Przepowiednia Nostradamusa.

karramba

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
263
Punkty reakcji
0
Miasto
krainy deszczowcow
pies drapał Nostradamusa...napisał coś co można skojarzyc z wieloma faktami i wszyscy się tym podniecają...pare lat temu mial by koniec świata...przynajmniej według tego pana...i co? żyjemy dalej wiec nie ma co wierzy w takie brednie... bo "nie znasz ani dnia ani godziny"

nikt sie tym nie podnieca...choc patrzac na Twoj avatar wyjatki potwierdzaja reguly

pare lat temu napewno nie mial byc koniec swiata, nie wiem skad to masz

nostradamus cos jednak w sobie mial ..wzbudzil zainteresowanie swoja osoba i rozkrzeszyl pewnego rodzaju sensacje, ludzie zaczeli zastanawiac sie nad wlasna przyszloscia...byc moze to byl ten cel
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
@A.D.A.M.2.3. - i tutaj się bardzo mylisz... i to bardzo. Widocznie Ty tak uważasz, ale ja nie... są na to sposoby, widocznie jeszcze ich nie odkryłeś. Zapoznaj się... bo widze że na tematy psychologii i nauk pokrewnych niewiele wiesz... w sumie ja też dużo nie wiem. Ale cenią mnie za to, że się staram dowiedzieć, i mam swoje poglądy.

Pozdrawiam, NL
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
Nie wierzę w żadne przepowiednie,wróżby i tym podobne.Może i fajnie sie czyta ale ja to biorę z przymrużeniem oka.W bajki po prostu nie wierzę.A to kolejna taka bajeczka wymyślona przeż jakiegoś faceta o końcu świata i tyle.Ile było takich przepowiedni i jakoś zadna się nie sprawdziła. :/
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
Dobra ... więc tutaj może i napiszę nieprawdę, i nie zakładam od razu żeby każdy w to wierzył. Przepowiedni było mnóstwo... każda do innego roku, każda dotyczyła innego roku... jedne się sprawdziły, jedne nie... ale dlaczego aż tak wiele właśnie schodzi się do roku 2012? Czytałem także gdzieś, że nastąpiła pomyłka w pewnych obliczeniach i aktualnie powinniśmy mieć rok 2010, ale do tego podszedłem z "przymrużeniem oka". Może schodzi się to wszystko właśnie do tego roku, dlatego, że właśnie na nim kończy się kalendarz Majów? Dlaczego właśnie na tak bardzo dawniej rozwiniętej cywilizacji, która zaskakiwała przybyszów swoimi osiągnięciami.
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Z tego co pamiętam to o 11.09 pisał jako dwóch braciach w Yorku płonących.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
21 grudnia 2012 roku n.e. według długiej rachuby to 13.0.0.0.0, wielu proroków zapowiadało kataklizmy na ten okres i wielu ludzi uważa tę datę za koniec świata. Majowie natomiast uważali, że żyjemy w czwartym świecie. Poprzednie trzy skończyły się kataklizmami i czwarty też to czeka według ich wierzeń, po którym nastapi piąty i ostatni. Trzeci świat skończył się według długiej rachuby właśnie po okresie zapisanym jako 13.0.0.0.0, ale nie oznacza to również końca czwartego. Na monumencie z Coba podana jest data 13.13.13.13.13.13.13.0.0.0.0 co oznacza , że datę 13.0.0.0.0 zapisano skrótem zamiast 0.0.0.0.0.0.13.0.0.0.0. Na płycie z Palenque podana jest np. data 1.0.0.0.0.0 ( czyli 0.0.0.0.0.1.0.0.0.0.0 ), która wskazuje na 13 października 4772.

tak więc do końca nie wiadomo czy chodzi o 21 grudnia 2012 czy o 13 października 4772, kalendarz tłumaczyli naukowcy-ludzie i mogli się przecież pomylić...
 

DZODZO

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jest tyle przepowiedni, nie tylko jest Nostradamus. A co do najbliższych 5 lat to nie przedstawiają sie tak pieknie jak poprzednie.
To jest przykład jednej przepowiedni, "Jeśli wzmoże się aktywność wulkanów Wezuwiusz lub Pelee, wtedy południowe wybrzeże Kaliforni, obszar między Salt Lake i południową Nevadą, w ciągu 3 miesięcy mogą oczekiwać trzęsień ziemi i powodzi. Rejony Nowego Jorku znikną pod wodą, później przyjdzie kolej na południową część stanu Carolina i Georgia. W miarę bezpieczne okażą się tereny Virginia Beach, część Ohio, Indiana, Illinois, a także południowa część Kanady. Los Angeles, San Francisco i większość tamtych terenów zostaną zniszczone jeszcze przed Nowym Jorkiem."
 

Justysia122

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
442
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Może jestem głupia , ale wierze we wszelakie przepowiednie, istnienie duchów itp....
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No dobra no to powiedzcie mi nieby co za tajemne siły sprawiają że jakies nostradamusy i inne wróżki znały by przyszłość?? To założenie jest puste i niczym nie poparte. Przepowiadanie przyszłości prosze tylko nie mylić z instynktem i przeczuciem (niezbędny atrybut osoby grającej w STSie), a może chodzi i przewidywanie przyszlosci typu szachowego?

