Pozycja społeczna kobiety

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Inne wpisy sobie tego użytkownika przeczytaj, bystrzaku.
Pisze w takich głupotach ze mi sie nie chce.
Ale byc może używa tranlatora do pisania po polsku a tranlator ma problemy okreslania płci.
No wiem że jestem bystrzakiem.xD
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Dodatkowo zwiększona
Przemoc wobec kobiet
I same nią padają jest urojone
Liberalne prawo aborcyjne które
Powoduje chorobę prostytucji
A spora część z nich to
Mentalne dzieci i oczywiste
Jest że tym przypadku
Taki czyn może się skończyć
Pobiciem i nawet morderstwem
jako forma kradzieży prawa własności
Bo dał ziarno życia i tego powodu
Aborcja może być tylko legalna z
Godnie prawem natury powodu
Wady genetycznej i dodatkowo czyn
Zakazany i życie matki i po urodzeniu
Wady pozbycie się jej po urodzeniu i
Zakaz pokazywania matce by nie
Tworzyć urojenia zabrania szczególnie
Wada obojnactwa można naprawić
Od razu lub po kilku latach a
Skrajnym przypadku skrócenie
Życia powodu wady i hańby
Społecznej i wstydu.
Fantastyczne formy przemocy
Jak szykanowanie faceta który
Nie założył zabezpieczenia lub
Niby go zdjął i oczernianie go
Od gwałtu jak Holandii.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Nigdy nie padłam ofiarą dyskryminacji ze względu na płeć. Ani w szkole, ani w pracy czy tym bardziej w domu. Nikt mi nigdy nie wpajał, ze czegoś tam mi nie wolno bo jestem dziewczynką, albo że coś z tego tytułu muszę.
Może i miałam szczęście, ale nie uważam Polski za kraj, w którym jest duży problem seksizmu. Już PRL był ,,poczciwy'' pod względem dążenia do równania szans. Różnie to jeszcze wtedy wychodziło szczególnie w niższych warstwach społecznych. Obecnie mamy praktycznie pełne równouprawnienie. Praktycznie, bo została kwestia wysokości pensji. Nie wszędzie są takie same dla kobiet i mężczyzn za takie samo stanowisko. Liczę jednak, że w przyszłym pokoleniu już ten problem nie będzie istniał.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Obecnie po sieci lata popularny artykuł Onetu o tym, jak to dziewczyna została strasznie potraktowana, bo z racji zawodu wezwano ją przed komisję wojskową i na tejże komisji kazali jej się rozebrać do majtek.

No straszne, każdy facet to przeżywa w wieku 18 lat, poza tym i tak dobrze, że do majtek, kiedyś trzeba było fujarką machać przed 3-osobowa komisją (i mężczyzn i kobiet).

Facet się nie może wstydzić, a w ogóle to wszystkich w kamasze, bo wiecie, wojsko zrobi z chłopca mężczyznę hehe, ale kobieta? A, to co innego. Poniżej link.

 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
No straszne, każdy facet to przeżywa w wieku 18 lat, poza tym i tak dobrze, że do majtek, kiedyś trzeba było fujarką machać przed 3-osobowa komisją (i mężczyzn i kobiet).
Nigdy nie słyszałem o takim przypadku.
Do tyłka zaglądali ale to facet i za parawanem.

Obecnie po sieci lata popularny artykuł Onetu o tym, jak to dziewczyna została strasznie potraktowana, bo z racji zawodu wezwano ją przed komisję wojskową i na tejże komisji kazali jej się rozebrać do majtek.
Rozebrać do majtek to jedno ale facet do tego macał jej cycki.
Powinna się rozbierać tylko przy kobietach ale za cholerę nie rozumiem po co jej badać cycki?
"Lekarz" niech się cieszy ze w mordę od niej nie dostał.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Serio pytasz po co badać cycki? Żeby wyczuć guza np.? Ten sam powód, dla którego facetom badano jądra.

Jeśli kobieta ma się rozbierać przy kobiecie, to dlaczego facet może się rozebrać przy kobiecie i mężczyźnie? Poza tym, lekarz to lekarz. Większość ginekologów to faceci, nawet często są opinie, że facet jest delikatniejszy, niż kobieta-ginekolog.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
Serio pytasz po co badać cycki? Żeby wyczuć guza np.? Ten sam powód, dla którego facetom badano jądra.
Pytam po co w tym przypadku badać cycki?
A co jeśli tydzień temu na tę okoliczność była badana?
Ktoś się o to zapytał?

