźć się w miejscu gdzie jeszcze się nie było. Jednak jakoś nie mogę w to uwierzyć.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Ld, jest bardzo ciekawym stanem. Bardzo często u mnie zaczyna się LD, gdy zaczyna mi się śnić coś co nie chcę. :)
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
Ja zawsze tak śnię :D Ale nigdy nie latałam i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego :niepewny:
A cała ta sprawa jest bardzo fajna :D Często się wtedy (podczas snu) zastanawiam, czy to oby na pewno sen. Dlaczego? Dlatego, że to dla mnie jest takie dziwne uczucie: myślę, że jakbym chciałam, to mogłabym w każdej chwili otworzyć oczy, ale wiem, że tak na serio to śpię. Heh, dziwne...
 

mako'tka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
z nad morza.
Szczerze mówiąc to teraz boję się zasnąć'

A tak poważnie . To osobiście w śnie nie jestem pewna ,że jest to sen . I obawiam się zrobić pewnych rzeczy bo wydaje mi się jak by to działo się naprawdę- i boję się skutków moich poczynań.

pozdrawiam.
 
R

robaldo

Guest
a czy mieliście "deja vu"?
bo ja to mam aż za często, takie głupie wrażenie ze to juz było...


no miałem i powiem, że to dziwne uczucie :/

mi się kiedyś śnił koniec świata :mruga: trochę dziwny był, ale nie doszło do totalnego końca bo się obudziłem :)

Szczerze mówiąc to teraz boję się zasnąć'

A tak poważnie . To osobiście w śnie nie jestem pewna ,że jest to sen . I obawiam się zrobić pewnych rzeczy bo wydaje mi się jak by to działo się naprawdę- i boję się skutków moich poczynań.

pozdrawiam.


ja miałem nie raz tak samo :p
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Ja tam bardzo często uzyskuje świadomość w śnie. Bardzo lubię taki stan bo wtedy mogę porostu wszytko, za pomocą umysłu stworzyć własny świat :). Zazwyczaj LD osiągam na wskutek licznych paradoksów i sprzeczności jaki maja miejsce gdy śpię.

Dobranoc :papa: :D
 

Corin

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Czasami mi się zdarza, że oświeca mnie, że śpię, ale nie moge wykorzystac tego faktu, tzn kontrolowac snów. Chciałbym spróbować LD, bo słyszałem, że to niezły odjazd, ale cięzko mi się jakoś zmotywować. W najbliższym czasie jednak zamierzam popróbowac uzywając kilku metod, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Mystlich

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
To napraedę istnieje !

Dziś w nocy położyłem się spać i troszeczkę myślałęm o LD. Zgadnijcie co sie działo dalej....

W momencie kiedy jakby zasnąłem otworzył mi sie na nowo w moich oczach mój pokój. Leżałem w łóżku. I nagle ni stąd ni zowąd do mojej głowy przyszła ta myśl:

" Kurde przecież to sen ! TR TR"

I wykonałem test rzeczywistości na moich dłoniach.Spjrzałem raz.....zwykłe dłonie, kiedy podnisłem głowe i zobaczyłęm je 2 raz to były całe czarne. To był dla mnie znak, że to sen i tak jakby mi się lampka zapaliła. Miałem kontrolę nad snem.Dość dziwne uczucie....tak jakby głowa ci urosłą i byłą b.cieżka.

Ofc. to było 1 LD w moim życiu i trwało gdzieś 2 minuty. Nad oczami miałem taki czarny pas. a obraz zachodził pomalutku na dół. Chciałem zrobić wielki księżyc za oknem. W myślach zacząłem kreować jego kontury i kolor ale nic nei udało się.

Wywaliło mnei z LD i miałem kilka fałszywych przebudzeń.........z dodatkiem takiego jakby mini paraliżu a potem sie obudziłem.

Co wy na to ?
 

Anjali

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Kilka razy mi się zdarzyło,że wiedziałam że śnię.Zawsze jednak wtedy,gdy o czymś złym.Pamiętam,że nawet szczypałam się żeby się obudzić :]
 
R

robaldo

Guest
To napraedę istnieje !

Dziś w nocy położyłem się spać i troszeczkę myślałęm o LD. Zgadnijcie co sie działo dalej....

W momencie kiedy jakby zasnąłem otworzył mi sie na nowo w moich oczach mój pokój. Leżałem w łóżku. I nagle ni stąd ni zowąd do mojej głowy przyszła ta myśl:

" Kurde przecież to sen ! TR TR"

I wykonałem test rzeczywistości na moich dłoniach.Spjrzałem raz.....zwykłe dłonie, kiedy podnisłem głowe i zobaczyłęm je 2 raz to były całe czarne. To był dla mnie znak, że to sen i tak jakby mi się lampka zapaliła. Miałem kontrolę nad snem.Dość dziwne uczucie....tak jakby głowa ci urosłą i byłą b.cieżka.

Ofc. to było 1 LD w moim życiu i trwało gdzieś 2 minuty. Nad oczami miałem taki czarny pas. a obraz zachodził pomalutku na dół. Chciałem zrobić wielki księżyc za oknem. W myślach zacząłem kreować jego kontury i kolor ale nic nei udało się.

Wywaliło mnei z LD i miałem kilka fałszywych przebudzeń.........z dodatkiem takiego jakby mini paraliżu a potem sie obudziłem.

Co wy na to ?

też tak chce :)
 
Do góry