Pozycja społeczna kobiety

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Tinderowiec, kobieta w wojsku i na froncie, to ryzyko gwałtów, nieplanowanych ciąż.
Ja uważam, że nikt nie powinien być zmuszany do walczenia na wojnie. Armia powinna być zawodowa.
Nie wiem na ile to jest realne w praktyce, w sytuacji, gdy kraj jest tą wojną ogarnięty. Nie znam się na wojskowości i prawdę mówiąc nie chciałabym być zmuszona się z tym zapoznawać.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Ale to cytowanie na telefonie ssie pałę jak stara i doświadczona prostytutka. Gressil siedzi w dziurze i ma w nosie skargi.

Więc odniosę się bez cytowania.

Po pierwsze oznajmiłem to swojej dziewczynie i żadnego szlabanu na seks nie mam, co więcej ona popiera moje zdanie. Nie związałbym się z jakąś głupią siksą, która groziłaby mi "szlabanami". Seks to nie jest jakaś dziwna nagroda, jakbym miał go uprawiać z łaski kobiecej to już dawno nie siedziałbym w tym związku.

Po drugie ludzie żyją na różnych poziomach. Mój kredyt jest moim problemem jeśli sam sobie stworzę sytuację, w której nie mogę go spłacać.

Jeśli zarabiam miesięcznie 5x tyle co wynosi moja rata, a państwo by mi nagle powiedziało "stop, teraz idziesz na pół roku do wojska i dostaniesz żołd, który nie starczy na pokrycie kredytu", to to już nie jest tylko moja sprawa, to jest o wiele szerszy problem. Wojsko musi ludziom płacić tyle, ile zarabiają obecnie, a jak wojska na to nie stać, to niech wciela do armii 18-letnich ludzi, którzy pracy nie mają. Ewentualnie takich co zasuwają za minimalną krajową.

Siena, równość płci to równość płci.

Równy wiek emerytalny, równy pobór do wojska, równe płace, równe wyroki przyznawania opieki nad dzieckiem, itd. albo kobiety chcą równości, albo nie. Jak już pisałem, w Izraelu dziewczyny chodzą w kamaszach i nie mają z tym problemu. Ryzyko gwałtu będzie jak będzie jedna kobieta na 10 mężczyzn, ale jeśli będzie po równo, to będzie tak samo jakby Cię do akademika wysłali.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
No i jak urodzisz to nie będziesz musiała do wojska to w czym problem? Tak samo jak Ci co się uczą omijali służbę.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Jak już urodzę, to równie dobrze mogę dać dziecko pod opiekę ojcu. A różnica taka, że w przeciwieństwie do faceta kobieta ma możliwość zajść w ciąże, nawet jak wcześniej nie miała dzieci. Co może powodować szereg problemów i dramatów w tak ekstremalnej sytuacji, jak walka w wojsku i naprawdę nie trzeba być geniuszem, żeby zdawać sobie z tego sprawę i nie mieszać w to kwestii równouprawnienia.
Równouprawnienie, to nie to samo co urawniłowka.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
No patrz, a w Izraelu kobiety są chyba z jakiejś lepszej gliny lepione, bo dają radę.

W ogóle o jakich warunkach walki mówisz? Powszechny pobór to nie jest wojna.

