"rząd PiS-u i prezydent Duda mają obowiązek wprowadzić Polskę do strefy euro"

Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
To samo jest z programistami. Ja akurat nadrabiam zaległości i stracony żywot bo zauważyłem że w swoim zawodzie nie mam szans przeżyć tuż po 50-tce. Mam zatem jeszcze wiele lat bo dopiero mam 40 by cos w zyciu zmienić. Tyle się mówi o Polsce i o dobrociach a tak naprawdę jesteśmy nikim. W Polscer programista zna dwa, trzy języki programowania i posiłkuje się książkami, mediami i innymi bajerami w pracy. Ruscy programiści, chińczycy i wielu innych w świecie zna perfekcyjnie po 5,6 języków (minimum) + pełen zakres matmy, fizy, chemii i elektroniki. Polski programista senior (c,c++, C#) nie ma szans do chińczyka, młodego chińczyka. Gdy zacząłem uczyć się właśnie C,C++,C#, JAVY, J.Scripta, VIsualC/C++ i wielu innych to wmawiali mi że wariat jestem. Poziom edukacji?? W chinach programista zaczyna od języka B i Fortrana a u nas od samego końca. Poziom wiedzy chińskiego nastolatka programisty (17,18letniego) = poziomowi polskiego seniora w wieku 30-35lat! Ja już trzeci rok w tym siedzę i został mi jeszcze rok. Jeszcze tylko rok i wreszcie zacznę zarabiać czterocyfrówki netto miesięcznie. Daj tylko Bóg bym do tego dnia nie zdechł z głodu :) bo niestety by to nadrobić trzeba było zrezygnować z normalnej pracy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlatego patrząc jeszcze na fakt że Europa sprowadza "ultra fachowców" w postaci imigrantów z Afryki i mówi że to będą ludzie do pracy a nie do zasiłków to mam wrażenie że rządzą nami skończeni idioci.
Przecież ten kontynent się rozpada na naszych oczach.
Strach, zamachy na ulicach Paryża czy Londynu stoi wojsko z karabinami jak w Kosowie albo Bośni. Marazm gospodarczy od wielu lat, ubożejące społeczeństwo, miasta będące kiedyś enklawa bezpieczeństwa jak Sztokholm czy Malmo dziś są uważane za najniebezpieczniejsze na świecie.
Edukacja jest na tragicznym poziomie. Terroryści jak Breivik dostają po 17 lat więzienia w warunkach jak w hotelu Gołebiewski****
Idziemy na dno jak rzucona w morze siekiera ale socjaliści będą upatrywać przyczyn w tym że to wszystko przez Chiny.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Prawa jest taka że ludzie mają mało samozaparcia by spróbować innego żywota. Wielu naszych rodaków mających po 40-50 lat już dawno dała na luz uznając że są za starzy na zmiany.
Mylą się i to bardzo mocno. Wystarczy tylko chcieć. A co trzeba chcieć? Przede wszystkim zacząć szukać innego lokum poza EU.
Jest wiele, wiele fajnych miejsc na świecie do których wizy nie są potrzebne. A Unia? Unia jest polem bitwy dla biznesu. Nic innego się nie liczy bo i tak każdy z biznesmenów kupuje posiadłości i inne bajery poza EU. Doskonale wiedzą o tym że tutaj to tylko same kłopoty. Jedynym plusem UE jest to że jest tu sporo roboli za friko do roboty za grosiaki.
Doskonałym tego przykładem jest choć by Opel i Mercedes. MAN już od dawna składa autobusy w Polsce płacąc ludziom za te pracę nie 2800€ lecz 2800zł. Tylko po to stworzono EU :)
Zamiast dawać ludziom podwyżki bo tak naprawdę jest z czego to nie, wizy na zachód dla Ukraińców ale powiem szczerze że to im się udało i jest bajer. U mnie już 50% Ukraińców zwiała na zachód więc nareszcie wróciły stawki za pracę sprzed 2010r :) Nareszcie ponownie zaczęli dawać i 19zł na rękę za godzinkę! Rok temu dostać 11/12 graniczyło z cudem a teraz proszę, ponownie brak łapsk do roboty :) i stawki się odnalazły he he. Ciekawe KIM zastąpią Ukraińców?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
syćko piknie, nie wiemy kiedy Niemcy, powiedzą, że mają dość Euro (teraz jest gwarantem ich bytu eksportowego), ale moment kiedy przestanie się im to opłacać coraz bliższy...
Niemcy zawsze byli nacjonalistami i nimi nigdy nie przestali być, widać to w każdym zachowaniu elit niemieckich, bez EURO niszczącego południową Europę, Niemcy nie przetrwali by kryzysu sprzed kilku lat, dlatego wiele czynili aby się strefa Euro nie rozsypała, obecnie niemiecki koszty istnienia EURO zbliżają się do poziomu korzyści, gdy nastąpi przełamanie, EURO przestanie istnieć (równie prawdopodobne w przyszłym roku, jak i za lat 10)
zawsze będą uprani, jak nasz "przypadek wyznawcy LBGT", ale też i po stronie krytyków UE, upranie jest tylko upraniem i nie ma znaczenia źródło, a jedyne 3 stałe w historii ludzkości to: głupota, ignorancja i niestałość
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
południowa Europa jest sama sobie winna, zamiast gospodarki wieczna sjesta
a Euro tylko pokazało to dobitnie

