Powszechny dostęp do broni

S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a ten co zabijał w Newadzie był biały i do tego bogaty, i z twoją teorią ?
No i co z tego że był bogaty?Pan K coś o tym pisał? Więc to twoja teoria nie jego, masz zwyczaj wymysliac teorie i twierdzic źe to czyjeś .Ten z Newady pochodził z patologicznej rodziny, prawdopodobnie chory psychicznie.
W 1969 roku ojciec Paddocka był na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców. Powodem była ucieczka z więzienia, w którym przebywał za rabowanie banków. Odnaleziono go 9 lat później i zdiagnozowano jako psychopatę o tendencjach samobójczych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i zobacz jak cudowny jest system w USA, wszyscy wiedzieli że pochodzi z patologicznej rodziny i że prawdopodobnie jest chory psychicznie a mimo to mógł sobie nakupić broni ile chciał
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
i zobacz jak cudowny jest system w USA, wszyscy wiedzieli że pochodzi z patologicznej rodziny i że prawdopodobnie jest chory psychicznie a mimo to mógł sobie nakupić broni ile chciał
Wszyscy to kto? Masz jakies dane o tym? Ja myślę że nikt. No i ta broń z której strzelal nie była legalna, to była podobno broń automatyczna której nie wolno sprzedawać cywilom.

Aha chyba mnie nie podejrzewasz że uważam USA za cud świata? Tylko trzeba mieć umiar w konfabulowaniu[ jak mówią nasi politycy]

Konfabulacja– pochodzący z łaciny termin oznaczający uzupełnianie brakujących wspomnień informacjami nieprawdziwymi, które możliwie dobrze pasują do całego logicznego ciągu wydarzeń.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro ty dowiedziałeś się tak szybko to nie sądzisz że normalni Amerykanie tego nie wiedzieli ?
co do broni automatycznej to u niego sprawa wyglądała tak że miał ją w wersji cywilnej, ale dokupił sobie specjalne nakładki, które powodują możliwość strzału seriami zamiast pojedynczym z przeładowaniem, dlatego mógł tyle osób zabić

ale spójrz na to z innej strony, skoro w Newadzie każdy może sobie kupić broń bez problemu to każdy chory psychicznie też, o ile wiem to jedyny problem z zakupem mają wcześniej skazani. A nie jest to żadna tajemnica że w USA żyją miliony osób chorych psychicznie skoro służba zdrowia jest płatna, dopóki nie mają przebłysku jak ten strzelający facet to nikt o nich nie wie. A potem jak pojawia się implozja złych emocji w głowie to lecą po giwerę i walą w tłum
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
A potem jak pojawia się implozja złych emocji w głowie to lecą po giwerę i walą w tłum
Trochę mi glupio bronic USA których nie lubię ale wszystko może być bronią, nóż , samochód itd.
Chcesz wprowadzic pozwolenia na posiadanie noża kuchennego?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
nóż to chyba nie to samo co broń palna
Broń to broń, można nim zabijać tak samo jak z broni palnej. A samochód to jest dopiero broń, pistolet przy nim to pikuś.
Zabronić posiadania samochodów!
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
albo zabronić mówić, w końcu słowem też można zabić
To już jest robione, wymyślono mowę nienawiści i teraz gdy ktoś pisze lub mówi coś niezgodnego z polityczną poprawnoscią to się to kasuje a autora można nawet ukarać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale nie zawsze, zdarzają się ludzie którzy faktycznie wykazują się chamstwem i brakiem kultury i wtedy takie posty należy kasować
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku ten zabójca z Nevady złamał wieloletnią narrację, tłoczoną do łbów przez lewackie media: że broni chcą używać prawaki, aby zabijać biednych lewaków
mamy przykład ultrasa, znanego z antytrumpowych występów, który zdobytą nielegalnie (co za pech) bronią, pozabijał tych, których uważał za republikanów, aby zrozumieć, wystarczy odpalić jakieś nbc czy inne cnn i posłuchać ile nienawiści do republikanów tam się tłoczy (jak u nas w tvn do pisiorów) i w końcu jakiemuś się nienawiść przelała....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj chyba piszesz nieprawdę

wg moich informacji ten facet kupił legalnie broń w sklepie "Guns and Guitars", w Nevadzie, powiedział to właściciel sklepu Chris Sullivan

czyli jednak może sobie psychol nakupić broni i walić do bezbronnych ludzi, nie interesuje mnie kogo nienawidził, bo nienawiść jest złem bez względu wobec kogo występuje
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Dziwna dyskusja. W USA psychol może kupić broń. W tym też USA nie psychol może kupić broń i zabić psychola z bronią, który wtargnął do jego domu. Tak to jest poukładane i działa całe lata. To, że ktoś walił do tłumu ludzi to aż taki wyjątek, że cały świat o tym trąbi.
Ja jestem za prawem do broni, nawet jeśli 1000 osób ma od niej ginąć rocznie. Dlatego, że tysiąc zginie - kilka milionów śpi spokojnie. Plus prawo do broni można realizować bardzo różnie. Niekoniecznie musi być tak, że idę do sklepu z bronią jak do Biedronki. Właściwie nie wiele zmian potrzeba w stosunku do dnia dzisiejszego. Po pierwsze wystarczy, żeby Policja (czy kto to tam wydaje) stosowała prawo, a nie kombinowała jak go nie stosować. Po drugie wystarczy lekko zliberalizować wymogi i umożliwić staranie się o broń każdemu kto uzasadni potrzebę (majątek, działalność gospodarcza, różne zagrożenia). No i oczywiście zniesienie debilnego obowiązku trzymania broni w... sejfie. I tyle. Nie byłoby broni na ulicy, a bandyta dwa razy by pomyślał.
Już w ogóle nie mówię o tym jak na bezpieczeństwo kraju wpływa ilość broni wśród obywateli...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
powiedz to rodzinom tych spisanych na straty 1000 ludziom, ciekawe czy ciebie zrozumieją, albo co powiesz jak wśród tych 1000 będzie twoja rodzina.
 
Do góry