porozmawiajmy o IQ

K

Kmicic_IQ130

Guest
sewanna ja jestem szczęśliwy jak mnie choroba nie łapie

muszę ci powiedzieć, że na pewno masz wysokie IQ skoro tak dużo się wypowiadasz.
 
M

MacaN

Guest
Kmicic_IQ130 napisał:
muszę ci powiedzieć, że na pewno masz wysokie IQ skoro tak dużo się wypowiadasz.
Logika Kmicica - jeśli wypowiadasz się w temacie o IQ to z pewnością masz wysoki iloraz inteligencji. Róbmy testy na forach i zliczajmy posty. BB)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ha ha myślę ,że test bym zawaliła, bo łamigłówki i cyferki nie są moją mocną stroną- aczkolwiek uważam się za osobę dość mądrą to fakt.Poza tym moją pasją jest psychologia i tutaj powiem,że głębia umysłu autora jest intrygująca :angelnot:
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
za nabijanie postów jest ban WIĘC CHYBA, mam rację?

sewanna skąd wiesz, że nie są mocną stroną jak nie sprawdzałaś? rozwiąż sobie test Jacka Leluka kosztuje tylko 2,50 zł 20 zagadek
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
Kasiu on nie jest szczególnie dokładny... są też dokładniejszse testy za większą kasę (30 pytań i 40 pytań)

zrób sobie ten test co ci szkodzi?
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Kaznodzieya napisał:
Myślę że inteligencja niewiele ma wspólonego z mądrością. Podobnie jak wiedza.
Masz rację ...uważam, że inteligencja to umiejętność wykorzystywania swojej wiedzy, ktoś może posiadać duży zasób wiadomości, ale nie być człowiekiem inteligentnym.
Znam ludzi , którzy ukończyli studia...wysokie oceny uwieńczyły ich trud, ale prawda jest taka, że cała ich nauka opierała się na uczeniu się na pamięć.
Znają definicje, regułki czyli mają wiedzę - są ludźmi mądrymi , ale czy inteligentnymi ?

Dlatego przyjmując hipotetycznie, że wysokie IQ ma znaczenie ( choć jestem innego zdania ) to jeżeli człowiek nie posiada inteligecji to nie potrafi swojej wiedzy wykorzystać...więc jest ono ( IQ ) bez znaczenia.
 
M

MacaN

Guest
Gosia70 napisał:
Dlatego przyjmując hipotetycznie, że wysokie IQ ma znaczenie ( choć jestem innego zdania ) to jeżeli człowiek nie posiada inteligecji to nie potrafi swojej wiedzy wykorzystać...więc jest ono ( IQ ) bez znaczenia.
Nonsens, inteligencja to wlasnie IQ :) To obserwowanie i wyciąganie wniosków z tego, co widzimy.
 

Adrianna342

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Podobno wskaźnik IQ już nie jest uznawany za najlepszy, a coś o umiejętności sprzedaży,ponieważ jest ona uznawana za jedną z najwazniejszych umiejętności w tych czasach. Niestety nie pamiętam jak się nazywa :)
 
M

MacaN

Guest
Umiejętność sprzedazy... Powiedz to Einsteinowi jak przywitasz się z innym światem za XX lat :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Dlatego przyjmując hipotetycznie, że wysokie IQ ma znaczenie ( choć jestem innego zdania ) to jeżeli człowiek nie posiada inteligecji to nie potrafi swojej wiedzy wykorzystać...więc jest ono ( IQ ) bez znaczenia.
Nonsens, inteligencja to wlasnie IQ :) To obserwowanie i wyciąganie wniosków z tego, co widzimy.
MacaN. Moim zdaniem wysokie IQ to pewna zdolność do przyjmowania danych i ich obróbki. Duża biblioteka i sprawny umysł do kojarzenia faktów. Natomiast bywa tak, że jeden starzec mądry życiem, nie posiadający tak wielkiej wiedzy, może więcej nauczyć niźli pełna bibliotek encyklopedii bez wskazówek jak z nich korzystać w praktyce. Mądre decyzje bowiem podejmowane są czasem wbrew logice i tu upada na płasko jak na bruku ta "sztuczna" inteligencja i syntetycznie pojmowana wiedza. Chcę też przez to powiedzieć, że znajomość dobrych i mądrych zasad rządzących światem i naturą umyka nam w często natłoku "Wielkiej Wiedzy". Wprowadza w ludzkim umyśle czasem chaos, ogłupienie i zniewolenie. Dla łopatologicznego przykładu dodam, że miliony ludzi robią coś co jest złe - wiedząc doskonale o tym. I po co im był ta cała wiedza ? Aby dokonywać nie słusznych, wolnych ale za to nie mądrych wyborów ?

