Rodzina 500 plus

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kate2 napisał:
Już pzrerabialiśmy oboje ten temat.Nie chcę się kręcić w kółko. Przypomnę tylko, że z pieniedzy dla mojej rodziny stosuje się ich rozdawnictwo na obcych mi ludzi i na cele, z których ja nie korzystam.
Teraz oni mają ten sam argument co Ty podajesz.
W gruncie rzeczy ani oni ani Ty nie masz racji.
Państwo powinno być zarządzane w ten sposób, żeby przeciętny Polak ze swojej wypłaty mógł spokojnie utrzymać rodzinę.
Zapytaj może lepiej Rząd PiS co w ten sprawie robią, żeby Polacy zarabiali więcej. Bo jak na razie te działania (m.in 500+ oraz obniżenie wieku emerytalnego) będą powodowały, że Polacy będą zarabiać coraz mniej. Ceny w sklepach, za usługi, za opłaty urządowe, za opłaty bankowe i za benzynę pójdą w górę. Dobrze o tym wiesz.
Dziś Ty sie cieszysz bo dostaniesz 500zł...ale z drugiej strony Polski ktoś zostanie bez pracy bo cięcia firm bedą skutkowaly redukcją etatów. Ktoś z drugiej strony umrze bo ie będzie miał na leczenie...tak to wygląda. Kiedyś (predzej czy później) te 500zł na dziecko odwróci się przeciwko Tobie. Uderzy z potrójną siłą.
Wtedy będzie ból i cierpienie...dziś jest radość z 500zł.
Tak to wygląda moja droga...smutne to co piszę, ale prawdziwe (niestety).
 
K

kate2

Guest
danielr9 napisał:
Bo jak na razie te działania (m.in 500+ oraz obniżenie wieku emerytalnego) będą powodowały, że Polacy będą zarabiać coraz mniej.
A kto ma Tobie wypracować na emeryturę (jeszcze wcześniejszą) skoro nie ma żadnej polityki prorodzinnej zachęcającej do pomnażania polskich obywateli?

Przeciwko komu się obróci w tym momencie patrząc perspektywicznie mentalność antyrodzinna?

Ja mam dzieci.....może mnie któreś z nich przygarnie gdyby zaszła taka potzreba...a co z Tobą, gdy będziesz w sędziwym wieku?


danielr9 napisał:
Dziś Ty sie cieszysz bo dostaniesz 500zł...ale z drugiej strony Polski ktoś zostanie bez pracy bo cięcia firm bedą skutkowaly redukcją etatów. Ktoś z drugiej strony umrze bo ie będzie miał na leczenie...tak to wygląda
Zaraz się popłaczę.... :przewraca:

Wiesz....dla mnie priorytety są takie: moja rodzina na pierwszym miejscu. Taki mam egoistyczny wbudowany w siebie mechanizm :) Ty też....tylko nie chcesz się do tego przyznać ubierając swoje słowa w szlachetne intencje :)

W tej oto chwili....bez programu 500 plus mnóstwo jest ludzi bez pracy, bez opieki, na łożu śmierci.....Nie mam na to wpływu bez względu na to czy otrzymam te pieniadze czy nie.

Otrzymają je również zamożni ludzie.....jakoś potrafię z tym żyć....bez jęku i lamentów.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Do wysokich emerytur nie jest potrzebna żadna polityka rozmnażania się Polaków. Jest nas 38 milionów i na razie wyginięcie nam nie grozi...spokojnie :)
Podam Ci przyklad:
Pani A pracuje w markecie za 1500zl. Nie jest wstanie nic odłożyć. ..ppracuje do 67 roku życia, schorowana i zniszczona przechodzi na głosowa emeryturę.
Pani B zarabia 8000 pln w dobrej firmie...po 10 latach pracy oszczędza na lokal użytkowy i wynajmuje go za 3000 miesięcznie. Po 20 latach oszczędza na dwa mieszkania dla dzieci a po 30 mając 55 lat przechodzi na emeryturę.
Jest młoda. ..ma lokal który daje jej 3 tysiące. ..ma dzieci z mieszkaniami i jakieś 500 000 zł na koncie + emeryturę.

