Prezydenci Duda i Komorowski,którego bardziej cenisz?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na prawo od PIS nic nie powstanie bo Jarosław Kaczyński jest zbyt mądry aby na to pozwolić. Będzie torpedował wszystkie te próby bo to oznacza koniec PIS. A nie po to objęli władzę aby ją tracić
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Tyle, że na razie więcej powstaje partii/ruchów na lewo od lewości. Co oczywiście ma sens, bo ludziom lewość (gospodarczą) łatwiej strawić. Na szczęście takie inicjatywy nie są w stanie niczego ugrać bo ludzie na razie (i oby jak najdłużej) nie trawią lewości osobistej.

W decyzjach Dudy ciężko mi się doszukać ponadnormatywnego braku rozwagi. Tak jak zresztą u Trumpa (chociaż ten jeszcze nie zdążył porządzić). W obu przypadkach media nakręcają atmosferę podziału. No bo wiadomo, że demokracja i praworządność jest tylko wtedy kiedy media stwierdzą, że jest. Dlatego część (na szczęście mniejsza) wyborców twierdzi, że Komorowski był Prezydentem wszystkich Polaków, a Duda nie jest - a to przecież bzdura do kwadratu.

Na razie Duda nie ma z kim przegrać ale jeszcze jest czas na wyklucie liderów. Włącznie z tym, że może wyskoczyć z kapelusza ktoś takie jak przecież sam Duda. Plus fakt, że to rząd pracuje na zwycięstwo Prezydenta bardziej niż prezydent (pomieszanie kompetencji w świadomości Polaków).
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Herbatniczek napisał:
na prawo od PIS nic nie powstanie bo Jarosław Kaczyński jest zbyt mądry aby na to pozwolić. Będzie torpedował wszystkie te próby bo to oznacza koniec PIS. A nie po to objęli władzę aby ją tracić
Przeceniasz możliwości PiS-u i Prezesa Kaczyńskiego. Zmieniły się nieco narzędzia do uprawiania polityki. Tradycyjni sprzymierzeńcy, czyli media, które pozwalały sobie na prowadzenie propagandy na rzecz konkretnej partii czy ogólnie jakieś opcji, tracą na znaczeniu. Ludzie potrafią organizować się na różne sposoby, samo zwycięstwo PiS-u oparło się na kapitale politycznym zebranym poza mainstreamem, który wciąż jest zawłaszczony przez środowiska lewicowo-liberalne pod patronatem polityki okrągłostołowej. Niemniej jednak, nikt się nie będzie pytał Prezesa (wiecznie prezesem też nie będzie) o pozwolenie organizowania się, tworzenia bytów politycznych, które staną się zagrożeniem dla jednej czy drugiej partii. Po prostu urośnie fala i tyle. Na nic się zda marginalizowanie np. w TVP ruchów bardziej na prawo od PiS. Tak samo jak na nic się zdała agitka TVN-u na rzecz Platformy i Nowoczesnej. Nie da się zwyczajnie bić cały czas w tę samą nutę. Zaś jeśli chodzi o łatwość rządzenia, to oczywiście, że PiS-owi jest jak najbardziej na rękę rywal raczej z przeciwnego obozu (powiedzmy lewackiego) niż własnego lub zbliżonego. Na dzień dzisiejszy wystarczy skutecznie polaryzować: my - ostoja spokoju i oni - rozwścieczona opozycja totalna. Dopóki nie powstanie coś racjonalnego - tak będzie ta cała zabawa wyglądać.



