Rządy pisu

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Jimmy James napisał:
Dostaje zakaz pełnienia stanowisk przez 10 lat i traci mandat.
Chyba że #dudaułaskawi


pan k napisał:
Powstanie polityka Historyczna i powstaną filmy promujące naszą historię i naszych bohaterów
panie a kto to będzie oglądał? Wpierw zainwestujmy w przemysł filmowy, żeby powstawały ciekawe filmy, które będą oglądać zwykli ludzie i w Polsce i za granicą, tak by na siebie zarobiły. Ale spoko można wywalać mln na "wielkie" superpoważne i nudne produkcje, które będą oglądały jedynie wycieczki szkolne. Oglądały to za mocne słowo - będą na nich spały.


pan k napisał:
Amerykanie stworzyli liczne filmy o swoim udziale 2 Wojnie Światowej .
Bo potrafią robić dobre, ciekawe filmy XD Spójrz na amerykańskie kino wojenne, tak naprawdę wcale nie jest to pieśń pochwalna dla bohaterstwa US Army (dobra część jest), ale jest to gorzka melodia o bezsensie wojny i ludziach wrzuconych w ten wir szaleństwa. Jeśli w ten sposób polscy twórcy będą potrafili spojrzeć na II wś, powstanie listopadowe, czy mnóstwo innych momentów w polskiej historii to śmiało kupię bilet do kina.


marek70 napisał:
Z resztą ledwo zaczęli rządzić,a ile już pomyj się leje wszędzie
patrząc na to co odwalają to i tak wciąż za mało "pomyj".
zgadzam sie co do filmow
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Gron napisał:
I jak wam się podoba to co serwują nam nowi rządzący? Podsumujmy:
- Zmiana ustawy o TK w ekspresowym tempie - prawnicy, byli prezesi TK mówią wprost, że jest to zamach na niezależność Trybunału
- Duda wbrew temu, że musi nadal nie odebrał przysięgi od nowych sędziów TK bo nie.
- ale z kolei ułaskawił kolesia Kamińskiego skazanego na 3lata pozbawienia wolności i na 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych
- spoko, Kamiński będzie teraz w rządzie ogarniał służby specjalne
- Ministrem jest znowu Ziobro, bo przecież tak świetnie się sprawdził
- szalony (?) Macierewicz jest teraz szefem MON, już zapowiedział że dla Wojska Polskiego Smoleńsk to najważniejsza rzecz
- Kurski jest wiceministerem kultury. Kurski - kultury.
- "Pakiet demokratyczny" dla opozycji oznacza zerwanie z przedstawicielstwem każdego klubu w prezydium sejmu, zawłaszczeniem komisji służb specjalnych dla siebie (mimo że kiedyś przewodnictwo zawsze miała opozycja, później było to rotacyjne). Ale don't worry specjalista Kukiz jest tam wiceprzewodniczącym
- 2h po zaprzysiężeniu rządu odwołano wszystkich szefów służb

Jak sądzicie- Pawłowicz będzie Prezesem TK? Śmiać się? Wkurzać? Płakać?
Do Twojej listy dopisałbym jeszcze nowego szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisława Piotrowicza, który w 2001 roku obronił księdza pedofila, który dotykał 6 dziewczynek w miejsca intymne.

Tak, PiS to tak jak zapowiadałem na tym forum to partia totalitarna i konsekwentnie będzie wprowadzała dyktaturę w Polsce. Pan Duda nie jest juz żadnym Prezydentem tylko zwykłym przestępcą do postawienia prze Trybunałem Stanu.

Ten bandycki rząd niczym NSDAP rozmontowuje błyskawicznie i po nocach polską demokrację. Zastraszani sa dziennikarze, dziennikarka TVP Karolina Lewicka została zwolniona po tym jak w wywiadzie zadawała Panu Glińskiemu z PiS niewłaściwe pytania.