8000pln to jest 2000 euro...pensja sprzątaczki w Niemczech. Żaden problem żeby wykształcony Polak zarabiał tyle co sprzatacz w Niemczech...żaden. ..tylko trzeba chcieć rozwijać kraj tak jak chcieli to robić Niemcy w latach 60.

Pozdrawiam
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Rozdawnictwo zwłaszcza dla kraju na dorobku jakim jest Polska jest niczym dawkowanie trucizny. Kraj, który się rozwija powinien zapewnić byt rodzinom poprzez pracę i godne zarobki a nie poprzez spijanie śmietanki,której nie ma. Prościej rozdać gotówkę niż tworzyć warunki. W dłuższej perspektywie jest to działanie nieodpowiedzialne, bo ten sam efekt można uzyskać tańszą drogą.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Problem jest bardzo poważny i jakieś "premie" dla rodziców go nie rozwiążą, pieniądze niewątpliwie są ważne wobec notorycznego ich braku.

Proboszcz w mojej parafii podaje co rok parafialną statystykę, i wyglądała mniej więcej tak:
Chrztów-19.
Pogrzebów- 48.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
8000pln to jest 2000 euro...pensja sprzątaczki w Niemczech
przesadziłeś, raz, że euro droższe dwa, że nawet deklarowane 10 euro za godzinę, to tylko przy sprzątaniach po godzinach i mniejszym zakresie czasowym, realnie można zarobić 1,5k euro (chociaż zdarzają się wyższe)

bogactwo nie bierze się z dzielenia, ale mnożenia....
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Davidas napisał:
Rozdawnictwo zwłaszcza dla kraju na dorobku jakim jest Polska jest niczym dawkowanie trucizny. Kraj, który się rozwija powinien zapewnić byt rodzinom poprzez pracę i godne zarobki a nie poprzez spijanie śmietanki,której nie ma. Prościej rozdać gotówkę niż tworzyć warunki. W dłuższej perspektywie jest to działanie nieodpowiedzialne, bo ten sam efekt można uzyskać tańszą drogą.

Ja bym proponował raczej uszczelnienie dziur podatkowych i innych, przez które wycieka kasa zamiast do budżetu, na zachód lub marnuje się ją w budżecie na durne pomysły.
W rozdawnictwie w naszym przypadku rodzinom (dobry social) a zwłaszcza przyszłym dzieciom nie ma aż takiego wielkiego zła dla gospodarki. Przez to że polityka w tej mierze zawsze była krótkowzroczna mamy co mamy. Może faktycznie czas zainwestować w przyszłość ?

Także z powodu dobrego socialu inne kraje goszczą nasze dzieci i dzieci tych, którzy walczyli krwią o ten kraj.
 
M

MacaN

Guest
PiS prawicowy? Nie rozśmieszajcie mnie, to najbardziej lewicowe rządy od 1989 roku.



kate2 napisał:
Wiesz....dla mnie priorytety są takie: moja rodzina na pierwszym miejscu. Taki mam egoistyczny wbudowany w siebie mechanizm Ty też....tylko nie chcesz się do tego przyznać ubierając swoje słowa w szlachetne intencje
Racja, ale władza nie powinna być tak bezmyślna. To trochę jak kupowanie głosów za wódkę w małych wsiach. Kazdy mysli o sobie i w nosie ma społeczeństwo. Jeśli masz w nosie społeczeństwo, to do społeczeństwa sie nie nadajesz.

ale spoko, będziecie odczuwać te 500 zł i na własnej skórze, jak w Polsce zacznie sie dziać to samo co w Grecji.
 
K

kate2

Guest
Nie ma społeczeństwa bez dzieci. I odczujecie to wszyscy gdy upłynie trochę wody w historii naszego wymierającego kraju.
Bez ludzi nie ma rozwoju i gospodarki. Jest tylko zapaść i smutny koniec.
Bez ludzi nie ma władzy....i ona dobrze o tym wie.
 
M

MacaN

Guest
W Polsce jest niespełna 38 mln. obywateli, jak społeczeństwo będzie bogate, to dzieci zaczną sie rodzić, Polska nie musi się składać z 38 mln. ludzi, może się składać z 25 mln. i to wcale nie będzie tragedia.