PS
Jedynym dowodem na istnienie pozaziemskich inteligentnych form życia jest to że się one z nami nie kontaktują ::lol2::
 

DZODZO

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wróżki nie należy w to mieszać wróżenie z kart czy z kuli itp. to brednie. Przyszłość jest pokazywana głównie w snach w transie i trzeba też potrafić odróżnić zwykły sen od tego co może się stać. Ten który widzi przyszłość nie może sobie wybrać dowolnego okresu przedziału lat co w tym i tym się stanie on nie ma nad tym żadnej kontroli jest tylko obserwatorem. To jest dar.
 

Adiosxd

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wziąść rymy?
Ludzie ja tez w to nie wierze...
ale czy w jego czasach wiadomo bylo co to samolot??
wiec jak latalo po niebie i bylo ze stali to nazwal to sobie stalowymi ptakami :D
A że bracia to z tymi Kaczynskimi to by nie byl zły pomysł ;d i zrozumiec to tak
" bedzie 45 stopni Celsiusza i wpadnie w nich samolot" <lol2> nie no zart ;d
 

michalmike

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
471
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z tamtąd
Przepowiednie mają to do siebie że każdy je interpretuje jak chce.
Może Nostradamus miał coś innego na myśli,
tylko że ludzie tak to odebrali???
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
"Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,
Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,
Ogromny płomień wzbije się w górę,
Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"

"Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"

Autorem tych słów jest Nostradamus

Równoleżnik 45 stopni przebiega dokładnia przez Nowy Jork! :eek:
Czy Nostradamus przepowiedział ataki terrorystyczne z 11 września?

Popatrz sobie na 20 dolarówkę a zobaczysz więcej. Na długo przedtem tę tajemnicę znali pewni ludzie i ją zrealizowali. Ci ludzie rządzą Światem. Przypatrz się też 1-dolarówce.
Jeżeli chodzi o Nostrodamusa to on był spirytystą i kontaktował się z duchami. Dziś ludzie też są w niewoli duchów. Nawet ci u władzy.

http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/20$+911.htm
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/il.../dolar/dol.html
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Szkoda , że nikt przepowiedni Nostradamusa , nie potrafi zinterpretować przed tragedią :)
Po to wszyscy mądrzy ....
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Szkoda , że nikt przepowiedni Nostradamusa , nie potrafi zinterpretować przed tragedią :)
Po to wszyscy mądrzy ....

Pewnie wtedy jeszcze nie onalazły się te centurie. Chciałbym zobaczyć orginalny szesnastowieczny rękopis gdzie to zostało przepowiedziane.
Z resztą gdyby nawet. Nostradamus to był sprytny oszust. Przepowiadał tak, żeby się sprawdzało. Cyganki na ulicy też tak potrafią. Dzięki temu utrzymywał się na dworze Katarzyny Medycejskiej. Widocznie tą samą sztuczką zapewnił sobie pamięć przyszłych pokoleń. W ciągu setek lat coś musi się wydażyć co będzie pasowało do jego zagmatwanych wierszyków.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
W tej przepowiedni chodzilo o satelite spadajaca na warszawe zabijajac jednego z blizniakow :).

Albo... wypadki Usa odsunely blizniakow od wladzy, kryzys w nowym jorku wojna z irakiem odbila sie na popularnosci pis.

A czarny papiez hmmm czy obama nie jest anglikaninem? :p.

oczywiscie to wszystko zarty - zainteresuje sie szerzej nostradamusem to powiem cos ciekawego onim.
 
P

Pałka

Guest
Jeny, ludzie mają na prawde jakąś paranoje. Interpretują jak chcą bezsensowne wierszyki i na dodatek szukają dziury w całym. Np. ze zwykłej dwudziestodolarówki zrobić sensacje. Tak samo te wszystkie "apokalipsy" i "końce świata". Czego człowiek nie zrobi, żeby uzyskać temat na swoją strone albo do programów typu "tvn 24" <_< <_< Żal <_<
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Jeny, ludzie mają na prawde jakąś paranoje. Interpretują jak chcą bezsensowne wierszyki i na dodatek szukają dziury w całym. Np. ze zwykłej dwudziestodolarówki zrobić sensacje. Tak samo te wszystkie "apokalipsy" i "końce świata". Czego człowiek nie zrobi, żeby uzyskać temat na swoją strone albo do programów typu "tvn 24" <_< <_< Żal <_<

Oczywiście masz racje że z tym należy być ostrożnym. Jednak z drugiej strony zdumiewający przypadek. Jeśli nie interesuje Cię religia to i to co podałem będzie za trudne dla Ciebie. Może podam Ci ciekawy link z wieloma filmami to zmienisz zdanie.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2814953927101854999
 
P

Pałka

Guest
Hehe niestety link nie działa. Ale nie osądzaj mnie tak szybko. Może częściowo to jest prawda. Jestem tego świadoma. Może troszke przesadziłam z tym sceptycznym nastawieniem, ale tyle już takich bzdur i głupich opowiastek ludzi się nasłuchałam, że nie bardzo chce mi się wierzyć. Stawiam na swoim, ale to nie znaczy że nie jestem otwarta na jakiś "kontratak", który mógłby mnie (przynajmniej częściowo) przekonać do tego aby uwierzyć :)
 
Do góry