Socjalizm , Kapitalizm , Keynesizm , Marksizm , dziki wolny rynek

S

serwor

Guest
kapitalizm to przede wszystkim wolnosc przeplywu pieniadza
Przede wszystkim a wiec nie wszystko?
Kapitalizm to przede wszystkim wolna konurencja a zawsze znajda sie ludzie ktorzy beda robili zmowy cenowe , monopole itd.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Te 3,5 miliarda ludzi to jest największa patologia świata. Ludzie, którzy mieszkają pod palmami i w kartonach.
Afryka cywilizacyjnie jest ok 4000 lat za Europą.....
Ja Ci powiem w ten sposób.
Znowu demagogia.

Majątek tych 85 osób jest wyceniany na 110 billionów dolarów ,
http://www.forbes.com/sites/laurashin/2014/01/23/the-85-richest-people-in-the-world-have-as-much-wealth-as-the-3-5-billion-poorest/
czyli okóło dwa razy więcej niż długi wszystkich krajów na świecie.
http://www.economist.com/content/global_debt_clock

Wystarczy ich majątki opodatkować 50% i zagrożenie wojna światowa znika a te osobniki i tak będą pławić się w luksusach.


danielr9 napisał:
Wyobraź sobie, że Twój majątek to jest tyle co 1000 Afrykańczyków razem wziętych,.
Podzielmy więc to co masz na 1000 i rozdajmy im bo oni głodują. Co Ty na to?
Liczby z d*py wzięte.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
shogu napisał:
Majątek tych 85 osób jest wyceniany na 110 billionów dolarów ,
http://www.forbes.com/sites/laurashin/2014/01/23/the-85-richest-people-in-the-world-have-as-much-wealth-as-the-3-5-billion-poorest/
czyli okóło dwa razy więcej niż długi wszystkich krajów na świecie.
http://www.economist.com/content/global_debt_clock
to majatek najbogatszego jednego procenta, a nie 85 osob

ale taka redystrybucja, jak mowisz 50% podatku wprowadzi jedynie korupcje
nalezy wrocic do czystych regul ekonomicznych

tak jak serwor mowi, np do kapitalizmu


http://www.nationaldebtclocks.org/
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Te 3,5 miliarda ludzi to jest największa patologia świata. Ludzie, którzy mieszkają pod palmami i w kartonach.
Afryka cywilizacyjnie jest ok 4000 lat za Europą.....
Ja Ci powiem w ten sposób.
Znowu demagogia.

Majątek tych 85 osób jest wyceniany na 110 billionów dolarów ,
http://www.forbes.com/sites/laurashin/2014/01/23/the-85-richest-people-in-the-world-have-as-much-wealth-as-the-3-5-billion-poorest/
czyli okóło dwa razy więcej niż długi wszystkich krajów na świecie.
http://www.economist.com/content/global_debt_clock

Wystarczy ich majątki opodatkować 50% i zagrożenie wojna światowa znika a te osobniki i tak będą pławić się w luksusach.


danielr9 napisał:
Wyobraź sobie, że Twój majątek to jest tyle co 1000 Afrykańczyków razem wziętych,.
Podzielmy więc to co masz na 1000 i rozdajmy im bo oni głodują. Co Ty na to?
Liczby z d*py wzięte.
Shogu Twój sposób postrzegania świata jest przerażający.
Pamiętam jak kiedyś kłóciłeś się ze mną, że w Afryce nie ma socjalizmu. Racja - oficjalnie nie ma.
Nieoficjalnie do Afryki trafia co roku tyle pieniędzy ile kosztowała łącznie całkowita odbudowa Europy po II wojnie światowej.
Miliardy dolarów płyną tam strumieniami i co?
Masz tam dobrobyt?
Głód i nędza będzie tak długo w Afryce...jak długo będą tam te miliardy dolarów trafiać.
To rozdawnictwo pieniędzy skutkuje tylko tym, że mieszkańcy tego pięknego kontynentu nie uczą się samodzielności, nie dażą do budowania gospodarki i rozmnażają się na potęgę bez żadnych konsekwencji i żadnej odpowiedzialności.
W Europie za takie rodzenie i porzucanie dzieci na pastwę losu jest kara więzienia a za głodzenie własnych dzieci na śmierć - dożywocie.
W Afryce? Za te same czyny jest pomoc humanitarna.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
los pollos hermanos napisał:
to majatek najbogatszego jednego procenta, a nie 85 osob
Racja.


