Świadome śnienie

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
jest to bardzo rozległy temat:) są różne sposoby, techniki przeżycia LD. Wystarczy wpisac w wyszukiwarce LD :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
i mozna to wycwiczyc? ciekawe ja w sumie nigdy na te sny nie zwracalam specjalnej uwagi, bo byly takie "normalne"
deja vu to ja mam czesto :)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Metody są np. takie:


MILD - Mnemonic Induced Lucid Dream - technika pobudzania pamięci

Kiedy przebudzisz się po nocy i odzyskasz świadomość, nie możesz w ogóle się poruszać. Nie zwracaj uwagi na zewnętrzne bodźce (jak już wcześniej wspomniałem, gwałtowna pobudka może być przyczyną nie zapamiętywania snów, a w przypadku tej metody spowoduje jej niepowodzenie). Spróbuj utrzymać stan pomiędzy jawą a snem tak, by Twoja świadomość krążyła w koło uprzedniego snu. Następnie powoli przypominaj sobie ów sen. Musisz przeżywać go dokładnie od samego początku aż do momentu, w którym się obudziłeś. Gdy już dojdziesz do tego miejsca, nie przestawaj, lecz wyobraź sobie, że przejąłeś kontrolę nad snem i kontynuuj go z tym przekonaniem. Pozwól sobie zasnąć z takimi właśnie myślami, a być może Twoje obrazy będą stawać się coraz wyraźniejsze i zorientujesz się, że przebywasz we własnym śnie.
LILD - Letter Induced Lucid Dream - metoda litery

Metoda ta wykorzystuje literę jako symbol pomocny przy wywoływaniu świadomego snu. Po przebudzeniu, po 5-6 godzinach snu, należy przez około 50 minut wizualizować sobie dowolną literę. Przykładem będzie "S", symbolizująca nam sen. Musisz wizualizować samego siebie, jak zauważasz ową literę i przeprowadzasz test rzeczywistości (w chwili, kiedy to robisz, postaraj się nie myśleć o niczym innym). Kiedy podczas dnia zauważysz literę "S", przeprowadź test rzeczywistości. Symbol litery "S" możesz zastępować jakimkolwiek innym.
PILD - Punishment Induced Lucid Dream - metoda kary

Jest to metoda polegająca na karaniu samego siebie każdorazowo, kiedy nie uda nam się osiągnąć świadomego snu. Przed zaśnięciem należy wmówić sobie sugestię: kiedy zasnę odzyskam świadomość i będę śnił świadomie, bo w przeciwnym razie zostanę ukarany. Kary mogą mieć różną postać: zimny prysznic, odmówienie sobie jakiejś czynności, którą bardzo lubimy itd. [!kary powinny być stosowane w granicach rozsądku, nie należy brać tego zbyt poważnie! ;)] Technika dla lepszych rezultatów powinna być stosowana wspólnie z techniką MILD.
RILD - Reward Induced Lucid Dream - metoda nagrody

Technika ta działa podobnie jak technika PILD, lecz na odwrotnych zasadach. Kiedy uda nam się osiągnąć świadomy sen, wynagradzamy to sobie w różny sposób: zjemy coś, co najbardziej lubimy, zrobimy coś, co sprawia nam przyjemność. Owe nagradzanie powinno mieć miejsce od razu po przebudzeniu (jeśli mieliśmy LD). Ta metoda powinna być także stosowana razem z metodą MILD.
SILD - Sexual Induced Lucid Dream - metoda seksualna


Jest to o tyle ciekawa metoda, że polega na przeprowadzaniu testu rzeczywistości każdorazowo, kiedy pomyślimy o seksie lub partnerze życiowym (dla niektórych może być to ciężka praca ;)). Można stosować witaminę B3, melatoninę, serotynę, które wspomagają produkcję hormonów, a co za tym idzie, większą "produkcję" snów o podtekście erotycznym.
TILD - Thirst Induced Lucid Dream - metoda pragnienia

Na dłuższy czas przed snem należy nie pić i unikać posiłków zawierających duże ilości płynów. Musimy uzyskać (przed zaśnięciem) wyrazisty rodzaj pragnienia. Następnie należy położyć się w celu normalnego snu na 5-6 godzin. Po pobudce dla wzmocnienia pragnienia spożyć szczyptę soli lub pieprzu i postawić szklankę zimnej wody przy łóżku. Powinniśmy teraz nieustannie myśleć o wodzie i o tym, jak głęboko jesteśmy spragnieni. Wówczas zaistnieje duże prawdopodobieństwo, że śniąc o wodzie dojdziemy do wniosku, że to sen.
UILD - Urinate Induced Lucid Dream - metoda uryny

Jeśli ktoś ma problemy z pęcherzem moczowym, powinien zastąpić tą metodę inną, gdyż jest ona w tym przypadku zbyt ryzykowna. Przed położeniem się do snu należy wypić dużą ilość wody. Uprzednio w ciągu dnia należy robić testy rzeczywistości zawsze gdy znajdziemy się w ubikacji. Kiedy przyśni nam się, że musimy załatwić potrzeby fizjologiczne i znajdziemy się w łazience, zaistnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobimy test rzeczywistości i uzyskamy świadomość.


