Rządy pisu

M

MacaN

Guest
Ponoć podejmujemy starania o składowanie broni jądrowej na terenie Polski. O ile wkurzyła mnie wiadomość dot. unieważnienia przetargu na Caracale, o tyle trzymam kciuki za to, by na terenie RP była broń jądrowa.

Szkoda, że nie mamy w planach własnego programu atomowego.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Miałaś styczność z Żydami mieszkającymi w Izraelu? Bo wiesz... Polak mieszkający w UK też akceptuje Brytyjczyków, prawda?
No nie...w Izraelu to nie, ale w Ameryce to juz tak. I w Polsce oczywiscie. Ja nie wiem MacaN jak mam sie do tego odniesc, bo widzisz... dla mnie czlowiek to czlowiek, a jak ktos jest cham to bez wzgledu na narodowosc i wiare. Moze akurat trafilam na ludzi "na poziomie."
danielr9 napisał:
W Krakowie z którego pochodzę i w którym mam dziadków znam z opowieści fakty które pozwalały Żydom zawłaszczać od Polaków całe budynki, lokale i kamienice.
Mieli takie powiedzenie:
"Wasze ulice - Nasze kamienice".
To było dzielenie społeczeństwa ze względu na narodowość i brutalne czasy nacjonalizmu żydowskiego rozpanoszonego w Polsce.
My jako naród nie byliśmy wówczas na takie praktyki przygotowani - Polacy słynęli z otwartości i tolerancji.
To u nas utarło się powiedzenie: "Gość w dom - Bóg w dom" od czasów szlacheckich wciąż aktualne.
Cos mi przypomniales Danielr9. Istotnie moja prababka wspominala, ze bylo takie powiedzenie- "wasze ulice, nasze kamienice." Zydzi zawsze slyneli z cwanosci i przebieglosci w biznesie. No ale... to juz kiedys bylo. Myslisz ...ze nadal tak jest? Ja staram sie traktowac ludzi w sposob ucywilizowany i tolerancyjny. Ale to nie znaczy, ze skoro ja taka jestem, to inni tez tacy sa. Moze czasem jestem nieco...naiwna w pewnych sprawach. Nie przecze. Ale z drugiej strony- nie moge mierzyc wszystkich jedna miara. *** Odnosnie tych incydentow hotelowych... nie mialam pojecia, ze cos takiego moze miec miejsce w tych czasach. Nawet nie skomentuje.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Ja nie wiem MacaN jak mam sie do tego odniesc, bo widzisz... dla mnie czlowiek to czlowiek, a jak ktos jest cham to bez wzgledu na narodowosc i wiare.
No i dobrze, ale piszemy o polityce. żydzi to nacjonaliści. Każdy żyd to nacjonalista, spytaj ich, czy kochają swój naród, czy wesprą drugiego żyda w potrzebie. Gdyby oni nie byli nacjonalistami, to nie przetrwaliby 2 tysięcy lat bez państwa, Elen. Gdyby Polacy w XVIII, XIX i XX wieku nie byli nacjonalistami, to dziś byś pisała po Niemiecku, albo Rosyjsku w zależności od tego, w jakim zaborze byś się urodziła.

Dlatego jeśli ktoś pisze, że nacjonalizm jest zły, to powinien się porządnie rąbnąć w głowę, najlepiej czymś ciężkim, żeby dotarło do niego, ze to nacjonalizm trzyma w kupie naród i zapewnia przetrwanie państwu.

Dlaczego? Dlatego, że możesz być np. otwarta na uchodźców wierząc, że to dobrzy ludzie, ale wśród nich przybędzie do kraju 10% złych i oni nie będą patrzeć na to, ze chciałaś ich przyjąć. Po prostu Cię zabiją. Sorry. Mnie zabiją. Ciebie najpierw zgwałcą. Dla tych ludzi najważniejsza jest ich wiara, a fakt, iż dla Ciebie nie jest nic ich nie obchodzi.

To samo z krajami Europejskimi. Możemy być proeuropejscy, przyjmować imigrantów ( którzy nas w końcu powyrzynają ), możemy posadzić na stanowiskach v-ce premiera kobiety, które ogłaszając zaostrzenie polityki wobec imigrantów będą płakały ( Szwecja ), ale możemy tez mieć twardych polityków, którzy kierują się chłodną, logiczna kalkulacją, a nie serduszkiem i zdjęciem dziecka w Grecji.
 