los pollos hermanos napisał:
ale taka redystrybucja, jak mowisz 50% podatku wprowadzi jedynie korupcje
nalezy wrocic do czystych regul ekonomicznych
Nie ma czegoś takiego jak czyste reguły ekonomiczne w kapitaliźmie.

Nasz świat jak tak dziwnie zbudowany że wszystko co oparte na konkurencji ( czyli miedzy innymi kapitalizm ) nie pogleda sztucznie ustalanym regułom tylko zasadą selekcji.
W kapitalizmie jedyną zasadą selekcji jest poniższy schemat.

Generujesz przepływ kapitału w swoją strone = prosperujesz.
Nie generujesz = cierpisz.

Koniec kropka.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Nie ma czegoś takiego jak czyste reguły ekonomiczne w kapitaliźmie.
Shogu w kapitaliźmie są czyste reguły bo jest wolna konkurencja.
Dzisiejszy świat nie rządzi się prawem wolnej konkurencji i to co podajesz jako przyczyny nierówności społecznych to nie jest kapitalizm.
Kapitalizm dąży do równości w sposób naturalny regulując rynek poprzez popyt i podaż.
Nie tworzą się monopoliści windujący sztucznie ceny, gdyż wolna konkurencja na to nie pozwoli.
Nie weźmiesz za chleb 10 złotych bo przy tych cenach pojawi się mnóstwo piekarni oferujących za 8zł...a jak to dalej się będzie opłacało to pojawią się piekarnie za 6zł i tak do momentu w którym cena chleba będzie najlepiej zoptymalizowana na rynku i będzie odpowiadała jego rzeczywistej wartości.


shogu napisał:
Nasz świat jak tak dziwnie zbudowany że wszystko co oparte na konkurencji ( czyli miedzy innymi kapitalizm ) nie pogleda sztucznie ustalanym regułom tylko zasadą selekcji.
W kapitalizmie jedyną zasadą selekcji jest poniższy schemat.

Generujesz przepływ kapitału w swoją strone = prosperujesz.
Nie generujesz = cierpisz.

Koniec kropka.
Świat tak został zaprojektowany, że każda jednostka musi na siebie pracować, żeby móc żyć.
Na ten element życia na ziemi nie mamy wpływu.
Żeby zjeść ziemniaki trzeba je posadzić, oplewić, zebrać, ugotować.
Samo się nie zrobi.
Ta uprawa ziemniaka to jest Twój zysk, który generujesz.
Jeśli nie pracujesz to nie jesz....to jest proste i oczywiste.

Ty promujesz ludzkich pasożytów, którzy chcą żyć na koszt innych.
Poprzez swoje lenistwo lub bezmyślność chcą żyć na koszt tych, którzy się starają.
Owszem da się - tylko do jakiego momentu.
W końcu ilość pasożytów przerasta ilość pracujących i wtedy co?


los pollos hermanos napisał:
to majatek najbogatszego jednego procenta, a nie 85 osob

ale taka redystrybucja, jak mowisz 50% podatku wprowadzi jedynie korupcje
nalezy wrocic do czystych regul ekonomicznych
Nie trzeba wprowadzać podatków bo ci miliarderzy płacą olbrzymie podatki, dają pracę milionom ludzi i non stop inwestują pieniądze.
Jest taka inicjatywa o której Shogu zapewne nie wie. Ta inicjatywa się nazywa GIVING PLEDGE
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Giving_Pledge

