Prawda o transfuzji krwi.

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Nie jest to prawdą. Czyste kłamstwo.
Podałem przykłady, dowody, ergo mówię prawdę a Ty kłamiesz :p
Już wskazywałem, nawet rozmawiać nie potrafisz. Rzucasz się na oślep.
Tu trzeba spokojnie i metodycznie. Jaka jest obiektywna prawda w tym temacie?
Ty racji nie masz.
Po raz kolejny pokazujesz głupotę - nie masz racji, sekciarzu ;)
Na pewno te osoby nie umarły z powodu nie otrzymania krwi - to pewne.
Zróbmy eksperyment - jestem z Łodzi, zapraszam do siebie - ja rozłożę ładną ceratkę na ziemi, podam Ci nóż a Ty podetniesz sobie żyły. Spuścimy z Ciebie 4 litry krwi na ceratkę i w głębokim wstrząsie zawiozę Cie do szpitala. Tam zakaże im dokonywać transfuzji - pytanie czy przeżyjesz? Nie :p Więc nie piernicz jak potłuczony, bo Twoje chore teorie nijak mają się do prawdy.

Ostatni raz Cię ostrzegam - jeśli będziesz dalej na forum publicznie nawoływał do popełnienia przestępstwa (art. 255 kk) zgłoszę Cię do moderacji z prośbą o wyrzucenie z forumowiska, bo łamanie kodeksu karnego jest już poważną sprawą.

Przypominam - zadałem Ci pytanie o leczenie dziecka z HUS i osoby po masywnym krwotoku - jak będziesz je leczył. Skoro istnieją metody alternatywne to powiedz jak je zastosować w tych przypadkach?
 

Maniek_ko

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
podlaskie
Vesemirus gratuluję wytrwałości w walce z głupotą i ignorancją. On chyba już tego nie zrozumie. Woli uratować 1 osobę, a zabić 1000, a nie odwrotnie.
Aż mi go żal, co ta sekta zrobiła z jego mózgiem...
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Vesemirus gratuluję wytrwałości w walce z głupotą i ignorancją. On chyba już tego nie zrozumie. Woli uratować 1 osobę, a zabić 1000, a nie odwrotnie.
Aż mi go żal, co ta sekta zrobiła z jego mózgiem...
Trzeba - On ma na celu łowienie nowych wyznawców sekty, ja ostrzegam ludzi. Świadkowie sami w sobie nie są źli, ich sekcizm przejawia się w momencie agresywnej ewangelizacji i w kwestiach np. transfuzji, gdzie prędzej pozwolą na śmierć dziecka (można tu oskarżyć ich nawet o nieumyślne spowodowanie śmierci) niż na odstępstwo od reguł swojej sekty.
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Trzeba - On ma na celu łowienie nowych wyznawców sekty, ja ostrzegam ludzi. Świadkowie sami w sobie nie są źli, ich sekcizm przejawia się w momencie agresywnej ewangelizacji i w kwestiach np. transfuzji, gdzie prędzej pozwolą na śmierć dziecka (można tu oskarżyć ich nawet o nieumyślne spowodowanie śmierci) niż na odstępstwo od reguł swojej sekty.
Żebyś Ty rozumiał o czym piszesz, to pewnie byś wiedział, co piszesz!
Ani jedno, ani drugie - ni w ząb.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Żebyś Ty rozumiał o czym piszesz, to pewnie byś wiedział, co piszesz!
Ani jedno, ani drugie - ni w ząb.
Jest dziwna analogia między Tobą a osobą chorą psychicznie* - i Ty i taka osoba jesteście święcie przekonani o tym, że mówicie prawdę, choć wszyscy wokół przedstawiają Wam dowody na to jakie głupoty gadacie... hmm zastanawiające :p ? Do jakich to może wniosków prowadzić? :]

*Oczywiście nie twierdzę, że jesteś chory psychicznie, żeby nie było :p Po prostu wykazuje analogię ;)

