Powszechny dostęp do broni

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie mówię o odmienności poglądów, tylko o tym, że traktujesz ludzi jak debili twierdząc, że nie powinno się dać im dostęu do broni, bo pójdą i zamiast dyskutować, po prostu zaczną strzelać.

Uznaj i przyjmij do wiadomosci że ludzie mają różne dylematy, wątpliwości , to swiadczy o ich umiejetnosci myślenia, i nie muszą być jak sugerujesz debilami.
To Twoja sugestia, nie moja.
Nie traktuję ludzi jak debili, ale wiem, że są sytucje , że człowiek sam nie zna siebie do końca i nie wszystko potrafi przewidzieć
Równie dobrze mogą wziąć nóż i rozpruć komuś brzuch. Tak czy nie?
Spuść trochę z tej agresji wobec mnie bo na parwdę nie masz powodu.
Konwalia, trochę dystansu. Albo powiedz mi, jakim cudem wyczuwasz ton moich wypowiedzi? :D

poziom nienawiści w Polsce osiąga taki wynik, że tylko broni brakuje
Tak! Dlatego nikt nie mowi o tym, ze już dzień po wygranych wyborach rozda wszystkim pistolety. Tu trzeba przemian na wielu płaszczyznach. Poziom nienawiści wynika z ogarniającej, ten biedny umęczony naród, frustracji...
 
K

konwalia78

Guest
Ja dziś czytałam artykuł na swojej powiatowej gazecie o tym, że mężczyzna wszedł do kiosku z nożem i próbował atakować spzredawcę. Ten w podskoku adrenaliny ostro się bronił i przegonił napastnika. Historia zapewne miałaby inny koniec gdyby wtargnął on z bronią. Nie wiem na ile pomogłoby nawet posiadanie pod ladą broni przez spzredawcę bo każda reakcja byłaby późna i niebezpieczna.



Avia wyczywam ton Twojej wypowiedzi....mimo, iż Cię to dziwi. Za bardzo projektujesz własne myśli, wobrażenia i zachowania na mnie. To wszystko co miałam do powiedzenia. I powtórzę jeszcze raz: manipulujesz moją wypowiedzią.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja wcale nie muszę się niczego doszukiwać, wsiądź w samochód i wyjedź na jakąkolwiek polską drogę i zobacz jak agresywni są polscy kierowcy, jak trąbią i wulgaryzują bo jakiś wolniejszy od nich pojazd śmie zajmować jezdnię, to przekracza ludzkie pojęcie i jest gorsze niż walki dzikusów w Afryce, takim dać broń to nie zawahają się jej użyć
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
konwalia78 napisał:
Ja dziś czytałam artykuł na swojej powiatowej gazecie o tym, że mężczyzna wszedł do kiosku z nożem i próbował atakować spzredawcę. Ten w podskoku adrenaliny ostro się bronił i przegonił napastnika. Historia zapewne miałaby inny koniec gdyby wtargnął on z bronią. Nie wiem na ile pomogłoby nawet posiadanie pod ladą broni przez spzredawcę bo każda reakcja byłaby późna i niebezpieczna.
No to bardzo skuteczny ten napastnik był :D Rozumiem, że sprzedawca tupnął nogą, a scyzoryk napastnikowi sam się złożył ze strachu? :D
Gdyby wszyscy napastnicy byli tacy przerażający, o ile piękniejszy byłby świat... Ech, pomarzyć - dobra rzecz.
to przekracza ludzkie pojęcie i jest gorsze niż walki dzikusów w Afryce, takim dać broń to nie zawahają się jej użyć
Herbatniczek, czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, że za dostępem do broni musiałoby z automatu iść zaostrzenie przepisów prawnych, wprowadzenie kary adekwatnej do czynu? Myslisz, ze mając w świadomości to, że kara śmierci jest karą realną, polski kierowca nadal byłby w stanie wyjąć pistolet i strzelić do kogoś, kto utrudnia mu manewry na drodze?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przypominam też, że ulubionym sposobem rozstrzygania sporów szlachty w czasach I RP były tzw zajazdy, najlepszym argumentem była szabla
to XIX twórczość wykreowała ten mit, podstawą było sądowe pieniactwo (warto poczytać)

przyznam, że przesłanek merytorycznych przeciwko szerszemu dostępowi do broni nie znam (słyszałem mnóstwo emocjonalnych - kilka powtórzonych w tym temacie)
Polacy są wyjątkowo rozbrojonym narodem, nawet w europejskiej skali, akurat ja nie jestem zainteresowany posiadaniem broni (nie czuję powołania do tego), nie mniej jednak, ja potrafiłbym się najczęściej obronić w inny sposób, być może wraz z zanikającą sprawnością (już to obserwuję) zmienię zdanie...
dzisiaj jedynie przestępca nie ma problemów ze zdobyciem broni...
 
