Przyjaźń damsko męska...

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Heh... to mamy temat o zakupach ;) W sumie to żartowałam, bo ja chodzę sama, przeglądam wieszaki jak w transie, biorę do ręki rzecz, która mi się podoba, proszę o najmniejszy rozmiar, kupuję i wychodzę. Także dla mnie zakupy to jakieś 15 minut. Chociaż jestem chętnie zabierana na zakupy przez koleżanki - widocznie lubią, jak im doradzam. W sumie to się dziwię, że nie zniechęcił ich jeszcze mój krytycyzm.

A wracając do tematu - moja jedna przyjaźń z facetem się rozwaliła. Przeze mnie. I raczej nie da się tego naprawić.
A prawda jest taka, że kobieta przyjaźniąc się z kimś, kto ma zupełnie inne mechanizmy pojmowania świata i kompletnie odmienne spojrzenie na wiele spraw, zyskuje w tej więzi coś bardzo cennego.
Jednak ta właśnie dodmienność, która może stać za początkiem przyjaźni, może się stać powodem o wiele większej zażyłości.

Zakończę parafrazując Greega: przy opiekuńczym i przystojnym przyjacielu tylko Królowa Śniegu wyrobi :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
A ze mna praktycznie kazdy chlopak, ktory byl ze mna mial dobrze. Ja nie lubie zakupow, a ze wzgledu na to ze i wiekszosc facetow nie lubi, to z tego wzgledu na pewno byli happy :) Wchodze do sklepu jak mam cos kupic, biore to i juz. Nawet jak jestem w sklepie z ubraniami , to nie jestem wybredna, spodoba mi sie jedna rzecz , to biore, mimo ze moglabym jak inne kobiety przegladac jeszcze godzine tysiace innych rzeczy z mysla :"a nuz trafi mi sie jakas ladniejsza bluzeczka" itp. No ale jakos nie kreci mnie takied lugie siedzenie w sklepie. Nawet raz bylam w takim malym sklepie z ciuchami z mama i mama przegladala z pol godziny, to powiem szczerze, ze mimo tego, ze to niby tylko pol godziny, to wyszlam z tego sklepu zmeczona. Po prostu dlugie zakupy po pierwsze mnie nudza, a po drugie np po takim godzinnym lazeniu czuje sie bardzo zmeczona i najchetniej bym poszla spac :D A najbardziej to w sklepach nie lubie przymierzac jeansow. Chcialabym przymierzyc jedne, zeby bylo ok i isc , ale wiadomo cxasem trzeba sie naprzymierzac duzo, ech meczace to dla mnie.

A co do przyjaciela, to gdybym byla sama i on tez i bylby przystojny i do tego inteligentny, to raczsej by cos wiecej bylo ;) No chyba, ze mialby charakter taki, ze nie nadawalby sie wg mnie na staly zwiazek to mimo jego urody nie zwiazalabym sie ;)
 

Nusia1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Serce ukochanego
Oczywiscie ze istnieje...jestem dziewczyna,ktora zawsze miala wiecej kolegow niz kolezanek...z kolegami mialam wiecej wspolnych tematow...teraz mam z 3 przyjacieli i jest fajnie bo moge z Nimi porozmawiac na rozne tematy bez blokad wiem ze wszystko zostanie miedzy nami bo przeciez faceci nie sa tak zawistni jak dziewczyny a do tego sluza zawsze rada z meskiego punktu widzenia...dosc czesto zdaza sie ze taka przyjazn konczy sie miloscia ale trzeba starac sie by tak nie bylo bo przez to mozna stracic wlasnie najwazniejsza przyjazn jaka istnieje.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Ja wierzę! ale moja wiara w nią często źle się kończyła... byłam uznawana za kokietka i a moja miłość się wkurza i wykręca mi różne numery... np. włamał mi się do kompa i sprawdzał gg. albo n-K itp. no i wiecie co nadal uważa że on jest ofiarą, a ja im się tylko bawię.... mi brak słów i już nie mam siły, a raczej ochoty go przekonywać bo ile można jeśli żaden argument do niego nie trafia! odpuszczam i chce zapomnieć o nim!!!!! nie chce tak dłużej tego ciągnąć bo oboje się tylko ranimy!!!

lubię poznawać ludzi, słuchać ich zdania, albo radzić się gdy sama czegoś nie wiem i czy to ważne czy to chłopak czy dziewczyna? i tak i nie... tak bo jeśli dla chłopaka jego tzw. przyjaciółka wpadnie w oko to ta przyjaźń jest pretekstem do zbliżenia się do dziewczyny. a nic tak nie ścina ego faceta jak tekst od dziewczyny którą darzy jakimś uczuciem w stylu jesteś mi bliski, fajnie się z tobą gada, ale nie podobasz mi się! rodzi się frustracja i gniew! a już nie wspomnę o dziewczyny chłopaku, przeżywa załamanie nerwowe! a kiedy jeszcze na dodatek takich dwóch samców się spodka to........... dziewczyna ma ogromny problem! nic dobrego nie wyjdzie z tego!!!