Im mniej ludzi, tym społeczeństwo jest bogatsze i to jest bogactwo wymuszone, do tego mądra polityka podatkowa i wzbogacimy się jeszcze bardziej. To Ty nie potrafisz zrozumieć, że w momencie, gdy Polska stanie sie naprawdę przyjaznym krajem dla ludzi w niej żyjących, to problemy demograficzne po prostu znikną.

Dlaczego? Bo ludzi będzie stać na założenie rodziny, to proste. za granicą czekają miliony, które chciałyby tutaj wrócić. Ale nie wrócą, jeśli kolejne rządy tylko dokładają więcej podatków, a PiS ze swoim socjalistycznym programem bije wszelkie rekordy.
 
K

kate2

Guest
Poczytajcie co mówią statystyki na temat demografii i jej wpływu na funkcjonowanie kraju.
Żeby tylko poprawić nieco sytuację rodzina powinna mieć trójkę dzieci...dwójka nie zmienia obecnego kierunku.
Dlaczego nie martwi was obsługa długu publicznego ( splata odsetek zaciągniętych przez Polskę kredytów) która kosztuje nas 57 mld rocznie przy dofinansowaniu 20 mld polskich rodzin.
Kto tu jest aspołeczny?
MacaN napisał:
W Polsce jest niespełna 38 mln. obywateli, jak społeczeństwo będzie bogate, to dzieci zaczną sie rodzić, Polska nie musi się składać z 38 mln. ludzi, może się składać z 25 mln. i to wcale nie będzie tragedia.

Im mniej ludzi, tym społeczeństwo jest bogatsze i to jest bogactwo wymuszone, do tego mądra polityka podatkowa i wzbogacimy się jeszcze bardziej. To Ty nie potrafisz zrozumieć, że w momencie, gdy Polska stanie sie naprawdę przyjaznym krajem dla ludzi w niej żyjących, to problemy demograficzne po prostu znikną.

Dlaczego? Bo ludzi będzie stać na założenie rodziny, to proste. za granicą czekają miliony, które chciałyby tutaj wrócić. Ale nie wrócą, jeśli kolejne rządy tylko dokładają więcej podatków, a PiS ze swoim socjalistycznym programem bije wszelkie rekordy.
Popatrz na Niemcy i ich desperację objawiającą się szerokim otwarciem ramion na młodych arabskich żywotnych i płodnych mężczyzn.
I popatrz na socjal w innych krajach UE.
 
M

MacaN

Guest
Bo dług spłacac musimy, a 20 mld mozna wydac na mądrzejsze cele, które np. pozwolą nam spłacic ten dług?

Patrze na socjal w krajach UE i widzę zdychające państwa. Czekaj, widzę coś jeszcze - Niemcy są kilka razy bogatsze od Polski.
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
Bo dług spłacac musimy, a 20 mld mozna wydac na mądrzejsze cele, które np. pozwolą nam spłacic ten dług?
A kto ma spłacać ten dlug? Myślisz że program 500 plus nie wziął tego pod uwagę? I że nie wziął pod uwagę obciążeń dla młodych wynikających z dźwigania starców na swoich wymeczonych plecach?
Przyszłość Grecji u nas to bunt młodego pokolenia nie wydolnego do ciężaru ponad swoje siły.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
W Polsce jest niespełna 38 mln. obywateli, jak społeczeństwo będzie bogate, to dzieci zaczną sie rodzić, Polska nie musi się składać z 38 mln. ludzi, może się składać z 25 mln. i to wcale nie będzie tragedia.
Dzięki takiemu myśleniu mamy tragedię demograficzną.
Człek sobie myśli mnie jest ciężko ale gdy we dwoje z żoną będziemy pracować na jedno dziecko to ono będzie miało co najmniej dwa razy lepiej.
przyrost05.gif


Według tego wykresu w latach pięćdziesiątych mieliśmy najbogatsze społeczeństwo.
 
M

MacaN

Guest
No więc zadaj sobie pytanie, czy w latach 50 mielismy najbogatsze społeczeństwo, Przecajo. Bo jesli tak uważasz, to coś jest nie tak.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
, jak społeczeństwo będzie bogate, to dzieci zaczną sie rodzić,
MacaN napisał:
No więc zadaj sobie pytanie, czy w latach 50 mielismy najbogatsze społeczeństwo, Przecajo. Bo jesli tak uważasz, to coś jest nie tak.
Myśl taka wynika z Twojego poprzedniego postu: Społeczeństwo bogate, dzieci będą się rodzić.
Czyli odwracając dzieci się rodzą wtedy gdy społeczeństwo jest bogate.
 