Jeśli kobieta ma się rozbierać przy kobiecie, to dlaczego facet może się rozebrać przy kobiecie i mężczyźnie
Bo kobiety są tak skonstruowane ze albo czegoś się boją albo czegoś wstydzą.
Dlatego trzeba im ustąpić choć żadne prawo tego nie nakazuje.
Ja nie mam problemu z rozbieraniem się przy kobiecie
ale jak ktoś ma niech przeciw temu protestuje.
Tez będzie miał rację.

Większość ginekologów to faceci, nawet często są opinie, że facet jest delikatniejszy, niż kobieta-ginekolog.
To nie jest argument.
Idąc do tego lekarza kobieta wie jakiej lekarz jest płci.
Wie ze musi się rozebrać a tu nie było to konieczne.
Tutaj trafiła na coś czego się nie spodziewała.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Bo kobiety są tak skonstruowane ze albo czegoś się boją albo czegoś wstydzą.
Oj jakie to seksistowskie! Ja słyszałem na Strajku Kobiet ze nie ma zadnej różnicy.
I to mi przypomina stwierdzenie pewnej kobiety, zydówki ze jak umiera żyd to jest to metafizyka a jesli umiera Polak to jest to tylko biologia.
Taki trochę rasizm?
Idąc do tego lekarza kobieta wie jakiej lekarz jest płci.
Wie ze musi się rozebrać a tu nie było to konieczne.
Tutaj trafiła na coś czego się nie spodziewała.
Bo Komisja Wojskowa to obowiązek obywatelski a nie przyjemność.
Swoją drogą Kibic lepiej wie od lekarzy co należy badać na obowiązkowych badaniach lekarskich........ typowy ukrainiec.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
3 RP zrobienie z kobiet razem
Światem tęczy patologii, mentalnej
Prostytutki i 500 plus i urojonej ofiary.
Większości przypadków na własne
Życzenie i branie zachwytem
Sprawcy przemocy a po jego
Zakończeniu zwykły facet ma
Brać obce dziecko a odwrotnie
Nie występuje taka sytuacja by
Facet miał związki gdy ma dzieci
Chyba że bierze obce dzieci .
Mentalne kobiety odpowiadają
Za patologię i wymuszenie by
Inni byli narażeni na nie i narzucają
Obce dzieci, niewolnik obcych dzieci,
Spłaca nie swoje długi, narzuca
Choroby psychiczne i widać je ubraniu
Jak choinka, cyrk ubraniem i typowe
Jak stanie pod latarnią i robi siebie
Frajerstwo bo tylko takie osoby mogą
Być zachwycone tym i jawnie pokazuje
Wszystkim impotent mentalny i fizyczny .
Rozwody dla kobiet i sposób na życie.
Świat tęczy zrobił promocję prostytucji
I obelga wobec cnoty i hańba pełnego
Czynu przed ślubem i każdy ma opłacać
Aborcję i antykoncepcję.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Oczywiście, że Kibic ma rację. Gdyby nie na maxa debilna stopka wpadłyby mu ode mnie plusy.
U tej kobiety mogły dojść chęć zwrócenia na siebie uwagi i czysta wściekłość na to, że została powołana. Też nie byłabym zadowolona, gdyby zmuszano mnie do uczestnictwa w instytucji, która… (Jak by to ująć dyplomatycznie? 🤔 )… Zupełnie mnie nie zachwyca…:confused: Jeżeli już bym miała się czegoś czepić, to tej rzekomej wstydliwości, czy strachu. Nie wiem w jakim wieku ta powołana kobieta. Nie śledzę informacji specjalnie, ale już moje pokolenie specjalnie wstydliwe nie jest, a to następne, podejrzewam jeszcze mniej.;).
Np. dla mnie, czy dla mojej siostry depilacja intymna, to zwykła usługa, jak pedicure, manicure hybrydowy, czy regulacja brwi. Moja mama zrobiła na to wielkie oczy- że jak to tak „pokazywać się tak obcej osobie i to nie lekarzowi”?:p Nawet płeć tej osoby dla mamy nie miała specjalnie znaczenia- podobnie zresztą, jak dla nas.;)