Należy do niej obecnie 128 miliarderów, którzy aby być w tej organizacji muszą oddać ponad 50% swojego majątku na cele dobroczynne.
Na liście są praktycznie wszyscy, którzy są właścicielami prywatnych korporacji.
Gdzie są oligarchowie Rosji?
Gdzie są Szejkowie?
Tam ich nie ma.bo oni wywodzą się z ustrojów socjalistycznych.
Dostali kasę za układziarstwo bo tym charakteryzuje się gospodarka socjalistyczna.
Kreuje miliarderów, którzy mają w dupie naród.
Do TV będzie bredził o minimalnej płacy, żeby go hołota wybrała
...a w domu wieczorem sam się z tego śmieje otwierając szampana za 1000 dolarów.
 
S

serwor

Guest
Shogu w kapitaliźmie są czyste reguły bo jest wolna konkurencja.
Dzisiejszy świat nie rządzi się prawem wolnej konkurencji i to co podajesz jako przyczyny nierówności społecznych to nie jest kapitalizm.
A kiedy rządzono sie tymi prawami, sam tutaj wielokrotnie pisales ze nigdy.
To oczywiste ze nigdy bo czysty kapitalizm, czysty komunizm w przyrodzie nie wystepuje!
To utopia, niebo kapitalistow lub komunistów!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Serwor dlatego ja jestem kapitalistą i uważam że wolny handel i wolność konkurowania daje lepszy efekt ekonomiczny i rozwój.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Serwor dlatego ja jestem kapitalistą i uważam że wolny handel i wolność konkurowania daje lepszy efekt ekonomiczny i rozwój.
Ale jaki wolny handlel przeciez sam piszesz ze nigdy nie bylo prawdziwego kapitalizmu wiec o czym ty w ogole piszesz?!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Trzeba sobie obrać jakiś cel i do niego dążyć prawda?
Ja jestem liberałem więc moje dążenia zmierzają ku wolności gospodarczej.
Nawet jeśli jej nie było to nie przeszkadza to w tym żeby działać na rzecz tej ideologii. To tak jak byś powiedział że nie ma sensu walczyć o pokój na Ziemi bo go nigdy nie było....ja uważam że warto mimo wszystko
 
S

serwor

Guest
Hm, to jestes tak realny jak utopilny komunista ktory tez dąży do calkowitego komunizmu.
Nawiasem mowiac utopijny komunizm i utopijny kapitalizm to dwie wspaniale rzeczy, to swiat idealnych ludzi w idealnym swiecie, tylko k...wa gdzie tych idealnych ludzi szukac?!
Tak że sorry, obie opcje nierealne w tym życiu, takich ludzi to tylko w ....niebie trzeba szukać, tam mieszkają święci.....podobno.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Komunizm to niewola społeczna. Akurat w kwestii komunizmu to istniały państwa którym udało sie go wdrożyć całkowicie.
Socjalizm całkowity nie istniał ale jego elementy pokazały że jest z założenia systemem w ktory da sie tylko wierzyć a nie w którym można godnie żyć.
Żeby godnie żyć to trzeba pracować i nikt mi nie wmówi że z zasiłków będzie godnie żył
 
S

serwor

Guest
Komunizm to niewola społeczna. Akurat w kwestii komunizmu to istniały państwa którym udało sie go wdrożyć całkowicie.
Podaj te panstwa i podaj definicje idealnego komunizmu.
Sprawdzimy czy te panstwa go wdrożyły, aha definicje naukową a nie jakąś tam z forum młodych neoliberałow.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie podam Ci definicji "idealnego komunizmu" bo komunizm z natury wiąże się z rewolucjami i zbrodniami.
Według historyków komunizm zabił ok 85-100 mln cywilów na świecie - największa zbrodnia zadana ludzkości w dziejach kuli ziemskiej.
System komunistyczny to system zbrodniczy. Powinieneś to wiedzieć z historii.
Do klasycznych przykładów komunizmu można zaliczyć np. Kubę czy ZSRR.