Sytuacja jest bardzo poważna. Jutro w Poznaniu wiec w obronie konstytucji. Idę!


karpatka_25 napisał:
podobno zamknęli program in vitro..
Tak za 3 lata wygaśnie totalnie. Mamy rządy szariatu katolickiego



MacaN napisał:
Nic nie mam do in vitro, ale jeśli chcesz w taki sposób zajść w ciążę, to płać ze swojej kieszeni
PiS chce rujnować budżet płacąc 500 zł na wódkę dla patologicznych dzieciorobów to czemu porządnym ludziom nie płacić za możliwość posiadania dzieci skoro mieć ich nie mogą a chcą?



danielr9 napisał:
Szczerze? To ten wyrok na Kamińskiego to była szopka polityczna. Gość zabrał się z jajem za czyszczenie tych skorompowanych świń to mu zafundowali wyrok wyższy niż chciał prokurator. Nie wiem czy w skali świata taki wyrok kiedykolwiek zapadł. Takie rzeczy tylko u nas.
Tylko u nas to Prezydent przerywa proces bez wyroku by ratować swojego partyjnego kolegę. Szczyyyyyyyyyyyt kolesiostwa. Skandal na cały świat. Rząd bandytów. Ostrzegałem



MacaN napisał:
I bardzo dobrze. To i tak jest nieuniknione w całej Europie. Lepiej, żeby w Polsce pojawiły sie rządy nacjonalistyczne wcześniej, niż np. w Niemczech, bo opcja nr2 może się dla nas skończyć tragicznie.
To własnie dlatego Polska powinna raczej wspierać integracje Europejska aby nacjonalizm nie pojawił sie w Europie bo wtedy oni będą silniejsi. Strzeliliśmy sobie gola. Polska błyskawicznie stanie się marginesem. Nacjonalizm nas wykończy
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
PiS chce rujnować budżet płacąc 500 zł na wódkę dla patologicznych dzieciorobów to czemu porządnym ludziom nie płacić za możliwość posiadania dzieci skoro mieć ich nie mogą a chcą?
Bo to jest naprawdę dużo pieniędzy. Jestem za takim " finansowaniem " pod warunkiem, że rodzic podpisze papier, że co najmniej do osiągnięcia pełnoletności dziecka zostanie w kraju, płacąc tutaj podatki, oraz że rozłoży mu się część dotacji na 18 lat do comiesięcznych obowiązkowych podatków.



Nacjonalizm nas wyniesie na piedestał! Wiesz w ogóle, czym jest nacjonalizm, AaronH?

Wiesz, że najpotężniejszy naród na świecie - Żydzi to naród nie tylko nacjonalistów, ale i rasistów? Tak, największymi rasistami na świecie są Żydzi.

Drugi najpotężniejszy, choć sztucznie zbudowany naród? Amerykanie! Kochają swoja ojczyznę ponad życie. Każdy. Czarny, biały, KAŻDY. To są nacjonaliści, kolego.
 
E

Elen

Guest
Jimmy James napisał:
Powstanie polityka Historyczna i powstaną filmy promujące naszą historię i naszych bohaterów
panie a kto to będzie oglądał? Wpierw zainwestujmy w przemysł filmowy, żeby powstawały ciekawe filmy, które będą oglądać zwykli ludzie i w Polsce i za granicą, tak by na siebie zarobiły. Ale spoko można wywalać mln na "wielkie" superpoważne i nudne produkcje, które będą oglądały jedynie wycieczki szkolne. Oglądały to za mocne słowo - będą na nich spały.
O tak ...sala kinowa juz jest, za cale 2 mln zl. To z pewnoscia bylo najbardziej potrzebne Polakom.
 
K

kate2

Guest
AaronH napisał:
PiS chce rujnować budżet płacąc 500 zł na wódkę dla patologicznych dzieciorobów
Wiesz kto to dzieciorób? Człowiek który płodzi dzieci i nie bierze za ich życie odpowiedzialności. Pisząc w ten sposób o większości rodzin obrażasz nie tylko je ale i samego siebie. Jesteś dzieciorobem? Bo z tego, co pamiętam masz dziecko/ dzieci.