Natomiast jeśli się tylko kumplują to ta przyjaźń jest owocna, nawet dla chłopaka dziewczyny, bo to męski spojrzenie na sprawę kobitom jest potrzebne. i jeśli chłopak ufa kobiecie, jest piwny jej miłości do niego to wie, że jej przyjaciel to żadna konkurencja!
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Pewnie ze taka przyjaźń istnieje :D .Sama się o tym przekonałam ,miałam przyjaciela :) . Nie pociągał mnie fizycznie(on miał dziewczynę,ja chłopaka)Rozmawialiśmy dosłownie o wszystkim.Gdy zerwał ze swoją dziewczyna dawałam mu rady jak ją odzyskać i pomagały :eek:k: .I nigdy z mojej strony nie było nawet myśli o tym jak by mogło być nam razem.Z jego strony też niczego takiego nie wyczułam.Jedynym minusem tej przyjaźni było to,ze mój chłopak był zazdrosny(chodź nie miało co).
Zawsze lepiej dogadywałam się z chłopakami i więcej miałam kolegów niż koleżanek i tak jest do dziś i jest mi z tym bardzo dobrze:)
:p
 

silene86

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
nie istnieje coś takiego jak przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Zawsze jedna ze stron oczekuje więcej.
 

La Guaje

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
Zawiercie, Śląsk
Istnieje, jeśli wcześniej nie było się parą...
Wierzę w taką przyjaźń, ja generalnie z samymi chłopakami się przyjaźnię.
Da się. : )
Z dziewczynami nie zawsze umiem.
 

silene86

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
prawdziwa przyjaźń jest niestety tak bliską relacją, że do miłości brakuje tylko erotycznego pierwiastka. a takowy zawsze się pojawia między kobietą a mężczyzną- Ci, którzy uważają inaczej, prawdopodobnie oszukują sami siebie, bądź nie widzą czy też nie chcą widzieć, że druga osoba zaczyna przekraczać pewne granice, choćby w myślach.
 

ethay

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
189
Punkty reakcji
8
whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat a bullshit
Jezeli od poczatku jest zaznaczona granica, to mozna to wszystko trzymac w ryzach. Moja przyjaciolka niejednokrotnie mi mowila wprost, ze jestem kompletnie nie w jej typie. I ja to przyjalem, bez jakiegos obrazania, bo liczy sie szczerosc. Wiedzac, ze jestem bez szans nigdy nie pojawila sie w mojej glowie mysl o czyms wiecej :)
 

La Guaje

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
Zawiercie, Śląsk
No tak, jeśli jest pewny dystans pomiędzy kobietą a mężczyzną to może być to przyjaźń bez jakichkolwiek myśli ze strony jednego czy drugiego.
No chyba że ktoś chce, aby z przyjaźni zrodziła się miłość.
Dobrze być związanym ze swoim najlepszym przyjacielem.

Miewam przyjaciół, którzy zawsze mają nadzieję na coś więcej. To zwykle tacy, z którymi kiedyś byłam. Nawet jeśli mówię jasno: Nie, oni zawsze liczą na więcej. Ba! Nawet mi o tym mówią! Dlaczego tak jest? Nie wiem.
Miewam też przyjaciół, z którymi przyjaźnię się od początku znajomości. Nic nas do siebie nie ciągnie, nie ma żadnych maślanych oczek, gadamy na luzie nawet o problemach sercowych bez jakiejkolwiek zazdrości.
 

Kerri

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja długo w taką przyjażń wierzyłam, ale obserwując moich znajomych zwątpiłam w to.
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Według mnie możliwa, tylko że musi to być chęć dwustronna, bo jeśli jedna strona chce się przyjaźnić a druga czuje coś więcej, to prędzej czy później to padnie.
 