(wyciągniete z www.przebudzenie.net nr 3ci ) ;)
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Koleżanka Jera podaje wiele ciekawych metod:) ja znam jeszcze inne. np. wyrobić sobie nawyk patrzenia na włąsne ręce. we śnie kiedy popatrzymy się na ręce, uświadomimy sobie, że śnimy (ja z tej metody skorzystałam) oraz metoda karciana. tasować karty i położyć je dołem na stoliku nocnym. kiedy będziemy śnić, pomyślimy, że chcemy zobaczyć jaka karta jest pierwsza, czy ostatnia (obojętnie) i wtedy uświadamiamy sobie, że śnimy :)
 

kropla_deszczu

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2005
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Black Velvet
Witaj w klubie ja też czesto wtedy latam albo chodze i zabijam ludzi:p
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Kszaczek, to co opisujesz (nieprzyjemne uczucia) to nic innego jak wczesne wchodzenie w OBE:)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
kiedys miewałem bardzo często, teraz jakos rzadziej bo nie robie ćwiczeń, ale ... jakos juz mnie to tak nie jara jak kiedyś
 

dreadmanka

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
hmmm faktycznie mam czasem tak ale to jeszcze nei koniec . Jak bylam mala dziewczynka w odleglosciach ok 2 miesiecy snil mi sie jeden sen ktory za kazdym razem mial taki sam sens, takie same postacie i wszystko to samo tylko inne "odcinki"... po kazdym takim snie wiedzialam co moglam inaczej zrobic i w nastepnym wiedzialam czego mam unikac i takie tam ... tylko ze jak to bywa w "telenowelach" caly czas bylo nei tak .... hmmm ostatni raz snilam tak "kupe "lat temu... ale zeby nei bylo czuje sie nadal jak mala dziewczynka( czasem) hahahah


pozdrawiam : O )
 

Villia

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
35
mnie to się zdarzyło niestety tylko raz, ale było to cudowne uczucie. śniło mi się wtedy, zę byłam w szkole i był straszny tłum, więc żeby mieć więcej miejsca, zamieniłam ludzi w świnie. sama nie wiem dlaczego, ale cóż...
w każdym razie uczucie nieziemskie, gdy można robić co się chce bez żadnych konsekwencji.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
byc może. ale jak czujesz, ze sen jest płytki, zrób coś co w owej chwili sprawi Ci przyjemność, wtedy się "dostroisz" :)
 

Katie_1988

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
370
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A ja mam cos takiego, że jak śni mi sie jakiś horror i chcę sie obudzić, to kładę się szybko na plecach (we śnie oczywiście) liczę do dziecięciu i się budzę B)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Moje sny z reguły zaczynają się jakąś katastrofą którą przeżywam tylko ja.
A potem włączam telewizor lub komputer i mam spokój :D
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
ciekawe rzeczy tu piszecie. ja do tej pory nie wiedzialam o tym. ale od dzisiaj zaczynam trenowac :D Ale mam za to cos takiego, ze jak mi sie sni, ze cos mnie goni (tzn nie widze goniacego ale zdaje sobie sprawe, ze tak jest) i wiem, ze musze uciekac jak najszybciej, to wtedy jakos nie moge; czuje sie jakby ktos spowolnil moje ruchy i chociaz wkladam duzo wysilku jakos moje nogi nie chca przebierac.
a deja vu zdarza mi sie czasami. kiedys sie nawet zastanawialam czy jakas psychiczna nie jestem :p A pamietam dokladnie swoj pierwszy raz. to bylo w gimnazjum na lekcji polskieg. siedzie sobie, slucham i zdaja sobie sprawe, ze ja juz kiedys na tej lekcji bylam...


a omal nie zapomnialam, ze zdarzylo mi sie kilka snow proroczych :p np przysnilo mi sie kiedys, ze jechalam razem z siostra do szkoly i kontrol byla. opowiedzialam sen siostrze w drodze na przystanek i rzeczywiscie tego dnia byly kanary :D
 
Do góry