E

Elen

Guest
Hm... no moze i masz swoje racje MacaN. Moze ja mysle "po kobiecemu." Nie zapieram sie, ze zal mi tych kobiet i dzieci... wojna nie jest niczym dobrym. Naprawde nie chcialabym sie znalezc na ich miejscu. ^_^ I powiem Ci, ze ja juz jestem z tego innego pokolenia, ktore zostalo wychowane pokojowo i wciaz nie godze sie z tym, ze nastaly czasy prawie wojenne, ze znow daje o sobie znac nienawisc miedzy ludzmi, podzialy rasowe czy religijne. Nie sadzilam, ze w tych czasach do tego dojdzie.

Ja wiem, ze moje poglady czy sposob postrzegania moze niektorych ludzi nieco irytowac. Ale wobec pewnych emocji i krzywd jakie sie dzieja na swiecie, nie jestem w stanie patrzec na pewne sprawy "czysto politycznie." Byc moze dlatego, ze mam uczucia i jestem kobieta... postrzegam nieco szerzej. Nie jestem pewna czy mozna sie jako Panstwo tak radykalnie odciac od tego co sie dzieje na swiecie i w Europie. Obawiam sie, ze to niemozliwe.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen odpisywałem na post AaronH'a, który napisał, że Żydzi według niego to bardzo cywilizowany i nowoczesny naród tym samym wcześniej wypowiadając się, że Polska to zaścianek i ciemnogród.
Do dziś mi oczywiście nie odpisał dlaczego uważa, że Polska jest zaściankiem.
Do Żydów obecnie też nic nie mam....po prostu przypomniało mi się, że gdy w Polsce kilka miesięcy temu pojawiły się plotki o rzekomym znalezieniu "złotego pociągu" to właśnie oni jako pierwsi zgłosili do niego roszczenia. Rozumiesz co mam na myśli? Tą mentalność....zanim cokolwiek znaleziono to oni już wystawili pretensje i roszczenia. Pomimo tego, że przez 70 lat żaden Żyd nie pofatygował się, żeby szukać tego pociągu - poszukiwania trwają od dobrych 40 lat i pewnie nigdy go nie znajdą tak na marginesie. Na tym przykładzie widać co to jest za naród.
To jest też naród niezwykle zacofany światopoglądowo - ich religia (75% to Judaizm) ma ogromny wpływ na funkcjonowanie państwa oraz kultury Żydów.
Przecież Judaizm to jest religia, która cofa cywilizacje człowieka o 2000 lat wstecz. Prawie 14% Żydów to są tzw. Heredimy, przecież oni żyją w sposób podobny do Amiszów.
W nurcie Chasydzkim z kolei przykładowo dopuszczalne jest kazirodztwo.

To jest nowoczesna cywilizacja?

Po prostu jak widzę wpisy niektórych półgłówków tutaj na forum to szczęka opada.
 
E

Elen

Guest
Danielr9 odnosnie "zlotego pociagu" rowniez mnie dziwi zglaszanie roszczen i nie tylko przez Zydow. No ale to powinno regulowac prawo i Panstwo. <powinno> A co do tego, ze Polacy maja "zasciankowe" poglady... wole unikac uogolnien. Powiem tak- w w duzej mierze maja i to bardzo, kieruja sie zabobonami, tym co powie ksiadz z ambony, albo jakis pseudopolityk, ktory zjawia sie znikad. Wiekszosc ludzi w naszym kraju nie potrafi samodzielnie myslec....wiec potrzebuja "przywodcy tlumu", ktory ich poprowadzi. I niewazne kim ten czlowiek jest ani skad sie wzial, ufaja mu na slepo wierzac w obietnice. Moze w duzych miastach nie jest to takie widoczne, ale na wsi ...niestety bardzo. Gwarantuje Ci, ze przezylbys szok, gdybys widzial czym kieruja sie Ci ludzie i jakie maja zyciowe zasady. A wlasciwie nie maja ich wcale. Opieraja sie na tym zeby miec co do gara wlozyc, alkohol i baba do lozka. A ...i zeby jeszcze Opieka Spoleczna rzucila jakis grosz. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak potrafia byc dwulicowi, obludni, podli....a zarazem tchorzliwi zyciowo. Piwo i knajpa, zlodziejstwo to ich zycie. A sprobuj sie "wychylic" poza ich "poziom" to zobaczysz co z Toba zrobia... ze zwyklej zawisci i zazdrosci, ze ktos zarabia i radzi sobie lepiej. I nikt nie spojrzy obiektywnie, ze ciezko pracujesz, wazne ze "masz". A to juz wystarczy, zeby Cie opluc i uczynic wrogiem.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Danielr9 odnosnie "zlotego pociagu" rowniez mnie dziwi zglaszanie roszczen i nie tylko przez Zydow.
odnalazles-zloty-pociag-populacja-zydow-zwieksza-sie-heroes-of-might-and-magic.jpg


Tyle na ten temat.