M

MacaN

Guest
To oczywiście nie takie proste, wszystko zależy od tego, na jakim poziomie rozwoju znajduje się obecnie dane państwo. Jestem przekonany, ze uczyli Cię o tym na lekcjach geografii.

To ja może zobrazuję:

0_1_72042_Pomoc_bezdomnym_przez_pluszowymis.jpeg
 
S

Sa Mara

Guest
Oczywiście, że ten śmieszny pisowski program łapówkarski "500+" to nieporozumienie. Tyle po prostu warta jest dla Kaczora władza. Śmieszne, że ludzie dali się na to nabrać.
Komentarz warty uwagi:
Nie znam żadnych badań, które mocno potwierdzałyby, że dzięki programowi Rodzina 500 plus będzie więcej dzieci. To marnotrawstwo pieniędzy, a przecież chodzi o miliardy złotych - prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów. (www.tvn24.pl)
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
danielr9 napisał:
Masz odpowiedź...500zł dotacji będzie kosztowało budzet Państwa ok 700-800zł w gruncie rzeczy...a kto za to zapłaci? Obywatel.
Zaraz, zaraz matematyka się kłania samorządy od przyznanej sumy na rodziny będą miały 2% na obsługę programu w pierwszym roku o ile się nie mylę 2% z 500zł to jest 10zł? to gdzie te 700, 800zł?


danielr9 napisał:
Pieniądze 500+ zostaną wydane w Lidlu, Kauflandzie etc...pofruną do Niemiec.
hehe rozwaliłeś mnie teraz, oczywiście mleko w niemieckim lidlu też jest niemieckie? W tym programie właśnie o to chodzi żeby ludziom zostawało więcej pieniędzy społeczeństwo będzie miało większą siłę nabywczą=ludzie więcej kupują=wzrasta produkcja=gospodarka rośnie, oczywiście fajnie by było jak by wszystkim obniżyć podatki ale program ma także funkcje demograficzną ba może nawet powinno się podnieść podatki tym co nie mają dzieci? Za rządów SLD było to dyskutowane z tego co pamiętam.
Kolejna sprawa finansowanie projektu wiem wiem, to są nasze podatki PIS nam nic nie daje, ale czy aby na pewno? Źródło finansowania jest dość jasno określone.
Podatek bankowy, podatek sklepowy oraz uszczelnienie wat, zaraz ktoś napisze że banki i sklepy sobie na nas odbiją ale czy ktoś nam każe mieć konto bankowe albo kupować w dużych sklepach? Wystarczy wejść w ranking kont bankowych z 2016 i co się okazuje, nadal mamy zupełnie darmowe konta a nawet sporo więcej niż to było chociaż 2 lata temu i zapewniam was że za rok albo dwa będzie jeszcze lepiej konkurencja robi swoje. Nie chodzi oto żeby ludziom wyciągnąć te pieniądze z portfela tylko żeby zmniejszyć odpływ kapitału na zagraniczne konta i rzucić te pieniądze z powrotem do gospodarki. uszczelnienie wat, czy nie uważacie że ci ludzie którzy nie płacą uczciwego podatku nie rąbią nic innego jak nas okradają przy okazji robiąc nieuczciwą konkurencje sobie podobnym tylko płacącym? Koleina sprawa to to że pierwsze dziecko nie dostanie i PIS oszukał, ach żeby nas tak Platforma oszukiwała jak nas PIS oszukał, fakt Pani premier wspominała że dostanie każde dziecko ale pamiętam że Gowin mówił na przykład że do 6 roku życia ludzie z PIS-u mówili także że 500zł tak ale za cenę innych ulg chociaż by podatkowych, oczywiście Platformersi śmiali się z tego i mówili że to nie możliwe teraz sami chcą wprowadzać własny program doprawdy żenujące. Faktem jest że po niespełna roku od kampanii wyborczej program 500+ jest wprowadzany i nie przypominam sobie żeby jakakolwiek partia spełniła swoją obietnice wyborczą w tym stopniu w jakim robi to PIS i za to szacun.
 
Do góry