Rock czy Metal?

Rock? Czy Metal?

  • Rock

    Votes: 24 70,6%
  • Metal

    Votes: 10 29,4%

  • Total voters
    34

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tak jakos wyszlo, ze u mnie ostatnio bardziej metal.
 

Guma.

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kalisz
Jakiś czas temu próbowałem się przekonać do ostrego Metalu, ale niestety stwierdzam, że DLA MNIE ( nie chce urazić uczuć wielkich obrońców metalu ) jest praktycznnie taki sam. Oczywiście jeżeli chodzi o cięższe gatunki Metalu. Nie wiem, mnie poprostu cholernie szybka perkusja, gitara z maksymalnym fuzzem i wokal z piekła rodem męczy.
No, tak więc oddaję głos na sex, drugs & Rock'n'Roll ^^
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To zależy co rozumiesz przez ciężki metal, dla jednych będzie to już melodic, dla innych dopiero odmiany death. Ja nie lubię, gdy następuje przerost formy nad treścią - aby tylko drzeć ryj i robić hałas. Dla przykładu swego czasu zainteresowałem się grindową grupą Disgorge. Może nie łapię akurat tego klimatu, ale ciężko było przebrnąć przez całą płytę. Wokalem był jednorodny warkot, za perkusją mógłby siedzieć równie dobrze robot, a wszystko grane było na jedno kopyto - tylko żeby głośno. Złotym środkiem jest kiedy 1. metal faktycznie daje kopa 2. ma to ,,coś", swoisty klimat 3. stanowi fuszerkę pod względem technicznym.
 

Guma.

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kalisz
O to właśnie mi chodzi. Oczywiście nie uważam, że wszystkie zespoły metalowe takie są, ale no kiedy znajomy puszcza mi Behemotha to błagam go, żeby przełączył na cokolwiek innego... Jak Metal to tylko dobry trash z lat 80-tych i 90-tych.
Zresztą, każdy słucha tego co lubi dlatego nie powinienem się już chyba więcej na ten temat wypowiadać ^^
 
Z

Zerek

Guest
Cięższe kawałki są dobre ale raczej na wypady na koncert i pogo w domowym zaciszu preferuję muzykę która ukoi nerwy a nie wprowadzi mnie w nerwicę po ciężkim dniu dlatego na ogół metal symfoniczny i relaks murowany
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
A ja ponownie stwierdzam, że pytanie jest za trudne. Lubię i to, i to.
Gdybym odpowiedziała, że rock, to byłoby nie fair w stosunku do metalu...
Czy naprawdę każdy z Was jest w stanie wybrać???
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No, ja jestem w stanie powiedziec, ze do rocka mi blizej. Metalu slucham, bo czasem mnie poprostu nachodzi ochota na cos mocnego, szybkiego, brutalnego - wtedy wlaczam metal i podziwiam zagrywki techniczne muzykow, zwracam uwage na kompozycje, wokal ale np. na teksty juz raczej nie patrze. Co innego rock. W tej muzyce szukam odpowiadajacego mi klimatu, tekstow wlasnie, najlepiej ekspresyjnego wokalu, ladnych melodii, na takie rzeczy jestem bardziej wrazliwy, wiec rock jest mi blizszy.
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Metal!!! Rock, jak dla mnie, ma w sobie za mało powerka i jest mdły, coraz więcej zespołów zbliża się do popu i gra słitaśnie, ale kwestia gustu oczywiście :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
A ja mimo wszytko podtrzymuje ze samo pytanie jest idiotyczne. Wolicie lody czy lody czekoladowe?

@up nie wiem czego z rocka sluchales/sluchalas ale to samo mozna powiedziec o metalu. Wspolczesnie jest duzo słitaśnej muzyki (wszedzie).
 

Herdus

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Rock, zdecydowanie. Coraz rzadziej metal, że tak powiem bunt minął mi już jakiś rok temu, do tego nie lubię słuchać czegoś, czego nie rozumiem (w szczególności growling), Rock, był, jest i będzie.
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
hell
nie zaznacze nic;p bo nie potrafię wybrać;p oba gatunki cenię w tym samym stopniu;]
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Głupie pytanie, więc nie zagłosuję. Rock, metal, industrial i wszystko w tych klimatach mi się zwykło podobać :)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Teraz też postawiłbym na metal, rock nie daje takiego kopa, ale jeśli już, to hard rocka idzie posłuchać. ;)
 
Do góry