Co do PiS-u, widzę, że Platforma powoli szykuje się do obalenia nowych rządów.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Co do PiS-u, widzę, że Platforma powoli szykuje się do obalenia nowych rządów.
Obalic...moze nie obala. Ale mowiac szczerze PIS daje powody swoim zachowaniem, wiec beda mieli pretensje do siebie. Kazdy kij ma 2 konce. A i tak ucierpi szary obywatel, zawsze tak jest.
 
B

Blancos

Guest
A moim zdaniem Platforma nie szykuje się do obalania czegokolwiek, ale do walki o przetrwanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby PO podzieliła los SLD - tzn. traciła z wyborów na wybory aż ostatecznie pewnego dnia zniknie ze sceny politycznej.

Już te wybory były ciekawe, bo sporo głosów poszło na relatywnie nowe partie - podejrzewam, że w następnych będzie jeszcze ciekawiej, bo ludzie będą jeszcze bardziej zmęczeni "starymi wyjadaczami" i będą chcieli postawić na kogoś świeżego.

Gdybym teraz miał zgadywać to chyba mimo wszystko ta Nowoczesna będzie największym rywalem PiS-u w przyszłych wyborach. Sondaże już dają im więcej niż PO. Jeżeli Petru i spółka dobrze wykorzystają tę szansę to moim zdaniem w przyszłych wyborach mogą spokojnie wyprzedzić PO, choć mam wątpliwości co do PiS-u - tu już najbardziej wszystko zależy od tego, co zrobi sama partia Kaczyńskiego. Jeżeli będą odstawiać szopki to kto wie...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Danielr9 odnosnie "zlotego pociagu" rowniez mnie dziwi zglaszanie roszczen i nie tylko przez Zydow. No ale to powinno regulowac prawo i Panstwo. <powinno> A co do tego, ze Polacy maja "zasciankowe" poglady... wole unikac uogolnien. Powiem tak- w w duzej mierze maja i to bardzo, kieruja sie zabobonami, tym co powie ksiadz z ambony, albo jakis pseudopolityk, ktory zjawia sie znikad. Wiekszosc ludzi w naszym kraju nie potrafi samodzielnie myslec....wiec potrzebuja "przywodcy tlumu", ktory ich poprowadzi. I niewazne kim ten czlowiek jest ani skad sie wzial, ufaja mu na slepo wierzac w obietnice. Moze w duzych miastach nie jest to takie widoczne, ale na wsi ...niestety bardzo. Gwarantuje Ci, ze przezylbys szok, gdybys widzial czym kieruja sie Ci ludzie i jakie maja zyciowe zasady. A wlasciwie nie maja ich wcale. Opieraja sie na tym zeby miec co do gara wlozyc, alkohol i baba do lozka. A ...i zeby jeszcze Opieka Spoleczna rzucila jakis grosz. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak potrafia byc dwulicowi, obludni, podli....a zarazem tchorzliwi zyciowo. Piwo i knajpa, zlodziejstwo to ich zycie. A sprobuj sie "wychylic" poza ich "poziom" to zobaczysz co z Toba zrobia... ze zwyklej zawisci i zazdrosci, ze ktos zarabia i radzi sobie lepiej. I nikt nie spojrzy obiektywnie, ze ciezko pracujesz, wazne ze "masz". A to juz wystarczy, zeby Cie opluc i uczynic wrogiem.
Ale w każdym Państwie znajdziesz tego typu zachowania. Chcesz się przejechać do USA do Detroit czy Atlanty? Zobaczysz gorszy syf i 200 razy większa patologie. A już spróbuj zadać pytanie w czarnych dzielnicach kto jest prezydentem USA to połowa nie wie nawet mając czarnego prezydenta!
W Anglii Polacy uchodzą za dobrych pracowników dlatego ze anglicy są leniwi a wszystkie ciapatusy patrzą tylko jak wsadzić rękę do maszyny i wyłudzić odszkodowanie od firmy.