Patologie to pewien procent rodzin. Większość tak jak już pisałam jest ,,normalna'' i pracuje oraz będzie pracować mimo tych 500 zł . Rozumiem, że wniosku o te pieniądze nie wyślesz skoro krytykujesz pomysł?
 
M

MacaN

Guest
W Polsce ( dane GUS na rok 2011, nie chciało mi się szukać innych na tych stronach rządowych ) jest ok. 17% ludzi do 17 roku zycia. to oznacza, że 6,5 miliona dzieci będzie dostawac co miesiąc po 500 zł. To oznacza, ze co miesiąc PiS będzie musiał wyciągnąć spod ziemi prawie 3,3 mld. zł. 40 000 000 000 zł w skali roku.

Teraz zadam prace domową - sprawdź sobie budżet RP i zobacz, ile wydajemy na inne rzeczy, a potem się zastanów, czy nas na to stać, tym bardziej bez zabezpieczenia w stylu " każde dziecko, które przyjmie XXX pieniędzy ma obowiązek pracować w Polsce tak długo, aż nie odda tych XXX pieniędzy w podatkach. "

W przeciwnym razie te dzieciaki wyjadą, o czym juz pisałem, a na co Ty odpowiedziałaś " to sobie wyjedź ", nie rozumiejąc, że to wyjadą dzieci, które Twoim zdaniem mają budowac kraj.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Bo to jest naprawdę dużo pieniędzy. Jestem za takim " finansowaniem " pod warunkiem, że rodzic podpisze papier, że co najmniej do osiągnięcia pełnoletności dziecka zostanie w kraju, płacąc tutaj podatki, oraz że rozłoży mu się część dotacji na 18 lat do comiesięcznych obowiązkowych podatków.
Tyle, że taka kwota jest rujnująca dla naszego budżetu. To socjalizm rodem z PRL! Zresztą nie raz tu porównywałem PiS do PRL. Gdyby tak nie było to czemu nie dali np. 1000 zł? Albo 5000 zł na każde dziecko?
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Tyle, że taka kwota jest rujnująca dla naszego budżetu. To socjalizm rodem z PRL! Zresztą nie raz tu porównywałem PiS do PRL. Gdyby tak nie było to czemu nie dali np. 1000 zł? Albo 5000 zł na każde dziecko?
Ale wiesz, że finansowanie In Vitro to nie pomysł PiS, prawda? Bo własnie do tego się odniosłeś.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Nacjonalizm nas wyniesie na piedestał! Wiesz w ogóle, czym jest nacjonalizm, AaronH? Wiesz, że najpotężniejszy naród na świecie - Żydzi to naród nie tylko nacjonalistów, ale i rasistów? Tak, największymi rasistami na świecie są Żydzi. Drugi najpotężniejszy, choć sztucznie zbudowany naród? Amerykanie! Kochają swoja ojczyznę ponad życie. Każdy. Czarny, biały, KAŻDY. To są nacjonaliści, kolego.
Na piedestał? Nigdy w całej naszej historii nie udało nam się zbudować silnego i dobrze zorganizowanego państwa. Najpierw przez stulecia mieliśmy rozwalające nas od środka przywileje szlacheckie, potem awantury zakończone rozbiorami, potem pieniactwo 20 lecia miedzy wojnami z przewrotem majowym. Kiedy w 89 r. udało nam się zdobyć pierwsze 25 lat rozwoju i integracji z cywilizowana Europą wróciliśmy z powrotem do pieniactwa rodem z XVIII w.

Nacjonalistami to może być Naród, który ma osiągnięcia i przewagę. My nie mieliśmy ani jednego ani drugiego. Jeśli Europa stałaby sie nacjonalistyczna a takie kraje jak Niemcy, Holandia czy Francja zaczna patrzeć tylko na swój interes to rozdepczą nas jak robaka. Dlatego Polska powinna być największym orędownikiem wspólnej Europy a nie implementować nacjonalizm. Jesteśmy w tym momencie bardzo głupim i prymitywnym Narodem. zZamykanie się na Europę i skupianie na tym co polskie to strzał we własna bramkę. Bo czy nam się to podoba czy nie jesteśmy uzależnieni od bogatych krajów Europy, które akurat miały uprzejmośc w 2005 roku przyjąć nas do swojej rodziny. Ja na ich miejscu bym tego nie robił. Wiec Polska zamiast siedziec cicho i cieszyć się nowymi autostradami puszy się jak chomik na buldoga. Kopna nas zaraz w d*pę i zostaniemy ze swoimi krzyżami smoleńskimi i marszem niepodległości.