Kaagular napisał:
Tyle, że na razie więcej powstaje partii/ruchów na lewo od lewości. Co oczywiście ma sens, bo ludziom lewość (gospodarczą) łatwiej strawić. Na szczęście takie inicjatywy nie są w stanie niczego ugrać bo ludzie na razie (i oby jak najdłużej) nie trawią lewości osobistej.
W Polsce wystarczy, że centro-prawica przejmie elektorat socjalny jak zrobił to PiS. A jeśli rozmawiamy o współczesnej lewicy światopoglądowej, to ona nie ma u nas realnych fundamentów. Sprawdził to Janusz Palikot i jego cyrk objazdowy zwany dla zmyłki "Ruchem". Dziś go już nie ma, a wszelkiego rodzaju happeningi organizowane w duchu jaki reprezentowało to środowisko spotykają się z szeroką krytyką i zniesmaczeniem. Tam jest po prostu tylko sam syf. Z kolei jeśli będziemy chcieli powrotu komunizmu - w co wątpię, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy - to dobrą opcją jest Partia Razem Zandberga. Partia do bólu socjalistyczna z potężną dawką marksizmu kulturowego. Dziś podobne środowiska są w odwrocie na Zachodzie. Dlatego fajnie by było nie popełniać błędów tych państw, tak by uniknąć katastrof społeczno-gospodarczych jakie ich obecnie dotykają. Lewica jako taka ma ogromne problemy tożsamościowe i powinna się oczyścić ideologicznie.
W świetle tego, dobrą alternatywą dla PiS-u jest prawica liberalna, w miarę konserwatywna światopoglądowo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Kaczyński bez obaw zniszczy medialnie nowo powstające partie prawicowe, tysiące troli internetowych na osłuchach partii zrobi swoje, poza tym publiczna telewizja tylko czeka na sygnał żeby opluwać nowych wrogów, by nie wspomnieć o środowiskach Braci Karnowskich i Gazety Polskiej. To jest ogromny konglomerat medialny który łączy tylko jedno hasło "Wodzu prowadź"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
W temacie obok kazałeś udowadniać coś o KODzie, a tutaj od tak wyjedziesz z tysiącami troli na usługach PIS...
PISowie prawicowe partie nie potrzebne. Lewicowe nie stanowią zagrożenia. No to co mają robić? Tym bardziej, że pomysł z przybudówką PO się nie udał (Nowoczesna). Oczywiście poza tym, że PIS to utajona koalicja czyli z kimś się dogadali (PO nie).
No i nie wiem co to w sumie ma do Prezydenta :d
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to ma że nie będzie innego realnego kandydata na prawicy niż Duda, bo ten kandydat nie stanowi dla Jarosława Kaczyńskiego zagrożenia
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
agniesa napisał:
Dudzie to zdecydowanie lepiej wychodzi. Jest młodszy, bardziej oczytany, bardziej przystojny, zna języki obce. Zupełnie inna liga niż chłopski BUL.
Podoba mi sie ten wpis . Gdyby nawet pominąć to że "BUL" ograł w 2010 Kaczyńskiego to i tak trzeba chyba całą Ordynacje Wyborczą zmieniać na takie wybory. No bo co jest ważne u Prezydenta? Ważne jest żeby był młody i przystojny i tu sie "BUL" nie mieścił.
Tak sie czasem zastanawiam czemu ten Korwin kobiet tak nie lubi...co on Prezydent Słupska? Ale jak sie czyta takie argumenty to przez chwile można mu nawet uwierzyć.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kszyrztofff napisał:
Tak sie czasem zastanawiam czemu ten Korwin kobiet tak nie lubi...co on Prezydent Słupska? Ale jak sie czyta takie argumenty to przez chwile można mu nawet uwierzyć.
Korwin Mikke nie lubi kobiet? A to nowina :)
On po prostu mówi to co wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy potrafią po pierwsze zrozumieć co on mówi...a po drugie boją się tego mówić na głos.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Tak sie czasem zastanawiam czemu ten Korwin kobiet tak nie lubi...co on Prezydent Słupska? Ale jak sie czyta takie argumenty to przez chwile można mu nawet uwierzyć.
Korwin Mikke nie lubi kobiet? A to nowina :)
On po prostu mówi to co wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy potrafią po pierwsze zrozumieć co on mówi...a po drugie boją się tego mówić na głos.
Jest notorycznym rozwodnikiem.
Dla kochanki porzucił żonę i dzieci.
Normalna i naturalna jest dla niego zdrada małżeńska .
Na szczęście jest moralna alternatywa postaci Ruch Narodowego.
Dla takich ludzi jak JKM nie powinno być miejsca w sejmie i nie powinny pracować
dla państwa .
Każda osoba która z własnej winy doprowadziła do rozwodu nie powinna pracować dla państwa .
Przed wyborami powinna oprócz oświadczenia lustracyjnego przechodzić test
na HIV i podobne choroby.
Po wykryciu tych chorób nie może startować wyborach i traci mandat.
Ten sam test każdy kto pracuje dla państwa i po wykryciu traci prace .
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
pan k napisał:
Jest notorycznym rozwodnikiem. Dla kochanki porzucił żonę i dzieci. Normalna i naturalna jest dla niego zdrada małżeńska .