Polska jest jednym z najbardziej cywilizowanych narodów na świecie. Nawet Japonia jest za nami...przejezdzilem po świecie i wiem co pisze. U nas chyba najwcześniej w Europie były prawa kobiet. Nigdy nie było niewolnictwa. Nie kolonizowalismy państw i nie uczestniczyliśmy w wojnach krzyżowych jak Hiszpanie czy Francuzi. Nie rabowalismy krajów i dlatego też jesteśmy bardziej ubodzy. Nie uprawiamy polityki jak USA czy Rosja. Sobieski robił odsiecz Wiednia z obowiązku pomocy. Ja jestem z Polski dumny.
Są jednak tu ludzie którzy są kompletnym ignorantami historii. Tacy jak AaronH. Jak można pisać że Żydzi do cywilizacja nowoczesna? To się nie mieści w głowie komuś kto chociaż raz jakakolwiek książkę w życiu na temat Izraela przeczytał. Bo już dla człowieka który był w Izraelu to się w głowie nie mieści żeby ich cywilizacja nowoczesna nazywać. Równie dobrze mogę powiedzieć że ISIS to tez super cywilizacja...dokładnie w ten sam sposób i tymi samymi kqtegoriami
 
E

Elen

Guest
Danielu w zasadzie zgodze sie z tym, ze patologia jest w kazdym kraju, dlatego wole unikac uogolnien. Tu gdzie mieszkam ludzie doprawdy powalaja czasem swoim zachowaniem i sposobem myslenia. I masz racje. Mimo, ze Polacy ogolnie ciesza sie zagranica opinia dobrych pracownikow (wiele razy to slyszalam), to jednak wciaz zdarzaja sie kryminalne, patologiczne jednostki, ktore raz na jakis czas skutecznie to psuja. I to zarowno w polityce jak i w zwyklym spoleczenstwie. No ale na to nie mamy wplywu. Moim zdaniem wazne, zeby kazdy byl odpowiedzialny chociaz sam za siebie i swoje zachowanie, to juz bedzie dobrze. Wciaz jednak irytuja mnie chociazby rowy pelne smieci i ludzie ktorzy nie dbaja o wlasne domy i obejscie. Ilez razy sprzatalam kolo mego domu butelki, smieci ktore wyrzucil ktos jadacy samochodem. Brudne witryny sklepow wygladaja okropnie, a przeciez mamy dostep do ogromnej ilosci srodkow czystosci. Wiec w czym jest problem? Gdzie np w takiej Austrii jest porzadek na kazdym kroku. To sa nawyki wypracowane latami. Niechlujstwo denerwuje, bo ono sie przenosi na inne sfery zycia.

Blancos napisał:
Gdybym teraz miał zgadywać to chyba mimo wszystko ta Nowoczesna będzie największym rywalem PiS-u w przyszłych wyborach. Sondaże już dają im więcej niż PO. Jeżeli Petru i spółka dobrze wykorzystają tę szansę to moim zdaniem w przyszłych wyborach mogą spokojnie wyprzedzić PO, choć mam wątpliwości co do PiS-u - tu już najbardziej wszystko zależy od tego, co zrobi sama partia Kaczyńskiego. Jeżeli będą odstawiać szopki to kto wie...
Podzielam Twoje zdanie. Sama sie przygladam Nowoczesnej.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Żydzi są największymi rasistami, jacy istnieją. Widziałeś w Izraelu choć jednego uchodźcę, AaronH? Widziałeś? Słyszałeś stanowisko Izraela dot. przyjmowania tych ludzi? A dlaczego Izrael jest otoczony murem? Wiesz, co by to było, gdyby Polska odgrodziła się murem od któregoś z państw? Tylko mi z terroryzmem nie wyskakuj, bo opinia międzynarodowa protestowała, ale Izrael ma w nosie opinie międzynarodowe, robi swoje i rosnie w siłę. Ma armię, która mogłaby zrobić w ciągu jednego dnia jezioro " Europa ", stanowisko w Hadze, Brukseli nic ich nie obchodzi. Nie obchodzi ich nawet stanowisko w Waszyngtonie, choć to Waszyngton stworzył to państwo w 48.
Rasizm to dyskryminowanie lub nawet zwalczanie innej osoby głównie lub tylko ze względu na pochodzenie rasowe. Nie słyszałem, aby Izraelczycy zwalczali kogokolwiek za pochodzenie rasowe. A z tym brakiem uchodźców w Izraelu to MacaN, trochę zaskakujesz mnie Twoimi teoriami jakie strzelasz. W Izraelu mieszka ponad milion Arabów, Palestyńczyków, Jordańczyków i Libańczyków. Wszyscy wyznają Islam co pokazuje jak Żydzi są tolerancyjni. Są też Chrześcijanie. Do tego dochodzi kolejne kilkaset tysięcy Arabów bez obywatelstwa. Izrael przejechałem wzdłuż i w szerz i gwarantuję ci, że w wielu miejscach kraju trudno czasem znaleźć Żyda. Do tego dochodzą ciemnoskórzy imigranci z Etiopii, niedawno odkryte 3 plemię Żydowskie Falasze. To tyle tytułem imigrantów w Izraelu.