K

konwalia78

Guest
Avia napisał:
Ja dziś czytałam artykuł na swojej powiatowej gazecie o tym, że mężczyzna wszedł do kiosku z nożem i próbował atakować spzredawcę. Ten w podskoku adrenaliny ostro się bronił i przegonił napastnika. Historia zapewne miałaby inny koniec gdyby wtargnął on z bronią. Nie wiem na ile pomogłoby nawet posiadanie pod ladą broni przez spzredawcę bo każda reakcja byłaby późna i niebezpieczna.
No to bardzo skuteczny ten napastnik był :D Rozumiem, że sprzedawca tupnął nogą, a scyzoryk napastnikowi sam się złożył ze strachu? :D
Gdyby wszyscy napastnicy byli tacy przerażający, o ile piękniejszy byłby świat... Ech, pomarzyć - dobra rzecz.

Tu jest wideo http://gazeta-olawa.pl/artykul-7289-z-nozem-za-lade-zobacz-video.html
Jesteś ignorantką w wielu aspektach. I masz nierelane czasem spojrzenie na wiele spraw.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Jesteś ignorantką
manipulujesz moją wypowiedzią.
Za bardzo projektujesz własne myśli, wobrażenia i zachowania na mnie.
Byłabym Ci wdzięczna, gdybyś mi nie ubliżała - jeśłi nie potrafisz rzeczowo odnosić się do moich wypowiedzi i wysuwać kontrargumentów, po prostu powstrzymaj się od pisania, bo generujesz off top.
Polacy są wyjątkowo rozbrojonym narodem, nawet w europejskiej skali, akurat ja nie jestem zainteresowany posiadaniem broni (nie czuję powołania do tego), nie mniej jednak, ja potrafiłbym się najczęściej obronić w inny sposób, być może wraz z zanikającą sprawnością (już to obserwuję) zmienię zdanie...
dzisiaj jedynie przestępca nie ma problemów ze zdobyciem broni...
też dobre podejście. I fakt, o którym wspomniałam: przestępca, jesli będzie chciał kogoś zlikwidować czy zastraszyć, broń kupi na czarnym rynku. A obywatele mogą albo mieć możliwość obrony przed napastnikiem (chodzi mi o jak najrówniejsze szanse), albo cały czas żyć na pozycji ofiary.
 
K

konwalia78

Guest
Byłabym Ci wdzięczna, gdybyś mi nie ubliżała - jeśłi nie potrafisz rzeczowo odnosić się do moich wypowiedzi i wysuwać kontrargumentów, po prostu powstrzymaj się od pisania, bo generujesz off top.