Natomiast możemy się spierać na temat idealnego socjalizmu, który jest blisko komunizmu ale jednak jest jednak systemem społeczno-gospodarczym a nie ustrojem politycznym. Idealny socjalizm nie instnieje - bo nie może istnieć. To jest w zasadzie odpowiedź na to zagadnienie.
Nie może istnieć system, który karze ludzi pracujących a nagradza niepracujących bo taki system się zawali - prędzej czy później.
Gdyby na Ziemi istniały "stoliczki nakryj się" i czarodziejskie moce...to socjalizm miałby teoretycznie prawo bytu.
Ale, że tak nie jest bo trzeba zbierać plony, budować fabryki itd....ktoś to musi robić.
Shogu uważa, że powinny to robić "inteligentne roboty".
Obyśmy dożyli takich czasów :) Ja nie mam nic przeciwko.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Nie podam Ci definicji "idealnego komunizmu"
Spoko , może to i dobrze , według definicji Daniela - Faraonowie, Genghis Khan i kapitaliści to socjaliści.


danielr9 napisał:
Ty promujesz ludzkich pasożytów, którzy chcą żyć na koszt innych.
Poprzez swoje lenistwo lub bezmyślność chcą żyć na koszt tych, którzy się starają.
Owszem da się - tylko do jakiego momentu.
W końcu ilość pasożytów przerasta ilość pracujących i wtedy co?
Ale największym pasożytem jest klasa kapitalistów/inwestorów/rentierów/bankierów którzy zarabiają tytułem własności niczym feudalni lordowie !!

I nie mówimy tu o jakiś drobnycho 270zł z MOPSU tylko o górach pieniędzy , zyskach większych niż realny do zaistnienia wzrost gospodarczy !!
Jeżeli ktoś tu wspiera pasożytów to ty jesteś numerem jeden !!

No sorry ale ekonomia takich pasożytów długo nie utrzyma , dlatego szykuj sie na wojne i komunizm :)
 

Iks Igrek Zet

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Dla kapitalistów najlepiej by było, gdyby wszyscy biedni wymarli, wtedy zostałaby sama klasa "lepszych". A jaką radość by im sprawiło, gdyby razem z biedotą do piachu poszli i kalecy, przecież ludzi zdrowych jest więcej niż chorych; wybudowanie podjazdu jest nierentowne.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Nie podam Ci definicji "idealnego komunizmu"
Spoko , może to i dobrze , według definicji Daniela - Faraonowie, Genghis Khan i kapitaliści to socjaliści.


danielr9 napisał:
Ty promujesz ludzkich pasożytów, którzy chcą żyć na koszt innych.
Poprzez swoje lenistwo lub bezmyślność chcą żyć na koszt tych, którzy się starają.
Owszem da się - tylko do jakiego momentu.
W końcu ilość pasożytów przerasta ilość pracujących i wtedy co?
Ale największym pasożytem jest klasa kapitalistów/inwestorów/rentierów/bankierów którzy zarabiają tytułem własności niczym feudalni lordowie !!

I nie mówimy tu o jakiś drobnycho 270zł z MOPSU tylko o górach pieniędzy , zyskach większych niż realny do zaistnienia wzrost gospodarczy !!
Jeżeli ktoś tu wspiera pasożytów to ty jesteś numerem jeden !!

No sorry ale ekonomia takich pasożytów długo nie utrzyma , dlatego szykuj sie na wojne i komunizm :)
Shogu kto zatem ma tworzyć gospodarkę? Ten, którzy bierze zasiłek z MOPS'u bo zamiast pracować popadł w alkoholizm i złe towarzystwo?
Państwo ma tworzyć niewydolne zakłady pracy, żeby dawać sztuczne miejsca pracy dla takich ludzi?
To ma być gospodarka i wzrost?