A temat murów to inna rozmowa. Odgradzają się od terroryzmu to chyba oczywiste. To co się działo ostatnio w Paryżu u nich było na porządku dziennym przez 30 lat. Bomby w autobusach, na przystankach, w centrach handlowych i samolotach. OWP działało nie tylko w Izraelu ale i w Europie. Gdyby do autobusu w którym jadą Twoje dzieci wchodzili ciągle terroryści z bombą tylko dlatego bo maja iny pogląd na status terytoriów na których mieszkają to też być odgradzał się murami.

Wrażenie jest oczywiście, że To Izrael jest ten "zły" ale to tylko dlatego, że sobie lepiej radzi i ma wpływy na świecie. Ale Żydzi sa po prostu inteligentni i przebojowi. Więc zanim zaczniemy zwalać na nich swoje wszystkie nieszczęścia, osiągnijmy to co oni.


Blancos napisał:
A moim zdaniem Platforma nie szykuje się do obalania czegokolwiek, ale do walki o przetrwanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby PO podzieliła los SLD - tzn. traciła z wyborów na wybory aż ostatecznie pewnego dnia zniknie ze sceny politycznej.
Duża część elektoratu PO idzie w kierunku Nowoczesnej, więc istnieje możliwość, że się tak stanie jak piszesz. Jedni dlatego bo wola nowa opcję, a inni dlatego bo Nowoczesna w przeciwieństwie do PO jest bardziej asertywna wobec radykałów PiS. Nawet jako zwolennik PO muszę przyznać, że nigdy sobie nie radzili z agresywnym PiS i Kaczyńskim. PO w tej kwestii to ostatnie ofermy. Kaczyńskiego już 8 lat temu po Możejkach powinni postawić przed Trybunałem Stanu, a oni bali się go jak diabła. To teraz mają. Barbarzyńcy dorwali się do władzy. Nowoczesna stanowi bardzo ciekawa alternatywę elektoratu postępowego, pro-rozwojowego i proeuropejskiego.



Elen napisał:
Co do PiS-u, widzę, że Platforma powoli szykuje się do obalenia nowych rządów.
Nikt ich teraz nie obali bo PiS wprowadza dyktaturę. Już kilka razy pisałem na tym forum i zapamiętajcie moje słowa: PiS już władzy nie odda. Nie dobrowolnie.



danielr9 napisał:
Żydzi przede wszystkim warunkowali zawsze pomoc tylko i wyłącznie dla swoich obywateli (dzieląc naród na lepszych - Żydów i gorszych - pozostałe nacje). Żyd Żydowi dawał pożyczki bezzwrotne lub nieoprocentowane, tymczasem Polakom dawali na drakońskie procenty. Robili w ten sposób, że jak były dwa sklepy obok siebie to w jeden (żydowski) inwestowali kapitał dając ceny dumpingowe i dopłacając do tego sklepu tylko po to, żeby ten sklep Polaka upadł lub przychodzili do nieo i oferowali mu "pomoc finansową" pod zastaw tego sklepu. zdesperowany człowiek godził się na te pozyczki nie mając pojęcia jaki plan przeciwko niemu uknuli. Efekt był taki, że po jakimś czasie bankructwo sklepu było pewne - pozyczka nie spłacona a sklep przejęty przez Żydów.
Tak dokładanie było i jest. Tyle, że.. robią tak samo Francuzi, Szwedzi czy Amerykanie. Wspieranie się w różnych dziedzinach głównie gospodarczych czy biznesowych jest znaną i normalna praktyką w świecie. Więc róbmy tak samo!!!!!