À propos tych różnic obyczajowych i w uświadomieniu między pokoleniami, przypomniała mi się zabawna historia, gdy w latach 90 jechaliśmy we 4 na rodzinne wakacje nad morze. Jakaś tirówka szła poboczem. Mama na to – jak ta dziewczyna się nie boi sama chodzić po odludziu w takim stroju? Mój ojciec ze śmiechu mało panowania nad kierownicą nie stracił.😂 A my (okolice 10 lat) parsknęłyśmy śmiechem razem z nim, bo zjawisko kojarzyłyśmy z Bravo czy innego Popcornu. Mama zupełnie nie rozumiała o co nam chodzi. Ojciec jej wyjaśnił, jak już odzyskał zdolność mówienia.:)
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Też nie byłabym zadowolona, gdyby zmuszano mnie do uczestnictwa w instytucji, która… (Jak by to ująć dyplomatycznie? 🤔 )… Zupełnie mnie nie zachwyca…:confused:
No spoko, ale w takim razie pozwól, że zapytam:

Co sądzisz o obowiązkowej służbie wojskowej mężczyzn? :)

Bo ja się często spotykam z podejściem na zasadzie: "powinni przywrócić obowiązkową służbę wojskową, bo tam z chłopców robi się mężczyzn", tylko że... Zazwyczaj to są opinie kobiet, których ten obowiązek nie dotyczy. A ja tam uważam, że jak przywracamy, to przywróćmy tak jak w Izraelu - wszystkich. Tam 18 letnie dziewczyny biegają z karabinami przy tyłkach. Byłem, widziałem.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
"powinni przywrócić obowiązkową służbę wojskową, bo tam z chłopców robi się mężczyzn",
- o ile wiem służby nie trzeba przywracać ponieważ ona jest zawieszona a nie zniesiona.
nie wiem natomiast jak to będzie z zakwaterowaniem poborowych w chwili obecnej.
Pewnie nadal istnieją sale gdzie kiedyś przebywali poborowi lecz te sale wykorzystywane są
w inny sposób niż wtedy gdy "brano w kamasze".
- nie wiem dlaczego pytać o to kobiety?
Chłopiec może stać się mężczyzną np
stając w obronie napadniętej kobiety
utrzymując swoją rodzinę
wychowując dzieci.
robiąc inne pożyteczne dla swojej rodziny czy społeczności rzeczy.

Zadajmy sobie proste pytanie:
Stalowy był w wojsku?
Jeśli tak to co mu to dało?
Komu i jakie przyniosło to korzyści?
A pan k?

Moim zdaniem owszem niektórzy wrócą z wojska
bardziej samodzielni.
Jednak to nie jest reguła i można taki poziom osiągnąć
bez potrzeby odbycia służby wojskowej.
Sprytny czy inteligentny facet w życiu sobie bez wojska poradzi
a z kobietami które nie odróżniają chłopca od mężczyzny nie musi się zadawać.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Co sądzisz o obowiązkowej służbie wojskowej mężczyzn? :)
No jak myślisz co sądzę, skoro sama instytucja eufemicznie rzecz ujmując zupełnie mnie nie zachwyca? Oczywiście bardzo podobało mi się, gdy lata temu Tusk wprowadził armię zawodową. Zawsze będą tacy chętni do dawania sobie po łbach. Niech ich w razie czego z kibolskich ustawek biorą, a na pierwszą linię frontu z więzień, jak u Ruskich. Po co zmuszać do tego normalnych ludzi? To powinna być ostateczność absolutna (!) i powinni tam trafiać dopiero po ubraniu w kamasze polityków, co do takiego syfu, jak wojna doprowadzili…!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199

Rok urlopów menstruacyjnych w CD Projekt Red. Te dane mogą być zaskoczeniem


W życiu o takim urlopie nie słyszałem.
Gdybym był męskim szowinistą pewnie bym podważał jego sens.
wie ktoś czy to jest pomysł Made in Poland
czy tez jest to pomysł wzorowany na Zachodzie?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Skoro prywatna firma ma taką politykę, co komu do tego? Męski szowinista nie musi tam pracować.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
U tej kobiety mogły dojść chęć zwrócenia na siebie uwagi i czysta wściekłość na to, że została powołana
No tak kobieta jest bardziej wrażliwa od mężczyzn, dla mężczyzn rozebranie się przed komisją wojskową i pozwolenie grzebania w jajach i w d...e to tylko fizyczne uczucia.
Dla kobiety to metafizyczne doznanie i upokorzenie. Jakie to seksistowskie. I w zasadzie to mniej więcej co mówiła pani żydówka o Polakach i zydach.
Skoro prywatna firma ma taką politykę, co komu do tego? Męski szowinista nie musi tam pracować.
Ale potem jest problem bo awanse i większe pieniadze dla mężczyzn? Bo oni pracują bez przerwy i nie biorą zwolnień menstruacyjnych.
A ma być równo...bo kobietom się należy czy się robi czy się leży.