I znów projekcja zewnętrzna :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zaostrzenie odpowiedzialności to rozumiem ale kara śmierci to abstrakcja, niemożliwa do przeprowadzenie z powodów prawnych
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kara śmierci może znaleźć się w naszym systemie prawnym bardzo szybko (wystarczy wypowiedzieć protokół 13 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka podpisanej przez Komorowskiego, lepiej by było całą tą chorą konwencję, ale z powodów politycznych byłoby to trudniejsze, zwłaszcza, że kilka krajów UE nie przyjęło protokołu 13)
czym innym byłby natomiast jazgot lewicowych mediów, w razie takiej akcji, to trzeba by po prostu przetrzymać..
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pokaż mi palcem polskie partie polityczne, które by zebrały większość w parlamencie celem wypowiedzenia protokołu
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ok, wszystkie partie przyswoiły tą część neomarksistowskiego ideolo - ja pisałem o technicznym zabiegu (łatwo), a nie o woli politycznej, bo tej nie ma i nie będzie (tzn PIS będzie mówił, że jest za karą śmierci, niczym "panocek" z reklam sprzed lat - piwo bez-alkoholowe z przymrużonym okiem)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam widzisz, że rozmowy o karze śmierci to mrzonki, trzeba rozmawiać o propozycjach realnych
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, mam nadzieję, że jednak koło historii zrzuci bagaż neomarksistowskiej ideologii (życzył bym sobie jak najszybciej)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale prosiłem o realnych możliwościach a nie nadziejach
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Brave napisał:
kara śmierci może znaleźć się w naszym systemie prawnym bardzo szybko (wystarczy wypowiedzieć protokół 13 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka podpisanej przez Komorowskiego, lepiej by było całą tą chorą konwencję, ale z powodów politycznych byłoby to trudniejsze, zwłaszcza, że kilka krajów UE nie przyjęło protokołu 13)
czym innym byłby natomiast jazgot lewicowych mediów, w razie takiej akcji, to trzeba by po prostu przetrzymać..
Wystąpienie z UE lub upadek tej organizacji pozwala ją przywrócić. Warunkiem wstąpienia do tej organizacji jest likwidacja kary śmierci. wszystkie kraje UE nie mają tej kary. Upadek jest bliski. Francja i Austria wystąpią a to jest pewne. Wielka Brytania bardzo realne . Ułatwienie posiadania broni pozwoli stworzyć straż obywatelską . USA i Szwajcarii pomagają chronić mieszkańców.Pomysł Warty jest naśladowania. Mieszkańcy głosowaniu powinni zdecydować o powołaniu tej straży. Frekwencja musi wymieś na tym osiedlu 50 % . Wtedy ta straż patroluje osiedle i łapie osoby które łamią prawo. Każde miasto decyduje ile dostaje za aresztowanie osoby która łamie prawo i za gwarantowanie bezpieczeństwa na tym osiedlu. Ta straż ma prawo organizować prowokację czyli zostawia pojazd lub inną rzecz którą można ukraść . Filmują jak ta osoba łamie prawo i łapią ją . Oprócz motywacji finansowej by się starać ma też następną motywację bo mieszkańcy mogą ją odwołać głosowaniu . Muszą zebrać 10 % podpisów pod petycją w sprawie odwołania tej straży od mieszkańców osiedla a frekwencja musi wynieść 50 % . Każdym osiedlu dominują przedstawiciele danej drużyny i dlatego część osiedla może powołać własną straż . Straże różnych drużyn mogą kontrolować osiedle . Ta straż nie ma prawa wystawiać mandatów. Tylko łapać osoby które malują budynek , niszczą osiedle lub miasto , okradają mieszkania lub sklepy za to dostają pieniądze. Ułatwienie dostępu do broni pozwala też powołać łowców nagród. Dostają nagrody za złapanie poszukiwanego kryminalisty. Ta osoba ma prawo zastrzelić tą osobę . Szybciej ją odszukują. Wędruje po kraju i za to ma pieniądze. Ta osoba jest to oczywiste że nie jest wstanie złapać ją żywą i dlatego może ją zastrzelić bo musi ją też pilnować . Może dla wyników być brutalna jeśli chcą ją żywą . Wtedy pobije ją brutalnie . Podróżuje po kraju to może też po drodze złapać lokalnych kryminalistów. Naszym kraju wielu ukrywa się w kraju lub obcym państwie . Ta osoba może zostać wysłana do obcego kraju a tam może ją aresztować i dostarczyć do ambasady Polskiej lub zastrzelić i dostarczyć do ambasady. Będzie do szybciej niż oficjalna droga . Te osoby szybciej złapią tą osobę niż policja. Mają specjalną grupę do szukania tych osób ale potrzebują sporo czasu na to a obcym kraju sporo formalności np Gdyby łowca nagród szukał morderców Generała Papały to szybko by sprowadził ich do kraju a szczególnie biznesmena Mazura który wyjechał do innego kraju a nie potrafią go sprowadzić. Odszukała by hotel gdzie przebywa. Tam dostaje po mordzie i transportuje go do ambasady Polskiej. To pozwala zapakować go do skrzynki i wysłać paczką dyplomatyczną .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
koszałki opałki, ale to już tradycja naszego forumowicza
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
ja wcale nie muszę się niczego doszukiwać, wsiądź w samochód i wyjedź na jakąkolwiek polską drogę i zobacz jak agresywni są polscy kierowcy, jak trąbią i wulgaryzują bo jakiś wolniejszy od nich pojazd śmie zajmować jezdnię, to przekracza ludzkie pojęcie i jest gorsze niż walki dzikusów w Afryce, takim dać broń to nie zawahają się jej użyć
Naprawdę widzisz to że jakiś nerwus na drodze wyciąga broń i chce zarobić dożywocie kosztem szybszej zmiany pasa drogowego?

Nonsens totalny. Niedługo napiszesz że ktoś będzie strzelał do ludzi stojących przed nim w kolejce. Jakieś fikcyjne jaja :)

Dlaczego nie utnie im głowy maczetą?
Cicha tania....prosta w użyciu. Kule są numerowane...a maczeta? Jak utniesz głowe w taki sposób że nikt nie zobaczy to lepiej niż byś strzelał z pistoletu. Powaga.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a zauważ w USA, ludzie bez sensu nagle wyjmują broń i walą do kogo popadnie
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Idiotów nie brakuje i dostęp do broni nie ma znaczenia. Jak ja słysze że matka rodzila dzieci zabijala je i wkladala do beczek po kapuście to nie ma o czym pisac w zasadzie. Powinna dostac stryczek i po problemie społecznym.

Dewiacje zawsze beda i dewiant jak bedzie chcial to bron sobie zalatwi tak czy siak
 
Do góry