Z ubolewaniem patrzę na to, ze Polacy nie tylko się w ten sposób nie wspierają, ale odnoszę wrażenie, że wręcz zwalczają nawet we własnym kraju. Nie jesteśmy w stanie skupić się tylko na tym co polskie bo tyle towarów i usług nie produkujemy, ale chociażby starajmy się ze sobą współpracować.

Był taki bardzo ciekawy projekt Donalda Tuska "Inwestycje Polskie", który skupił 10 mln zł polskiego kapitału na inwestycję w polskie firmy, no ale to już przeszłość. Pójdzie na 500 zł dla rodzin, obniżenie wieku emerytalnego i na luxemburskie konta SKOKów barona Biereckiego


danielr9 napisał:
"Wasze ulice - Nasze kamienice".
to czemu Polacy nie kupowali kamienic? Trzeba było też tak robić
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
tez nie uwazam, ze Zydzi sa najwiekszymi rasistami

akurat chyba rzad izraelski dba bardziej o Zydow, niz rzad polski o Polakow

a jak ten rzad pisowski dba o Polakow?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH nie udawaj, że nie widzisz różnicy między wspieraniem własnych inicjatyw gospodarczych a praktykami przestępczymi opartymi na skrajnym nacjonalizmie jaką uprawiali Żydzi w Europie 18 i 19 wieku. Czym innym jest wspieranie własnej gospodarki (na uczciwych zasadach biznesowych) a czym innym jest zmawianie się celem niszczenia innego biznesu i zwalczanie konkurencji za pomocą praktyk monopolowych i szantażu. To zdobywanie "kamienic" przez Żydów odbywało się głównie poprzez gromadzenie kapitału właśnie w ten sposób. Zawsze było wycelowane w niszczenie Polaków, nigdy w uczciwej konkurencji. Zawsze te działania skupiały się na dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych, na ludzi kategorii A i pozostałych (innych nacji).
Takie filozofie miał Adolf Hitler i Żydzi trafili na człowieka, który raz, że potrafił zauważyć destrukcyjną działalność tych ludzi a dwa umiał zjednoczyć ludzi przeciwko im i wygrał.
Tylko do wojny przyłączyli się USA a potem Żydom ofiarowano państwo którego nigdy tak naprawdę nie mieli. Dostali te państwo w sposób podły zagarniając tereny należące do Palestyny.
Mało tego - teren podzielono w ten sposób, żeby Palestyna nie miała dostępu do słodkiej wody - rzeki Jordanu. Przez te działania zniszczono palestyńską gospodarkę gdyż gleby wyschły do zera i nawet kozy zdychały z głodu. Żydzi wtedy przychodzili i wykupywali te tereny za grosze bo biedni Palestyńczycy w akcie walki z głodem i nędzą musieli sprzedawać te pustynie, które następnie Żydzi nawadniali i tworzyli kolejne imperium na bliskim wschodzie. Robili i robią dokładnie to samo co 200 lat temu w Europie.
Dlatego są nienawidzeni, dlatego są tam akty terroru i desperackich ataków. Tylko świat zachodni nie chce widzieć tego problemu a wiesz dlaczego?
Bo Rząd USA jest zależny od banku centralnego a bank centralny reguluje kurs dolara. A w czyich rękach jest ten bank? No właśnie...wszyscy wiemy jak się kręcą "te lody".
Tak właśnie USA zaatakowali Irak, dlatego szykanują Iran, dlatego interweniują w Syrii...Amerykanie wydają biliony dolarów na te wojenki...naród się na to składa i co ma w zamian?
Wszystko dlatego, że w kongresie USA siedzi klika, lobbyści, którzy sprzedaliby Cię za 1 dolara i którzy sterują decyzjami największych państw na tym świecie.
Nazywasz to z pewnością "demokracją"....to jest taka demokracja jak z koziej dupy trąba.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
AaronH nie udawaj, że nie widzisz różnicy między wspieraniem własnych inicjatyw gospodarczych a praktykami przestępczymi opartymi na skrajnym nacjonalizmie jaką uprawiali Żydzi w Europie 18 i 19 wieku. Czym innym jest wspieranie własnej gospodarki (na uczciwych zasadach biznesowych) a czym innym jest zmawianie się celem niszczenia innego biznesu i zwalczanie konkurencji za pomocą praktyk monopolowych i szantażu. To zdobywanie "kamienic" przez Żydów odbywało się głównie poprzez gromadzenie kapitału właśnie w ten sposób. Zawsze było wycelowane w niszczenie Polaków, nigdy w uczciwej konkurencji. Zawsze te działania skupiały się na dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych, na ludzi kategorii A i pozostałych (innych nacji).
Teraz zaczynasz wchodzić w historię. zdaję się, że rozmawiamy o teraźniejszości. Reasumując, to trochę to wszystko brzmi jak skowyt nieudaczników. Żydzi święci nie są i bez wątpliwości są bez względni w osiąganiu swoich celów a co sie z tym wiąże szalenie skuteczni. Nie krytykujmy ich za to, że się wspierają. Jak mało który naród na świecie wypracowali sobie ogromne wpływy wszędzie, są wielkimi przedsiębiorcami, genialnymi artystami, poetami, malarzami, maja świetny zmysł organizacyjny i umiejętność nie tylko negocjowania ale i dogadywania się. To jest ich domena i za to ich podziwiam. Polacy tego nie potrafią i są w przypadku większości tych zjawisk ich zaprzeczeniem. Jeszcze raz powtarzam: NIE ZAZDROŚĆ TYLKO ZRÓB TAK SAM!