Nadal mi nie odpowiedziałeś jak byś leczył te przypadki. Oświeć mnie, pokaż, że można leczyć, przedstaw dowód. Jeśli tego nie zrobisz to możesz spokojnie darować sobie nędzne wypociny którymi nas karmisz ;)
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Jest dziwna analogia między Tobą a osobą chorą psychicznie* - i Ty i taka osoba jesteście święcie przekonani o tym, że mówicie prawdę, choć wszyscy wokół przedstawiają Wam dowody na to jakie głupoty gadacie... hmm zastanawiające :p ? Do jakich to może wniosków prowadzić? :]
Masz chody u administratora, bo gdzie indziej już na forum by Ciebie nie było.
Czy ja mówię prawdę czy kłamię o zagrożeniach?! Poczytaj:
Sieradzka prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci pacjenta tamtejszego szpitala, który zmarł po transfuzji krwi. Śledczy sprawdzają, czy mężczyźnie nie przetoczono krwi przeznaczonej dla innego chorego
U Stanisława M. zdiagnozowano raka żołądka. 20 marca przetoczono mu krew - najprawdopodobniej innej grupy, bo u chorego wystąpił wstrząs poprzetoczeniowy. Trafił na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie kilka dni później zmarł.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chorego. - Z wstępnych ustaleń wynika, że przetoczono mu krew najprawdopodobniej przeznaczoną dla innego pacjenta o takim samym nazwisku, który w tym czasie przebywał w szpitalu - poinformował Józef Mizerski, rzecznik prasowy sieradzkiej Prokuratury Okręgowej.

Prokuratura zabezpieczyła dokumentację lekarską i resztę krwi, którą przetoczono pacjentowi. Śledczy przesłuchali rodzinę zmarłego, a zamierzają przesłuchać lekarzy i pielęgniarki, którzy opiekowali się chorym oraz wydawali preparaty krwi.
- Czekamy też na wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzono w łódzkim Zakładzie Medycyny Sądowej - dodaje prokurator Mizerski.

Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,6484481,Zmarl_po_transfuzji__Lekarze_pomylili_krew_.html#ixzz1oqRMlFKG
Oczywiście do Ciebie, jak i do wielu podobnych, to nie dotrze.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Ja pierdziu :p ... Po pierwsze nie napisałem, że jesteś chory (choć analogie są aż nazbyt widoczne :] ). Po drugie ten przykład wziąłeś z miejsca gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę - równie dobrze pielęgniarki mogły pomylić leki i zabić pacjenta - czy to oznacza, że powinno się zakazać leków? I po trzecie cały czas czekam na Twoją odpowiedź - jak leczyć przypadek 1 i 2. Do tej pory nic konstruktywnego nie napisałeś - "Krew zła, bla bla bla, krew niedobra bla bla bla" - człowieku weź się w garść, ogarnij się i podaj alternatywę...

Masz chody u administratora, bo gdzie indziej już na forum by Ciebie nie było.
Jeszcze jedno - z tego co mi wiadomo to Ciebie wyrzucono z kilku for internetowych :p (np. forum apokalipsy) ;)
 

Maniek_ko

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
podlaskie
Masz chody u administratora, bo gdzie indziej już na forum by Ciebie nie było.
Czy ja mówię prawdę czy kłamię o zagrożeniach?! Poczytaj:
Sieradzka prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci pacjenta tamtejszego szpitala, który zmarł po transfuzji krwi. Śledczy sprawdzają, czy mężczyźnie nie przetoczono krwi przeznaczonej dla innego chorego
U Stanisława M. zdiagnozowano raka żołądka. 20 marca przetoczono mu krew - najprawdopodobniej innej grupy, bo u chorego wystąpił wstrząs poprzetoczeniowy. Trafił na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie kilka dni później zmarł.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chorego. - Z wstępnych ustaleń wynika, że przetoczono mu krew najprawdopodobniej przeznaczoną dla innego pacjenta o takim samym nazwisku, który w tym czasie przebywał w szpitalu - poinformował Józef Mizerski, rzecznik prasowy sieradzkiej Prokuratury Okręgowej.