A jak jest na zachodzie? Tam już kobiety z menstruacją to coś seksistowskiego. Teraz ważniejsze są kobiety ktorą uwazają się za kobiety ale nie mają menstruacji.
Autorka Harrego Pottera czeka właśnie na aresztowanie przez policję bo jest przeciwna aby mężczyzni którzy nie mają jajników korzystali z tych samych toalet co biologiczne kobiety.
A według nowego prawa w Szkocji nie wolno mieć takie zdanie.
Swoją drogą w Polsce coś podobnego jest szykowane przez Bodnara i pewnie w tym roku uchwalone przez Sejm.
Wtedy za stwierdzenie ze są tylko dwie płci będzie można iść do więzienia. To już nas czeka za kilka miesięcy.
Nowy wspaniały świat.
 
Ostatnia edycja:

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Dokładnie, kobiety powinny się zdecydować - wybierają równość, czy jakieś przywileje, przez które potem rynek je będzie weryfikował finansowo.

Jeśli o służbę wojskową idzie, to ja uważam, że jak mają przywracać (odwieszać, by Kibic był szczęśliwy), to dla każdego. Chłop, czy baba - w kamasze i w koszary bez względu na płeć.

No, z jednym wyjątkiem. Napisałbym, że jeśli kobieta chce być zwolniona od tej służby, to zwolnić ją może... Macierzyństwo. Od razu wzrośnie przyrost naturalny, żadne 500, czy 800+ nie będą potrzebne 🤷

Z tym wojskiem to mam jeszcze jedne przemyślenia że powinno się płacić tyle ile dostajesz dziś w pracy, żeby nie być poszkodowanym, ja jakbym poszedł dziś do woja na 3 miesiące, to bym z długami wrócił przy tym co oni by chcieli dawać, bo mam kredyt, który wynosi więcej niż ten "żołd". Człowiek powinien tam dostać tyle, ile dostaje obecnie w pracy i przy takich warunkach to sam się mogę na ochotnika zgłosić ja 3-miesieczne przeszkolenie. Nawet sobie dam jaja obejrzeć, co mi tam za różnica.

No i nie łudźcie się, ta służba w ciągu najbliższych lat zostanie odwieszona i obawiam się, że kobiet w to nie wplączą niestety.

Jeśli chodzi o ten urlop, to na miejscu pracownika tej firmy wystąpiłbym do sądu pracy z oskarżeniem o dyskryminację ze względu na płeć. Firma prywatna nie może dyskryminować pracowników przez to, że mają fallusy, jej prywatność nie ma tu nic do rzeczy, bo prawo pracy jest ponad nią.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
Jeśli o służbę wojskową idzie, to ja uważam, że jak mają przywracać (odwieszać, by Kibic był szczęśliwy), to dla każdego. Chłop, czy baba - w kamasze i w koszary bez względu na płeć.
Proponuję o tym powiadomić swoją dziewczynę.
"Szlaban na sex" sprawi ze forumowicz szybko zmieni zdanie.
Z tym wojskiem to mam jeszcze jedne przemyślenia że powinno się płacić tyle ile dostajesz dziś w pracy, żeby nie być poszkodowanym, ja jakbym poszedł dziś do woja na 3 miesiące, to bym z długami wrócił przy tym co oni by chcieli dawać, bo mam kredyt, który wynosi więcej niż ten "żołd"
Tak sobie pomyślałem ze gdybym to ja napisał "życzliwy" głowonog by skomentował:
"Kibica dług to Kibica problem nikt mu nie kazał kredytu brać!"
Mam rację głowonog?
No i nie łudźcie się, ta służba w ciągu najbliższych lat zostanie odwieszona i obawiam się, że kobiet w to nie wplączą niestety.
Nie łudzę się a nawet sądzę ze będą mieli rację.

Natomiast ja bym sobie tutaj zadał pytanie czy ten pobór do wojska powinien być powszechny?
No bo czym innym jest powołanie głowonoga który twierdzi ze ma takie umiejętności ze "miliony zarabia"
a czym innym Stalowego czy pana k.
No chyba ze tych ostatnich poniedziałek-niedziela na "obierak" kierować.

Zmierzam do tego ze powoływane powinny być osoby z wyższymi kwalifikacjami a nie każdy.
Służba wojskowa nigdy nie będzie płatna bo to zbyt duży koszt ale ćwiczenia trwające do miesiąca już tak.
 
Ostatnia edycja:
Do góry