Poza tym nie myl nacjonalizmu z patriotyzmem. USA to kraj patriotów tak jak Izrael. To narody o potężnych wpływach i mogą sobie pozwolić na wiele. Najpierw niech Polacy wypracują sobie wpływy na świecie a potem niech puszą się, a nie odwrotnie. W chwili obecnej i przy aktualnych warunkach najkorzystniej dla nas jest silna integracja z bogatą i cywilizowaną Europą. Za 30, może 40 lat pozytywnej współpracy, być może będziemy na tyle bogaci, cywilizowani i wpływowi, że pozwolimy sobie na wiekszy indywidualizm taki jak np. UK. Ale oni maja za sobą 300 lat kolonializmu. Sorry, my mamy za soba tylko powstania.

Nie zgadzam się, że Żydzi są rasistami. Dziwna opinia. Żydzi to bardzo inteligentny i co najważniejsze szalenie cywilizowany Naród.
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
W Polsce ( dane GUS na rok 2011, nie chciało mi się szukać innych na tych stronach rządowych ) jest ok. 17% ludzi do 17 roku zycia. to oznacza, że 6,5 miliona dzieci będzie dostawac co miesiąc po 500 zł. To oznacza, ze co miesiąc PiS będzie musiał wyciągnąć spod ziemi prawie 3,3 mld. zł. 40 000 000 000 zł w skali roku. Teraz zadam prace domową - sprawdź sobie budżet RP i zobacz, ile wydajemy na inne rzeczy, a potem się zastanów, czy nas na to stać, tym bardziej bez zabezpieczenia w stylu " każde dziecko, które przyjmie XXX pieniędzy ma obowiązek pracować w Polsce tak długo, aż nie odda tych XXX pieniędzy w podatkach. " W przeciwnym razie te dzieciaki wyjadą, o czym juz pisałem, a na co Ty odpowiedziałaś " to sobie wyjedź ", nie rozumiejąc, że to wyjadą dzieci, które Twoim zdaniem mają budowac kraj.
MacaN w wątku ,, Expose Beaty Szydło'' napisałam wszystko, co miałam do powiedzenia. Jest tam sporo moich wypowiedzi na bazie doświadczenia i realiów życia rodzinnego. Nie mam zamiaru się powtarzać. Powtórzę tylko: powołałam na świat sześcioro dzieci bez żadnej pomocy i wsparcia finasowego. Za każde z nich wraz z mężem bierzemy odpowiedzialność w szerokim zakresie. Nikt nam się grosza do nieczego nie dokłada. Jestesmy zupełnie sami ze swoimi problemami. Niczego się nigdy nie domagałam i nie prosiłam. Jeżeli natomaist obecny rząd wprowadza polityke prorodzinną, ja tym wsparciem finansowym nie pogardzę. Nie zmienia to faktu, że mój mąż nadal będzie pracował i płacił podatki oraz wszelkie składki. Ja pracy podjąć nie mogę gdyż nikt nie chce zająć się czwórką dzieci a po drugie dla mnie priorytetem jest poświęcenie siebie i swojego czasu dla dzieci. Ja nie wszystko pzreliczam na pieniądze i na karierę. Jesli tych pieniędzy nie ujrzę, nie umrę i nie będę się ich domagała. Będę żyła jak dotychczas.

I przypomnę jeszcze: jeśli chcecie tak bardzo rozliczać to rozliczcie rencistów , emerytów i ,,meneli'' którzy otrzymują świadczenia socjalne. Tam też jest mnóstwo patologii.
 