Niemcy są nacjonalistami raptem 150 lat, podczas gdy Francuzi dużo dłużej, nie wspominając o Anglikach, nie rozumiem w czym tu mają się Niemcy wyróżniać

uwielbiam te twoje "prawdopodobnie" a może za sto lat ? przecież też prawdopodobne
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale z drugiej strony przyznam sie że czegoś tu nie rozumiem. Wyobraźmy sobie że poszedłem do knajpy z Herbatniczkiem na tzw "wódkę" Po wypiciu sporej jej ilości kiedy juz życie wydaje sie piękne .....i wszystkie kobiety też....Herbatniczek stwierdza że : "Koniec Pijaństwa" i pyta mnie czy zapłaciłem rachunek. Na wszelki wypadek to samo pytanie zadaje kelnerce a uzyskawszy zadowalającą odpowiedz rozchodzimy rozchodniaczka. Tyle żart a teraz moje pytanie : Czy UE naprawdę nie miała takiego swojego Herbatniczka
aby dostrzec "ciemne chmury" jeśli wprowadzi się tam euro do Grecji czy na Cypr? A może Niemcom opłacało sie pożyczać kase Grecji i dla nich to akurat nie był problem?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu ja wódki nie pijam, tylko od wielkiego święta

a poza tym kto tam się przejmuje gospodarką, polityka najważniejsza, przymyka się oko na warunki gospodarcze przy przyjmowaniu Euro i potem zdziwienie że nie idzie
 
D

dave123

Guest
Główną zaletą waluty euro są niższe ceny kredytów oraz większa stabilność cen , większą atrakcyjność polski dla obcego kapitału , gdyż euro jest silniejszą walutą. Na posiadaniu złotówki zarabiają mocno polskie banki, gdyż zarabiają dużo na przewalutowaniu.
Co do kwestii kontroli i regulacji waluty, to Polska będzie miała na to wpływ, gdyż razem z innymi krajami strefy euro , będzie to nadzorowała.

Minusem może być zawyżanie cen przez sprzedawców, dużo krajów miało z tym problem oraz w razie kryzysu gospodarczego ciężej regulować tą walutę, ale w dużej mierze kwestia kryzysu gospodarczego jest sprawą indywidualną jak dany kraj jest gospodarny.
Według mnie Polska powinna wejść do strefy euro, ale z obecnym rządem jest to nie realne, prędzej bym się spodziewał u nas rubla niż euro hehe
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Co do kwestii kontroli i regulacji waluty, to Polska będzie miała na to wpływ, gdyż razem z innymi krajami strefy euro , będzie to nadzorowała.
Wiesz co jest podstawą funkcjonowania EBC? NIEZALEŻNOŚĆ! To jak Polska będzie cokolwiek nadzorowała? Przecież wpływ Niemiec i Francji na EBC to jest "teoria spiskowa". Polaka nawet w zarządzie by nie było (teraz jest tylko 6 członków). A nawet jakby był, to na pewno "nieprzypadkowy".

