Rodzina 500 plus

W

wiki9969

Guest
D_K napisał:
Hehe, stałem się adwokatem diabła. Wiki9969 może zanim coś napiszesz to przeczytaj jak to ma wyglądać.

Dodatek dla dzieci 18+? Jestem za, państwo powinno płacić, tak do 65 roku życia. :)
To może Ty się wczytaj w to co ja napisałam? ;) Znam projekt i pisząc o dorosłych dzieciach, nie miałam na myśli tego, że te dzieci powinny otrzymywać pieniądze z projektu, tylko te które nie ukończyły 18 roku życia. Jakby na to nie patrzeć, to moja rodzina jest rodziną wielodzietną i moja siostra z tego tytułu powinna otrzymać pieniądze.
 

VirrunPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2016
Posty
6
Punkty reakcji
1
Dla mnie powinien i być dla ludzi biednych i dla bogatych, jak już dawać to każdemu, trochę sprawiedliwości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
akurat wspominałem o spojrzeniu z punktu widzenia finansów publicznych a nie rodziców, to może się różnić
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
I powtarzam: nie dostosowujmy programów politycznych kierując się niby lękiem o patologię. Wiekszosć ludzi i rodzin to dojrzali , kochający swoje dzieci i pragnący ich dobra i rozwoju rodzice. I w większości oboje rodzice pracują odprowadzajac podatki i płacąc świadczenia.
Amen.

Chciałbym móc we wszytki się tak zgadzać jak tutaj.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Elżbieta Rafalska w rozmowie z Konradem Piaseckim podkreślała, że PiS nigdy nie planowało wsparcia 500 zł już na pierwsze dziecko. Wtedy dziennikarz puścił nagranie z konwencji PiS z czerwca, na której Szydło zapowiada jednoznacznie "500 zł na każde dziecko".

czepiają się dziennikarze, to już pokłamać sobie nie można spokojnie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
odczytałem to gdzieś z komentarza do wywiadu z Piaseckim, zobacz na RMF
 

Asia Swiader

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
41
Punkty reakcji
0
Pis powoli wycofuje się z projektu rodzina 500 plus,i to było wiadome, ze pewne rzeczy pozostaja tylko i wylacznie obietnicami. Nie badzmy naiwni, ze rodzina dostanie te 500 zl na dziecko jak obiecywal rzad bo nie beda mieli skad wziasc az takiej sumy ktora liczona jest w tys zl.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie od dziś wiadomo że wybory wygrywa się kłamstwem i mataczeniem
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Поживём – увидим. Myślę, że PiS stanie na głowie, żeby to klepnąć w sejmie, bo tylko już chyba zostało. Osobiście wolałbym -1000 od podatków, ale i 500+, jak powiedziałem, chętnie przygarnę.
 
K

kate2

Guest
D_K napisał:
Osobiście wolałbym -1000 od podatków, ale i 500+, jak powiedziałem, chętnie przygarnę.
Te pieniądze bez skrupułów i chętnie przyjmie też Polska milionerka Izabella Łukomska Pyżalska - mama szóstki dzieci :)
I słusznie :)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Ale co mnie to? Skoro jej się należy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, przecież PIS może wpisać do ustawy kryterium dochodowe na każde dziecko i bogacze nie dostaną.
Ciekawe dlaczego nie wpisują a tylko apelują ?
 
K

kate2

Guest
Jeśli o mnie chodzi to mnie w oczy nie kłuje , że otrzyma pieniadze też ktoś zamożny. Większy standard życia....większe wydatki i potrzeby.
Apelowanie do ludzi zamożnych by się powstrzymali od składania wniosków o zastrzyk finansowy jest niepoważne. Równie dobrze mozna apelować do politycznych elit by się powstrzymali od wszelkich subwencji skoro im się przelewa.