Zajdzie w ciążę to ją ze służby zwolnią, wielkie mi halo. Poza tym, nikt jej nie każe nóg rozkładać przed pierwszym lepszym kolegą z wojska🙃 dorosła kobieta chyba wie co zrobić, by nie zaciążyć.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Albo z gorszej? Zależy kto ocenia.:)
Chyba nie zdążyłeś zauważyć, ale państwo Izrael nie tanowi dla mnie wzoru, wręcz przeciwnie.
Spodobało mi się nawet określenie Mentzena- ,,obce kulturowo''🤣 Przyswoiłam je sobie.;)
Odtąd, gdy mi się coś nie podoba często mówię, że jest mi obce kulturowo. 🤣
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Tinderowiec, kobieta w wojsku i na froncie, to ryzyko gwałtów, nieplanowanych ciąż.
No to jaki problem? Kobiety w ciąży wysle się na tyły, tam urodzi, ciąża to coś normalnego to nie choroba. Wojsko ma dbać abyś nie zaszła?
Podobno mamy za mało dzieci w Polsce, to znaczy ze w zasadzie to tytlko wyjdzie na dobre.
Ja uważam, że nikt nie powinien być zmuszany do walczenia na wojnie. Armia powinna być zawodowa.
Wojna na ukrainie pokazała ze armia zawodowa jest dobra ale w razie pełnoskalowej wojnie szybko by zostala zniszczona. Na ukrainie walcza miliony zołnierzy, skąd wziać tylu zawodowców i kiedy ich wyszkolić?
Wojsko zawodowo to coś swietnego na misję....nic więcej.
Wojsko musi miec jakąś czesc zawodowa ale też i musi być zasadnicza slużba wojskowa.
Każdy musi przejsc podstawowe szkolenie. tylko ze to musi być w miarę krótkie i bardzo intensywne szkolenie.
Ja byłem w wojsku 2 lata i to była strata czasu. To co mnie nauczono można było zrobic w powiedzmy 6 miesiecy. Większosc czasu w ciagu tych 2 lat to było nic nie robienie i udawanie szkolenia. Strzelanie było raz na 3 miesiace..........Myślę że takie podstawy potrzebne dla szeregowca to mozna zrobic w 4 miesiące.
Dobrze, Tinderowiec. Zatem zajdź w ciążę i urodź dziecko.;)
Aby urodziło się dziecko musi być mężczyzna, a więc zajdz w ciąże bez udzialu mężczyzny...... zostaniesz matką BOGA.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 316
Punkty reakcji
199
Po pierwsze oznajmiłem to swojej dziewczynie i żadnego szlabanu na seks nie mam, co więcej ona popiera moje zdanie. Nie związałbym się z jakąś głupią siksą, która groziłaby mi "szlabanami". Seks to nie jest jakaś dziwna nagroda, jakbym miał go uprawiać z łaski kobiecej to już dawno nie siedziałbym w tym związku.
Może powiedziała a może głowonog tylko tak twierdzi.
Nie jest to dla tematu bardzo istotne.
Jeśli zarabiam miesięcznie 5x tyle co wynosi moja rata, a państwo by mi nagle powiedziało "stop, teraz idziesz na pół roku do wojska i dostaniesz żołd, który nie starczy na pokrycie kredytu", to to już nie jest tylko moja sprawa, to jest o wiele szerszy problem. Wojsko musi ludziom płacić tyle, ile zarabiają obecnie, a jak wojska na to nie stać, to niech wciela do armii 18-letnich ludzi, którzy pracy nie mają. Ewentualnie takich co zasuwają za minimalną krajową.
Tak to jest problem także tego kto kredytu udzielił.
Jak on zostanie rozwiązany?
Zapewne tak ze przez okres pobytu w kamaszach spłata kredytu zostanie odroczona.
Przypuszczam ze Państwo nie ma zamiaru w takim stopniu komuś płacić i trzeba będzie to sobie wywalczyć.
Jak już pisałem, w Izraelu dziewczyny chodzą w kamaszach i nie mają z tym problemu.
Bo tam nie mają innego wyjścia skoro jest ich niespełna 8 mln.
Mężczyzn jest tam zwyczajnie za mało a Arabowie zapowiadają państwa zniszczenie.
To jest ich warunkiem przetrwania.
Tu takie problemy nie występują.

Nawet gdyby kraj miał utracić niepodległość rolą kobiety jest żyć
a nie bez sensu "polec na polu chwały".
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Uuu! I te świeżo narodzone dzieci też mają być na froncie? Na jego tyłach? A czy wojsko, przynajmniej z założenia nie jest po to, by te dzieci i słabszych w ogóle chronić?
W sumie, po co ja to piszę? Sam fakt, że facet nie będący lekarzem wypowiada się na temat ciąży i porodu, to ostateczny dowód na to, że jest kretynem. A gdy jeszcze przy okazji zrównuje udział kobiety i mężczyzny w powstaniu dziecka, to dowód, że jest kretynem totalnym!
A jaki jest sens kierować merytoryczne argumenty do totalnego kretyna?
Strata czasu. Kretyn i tak wie swoje i wie ,,najlepiej''. Zaś najbardziej jest szczęśliwy, gdy znajdzie sobie drugiego głupka, który mu przyklaśnie. Tak będą mogli wzajemnie pławić się w swoich dziejowych mądrościach, na które wszyscy inni byli za głupi.
Ciekawe tylko, dlaczego taki „geniusz” nie doszedł na tyle wysoko, by ustalać reguły w świecie i jedyne, co mu pozostało, to na nie psioczyć? Zwyczajnie się marnuje! Cały jego kunszt intelektualny odejdzie razem z nim, przegapiony przez ludzkość...
A przecież ,,wywodzi się ze szlachty''! Żadne tam ,,chłopstwo pańszczyźniane''... Co więc poszło nie tak? Zapewne padł ofiarą międzynarodowego spisku elit. Inaczej się tego wytłumaczyć nie da...🤷‍♀️:(
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Uuu! I te świeżo narodzone dzieci też mają być na froncie? Na jego tyłach?
Nie , znów problemy z mysleniem? Tyły to tyłu, to miejsce gdzie nie ma walk i frontu? Tak to trudno zrozumiec? Tyły to może byc biuro zaopatrzenia gdzies tysiac km od walk?
Sam fakt, że facet nie będący lekarzem wypowiada się na temat ciąży i porodu, to ostateczny dowód na to, że jest kretynem
A faceci nic nie wiedza o ciąży, porodzie itd? Ciąza, poród to coś co istnieje na ziemi od setek tysiecy lat . To normalny stan u ssaków.Każdy ssak żyjacy kiedykolwiek na swiecie przyszedl na swiat w wyniku ciąży i porodu. To uczą w szkole ale ty to olałaś bo nigdy ci się nie przyda w zyciu?

Jakbyś uczyła się tych nikomu niepotrzebnych rzeczy w szkole to byś to kobieto wiedziała. Jestes strasznie seksistowska.
 
Do góry