http://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstream/handle/item/1515/Tomasz%20Knepka%20Zasady%20niezaleznosci%20Europejskiego%20Banku%20Centralnego.pdf?sequence=1
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Euro było by cacy gdyby było wszędzie i od razu, bez wyjątku. Tymczasem GBP, CHF i USD zrobiły co chciały. Euro to wał dzięki któremu dało się skosić więcej szmalu.
Kto się dorobił na kredytach w CHF, no kto? Kto się dorobił po przeliczaniu GBP na EUR a potem PLN? Przecież ten system to kretyn wymyslił.
Wchodzisz do Unii i z miejsca powinno być Euro a nie czekanie na niewiadomo co. Przelicznik też był chory.

Przelicznik powinien być jasny i uczciwy oparty na tak łopatologicznym przykładzie jak ten:

W dniu wejścia w strefę euro - waluta kosztuje 4,22zł:1,00€
zatem:

wczoraj zarabiałem 2400zł, dziś zarabiam 2400 / 4.22 = 568,72€
wczoraj chleb kosztował 2.40zł, dziś kosztuje 2.40 / 4.22 = 0.57€

a nie kurdę że ... wczoraj zarabiałem 2400 czyli 568,72€ a dziś kupuję chleb za 1,20 czy 1,50€ bo jakiś debil chce na tym tulić.

W Niemczech tak było właśnie. Pamietam jak byk!!!!!!!!!! Wynajmowałem mieszkanie za 550DM. Natychmiast po wejściu EUR to samo mieszkanie kosztowało już 450€.
Według Narodowego Funduszu Walutowego niemcy policzyli 1,00DM = 0,51€
Gdzie to było??

Litr benzyny bleifrei kosztował około 1,20DM. Dlaczego zatem po wymianie poszłona 1,10 €??????????????????

To samo czeka nas w Polsce jeśli wejdzie euro. Dokładnie to samo. Przeszło to w rajchu, we Włoszech, na Litwie ... przejdzie i u nas.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Co do kwestii kontroli i regulacji waluty, to Polska będzie miała na to wpływ, gdyż razem z innymi krajami strefy euro , będzie to nadzorowała.
Wiesz co jest podstawą funkcjonowania EBC? NIEZALEŻNOŚĆ! To jak Polska będzie cokolwiek nadzorowała? Przecież wpływ Niemiec i Francji na EBC to jest "teoria spiskowa". Polaka nawet w zarządzie by nie było (teraz jest tylko 6 członków). A nawet jakby był, to na pewno "nieprzypadkowy".

http://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstream/handle/item/1515/Tomasz%20Knepka%20Zasady%20niezaleznosci%20Europejskiego%20Banku%20Centralnego.pdf?sequence=1
Każdy kraj który jest w strefie euro , ma możliwość zarządzenia i regulacji euro , jedynie gdyby polska przyjęła euro na dziko , czyli jak kosowo , czarnogóra to by nie zasiadała gronie krajów regulujących ta walutą. Ogólnie euro ma swoje plusy i minusy , według mnie ta waluta daje większa stabilność gospodarczą i większą stabilność cen, Trzeba też się zastanowić czy taka niezależność tak naprawdę się opłaca , bo według mnie nie.