verywell

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
121
Punkty reakcji
5
Miasto
to tu,to tam :)
nie istnieje coś takiego jak przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Zawsze jedna ze stron oczekuje więcej.
Istnieje czy nie istnieje, wszystko zależy od tego, jak my sami pojmujemy przyjaźń i w jaki sposób kształtujemy jej granice. A nawet jeśli jedna ze stron oczekuje czegoś wiecej, to co z tego? To nie można juz dalej się przyjaźnić? :] A jeśli oboje oczekują czegoś więcej i zaczną być parą, to przestają być przyjaciółmi nagle? :] Bzdura totalna.
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Zgadzam się 100% z verywell! Na początku chyba każdy z nas powinien tutaj napisać czym dla niego jest przyjaźń, bo jak wiadomo nie od dzisiaj, pewne pojęcia można rozumieć w wieloraki sposób, swój sposób. Dla jednego przyjacielem będzie ten, z kim zna się 10 lat, a spotyka raz na tydzień na ulicy, dla drugiego natomiast przyjaźń to po prostu możność powiedzenia ludziach, że 'znają się jak łyse konie', a może po prostu najzwyczajniej w świecie rozumieją...
Tak więc przyjaźń damsko-męska jest możliwa. Jak już to zostało napisane, jeśli jasno wie się czego chce i mówi się o tym, to w czym problem?
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Moim zdaniem przyjaźn męsko-damsko jest możliwa pod warunikiem że zarȯwno facet jak i kobieta nie mają żadnych oczekiwań, czasami jest tak, że napoczątku udajemy bądz łudzimy się, że łączy nas z kimś tylko przyjaźń, mając jednak pocichu nadzieje że coś z tego wyniknie. Miałam w swoim życiu paru dobrych kolegȯw, ale nie nazwałabym ich przyciȯłomi. Przyjaciel, to dla mnie ktoś, komu mogę powieżyc swoje najbardziej skryte tajemnice, w przypadku faceta chyba bym się odważyła mu tak wprost wszystkiego powiedziec. W końcu są sprawy, ktȯre zrozumiają tylko kobiety.
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Zdania co do tej przyjazni są podzielone,ale w moim przypadku tak jak pisałam jest to możliwe bo ani Ja ani On nic do siebie nie czuliśmy.Nie był w moim typie, w ogóle nie w moim typie.Nic z jego wyglądu Mi sie w Nim nie podobało,nawet charakter pisma :lol:.Tylko tyle że super sie dogadywaliśmy.
 

klemcia

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
5
Moim zdaniem przyjaźn męsko-damsko jest możliwa pod warunikiem że zarȯwno facet jak i kobieta nie mają żadnych oczekiwań,

Nie zgadzam się, że nie ma oczekiwań w stosunku do przyjaciela. A lojalność? A zaufanie wzajemne? Jeżeli nie oczekuję niczego od przyjaciela to nie jest to przyjaciel a zwykły znajomy. I nie zgodzę sie ,że są sprawy ,które tylko kobieta zrozumiec potrafi. Mam przyjaciela -faceta i mogę z Nim rozmawiać o wszystkim.
 

hubertus93

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Isengard
Myślę, że taka przyjaźń jest możliwa. Krąży oczywiście wiele takich opinii, że albo to nie możliwe, albo to prowadzi tylko do łóżka. Założę się, może to być miła znajomość, warto mieć przyjaciółkę/przyjaciela w osobie innej płci. W końcu jak chłopak z dziewczyną się znają, to dlaczego mogą się ze sobą nie przyjaźnić?
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
Dokładnie :) Czasem po prostu lepiej o pewnych sprawach pogadać z przyjacielem - facetem niż z przyjaciółką (lub też odwrotnie - z przyjaciółką niż z kumplem). A to jak będzie rozwijała się znajomość z takim przyjacielem/przyjaciółką płci przeciwnej to zależy tylko od nas samych. :)
Według mnie nawet jeśli przerodzi się to w jakiś poważniejszy związek to co z tego? Potwierdzi to kolejną (nie wiem jak to nazwać)... bzdurę (?)
Osoby takie będą chociaż lepiej się znały, wiedziały co lubią, a co je denerwuje. Chyba każda miłość powinna opierać się na przyjaźni, bo jeśli polega tylko na dążeniu do seksu no to sorry... W pewnym momencie atrakcyjność osób które "kochamy" minie i co wtedy?

Oj trochę się rozpisałam... xD
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Nie zgadzam się, że nie ma oczekiwań w stosunku do przyjaciela. A lojalność? A zaufanie wzajemne? Jeżeli nie oczekuję niczego od przyjaciela to nie jest to przyjaciel a zwykły znajomy. I nie zgodzę sie ,że są sprawy ,które tylko kobieta zrozumiec potrafi. Mam przyjaciela -faceta i mogę z Nim rozmawiać o wszystkim.

tu raczej chodzi o większe oczekiwania, nie o lojalność itd, bynajmniej tak mi się wydaje bo moje zdanie jest podobne ; ]
 
Do góry