Prokuratura zabezpieczyła dokumentację lekarską i resztę krwi, którą przetoczono pacjentowi. Śledczy przesłuchali rodzinę zmarłego, a zamierzają przesłuchać lekarzy i pielęgniarki, którzy opiekowali się chorym oraz wydawali preparaty krwi.
- Czekamy też na wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzono w łódzkim Zakładzie Medycyny Sądowej - dodaje prokurator Mizerski.

Więcej... http://lodz.gazeta.p...l#ixzz1oqRMlFKG
Oczywiście do Ciebie, jak i do wielu podobnych, to nie dotrze.

Człowieku do był jednorazowy przypadek, nie potwierdzający reguły. Aż nie wierzę w to co czytam... Mam nadzieję, że to tylko nędzna prowokacja z Twojej strony, bo nie wierzę, że można być tak zaślepionym.

A pytania Vesemirusa dalej są nietknięte. Z chęcią bym zobaczył Twoją odpowiedź na nie. Czy jednak Twój poziom wiedzy jest niewystarczający?
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Naukowiec Joseph Priestley wyraził następujący pogląd:
„Zakaz spożywania krwi dany Noemu zdaje się obowiązywać wszystkich jego potomków (...). Jeżeli na zakaz apostolski patrzy się przez pryzmat przestrzegania go wśród pierwszych chrześcijan, których nie sposób posądzić o mylne zrozumienie właściwej jego istoty i rozciągłości, to pozostaje tylko wniosek, że miał to być zakaz całkowity i nieodwołalny; przez całe stulecia bowiem chrześcijanie nie jadali krwi”.

„Krew w jej powszechniejszej postaci (...) nie wyszła z mody jako część składowa medycyny oraz magii”, czytamy w książce Flesh and Blood (Ciało i krew). „Na przykład w roku 1483 leżał w agonii król francuski Ludwik XI. ‛Jego stan pogarszał się z dnia na dzień i nie pomagały najwymyślniejsze lekarstwa; niezłomnie żywił nadzieję, że odzyska zdrowie dzięki krwi ludzkiej, toteż łapczywie pił krew braną od dzieci’”.
I tyle.
 

Sariel

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
A pytania Vesemirusa dalej są nietknięte. Z chęcią bym zobaczył Twoją odpowiedź na nie

Spodziewałeś się czegoś więcej po dyskusji ze Świadkiem? ;) .

Podstawową trudnością w dyskusji z nimi jest ich niechęć do prowadzenia dialogu. Oni nauczają, prezentowanie wykładni Strażnicy jest ich jedynym celem. Jak sam widzisz potrafią nawet unikać odpowiedzi na jasne i precyzyjne pytania, które z pewnych względów są dla nich niewygodne. Z tych względów rozmowa z nimi mija się z celem. Posty kierujcie raczej do zagubionej części forumowiczów podatnych na indoktrynacje, ponieważ mogą one paść ofiarą ich propagandy.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Podstawową trudnością w dyskusji z nimi jest ich niechęć do prowadzenia dialogu. Oni nauczają, prezentowanie wykładni Strażnicy jest ich jedynym celem. Jak sam widzisz potrafią nawet unikać odpowiedzi na jasne i precyzyjne pytania, które z pewnych względów są dla nich niewygodne. Z tych względów rozmowa z nimi mija się z celem. Posty kierujcie raczej do zagubionej części forumowiczów podatnych na indoktrynacje, ponieważ mogą one paść ofiarą ich propagandy.
I tyle - z zgniłego owocu wyciśniesz tylko zgniły sok, tak jak od świadków można uzyskać tylko kłamstwa i manipulacje.