FajnyMądryGadatliwy napisał:
W dniu wejścia w strefę euro - waluta kosztuje 4,22zł:1,00€ zatem: wczoraj zarabiałem 2400zł, dziś zarabiam 2400 / 4.22 = 568,72€ wczoraj chleb kosztował 2.40zł, dziś kosztuje 2.40 / 4.22 = 0.57€ a nie kurdę że ... wczoraj zarabiałem 2400 czyli 568,72€ a dziś kupuję chleb za 1,20 czy 1,50€ bo jakiś debil chce na tym tulić. W Niemczech tak było właśnie. Pamietam jak byk!!!!!!!!!! Wynajmowałem mieszkanie za 550DM. Natychmiast po wejściu EUR to samo mieszkanie kosztowało już 450€. Według Narodowego Funduszu Walutowego niemcy policzyli 1,00DM = 0,51€ Gdzie to było?? Litr benzyny bleifrei kosztował około 1,20DM. Dlaczego zatem po wymianie poszłona 1,10 €??????????????????
To jest problem racja , ale wydaje mi się , że można jakoś to usztywnić ustawowo , a na przedsiębiorców nałożyć jakieś grzywny za nie przestrzeganie tego , przed przystąpieniem do strefy euro złoty musi zostać związany stałym kursem z euro , każdy kraj przystępujący do strefy euro musi to zrobić. Więc według mnie za zawyżanie kursu powinny być jakieś kary dla przedsiębiorców by przestrzegali obecnego kursu walut. Według mnie problem do rozwiązania.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dave123 napisał:
Główną zaletą waluty euro są niższe ceny kredytów oraz większa stabilność cen , większą atrakcyjność polski dla obcego kapitału , gdyż euro jest silniejszą walutą. Na posiadaniu złotówki zarabiają mocno polskie banki, gdyż zarabiają dużo na przewalutowaniu.
Co do kwestii kontroli i regulacji waluty, to Polska będzie miała na to wpływ, gdyż razem z innymi krajami strefy euro , będzie to nadzorowała.

Minusem może być zawyżanie cen przez sprzedawców, dużo krajów miało z tym problem oraz w razie kryzysu gospodarczego ciężej regulować tą walutę, ale w dużej mierze kwestia kryzysu gospodarczego jest sprawą indywidualną jak dany kraj jest gospodarny.
Według mnie Polska powinna wejść do strefy euro, ale z obecnym rządem jest to nie realne, prędzej bym się spodziewał u nas rubla niż euro hehe
Strefa Euro już upada.
Wejście do niej można porównać do wchodzenia do tonącego statku.
Grecja za oszustwa powinna zostać wyrzucona z tej organizacji.
Każde państwo spłaca jej długi.
Prowadzenie tej waluty nie ma żadnych plusów.
Zbankrutowała Grecja , Włochy , Hiszpania i Portugalia.
Ich pomysły na Greckie długi to dawanie
jeszcze więcej pieniędzy a mieszkańcy
tego kraju dostają większe podatki i zmniejszenie emerytur i wynagrodzeń.
Nadal mają bardzo wysokie zadłużenie.
Grecja pogrążyła całą organizację.
Prowadzenie Euro oznacza spłacanie długów Greckich.
Jak najszybciej opuścić tą organizację .
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Każdy kraj który jest w strefie euro , ma możliwość zarządzenia i regulacji euro
Serio nie wiem jak to w praktyce wygląda. Jak niby Polska może "zarządzać" Euro, która jest walutą wspólną podległą niezależnemu od każdego z państw EBC?
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Serio nie wiem jak to w praktyce wygląda. Jak niby Polska może "zarządzać" Euro, która jest walutą wspólną podległą niezależnemu od każdego z państw EBC?
Polska razem ze wszystkimi krajami będzie zarządzać tą walutą , wejście do strefy euro to wejście do systemu bankowego , a nie tylko przyjęcie euro jako waluty.
Kosowo i Czarnogóra to kraje mające euro w obiegu , ale nie mające wpływu na ta walutę , gdyż tak naprawdę nie są w strefie euro mimo , że mają euro.