Jak rozumiem w Państwie Pana K zwanym dalej: Utopią nie występują rozwody zdrady małżeńskie i kochanki. Ciekawe czy występuj tam używki typu tytoń czy alkohol? Jak dobrze że nie muszę mieszkać w takim kraju.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Jest notorycznym rozwodnikiem. Dla kochanki porzucił żonę i dzieci. Normalna i naturalna jest dla niego zdrada małżeńska . Na szczęście jest moralna alternatywa postaci Ruch Narodowego. Dla takich ludzi jak JKM nie powinno być miejsca w sejmie i nie powinny pracować dla państwa . Każda osoba która z własnej winy doprowadziła do rozwodu nie powinna pracować dla państwa . Przed wyborami powinna oprócz oświadczenia lustracyjnego przechodzić test na HIV i podobne choroby. Po wykryciu tych chorób nie może startować wyborach i traci mandat. Ten sam test każdy kto pracuje dla państwa i po wykryciu traci prace .
Życie prywatne to jest życie prywatne. Każdy ma swoje. Nie znasz powodów jego rozwodów i małżeństw, dlatego dla mnie absurdalne jest zabraniać komuś pracować dla państwa z powodu życia prywatnego tak czy inaczej ułożonego.
Jarosław Kaczyński który mieszka z kotem też dla wielu jest dziwakiem, ale to nie znaczy, że nie może być posłem czy premierem. To jest jego sprawa z kim mieszka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skąd takich polityków chce Pan k wydobyć ? Archanioł Gabriel prezydenta ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
No bo co jest ważne u Prezydenta? Ważne jest żeby był młody i przystojny
Jakbyś trochę liznął marketingu politycznego to byś się tak nie dziwował. Tusk wygrał tylko dlatego, że był młody, przystojny (to nie moja opinia, #nohomo) i miał perfekcyjny "uśmiech nr 5" (jako efekt idealnego, całościowego wyszkolenia marketingowego).
Jakby Kaczyńscy byli wyżsi i mieli żony modelki, to mieliby świetną "prasę".
I nawiązując do tematu to Duda zyskał kilka % tylko tym, że lepiej się fizycznie prezentował. Ergo - jest ważne. Może nawet byś decydujące. Tym bardziej, że w wyborach prezydenckich "program" właściwie roli nie gra żadnej (teoretycznie i praktycznie).
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Jest notorycznym rozwodnikiem. Dla kochanki porzucił żonę i dzieci. Normalna i naturalna jest dla niego zdrada małżeńska . Na szczęście jest moralna alternatywa postaci Ruch Narodowego. Dla takich ludzi jak JKM nie powinno być miejsca w sejmie i nie powinny pracować dla państwa . Każda osoba która z własnej winy doprowadziła do rozwodu nie powinna pracować dla państwa . Przed wyborami powinna oprócz oświadczenia lustracyjnego przechodzić test na HIV i podobne choroby. Po wykryciu tych chorób nie może startować wyborach i traci mandat. Ten sam test każdy kto pracuje dla państwa i po wykryciu traci prace .
Życie prywatne to jest życie prywatne. Każdy ma swoje. Nie znasz powodów jego rozwodów i małżeństw, dlatego dla mnie absurdalne jest zabraniać komuś pracować dla państwa z powodu życia prywatnego tak czy inaczej ułożonego.
Jarosław Kaczyński który mieszka z kotem też dla wielu jest dziwakiem, ale to nie znaczy, że nie może być posłem czy premierem. To jest jego sprawa z kim mieszka.
Osoby które chcą rządzić lub rządzą powinny być wzorem moralności.
Szczególnie powinny się nią wyróżniać osoby które chcą odnowić kraj.
Każdy tego typu ruch powinien dbać o moralność swoich szeregach.
Przeciwnym razie jest to cynizm.
Ten ruch Ulega degeneracji , błędom i wybaczeniom i przestaje być
ruchem prawicowym np Chadecja swobodny stosunek do moralności
i skutek to cynizm i brak różnic pomiędzy Socjalistami i widać to czystej postaci
Merkel gdyby jej partia była wierna zasadą nigdy nie dostała by się do tej partii bo
nie ma nic wspólnego Chrześcijaństwem .
Osoba dla której obca jest wierność małżeńska nie wstanie dotrzymać
wierności wyborczą i państwu.
USA urzędniczy , wojskowi i politycy tracą stanowiska za brak wierności małżeńskiej.
To państwo jest lepiej zorganizowane i przeciwieństwie do naszego kraju.
Oczywiste w tym kraju jest że osoba dla której obca jest
wierność małżeńska nie dotrzyma wierności krajowi.
Dla kochanki złamie wierność krajowi i przekaże ważne informację ,
przez szantaż przekaże ważne informację lub załatwi odpowiednie decyzję
by chronić się przed szantażem i takie osoby tracą stanowiska a przysięgi są nic nie wartę .
JKM kreuje się na polityka prawicowego i tak samo jego ruch.
Te wartości wymagają wzorowej moralności bez tego ulegają degeneracji .
Jego spoty o rodzinie i dzięki obniżeniu podatków mogą nie pracować i zajmować się dziećmi
są satyryczne I są czarnym humorem .
Ośmiesza siebie i swoją partie .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prawdziwy polityk nie powinien mieć nic wspólnego z moralnością tylko skutecznością, kiepską masz wiedzę przyjacielu
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
pan k napisał:
Osoby które chcą rządzić lub rządzą powinny być wzorem moralności.
Oczywiście, że też jestem tego zdania tak jak powinien być każdy. Tyle, że to są chmury, a żyjemy na ziemi. Nie ma ludzi idealnych i zawsze trzeba przynajmniej spróbować poznać motywy działania (nawet prawo karne to uwzględnia).

