Przepowiednia Nostradamusa.

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Hehe niestety link nie działa. Ale nie osądzaj mnie tak szybko. Może częściowo to jest prawda. Jestem tego świadoma. Może troszke przesadziłam z tym sceptycznym nastawieniem, ale tyle już takich bzdur i głupich opowiastek ludzi się nasłuchałam, że nie bardzo chce mi się wierzyć. Stawiam na swoim, ale to nie znaczy że nie jestem otwarta na jakiś "kontratak", który mógłby mnie (przynajmniej częściowo) przekonać do tego aby uwierzyć :)

Odpaliłem i mi działa. A może te spróbuj. Ja też skrupulatnie analizuje to co oglądam. Zobacz też pozostałe filmiki.

http://www.gwiazdapolarna.com/czytaj.php?n...p;art=04-01.txt

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7010482320381072096
 
P

Pałka

Guest
Hmm mimo że tekst dotyczył Jezusa, zrozumiałam przesłanie :p Miałam takie szczęście że na religii ostatnio rozmawialiśmy o proroctwach. I z tego co powiedziała katechetka, Nostradamus był jakiegoś rodzaju opętańcem :mruga: (i dodała że był aptekarzem,nie wiem czy to była aluzja do ćpania :p ) Tzn już tłumaczę dlaczego niby był "opętany". Proroctwa "religijne" skończyły się razem z przyjściem na świat Jezusa. Katechetka mówiła że są 2 rodzaje "mocy", z której można korzystać, dobra(np.uzdrawianie bioterapią) i zła. Coś gadała że na pewno on korzystał z tej złej(nie wiem czemu bo akurat był dzwonek). Ale mówiła o jakichś demonach itp <_< ... ja ją po prostu wyśmiałam. Nie mogłam wytrzymać. Nie jestem taką katoliczką i jednak nie bardzo wierze w coś takiego :p Ale zobaczymy jak bede gadać jak bede miała ze 20 lat :p
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Czekamy na ten atak ze wschodu

rozumiem , że chodzi o :

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"


taa tyle że owe wiersze centurie czy zwał jak zwał "przepowiednie" przeszły przez setki rąk tłumaczy z bożej łaski, ich interpretacje i opisy raz ze pewnie zawierają szczątkowe informacje źródłowe, a dwa dostosowywane są na bieżąco do realiów. Podziwiam naiwność ludzi wierzących w te głupoty.
 
B

Bad Boy

Guest
rozumiem , że chodzi o :

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"
wyssane z palca.
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Tez mocno dystansuje sie od przepowiedni Nostradamusa. One sa zbyt rozlegle pod wzgledem tresci i sa zbyt uniwersalne, zeby doszukiwac sie w nich prawdy. Jedna przepowiednia, czy jedna ilustracja, tak naprawde moze zawierac kilka odpowiedzi. Chociazby ta przepowiednia, ktora sie utozsamia z 11 wrzesnia. Tez gdyby ktos z uporem maniaka chcial dowiesc, ze pasuje do katastrofy ze Smolenska, pewnie, by dowiodl swego, bo tam tez byla mowa o blizniakach.

Aczkolwiek musze oddac mu sprawiedliwosc i stwierdzic, ze praktycznie idealnie przewidzial smierc Henryka III. Obraz jego smierci w idealnym stopniu pokryl sie ze wczesnejszymi slowami Nostradamusa. Ale co do reszty jestem sceptyczny. Tym bardziej, ze nie wiem, czemu mialaby sluzyc zagadkowosc jego slow, obrazow... Wiadomo, ze musial wszystko tak zakamuflowac, by i przyszle pokolenia mogly doszukac sie w tym jakiegos sensu. Ale czy on chcial nas uprzedzic ? Wyslac utajona wiadomosc w przyszlosc ? Niby jak, skoro odczytac jego intencje mozna dopiero po samym fakcie zdarzenia sie tragedii.
 