Kapitał z tytułu własności również został wypracowany i to nie jest pasożytnictwo tylko ciężka praca.
Jeżeli ja pracuję ciężko przez 20 lat i odłożyłem na tyle pieniędzy, żeby teraz żyć z pasywnych inwestycji typu najem lokali użytkowych to jestem według Ciebie pasożytem?
Co powinienem według Ciebie zrobić?
Oddać wszystko tym nierobom i dalej harować kolejne 20 lat na kolejnych nierobów?
Tak to widzisz?

Iks Igrek Zet napisał:
Dla kapitalistów najlepiej by było, gdyby wszyscy biedni wymarli, wtedy zostałaby sama klasa "lepszych". A jaką radość by im sprawiło, gdyby razem z biedotą do piachu poszli i kalecy, przecież ludzi zdrowych jest więcej niż chorych; wybudowanie podjazdu jest nierentowne.
Najpierw proszę o podanie definicji kto to jest człowiek biedny.
Ten który ma malucha a nie mercedesa?
A co kapitalistom biedni przeszkadzają...nie wiem skąd w Twojej głowie rodzą się takie bzdury.
Kapitalizm to jest wolność gospodarcza.
Co ma ta ideologia to chęci pozbywania się biednych ludzi?
 

Iks Igrek Zet

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Człowiek biedny - bezdomny (o to mi chodziło). Źle doprecyzowałem. Wybacz, na przyszłość postaram się lepiej.

Nie uważasz, że kapitalizm prowadzi do wyzysku klasy pracującej?
 

Attachments

  • 1260798388_piramida.jpg
    1260798388_piramida.jpg
    190,9 KB · Wyświetleń: 3
K

konwalia78

Guest
Danielu, nieróbstwo, alkoholizm, narkomania, ubóstwo to nie zawsze jest wybór człwoieka. To są skutki źle prowadzonej polityki państwa. Powinno się ono za takie zjawiska wstydzić bo one mówią dużo o państwie, jego ideologii i sposobie rządzenia. Tak jak się wstydzi rodzina za swoich członków , którzy psują jej wizerunek piciem, ćpaniem , itp.

I jeszcze odnośnie tego oszczęzdania. Nie uzbierałbyś dużo gdybyś miał rodzinę i zwiazane z jej egzystencją wydatki. Pieniadze są to by je wydawać, żyć rterażniejszością a nie by odkładać i żyć przyszłością, która moze nigdy nie nadejść.
Ja też mogłabym ( i mój mąż) nie mieć dzieci, pracować, pracować, pracować....odkładać....przeliczać....tylko po co? Ja nie żyję po to by powiększać swoje spichlerze. Wystarczy naciśnięcie jednego guzika i wszystko leci w powietrze. A tyle starań....stersu....nieprzespanych nocy...lęku. Po co?
 
M

MacaN

Guest
nieróbstwo, alkoholizm, narkomania, ubóstwo to nie zawsze jest wybór człwoieka. To są skutki źle prowadzonej polityki państwa. Powinno się ono za takie zjawiska wstydzić bo one mówią dużo o państwie, jego ideologii i sposobie rządzenia. Tak jak się wstydzi rodzina za swoich członków , którzy psują jej wizerunek piciem, ćpaniem , itp.

Podaj mi państwo, w którym nie występują wymienione przez Ciebie problemy. Nie podasz, bo takie nie istnieje.

Kapitalizm doprowadzi do wyzysku klasy pracującej ? Nie. Kapitalizm pozwala klasie pracującej wejść wyżej. Jeśli kogoś zadowala pracowanie na kasie, może to robić, jeśli chce sie uczyć, zdobywać doświadczenie, etc,etc. To wejdzie poziom, albo kilka poziomów wyżej.

Co najlepsze - zasady są tutaj bardzo przejrzyste. Jest zapotrzebowanie na takiego i takiego człowieka w przemyśle, więc jeśli się nim staniesz - będziesz dobrze zarabiał. W kapitalizmie sam możesz stać na szczycie piramidy. Większość nie może rzadzić, bo większość jest głupia.
 
Do góry