PS. też zawsze uważałem JKM za szkodnika nurtu liberalnego.



Herbatniczek napisał:
prawdziwy polityk nie powinien mieć nic wspólnego z moralnością tylko skutecznością, kiepską masz wiedzę przyjacielu
Prezes czy menadżer - ok, masz racje. Polityk - nie do końca. Politycy to właśnie nie tylko suche zarządzanie i "robienie wyników". Politycy (ci na górze i ci na dole) to są wzory do naśladowania. Jak polityk może brać w łapę, to ja też mogę. Jak polityk łamie przepisy drogowe, to ja też mogę. Jak polityk może zostawić żonę z dziećmi to ja też mogę. Tu jest różnica między menadżerem i politykiem. Chociaż warto wiedzieć, że są firmy, które sobie nie pozwolą na "niemoralnych" pracowników na każdym szczeblu. Bo to ma znaczenie, tylko w przypadku firm w obrotach, w przypadku administracji publicznej w wychowywaniu społeczeństwa i wydatkach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
warto się trochę interesować historią i łatwo się wtedy przekonać że najlepszymi politykami w dziejach byli właśnie ludzie dla których moralność jest względna
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Po pierwsze kogo masz na myśli?
Po drugie pytanie czy tak chcemy i czy tak powinno być. Odpowiedź wydaje mi się oczywista.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pierwszy z brzegu: Fryderyk Wilhelm "wielki elektor" ; Fryderyk II Wielki ; Katarzyna II, Ludwik XIV, Stalin ,

w celu konsultacji zapraszam do książki "Książe" Machiavellego
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
pierwszy z brzegu: Fryderyk Wilhelm "wielki elektor" ; Fryderyk II Wielki ; Katarzyna II, Ludwik XIV, Stalin ,

w celu konsultacji zapraszam do książki "Książe" Machiavellego
Stalin swoimi rządami doprowadził do zrujnowania państwa Sowieckiego i największego ludobójstwa .
Jego rządy skończyły by się upadkiem ale uratowały go dwie rzeczy .
1 Zima i zignorowanie zimy przez Niemców .
Zdążyli by przed zimą ale zmarnowali czas na podbicie Grecji .
2 Najważniejsze powód.
Bez walki zdobyli sporą część państwa Sowieckiego .
Na początku witani byli jak wyzwoliciele .
Spora część armii Czerwonej i nawet dowódcy
przechodzili na stronę Niemiecką .
Później bardzo szybko straci poparcie tych ludów .
Postanowili masowo ich mordować.
Zyskali partyzantkę która sami stworzyli i później też mordowali
żołnierzy Armii Czerwonej a wcześniej przyjmowali ich do swojej armii .
Ludwik jego wojny zrujnowały Francję i większość wojen nic nie dała .
Jego następca zyskał bardzo zadłużone państwo i spowodowało za jego
życia wprowadzenie bardzo wysokich podatków.
On i jego następcy Wydawali na pijackie imprezy nadmiar pieniędzy ,
budowa wspaniałych pałaców i na ubrania .

.
 
Do góry