hasz

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dla tych co nie wierzą w przepowiednie....ja też nie wierze...ale to właśnie te słowa Nostradamusa nabrały dla mnie w tym momencie szczególnego znaczenia,bo pomijając resztę "przepowiedni",to metalowy ptak rozdzielił dwóch braci....
Zastanawiające jest,że większość z was wtedy pomyślała o braciach Kaczyńskich...kiedyś tylko żart...dziś przykra prawda...
Ciekawe czy Ci co jeszcze nie tak dawno byli tacy śmieszni na tym forum,po przeczytaniu tego teraz, zanim wypowiedzą się na jakikolwiek temat w podobny sposób przemyślą to kilka razy...sama nie jestem bez winy chciałam tylko podkreślić jak łatwo przychodzą nam na myśl takie rzeczy i jaki mamy z tego ubaw żyjąc w błogiej nieświadomości co nas czeka...w przyszłości.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
rozumiem , że chodzi o :

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"


taa tyle że owe wiersze centurie czy zwał jak zwał "przepowiednie" przeszły przez setki rąk tłumaczy z bożej łaski, ich interpretacje i opisy raz ze pewnie zawierają szczątkowe informacje źródłowe, a dwa dostosowywane są na bieżąco do realiów. Podziwiam naiwność ludzi wierzących w te głupoty.

Masz rację. Przepowiednie, których sprawdzenie można obwieścić dopiero po fakcie, mają taką samą wartość, jak wróżenie z fusów   :)
 
B

Bad Boy

Guest

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"

Problem w tym, że Nostradamus nie jest autorem tych słów. Nigdy czegoś takiego nie napisał.
A ludzie jak te bezmózgie stworzenia gadają po całym necie nawet nie sprawdzając czy to prawda.
 

jjustajj

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Kraina Ciemności
A ja troche wierzę w to :p

Przepowiadał że będzie papież Polak, potem niemiec, a potem że ma być murzyn i jak murzyn umrze to bedzie koniec świata :p
Jak narazie Polak i Niemiec się zgadza :p zobaczymy jak będzie dalej :D
 

Zagro

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"


Dzisiaj jechałam busem do szkoły i dziewczyny mi opowiadaly o tej przepowiedni...
Zawsze wierzyłam w tego typu przepowiednie, i może ujmę to tak: wg. mnie można powiązać tragiczną smierć Lecha Kaczywńskiego, bo żadnej sprzeczności w tym nie widze. Rosja strasznie teraz współczuje nam zobaczymy jak będzie dalej. Póki co dowiedziałam sie też ze w niedziele w Krakowie na pogrzebie ma wybuchnąć bomba. I to też może ze sobą sie powiązać. Dwóch najwiekszych krajów przedstawiciele przylecą do Polski. Czy to nie jest najdogodniejsza sytuacja dla zamachowców? Tfu Tfu... byle nie krakać, w przepowiednie sie nie bawie.
 
B

Bad Boy

Guest
Dzisiaj jechałam busem do szkoły i dziewczyny mi opowiadaly o tej przepowiedni...
Zawsze wierzyłam w tego typu przepowiednie, i może ujmę to tak: wg. mnie można powiązać tragiczną smierć Lecha Kaczywńskiego, bo żadnej sprzeczności w tym nie widze.
omg.
 

slonce77

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2007
Posty
62
Punkty reakcji
1
Wiek
31
prawda jest taka że co człowiek to inny obyczaj, kazdy z nas twierdzi to co jest dla niego wygodne, zrozumiała. wolność słowa, ot co.
cytat który został tu przytoczony (jesli jest autoorstwa Nostradamusa) został zmitologizowany poprzez około 4000 tłumaczy !
Nostradamus pisał w kilku językach, a wiec przekład na język nowozytny czesto nie zgadza sie z autentycznoscia tekstu.
byc moze i Nostradamus prezpowidział smierc krola Francji Henryka II, ale moze to sie tez odnosic do Henryka VII króla Anglii któy w konflikcie anglikansko-katolickim uwiezil Tomasa Maera, co by go potem skazac na smierc. a wiec teksty mogą odnosic sie do roznych wydazen - jelsi sie w ogole odnoszą.
po 11 wrzesnia ten tekst przypisywano tamtemu wydarzeniu, teraz przypisujecie go tragedii pod Smolenskiem, wiec ?
 