Swoją drogą jestem rozczarowany - Miłujący już kompletnie się poddał i pierniczy od rzeczy o transfuzjach w XV wieku.... Widzisz i nie grzmisz?! :p
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Miłujący ,nie pitol tylko idź oddać krew i uratuj paru braci.(oddawać krew chyba możecie )
Ciekawe jakie zdanie ma strażnica na temat oddawania szpiku kostnego.
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Jak sam widzisz potrafią nawet unikać odpowiedzi na jasne i precyzyjne pytania
Te pytania świadczą o niezrozumieniu tematu na który toczy się rozmowa.
W tym przypadku udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi nic nie da.
To lekarze otrzymali duży margines zaufania od ludzi danego kraju czy regionu, jednak w temacie szkodliwości transfuzji i stosowania metod alternatywnych, całkowicie to zaufanie zmarnowali.
Temat ten całkowicie lekceważą, chyba, że chodzi oi n ich samych i ich rodziny.

W artykule „Chirurgia bez krwi”:
„Bez użycia krwi często leczymy profesorów uniwersyteckich i ich rodziny.
Nawet chirurdzy proszą, byśmy unikali krwi. Jeden z nich przyszedł w sprawie żony, która miała być operowana i powiedział: ‘Postarajcie się, żeby nie dostała krwi’” – wyznał w jednym z wywiadów dr Aryeh Shander z Medical Centr w New Jersey. (…) Oszczędność w przetaczaniu jest zalecana tam, gdzie tylko można.
Jak oświadczył na łamach „Canadian Journal of Anaesthesia” Dawid H.W.Wong: „Bez krwi i jej pochodnych można pomyślnie dokonywać poważnych operacji kardiologicznych, naczyniowych, ginekologicznych, położniczych, ortopedycznych i urologicznych”.
Polska jest na szarym końcu.
Chociaż nie wszyscy, bo przecież Świadkowie Jehowy są skutecznie leczeni bez krwi we wszystkich przypadkach.
 

Sariel

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Te pytania świadczą o niezrozumieniu tematu na który toczy się rozmowa.

Wiem, że fanatyzm religijny zaślepia człowieka i uniemożliwia racjonalne podejście do tematu. Nie oczekuję więc, że zrozumiesz którykolwiek z podawanych tu przez użytkowników argumentów.

Chociaż nie wszyscy, bo przecież Świadkowie Jehowy są skutecznie leczeni bez krwi we wszystkich przypadkach.

Oczywiście masz prawo do trwania przy tym błędnym przekonaniu ;). W końcu takimi informacjami bombardowani jesteście przez cały swój okres członkostwa, a sprzeciwienie się grozi wykluczeniem ze zboru. Swoją drogą, wasze zwierzchnictwo do perfekcji opanowało sztukę indoktrynacji.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Oszczędność w przetaczaniu jest zalecana tam, gdzie tylko można.
Brawo - zanotowałeś nagły wzrost IQ! :D Są przypadki gdzie można oszczędzać krew i sa przypadki gdzie nie da się wprowadzić tej bezkrwistej oszczędności :p
Te pytania świadczą o niezrozumieniu tematu na który toczy się rozmowa.
W tym przypadku udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi nic nie da.
Podaj odpowiedź - pokaż, że masz racje, utrzyj mi nosa i zamknij usta dowodami, bo jak na razie strugasz wariata i wykręcasz się od odpowiedzi co tylko świadczy o tym, że odpowiedzi nie posiadasz :p
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
W temacie Prawda o Transfuzji Krwi - myślę, że wszyscy mają po trosze racji, wszyscy Ci zabierający głos w tym temacie poprzez pisanie swoich postów.
Aby ten temat zakończyć jakimś mądrym wnioskiem, to Recenzent Brave powinien umieścić na Forum w tym temacie wypowiedź jakiegoś fachowca, czyli lekarza od transfuzji krwi.
(napisał MD)
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
W temacie Prawda o Transfuzji Krwi - myślę, że wszyscy mają po trosze racji, wszyscy Ci zabierający głos w tym temacie poprzez pisanie swoich postów.
Aby ten temat zakończyć jakimś mądrym wnioskiem, to Recenzent Brave powinien umieścić na Forum w tym temacie wypowiedź jakiegoś fachowca, czyli lekarza od transfuzji krwi.
Wystarczy osoba która dostała 5 z anestezjologii i 4,5 z medycyny ratunkowej? ;)
 
Do góry