Smierć

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Jakiś czas temu spodobał mi się pewien samochód, ale nie ze względu na markę, bo był to Ford Mondeo z 95 najwyżej, a przez kolor- zielone jabłko, niezwykle optymistyczne. Pomyślałam, że pod takim mogłabym zginąć. Chciałabym pięknie umierać, nie w szpitalu, jako 80-latka ze wszystkimi możliwymi chorobami i schorzeniami; powinno być oryginalnie, żebym się czuła spełniona (chociaż już chyba na tamtym świecie) :) Albo spadając z najwyższego wieżowca na świecie- latałabym- spełnione marzenie, tuż przed śmiercią...
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Wydaje mi się że mam pewną świadomośc tego że mogę umrzeć.Nie jest ona w pełni ukształtowana ponieważ gdybym miała pełną siadomość śmierci nie robiłabym tego co robię.
Poza tym uważam że zwierzęta też mają pewną świadomość.W obliczu zagrożenia uciekają bo wiedzą że mogą zginąć.
 

Shojo_606

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
...Utopia... <szkoda, że nie istnieje>
Prawdę mówiąc ja wielokrotnie zastanawiałam się nad tym jak to jest umrzeć. Kiedy prawie z dnia na dzień umarła moja przyjaciółka zrozumiałam, ze śmierć nie przychodzi tylko do ludzi starszych. Ona miała ledwie co 15 lat...Od tamtej pory staram sie być dla ludzi inna, szanować ich i przezywać każdy dzień tak jakby miał być ostatnim. Chcę żeby mnie zapamiętali jako dobrego człowieka. Nie jako najpiękniejszą, najmądrzejszą, najzdolniejszą czy też najbogatszą. Chcę by mnie pamiętali jako kogoś kogo kochają. Człowiek rzeczywiście nie zdaje sobie sprawy, że może odejść dosłownie w każdej chwili. Czytając twój post wiele sobie przemyślałam i dziękuję ci za to, ze mnie do tego zainspirowałaś.
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
wiesz, wielu ludzi mówi, że chciało by umrzeć, że życie straciło sens, ale na pewno niewielu z nich zdecydowałoby sie na to, gdyby nagle ktoś podszedł i powiedział: moge Cie zabić tu i teraz, chcesz?
 

DariJahna

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Twin Peaks
Śmierć nie jest chyba nczym strasznym w momęcie kiedy człowiek przez całe swoje zycie postępował tak ze mugł w lustrze spojrzeć sobie prosto w oczy .Czy umiera mając 15 lat czy 80. Dużo ludzi mowi że chciało by zginąc odejść tak poprostu z dnia na dzień , tylko po co.Ja miałam depresje ale nie była bym wstanie odebrac sobie życia .. A śmierć. Chciałą bym w pamięci ludzi pozostać jako dobry człowiek... ;)
 

Darnok

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
260
Punkty reakcji
0
Miasto
.
Najlepiej wiedzieć o śmierci, a nie być jej świadomym-tak jak to napisał autor tematu.
Wtedy idzie się pewnym krokiem w życiu
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
wczoraj zaplanowalem swoje samobojstwo :D a czy kiedykolwiek bede mial do niego okazje to sie okaze... wydaje mi sie, ze to najlepsze wyjscie, pojde do szpitala wypisze jakis tam dokumencik, ze pozwalam na uzycie moich organow po smierci, podpisze to, wyjme gnata i strzele sobie w glowe przy recepcji :D malo tego, ze ktos bedzie mial ze mnie uzytek to jeszcze stane sie slawny (przynajmniej w Polsce). żal mi tylko pani sprzataczki :p
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Ale po tej drugiej stronie przecież może być gorzej...

a skąd wiesz??
trzeba podejmować ryzyko....

wczoraj zaplanowalem swoje samobojstwo :D a czy kiedykolwiek bede mial do niego okazje to sie okaze... wydaje mi sie, ze to najlepsze wyjscie, pojde do szpitala wypisze jakis tam dokumencik, ze pozwalam na uzycie moich organow po smierci, podpisze to, wyjme gnata i strzele sobie w glowe przy recepcji :D malo tego, ze ktos bedzie mial ze mnie uzytek to jeszcze stane sie slawny (przynajmniej w Polsce). żal mi tylko pani sprzataczki :p

no biedna będzie
w sumie to nawet nie taki zły pomysł....
pomagasz innym :D
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
To się nazywa prawdziwy altruizm, tylko po co? :p
Lepiej być psem ogrodnika, sam nie zje i drugiemu nie da ;)

trzeba podejmować ryzyko....
Ale w takim razie z tego wynika, że samobójcy to fani adrenaliny i zabijają się nie dlatego, że jest im źle, ale dla ryzyka?
A wydawało mi się, że mają nadzieję na lepsze "życie" po śmierci. Moim zdaniem lepiej naprawić to, co się zepsuło za życia niż od razu sobie strzelać w łeb albo się wieszać lub, co gorsza, podcinać żyły (bo to takie komercyjne się stało ;) ).
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
ostanio zmarla mi ciocia i przezylam to spokojnie, przecie to normalne, ze ktos musi odejsc. ale np. moja mama, siostra œp cioci {moja babcia} i jesio pare osob to tak to przezywalo, tyle bylo nieprzespanych nocy.. i po co to? przecie ta osoba juz nie wroci. czemu mamy sie smucic, jazeli jak ktos wierzy w Boga to wie, ze zmarla osoba bedzie szczesliwa?
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
ale są osoby niepotrzebne na tym świecie np. ja......
i po co takich debilów trzymać na świecie...
jak bym sobie strzeliła w łeb to nie wkurzałabym już wszystkich jak teraz
nawet wy mielibyście spokój a tak to wam truję...
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Forum jest mało ciekawe, gdy brakuje na nim osób, które "trują" :p
Nie bądź taka altruistyczna. Przecież Twoje szczęście też się liczy :) Śmierć nie zawsze musi oznaczać "mniejsze zło"...
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
ja nie mam prawa di szczęścia.......
nikt mi go nie dał więc go nie mam... :(
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Skoro się urodziłaś, to masz :)
Ile Ty masz lat, żeby być taką pesymistką? :p Całe życie przed Tobą... :przewraca:
 
Do góry