Pam

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Własciwie przez ta publikacje w internecie przepowiedni o tragedii w Smoleńsku zainteresowałam sie Nostradamusem... I może faktycznie taka interpretacja dosłowna nie jest dobra bo niektóre przepowiednie pasuja do wielu wydarzeń. Natomiast o III Wojnie Swiatowej mówił (pisał) całkiem realistycznie i niestety w jakims sensie to własnie nam grozi. Ponieważ wg niego do Wojny ma dojsc przez totalne odrodzenie muzułmanów i wrecz opanowanie przez nich swiata. To juz powoli sie dzieje. Tak naprawde nie wiemy jak wielu muzułmanów działa w podziemiach na codzień kryjac sie ze swoja religia. I wcale nigdzie nie ma (przynajmniej z tego co udało mi sie juz doczytać) że miał i ma nastapić koniec swiata... Co lepsze mówi o tym co ma być po "domniemanej" III Wojnie.
WTC
Za wielką wodą oceanu, gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot,
Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
Kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
Ale forteca przetrwa choć będzie opłakiwała ciała niewinnych,
Ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy.

III Wojna Swiatowa
Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie
sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz
na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.
 

monika2242

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
rok 2006 piszecie ze moze to chodzi o naszych Kaczyńskich...rok 2010,teraz juz wiemy,tak to chodziło o naszych Kaczynskich (*)
 

Zagro

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zwał jak zwał... poza tym już wiadomo że to bzdura. Ktoś umieścił jedno zdanie więcej dzięki czemu można było porównać to do tragicznej śmierci Kaczyńskiego.

Co do III wojny światowej to może i tak się stanie ale kiedyś czytałam pewny artykuł, w którym było napisane, że gdy tłumaczono teksty napisane przez Nostradamusa wystąpiły pewne komplikacje, np tłumaczono jedno słowo w dwóch językach i w jednym to słowo oznaczało "spokój" a w innym "zniszczenie". Tutaj podałam tylko przykład bo było o wiele więcej tego typu sprzeczności. Oczywiście nie wiem czy to był prawdziwy artykuł. Może ktoś, kto go napisał zmyślił to wszystko.
Dlatego może nie bd siebie nakręcać nawzajem, a jeśli nawet to prawda to bierzcie z życia jak najwięcej i szalejcie bo koniec jest bliski;)
Co ma być to bd.
 

aasiaa

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
h3lix juz w 2006 napisal o rozdzieleniu braci Kaczynskich. Moze i on jest prorokiem.... a Nostradamus jesli mial wizje przyszlosci i wiedzial kiedy co sie stanie to czemu nie pisal wprost tylko bawil sie slowami ktore mozna dopasowac do roznych sytuacji w roznym czasie? dla mnie jest o conajmniej dziwne... a co do wizji przyszlosci to kazdy jasnowidz mowi ze najlepiej byc w polsce bo tam najbezpieczniej... to trzeba sie pakowac i wracac do naszego cudownego kraju i zyc za 1000 miesiecznie utrzymujac siebie i rodzine...
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
takie zdanie zostało napisane wile lat temu , tak naprawdę nie wiemy nawet przez kogo i w jakim czasie na 100% zostało napisane
Możemy się tylko domyślać , a ludzie są tacy że zawsze coś dodadzą od siebie , a po takim czymś zostaje zminiony sens jakichkolwiek słów , w tym przypadku -tych
 
Do góry