pan k napisał:
Strefa Euro już upada. Wejście do niej można porównać do wchodzenia do tonącego statku. Grecja za oszustwa powinna zostać wyrzucona z tej organizacji. Każde państwo spłaca jej długi. Prowadzenie tej waluty nie ma żadnych plusów. Zbankrutowała Grecja , Włochy , Hiszpania i Portugalia. Ich pomysły na Greckie długi to dawanie jeszcze więcej pieniędzy a mieszkańcy tego kraju dostają większe podatki i zmniejszenie emerytur i wynagrodzeń. Nadal mają bardzo wysokie zadłużenie. Grecja pogrążyła całą organizację. Prowadzenie Euro oznacza spłacanie długów Greckich. Jak najszybciej opuścić tą organizację .
Pojęcie masz zerowe , obecnie bez euro to polska też spłaca długi Grecji :D
Hiszpania , Włochy i Portugalia , wyszły już z kryzysu i sytuacja się tam stabilizuje. Kryzysy w tych krajach nie wynikały z faktu mania waluty euro , a złego zarządzania finansami. W dużej mierze sfera kredytowa miała na to wpływ , ludzie prywatni jak i firmy brały nie odpowiedzialnie kredyty , co spowodowało , ze nie mieli pieniędzy by ich spłacać na tym ucierpiały banki i zaczął się kryzys , do tego Hiszpania , Włochy i inne kraje są powiązane gospodarczo z innymi krajami europy i tak rykoszetem wszyscy na tym dostawali , nawet Polska , mimo , że u nas ten kryzys był dość łagodny.
Mniej więcej dlatego niebezpieczne są w Polsce programy socjalne np. 500+ , obniżenie emerytur , bo powodują większe wydawanie kasy i zadłużanie się kraju , co w dłuższej perspektywie może np. spowodować nie wypłacalność to tak w dużym skrócie.
Walutowo euro jest lepsza walutą od złotówki w kontekście stabilności tej waluty i zaufania do niej.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dave123 napisał:
Serio nie wiem jak to w praktyce wygląda. Jak niby Polska może "zarządzać" Euro, która jest walutą wspólną podległą niezależnemu od każdego z państw EBC?
Polska razem ze wszystkimi krajami będzie zarządzać tą walutą , wejście do strefy euro to wejście do systemu bankowego , a nie tylko przyjęcie euro jako waluty.
Kosowo i Czarnogóra to kraje mające euro w obiegu , ale nie mające wpływu na ta walutę , gdyż tak naprawdę nie są w strefie euro mimo , że mają euro.