danielr9 napisał:
Takie filozofie miał Adolf Hitler i Żydzi trafili na człowieka, który raz, że potrafił zauważyć destrukcyjną działalność tych ludzi a dwa umiał zjednoczyć ludzi przeciwko im i wygrał.
I tu przesadziłeś. Niestety muszę to zgłosić. Nie jestem do końca przekonany czy Twoje słowa nie łamią prawa.



danielr9 napisał:
Tylko do wojny przyłączyli się USA a potem Żydom ofiarowano państwo którego nigdy tak naprawdę nie mieli. Dostali te państwo w sposób podły zagarniając tereny należące do Palestyny. Mało tego - teren podzielono w ten sposób, żeby Palestyna nie miała dostępu do słodkiej wody - rzeki Jordanu. Przez te działania zniszczono palestyńską gospodarkę gdyż gleby wyschły do zera i nawet kozy zdychały z głodu. Żydzi wtedy przychodzili i wykupywali te tereny za grosze bo biedni Palestyńczycy w akcie walki z głodem i nędzą musieli sprzedawać te pustynie, które następnie Żydzi nawadniali i tworzyli kolejne imperium na bliskim wschodzie. Robili i robią dokładnie to samo co 200 lat temu w Europie.
Tereny nie należały do Palestyny tylko do Brytyjczyków. Palestyńczycy zachowują się podobnie jak Polacy pod zaborami. Gdyby umieli się dogadywać i działali pragmatycznie, już dawno mieliby własne państwo. Ale oni wolą strzelać w pustynię zmontowanymi w garażu rakietami.



danielr9 napisał:
Dlatego są nienawidzeni, dlatego są tam akty terroru i desperackich ataków. Tylko świat zachodni nie chce widzieć tego problemu a wiesz dlaczego? Bo Rząd USA jest zależny od banku centralnego a bank centralny reguluje kurs dolara. A w czyich rękach jest ten bank? No właśnie...wszyscy wiemy jak się kręcą "te lody".
Sugerujesz, że bank jest w rękach żydowskich. No ale co ja mam ich nienawidzić, że są świetnymi bankierami i finansistami i już za czasów arabskiego panowania na półwyspie Iberyjskim obstawiali handlem wszystkie drogi od Grenady, aż do Bagdadu? Niech nbasza polonia w Jackowie w Chicago również stworzy bank i trzęsie światem! Nie? A zapomniałem, ze 50% polonusów po 30 latach pobytu w USA nawet jeszcze nie umie angielskiego. Jesteśmy kiepskim narodem i nawet nie porównujmy się do Żydów, Holendrów czy Brytyjczyków. danielr9! Oni (Żydzi) sa przebojowi, sprytni i inteligentni. Nienawidzeni są przez całą zacofaną i bezradną część świata. Hitler też był nieudacznikiem i niedoszłym malarzem. Porwał tłumy bo miał gadane i był akurat najwiekszy w historii kryzys z hiperinflacja republiki Wiejmarksiej.
 