D_K napisał:
Поживём – увидим
Myślę, że jednak uwidim :) Nie będzie ludzi nie ma władzy i kasy. Rządy są zmuszone podzielić się nią z ludźmi.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Jest to moim zdaniem delikatnie powiedziawszy niedopracowane.
Zamysł niewątpliwie słuszny, lecz powinien być wprowadzony jako zasiłek rodzinny progresywny np: pierwsze dziecko 300, drugie 500, trzecie 800.
Ewentualnie przekazać te środki na wyrównanie szans w edukacji lub pomoc w nabyciu pierwszego mieszkania.
500zł x 18lat to daje sto tys zł, księgowane na konto osobiste - posag na pełnoletność?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w końcu nie chodzi tu o realną pomoc a jedynie PR, to czysta polityka
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kate2 napisał:
Ten zastrzyk finasowy jak najbardziej poprawi kondycję finansową rodzin.
Musisz pamiętać, że po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "zastrzyk finansowy". Te pieniądze pochodzą z budżetu państwa a budżet to jesteśmy MY - Polacy.
Jak myślisz dlaczego Rząd nie obniży podatków od dochodu czy nie zwiększy kwoty wolnej od podatku by w ten sposób właśnie ulżyć obywatelom?
Odpowiedź jest oczywista: Łatwiej zrobić pijar na "dawaniu 500zł" i zatrudnić kolegów - urzędników którzy będą mieli posadki 7:00-15:00 za 4000 miesięcznie.
W końcu o tą dolną strukturę partii do której należy dziesiątki tysięcy działaczy trzeba jakoś zadbać prawda?
Masz odpowiedź...500zł dotacji będzie kosztowało budzet Państwa ok 700-800zł w gruncie rzeczy...a kto za to zapłaci? Obywatel.
Pójdziesz do sklepu to się przekonasz...że po miesięcznych zakupach zostanie Ci o 100zł mniej w portfelu.
Pojedziesz na stację benzynową to tez się przekonasz że zapłacisz miesięcznie o 50zł więcej...
Pójdziesz do Notariusza i się dowiesz, że Wpis do Księgi wieczystej już nie kosztuje 200zł tylko 300zł....itd itd...

Z ekonomicznego punktu widzenia rozdawnictwo pieniędzy jest najwiekszą stratą jaką można sobie wyobrazić. Jest to dużo gorsza strata dla gospodarki aniżeli kradzież.
Złodziej bowiem zwykle te pieniądze mądrze inwestuje i potem są pomnażane. Pieniądze 500+ zostaną wydane w Lidlu, Kauflandzie etc...pofruną do Niemiec.

Teraz warto spojrzeć na aspekt społeczny. Bo temat dopłat zasiłków rodzinnych jest na świecie znany od dawna.
Gdy czarne społeczeństwo w USA wyrastało z niewolnictwa (początki 20 wieku) to wówczas przez pierwsze lata w dalszym ciągu nie mieli oni dostępu do zasiłków socjalnych. Była nadal w tym zakresie dyskryminacja...jeszcze do lat 50-60 tak naprawdę. Wówczas ciemnoskórzy obywatele USA musieli ciężko pracować na swój byt.
90% rodzin wśród czarnoskórych było pełnych, dzieci były dobrze kształcone. Wyrosło dość bogate pokolenie czarnoskórych aktorów, piosenkarzy, lekarzy, prawników.
Kobiety musiały znajdować sobie odpowiedzialnych partnerów za mężów i z nimi zakładały rodziny.
Później gdy rolę odpowiedzialnego ojca przejęło Państwo - Rząd USA...po raptem 30-40 latach mamy o to pokolenie w którym:
- 50% dorosłych czarnoskórych jest po rozwodzie.
- tylko 1 na 4 dzieci wychowuje się w pełnych rodzinach.
- 48% ciemnoskórych jest bezrobotnych.
- Ponad 20% dzieci nie zna swoich ojców. Ponad 25% kobiet nie wie z kim ma dziecko.

To nie jest przypadek, że jeśli zamiast uczyć społeczeństwo odpowiedzialności i pracowitości...łatając to rozdawnictwem pieniędzy myśląc, że to załatwi problemy...okazuje się, że tylko je pogłębiamy. Same pieniądze zaś są zachętą do nic nierobienia. Pieniądze są zgubą...a rozdane, niewypracowane jeszcze większą zgubą.
Ci co wygrali w lotto...a potem zostali alkoholikami bez domu...wiedzą o tym. A większość tych, którzy wygrali popadli w długi jak pokazuje statystyka.
 
K

kate2

Guest
Już pzrerabialiśmy oboje ten temat.Nie chcę się kręcić w kółko. Przypomnę tylko, że z pieniedzy dla mojej rodziny stosuje się ich rozdawnictwo na obcych mi ludzi i na cele, z których ja nie korzystam.

Proszę zatem o zwrot mooich pieniędzy bym sobie nimi dysponowała według włąsnego uznania. Uszczęśliwę najpierw swoją rodzinę....

Skoro żyjemy w systemie rozdawnictwa ....to niech się to odbywa na każdej płaszczyxnie....a nie tylko tam, gdzie komu wygodnie.



danielr9 napisał:
Same pieniądze zaś są zachętą do nic nierobienia
Poważnie? Większość ludzi założyła rodzinę bez tych z programu 500 +.

Większosć ludzi pracuje a nawet czerpie satysfakcję ze swojej pracy .

Ja sprowadziłam na świat szóstkę dzieci, urodziłam je i wychowuję (czwórkę) bez niczyjej pomocy. Nikt mi nie musiał kasą merdać pzred nosem bym się na to zdecydowała.

Więcej realizmu i obiektywizmu Danielu....
 
Do góry