Sędziowie. Nadzwyczajna kasta ludzi.

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Takie myślenie to niczego nie doprowadzi. Przede wszystkim powinno się zmienić. Merytorycznie to żaden problem, nie ma ludzi niezastąpionych i nie ma co się bać o jakieś zastoje czy problemy organizacyjne. Jak przyjdzie ktoś kto się nie sprawdzi to następna zmiana. Problem polega na tym, że takie zmiany może robić tylko sprawny i dobry "gospodarz". A takiego nie było (na pewno od czasów wojny) i raczej bym się nie spodziewał - głownie z tego względu, że jest demokracja.
Tutaj podobnie jest jak np. w większości związków. Prezes i zarząd do kitu, ale członkowie są "nasyceni" i zagłosują na to samo. Układy, układziki. W Sądzie Najwyższym jest to bardziej zawoalowane, ale mechanizm podobny. Jak taka pani Gersdorf wyrosła na specjalistę od prawa (pewnie nim jest) i jednocześnie gada takie żenujące teksty? Tym to dziwniejsze, że na bank w najbliższej rodzinie ma kogoś kto zarabia 2200 netto i żyje. Ano tak, że pewnie od studiów ma odpowiednie znajomości (nic złego, też mam) i tak to leci. robiłem doktorat to tyle o ile wiem co to układy "naukowe" i niekoniecznie dzisiaj doktorami są najlepsi kandydaci z rocznika.
Jak rozumiem pani Gersdorf jeszcze 3 lata może spać spokojnie i wygadywać co ślina na język przyniesie. I taki ktoś ma być ewentualnym przewodniczącym Trybunału Stanu...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a prawdziwym problemem jest to że trzeciej zmiany nie będzie, obecna władza przejmie sądy i już nikomu władzy nie odda, weryfikacji już nie będzie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
poprzedni na telefon byli dobrzy i "niewidzialni" obecnych TVN nie lubi, więc będą źli

inną rzeczą jest to, że taka Gersdorf w swej chronicznej głupocie nie wie, że jest producentem poparcia dla PIS...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Brave naprawdę uważasz że PIS chce reformy dla ludzi ? oni chcą tak jak PO wszystko dla siebie. Odetchniesz z ulgą byle nie PO ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
niczego takiego nie napisałem, zwyczajnie "nadkasta" swoim postępowaniem nabija poparcia pis
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zwyczajnie pis chce stworzyć swoją kastę, będą przeciwników politycznych ścigać a usłużni sędziowie skazywać,

centrolew przy ty to będzie małe piwo, i w śród sędziów się znajdzie trochę takich jak Kostek-Biernacki, za kasę i karierę to Polak matkę i ojca sprzeda
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Brave napisał:
inną rzeczą jest to, że taka Gersdorf w swej chronicznej głupocie nie wie, że jest producentem poparcia dla PIS...
Autor chyba ma na myśli że jej było nie było troche głupia jednak wypowiedz daje argument PiS aby "reformować" sedziów
(niezaleznie co w tym przypadku ma PiS na myśli). Tu raczej trzeba sie z nim zgodzić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zwykli ludzie zwykle płacą wszystko i wszystkim, tylko sędziowie znani są z tego że nie płacą
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No cóż. A pedofile to tylko księża.
Po prostu. Jak środowisko sędziowskie chce coś ugrać to niech samo się oczyszcza a nie pogrąża. Proste. Bo "zwykli ludzie" idą do paki za 300 zł.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile wiem to ta "prawda" dotycząca sędziego Żurka wygląda nieco inaczej, ale jak się wiedze czerpie z "brukowców" to później tak jest
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Bo "zwykli ludzie" idą do paki za 300 zł.
Co trzeba zrobić aby iść do paki za 300 zł bo chyba cos przespałem?
No już naprawdę... Uczyli mnie o progu 250 i tak mi się napisało. Jakoś od niedawna jest inaczej (liczone ze średniej krajowej?).
278KK
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Rok temu było ponad 400 zł ale to nie wyjasnia dlaczego ktoś ma za to iść siedzieć. Słyszałes kiedys o wyrokach "w zawieszeniu"?
Myslisz że tak łatwo za kratki trafić za byle kradzież?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Myślę, że łatwiej trafić za to za kratki niż sędziego skazać za poważniejsze tematy. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości.
Zdarza się, że nic nie trzeba zrobić, żeby trafić za kratki. Naprawdę poziom sądownictwa jest bardzo słaby, nie wspominając o przewlekłościach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przewlekłość postępowań jest niestety normą, ale pamiętajmy że to też kwestia stron postępowania, które niejednokrotnie rozmyślnie przeciągają sprawę korzystając z narzędzi kodeksowych. I mało w tym może być winy sędziego, w końcu Polacy od stuleci słynęli z pieniactwa sądowego

a co do sędziów to wystarczy być przy obecnej władzy - to gwarantuje bezkarność

przykład sędziego TK wybranego przez PIS - Lecha Morawskiego, bezkarny za spowodowanie wypadku i rany poszkodowanego
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Z art 278 kk żeby trafić za kratki to trzeba sobie mocno zasłuzyć natomiast nie wiem jaki ma sens porownywanie sedziego ktorego chroni immunitet ze zwykłym "zjadaczem trawy". Oczywistym jest że ten drugi stoi na przegranej pozycji to tak jak porównywać Prezydentów Dude i Komorowskiego.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Po pierwsze sędzia rządzi sprawą i ma większe narzędzia do jej skracania niż strony do przedłużania. Po drugie sędzia jest takim samym człowiekiem i nie ma powodu stawiać go na "wygranej pozycji". Zresztą ludzie to podświadomie czują i dlatego wkurzają ich takie tematy, które ogólnie rzecz ujmując są pierdołami.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
sędzia jest takim samym człowiekiem i nie ma powodu stawiać go na "wygranej pozycji"
Czy dobrze zrozumiałem zwykły pożeracz trawy ma taka sama wiedze takie same znajomości i immunitet jak sedzia? Jesli tak sobie Życzysz to niech tak Ci bedzie ale czy oświecisz mnie zatem co Masz na mysli w tym zdaniu ?
.
Kaagular napisał:
Myślę, że łatwiej trafić za to za kratki niż sędziego skazać za poważniejsze tematy
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
"Nie ma powodu stawiać". To nie znaczy, że w praktyce tak jest. Przykładem może być taki sędzia Żurek, który najprawdopodobniej u kolegów załatwił sobie korzystny wyrok. Ale to nie znaczy, że to ma być akceptowane i dlatego ma sens porównywanie "zjadacza trawy" z sędzią.
 
Do góry