E

Elen

Guest
Ludzie.....spokojnie. Moze juz zostawcie Zydow co? Odbiegliscie od tematu glownego. Chrzescijanie tez maja swoje "za uszami". Konflikty na tle religijnym sa najciezsze. Nie widze sensu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Teraz zaczynasz wchodzić w historię. zdaję się, że rozmawiamy o teraźniejszości. Reasumując, to trochę to wszystko brzmi jak skowyt nieudaczników. Żydzi święci nie są i bez wątpliwości są bez względni w osiąganiu swoich celów a co sie z tym wiąże szalenie skuteczni. Nie krytykujmy ich za to, że się wspierają. Jak mało który naród na świecie wypracowali sobie ogromne wpływy wszędzie, są wielkimi przedsiębiorcami, genialnymi artystami, poetami, malarzami, maja świetny zmysł organizacyjny i umiejętność nie tylko negocjowania ale i dogadywania się. To jest ich domena i za to ich podziwiam. Polacy tego nie potrafią i są w przypadku większości tych zjawisk ich zaprzeczeniem. Jeszcze raz powtarzam: NIE ZAZDROŚĆ TYLKO ZRÓB TAK SAM!
Więc nie pisz, że to jest jakaś cudowna cywilizacja i wzór do naśladowania bo mnie śmiech ogarnia.
Ja nikomu nie muszę zazdrościć - moje firmy robią zyski, które już w wieku 33 lat gwarantują mi spokojne życie (oby tylko zdrowie dopisało).
Nie robiłem biznesu w oparciu o wartości żydowskie tylko o wartości którymi kieruje się Roman Kluska, którego poznałem w 2007 roku i od którego nauczyłem się wiele.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie umiem spojrzeć obiektywnie na sprawy i nie widzę żadnej zaściankowości w Polsce.
Każdy obcokrajowiec tu może przyjechać i żyć. Kobiety od zarań dziejów były tu traktowane lepiej niż mężczyźni. Dla porównania w Szwajcarii dopiero w 1971 roku kobiety miały prawo udziału w wyborach! W Polsce nigdy zadna mniejszość nie była eksterminowana i dyskryminowana. Nie było nurtów faszystowskich jak w Niemczech, Włoszech czy na Ukrainie. Polska nigdy nie kolonizowała żadnego kraju, nie ukupowała i nie brała udziału w rozbiorach, nie próbowała nigdy żadnej mniejszości spolonizować siłą.
Zawsze cechowalismy się szacunkiem do czyjejś wiary, kultury i ojczyzny. Zawsze walczylismy z honorem nigdy nie dokonując ludobójstwa jeńców tak jak robili Rumuni, Niemcy, Rosjanie, Chorwaci, Turcy, Włosi, Chińczycy, Japończycy, Amerykanie itd...my nigdy tego nie robiliśmy. Żaden Polak w historii nie był ludobójcą. Żaden Polak nigdy nie dokonał zamachów w imię wiary, fanatyzmu, faszyzmu, religii. Polska nigdy nie pracowała nad bronią masowej destrukcji i nigdy jej nie użyła na ludność cywilną (tak jak m.in USA na Japonię zrzucając bombę atomową).
Dlatego ja jestem dumny z Polski.



AaronH napisał:
I tu przesadziłeś. Niestety muszę to zgłosić. Nie jestem do końca przekonany czy Twoje słowa nie łamią prawa.
Zgłoś zgłoś...wkońcu to Ci wychodzi najlepiej :)
A jeśli na przyszłość potrzebujesz porady prawnej to jestem prawnikiem, chętnie Ci pomogę rozwiać wszelkie wątpliwości :)



AaronH napisał:
Tereny nie należały do Palestyny tylko do Brytyjczyków. Palestyńczycy zachowują się podobnie jak Polacy pod zaborami. Gdyby umieli się dogadywać i działali pragmatycznie, już dawno mieliby własne państwo. Ale oni wolą strzelać w pustynię zmontowanymi w garażu rakietami.
Tak tak...Brytyjczycy to taki naród, który się wywodzi z bliskiego wschodu.. :)
Tak to sobie tłumacz :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
proszę mniej o Izraelu a więcej o rządach pisu
bo chyba taki mamy tu temat
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
To efekt wchodzenia w temat antypisowskich ludzi którzy maja problem z myśleniem racjonalnym tylko kieruja się zwykłą nienawiścią.
 
Do góry