M

MacaN

Guest
Emeryci biorą emeryturę za swoje 40-50 przepracowanych lat. Przez 40-50 lat płacili składki na tą własnie emeryturę, choć ZUS ją przeżerał, gdyby wpłacali je do banku na lokatę, albo gdyby ZUS obracał pieniędzmi, to dzis mieliby 2 razy więcej, a Polska miałaby potężny bank, któremu nigdy by nie brakowało kapitału.
 
E

Elen

Guest
AaronH napisał:
(...)

Nacjonalistami to może być Naród, który ma osiągnięcia i przewagę. My nie mieliśmy ani jednego ani drugiego. Jeśli Europa stałaby sie nacjonalistyczna a takie kraje jak Niemcy, Holandia czy Francja zaczna patrzeć tylko na swój interes to rozdepczą nas jak robaka. Dlatego Polska powinna być największym orędownikiem wspólnej Europy a nie implementować nacjonalizm. Jesteśmy w tym momencie bardzo głupim i prymitywnym Narodem. zZamykanie się na Europę i skupianie na tym co polskie to strzał we własna bramkę. Bo czy nam się to podoba czy nie jesteśmy uzależnieni od bogatych krajów Europy, które akurat miały uprzejmośc w 2005 roku przyjąć nas do swojej rodziny. Ja na ich miejscu bym tego nie robił. Wiec Polska zamiast siedziec cicho i cieszyć się nowymi autostradami puszy się jak chomik na buldoga. Kopna nas zaraz w d*pę i zostaniemy ze swoimi krzyżami smoleńskimi i marszem niepodległości.

Poza tym nie myl nacjonalizmu z patriotyzmem. USA to kraj patriotów tak jak Izrael. To narody o potężnych wpływach i mogą sobie pozwolić na wiele. Najpierw niech Polacy wypracują sobie wpływy na świecie a potem niech puszą się, a nie odwrotnie. W chwili obecnej i przy aktualnych warunkach najkorzystniej dla nas jest silna integracja z bogatą i cywilizowaną Europą. Za 30, może 40 lat pozytywnej współpracy, być może będziemy na tyle bogaci, cywilizowani i wpływowi, że pozwolimy sobie na wiekszy indywidualizm taki jak np. UK. Ale oni maja za sobą 300 lat kolonializmu. Sorry, my mamy za soba tylko powstania.

Nie zgadzam się, że Żydzi są rasistami. Dziwna opinia. Żydzi to bardzo inteligentny i co najważniejsze szalenie cywilizowany Naród.
Nie da sie ukryc, ze tak wlasnie jest. Musze Ci w tym momencie przyznac calkowita racje.
 
M

MacaN

Guest
Żydzi są największymi rasistami, jacy istnieją. Widziałeś w Izraelu choć jednego uchodźcę, AaronH? Widziałeś? Słyszałeś stanowisko Izraela dot. przyjmowania tych ludzi? A dlaczego Izrael jest otoczony murem? Wiesz, co by to było, gdyby Polska odgrodziła się murem od któregoś z państw? Tylko mi z terroryzmem nie wyskakuj, bo opinia międzynarodowa protestowała, ale Izrael ma w nosie opinie międzynarodowe, robi swoje i rosnie w siłę. Ma armię, która mogłaby zrobić w ciągu jednego dnia jezioro " Europa ", stanowisko w Hadze, Brukseli nic ich nie obchodzi. Nie obchodzi ich nawet stanowisko w Waszyngtonie, choć to Waszyngton stworzył to państwo w 48.
 