pan k napisał:
Strefa Euro już upada. Wejście do niej można porównać do wchodzenia do tonącego statku. Grecja za oszustwa powinna zostać wyrzucona z tej organizacji. Każde państwo spłaca jej długi. Prowadzenie tej waluty nie ma żadnych plusów. Zbankrutowała Grecja , Włochy , Hiszpania i Portugalia. Ich pomysły na Greckie długi to dawanie jeszcze więcej pieniędzy a mieszkańcy tego kraju dostają większe podatki i zmniejszenie emerytur i wynagrodzeń. Nadal mają bardzo wysokie zadłużenie. Grecja pogrążyła całą organizację. Prowadzenie Euro oznacza spłacanie długów Greckich. Jak najszybciej opuścić tą organizację .
Pojęcie masz zerowe , obecnie bez euro to polska też spłaca długi Grecji :D
Hiszpania , Włochy i Portugalia , wyszły już z kryzysu i sytuacja się tam stabilizuje. Kryzysy w tych krajach nie wynikały z faktu mania waluty euro , a złego zarządzania finansami. W dużej mierze sfera kredytowa miała na to wpływ , ludzie prywatni jak i firmy brały nie odpowiedzialnie kredyty , co spowodowało , ze nie mieli pieniędzy by ich spłacać na tym ucierpiały banki i zaczął się kryzys , do tego Hiszpania , Włochy i inne kraje są powiązane gospodarczo z innymi krajami europy i tak rykoszetem wszyscy na tym dostawali , nawet Polska , mimo , że u nas ten kryzys był dość łagodny.
Mniej więcej dlatego niebezpieczne są w Polsce programy socjalne np. 500+ , obniżenie emerytur , bo powodują większe wydawanie kasy i zadłużanie się kraju , co w dłuższej perspektywie może np. spowodować nie wypłacalność to tak w dużym skrócie.
Walutowo euro jest lepsza walutą od złotówki w kontekście stabilności tej waluty i zaufania do niej.
Kosztem nędzy swoich mieszkańców i wygnaniem młodych do Niemiec lub innych krajów .
. Znowu powróci kryzys do tych państw.
Dzięki Euro mogły swobodnie pożyczać pieniądze i dzięki temu masowo się
zadłużały.
Grecja nigdy nie była wstanie spełnić warunków by przyjąć tą walutę.
Pomimo tego dla propagandy nie wymagano
by spełniła warunki.
Te państwa nie powinny się zgadzać na pomysły UE.
Ich pomysły na ratunek są absurdalne .
Długi zostaną a społeczeństwo doprowadzone do nędzy.
Bez tych pomysłów wyszli by z długów i nędzy.
Powrót do starej waluty a to powoduje likwidacje długów .
Spłacają niewielką cześć długu bo waluta straciła na wartości .
Można odzyskać niewielką cześć lub nie dostać niczego.
Zamiast to zrobić to zgodziły się doprowadzić do nędzy własnych mieszkańców .
Przypadku Grecji rozumie to jedynie Złoty Świt że tych długów nigdy nie spłaca i jedyną opcja jest
powrót do starej waluty.
By to zrobić trzeba wystąpić z tej organizacji po wystąpieniu wracają
do starej waluty i nakaz opuszczenia tego kraju
przez Arabów i Czarnych.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kiedyś byłem jednak małym bo małym ale sympatykiem wprowadzenia w kraju euro. Dziś może bym ten pomysł poparł ale nie przy takich rządzących dla których jest to bardziej element walki politycznej. A skoro rządzący sa jacy są jestem przy tym aby pozostać przy złotówce.
A euro może za 20 lat jak Unia się wcześniej nie zawali.
 
D

dave123

Guest
pan k napisał:
Kosztem nędzy swoich mieszkańców i wygnaniem młodych do Niemiec lub innych krajów . . Znowu powróci kryzys do tych państw. Dzięki Euro mogły swobodnie pożyczać pieniądze i dzięki temu masowo się zadłużały. Grecja nigdy nie była wstanie spełnić warunków by przyjąć tą walutę. Pomimo tego dla propagandy nie wymagano by spełniła warunki. Te państwa nie powinny się zgadzać na pomysły UE. Ich pomysły na ratunek są absurdalne . Długi zostaną a społeczeństwo doprowadzone do nędzy. Bez tych pomysłów wyszli by z długów i nędzy. Powrót do starej waluty a to powoduje likwidacje długów . Spłacają niewielką cześć długu bo waluta straciła na wartości . Można odzyskać niewielką cześć lub nie dostać niczego. Zamiast to zrobić to zgodziły się doprowadzić do nędzy własnych mieszkańców . Przypadku Grecji rozumie to jedynie Złoty Świt że tych długów nigdy nie spłaca i jedyną opcja jest powrót do starej waluty. By to zrobić trzeba wystąpić z tej organizacji po wystąpieniu wracają do starej waluty i nakaz opuszczenia tego kraju przez Arabów i Czarnych.
Ubóstwo czy to Polski , czy to Grecji , nie ma nic wspólnego z walutą euro.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
dave123 napisał:
Ubóstwo czy to Polski , czy to Grecji , nie ma nic wspólnego z walutą euro.
Kryzys w Grecji miał wiele wspólnego z walutą Euro, ponieważ mamy Europę dwóch prędkości i jednej waluty - wspólnej.
Każdy ekonomista Ci powie, że to samobójstwo dla tych "doganiających".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale Euro tylko odsłoniło prawdziwe przyczyny kryzysu Grecji - totalnej nieodpowiedzialności w zakresie finansów publicznych

przecież manipulowanie kursem własnej waluty to broń tych którzy tak naprawdę na innych polach finansów publicznych są nieodpowiedzialni
 
Do góry