E

Elen

Guest
Ja mialam stycznosc prywatnie z Zydami i nie zauwazylam zeby byli rasistami. Hm... moze nie wiem o ich polityce ale... naprawde nie zauwazylam takich zachowan. Za to u wielu Polakow czesto.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Ja mialam stycznosc prywatnie z Zydami i nie zauwazylam zeby byli rasistami. Hm... moze nie wiem o ich polityce ale... naprawde nie zauwazylam takich zachowan. Za to u wielu Polakow czesto.
Miałaś styczność z Żydami mieszkającymi w Izraelu? Bo wiesz... Polak mieszkający w UK też akceptuje Brytyjczyków, prawda?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Nie zgadzam się, że Żydzi są rasistami. Dziwna opinia. Żydzi to bardzo inteligentny i co najważniejsze szalenie cywilizowany Naród.
Ty to się z wieloma rzeczami nie zgadzasz, które nie pasują do Twojej układanki.
Otóż Żydzi to nie tylko rasiści ale przede wszystkim nacjonaliści i od początku w Europie właśnie ten nacjonalizm prezentowali.
Paradoksalnie przed innego nacjonalistę zostali z tej Europy wysiedleni (wiemy o kim mowa).
Żydzi przede wszystkim warunkowali zawsze pomoc tylko i wyłącznie dla swoich obywateli (dzieląc naród na lepszych - Żydów i gorszych - pozostałe nacje).
Żyd Żydowi dawał pożyczki bezzwrotne lub nieoprocentowane, tymczasem Polakom dawali na drakońskie procenty.
Robili w ten sposób, że jak były dwa sklepy obok siebie to w jeden (żydowski) inwestowali kapitał dając ceny dumpingowe i dopłacając do tego sklepu tylko po to, żeby ten sklep Polaka upadł lub przychodzili do nieo i oferowali mu "pomoc finansową" pod zastaw tego sklepu. zdesperowany człowiek godził się na te pozyczki nie mając pojęcia jaki plan przeciwko niemu uknuli. Efekt był taki, że po jakimś czasie bankructwo sklepu było pewne - pozyczka nie spłacona a sklep przejęty przez Żydów.
W Krakowie z którego pochodzę i w którym mam dziadków znam z opowieści fakty które pozwalały Żydom zawłaszczać od Polaków całe budynki, lokale i kamienice.
Mieli takie powiedzenie:
"Wasze ulice - Nasze kamienice".
To było dzielenie społeczeństwa ze względu na narodowość i brutalne czasy nacjonalizmu żydowskiego rozpanoszonego w Polsce.
My jako naród nie byliśmy wówczas na takie praktyki przygotowani - Polacy słynęli z otwartości i tolerancji.
To u nas utarło się powiedzenie: "Gość w dom - Bóg w dom" od czasów szlacheckich wciąż aktualne.

Tyle jeśli chodzi o nacjonalizm Żydów.
Jeśli chodzi zaś o ich "ucywilizowanie" bo o tym też piszesz, że są bardzo "cywilizowani" to ja zadam Tobie pytanie:
Podróżowanie w samolotach w plastikowych workach w obawie przez przelatywaniem nad cmentarzem to jest cywilizacja?
W Izraelu mają montowane samoczynne spłuczki WC tylko dlatego, żeby w Szabat nie używali mechanizacji. Wiesz co robią w innych krajach w hotelach, pencjonatach?
Srają i nie spłukują wody. Gówna potrafią owijać w prześcieradło jak chcesz pogadaj z pokojówkami z któregoś hotelu z Krakowa. To jest cywilizacja? Z której strony?

"Zdarza się, że gdzieś między wizytą w Treblince a Majdankiem młodzi Izraelczycy spędzają czas na zamówionym przez hotelowy telefon striptizie. Zdarza się, że obsługa hotelowa musi zbierać ludzkie odchody z łózek i umywalek. Zdarza się, że musi oddawać pieniądze za nocleg innym turystom, którzy nie mogą spać, bo Izraelczycy postanowili zagrać w hotelowym holu w piłkę nożną. O drugiej w nocy" – tak o wizytach nastolatków z Izraela w Polsce pisał w 2007 roku tygodnik "Przekrój".



Przeczytaj sobie artykuł o tej "cywilizacji" a potem się uderz w łeb i zapytaj o to samo co wyszło Ci z ust (mam nadzieje, że przypadkowo bo znaczy że Twój mózg da się jeszcze uratować).

http://www.wykop.pl/ramka/1648359/demoluja-hotele-nie-szanuja-polakow-maja-agresywnych-ochroniarzy/
 
Do góry