Ale to tylko moje spojrzenie na to zagadnienie :)
 
M

MacaN

Guest
Duża biblioteka nic do IQ nie ma.Spójrz, jak wykonane są testy IQ, one nie wymagaja od Ciebie żadnej wiedzy.

Dają Ci szczątkowe informacje, które musisz wyłapać ( np. 3 kwadraty w różnym położeniu ) i wymagają od Ciebie, byś te informacje uzupełnił na podstawie obserwacji i analizy.

Tutaj naprawdę nie ma pola manewru, ono nie istnieje.

Inteligencja to umiejętność gromadzenia informacji i uzupełniania jej braków, tyle. Nie ilość danych, jakie już posiadamy. Dam głupi przykład - już jako dziecko w podstawówce potrafiłem w 10 minutową przerwę zapamiętać 2 stronnicowy tekst A4 ( wiersz ) i wyrecytować go na 6. Masz więc umiejętność gromadzenia informacji, zapamiętywanie i uzupełnianie jej braków, interpretacja głosowa.
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
MacaN napisał:
Nonsens, inteligencja to wlasnie IQ To obserwowanie i wyciąganie wniosków z tego, co widzimy.

napisałeś również :



MacaN napisał:
Inteligencja to umiejętność gromadzenia informacji i uzupełniania jej braków, tyle.
wyciąganie wniosków, a uzupełnianie braków to dwa różniące się od siebie elementy.

To jak jest z tą inteligencją ?
 
M

MacaN

Guest
Gosia70 napisał:
To jak jest z tą inteligencją ?
Nie, to nie są różniące sie od siebie elementy, to dokładnie to samo. wyciągasz wnioski z informacji, a zatem tworzysz w mózgu algorytm pozwalający Ci na uzupełnienie informacji, która nie została podana.

Naprawdę próbując dowieść, że nie wiem o czym piszesz, nie dowiedziesz niczego.
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Nie próbuje niczego dowieść...próbuje zrozumieć :)
Przecież o to m.in chodzi na forum...dyskusja, wymiana poglądów, choć przekonać kogoś do swoich teorii to duże osiągnięcie.

A tak swoją drogą opierając się na tym co napisałeś, że ,, inteligencja to właśnie IQ ,, napawa mnie to przerażeniem ...
bo niektóre wypowiedzi osób z ponoć wysokim IQ są delikatnie mówiąc , bardzo delikatnie - pozbawione sensu, chaotyczne i nie mają nic wspólnego z inteligencją.
 
M

MacaN

Guest
Gosia70 napisał:
niektóre wypowiedzi osób z ponoć wysokim IQ są delikatnie mówiąc , bardzo delikatnie - pozbawione sensu, chaotyczne i nie mają nic wspólnego z inteligencją.
A czy widziałaś certyfikat potwierdzający wysokie IQ takich osób ? Każdy może napisać, że ma IQ 130, 140, 160+
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Nie, nie widziałam.
Sama też nie rozwiązywałam takiego testu...nie czuję takiej potrzeby, znam swoją wartość i rozwiązanie takiego testu niczego nie zmieni.
Według mnie osoby, które chwalą się wysokim IQ zapewne mają niską samooceną, bo człowiek inteligentny nie musi mówić o tym .
Swoim zachowaniem, umiejętnym wykorzystaniem wiedzy ukazuje swoją inteligencję.. nie musi dowartościowywać siebie.

A wracając do IQ - jak to wygląda w praktyce ?
Czy można wielokrotnie podchodzić do takiego testu ? Jeżeli tak !
To czy to oznacza, że w jednym dniu- gdy nie uzyskałam wysokiego IQ jestem nie inteligentna,
a drugiego , gdy mi się to uda mogę powiedzieć , że jestem inteligentnym człowiekiem ?
 
M

MacaN

Guest
A czy jeśli jednego dnia oblejesz test z biologii, bo nic nie wiesz, a drugiego będziesz już coś wiedziała i dostaniesz 5 to będziesz mądrzejsza ?

Odpowiedź brzmi : tak.

Inteligencje można wyćwiczyć, ale nie zrobisz tego oczywiście w jeden dzień. Możesz jednak mieć słaby dzień, słabo kontaktować - to się zdarza, ale na to jest odpowiedni margines błędu :)
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Gosia70 napisał:
Nie, nie widziałam.
Sama też nie rozwiązywałam takiego testu...nie czuję takiej potrzeby, znam swoją wartość i rozwiązanie takiego testu niczego nie zmieni.
Według mnie osoby, które chwalą się wysokim IQ zapewne mają niską samooceną, bo człowiek inteligentny nie musi mówić o tym .
Swoim zachowaniem, umiejętnym wykorzystaniem wiedzy ukazuje swoją inteligencję.. nie musi dowartościowywać siebie.

A wracając do IQ - jak to wygląda w praktyce ?
Czy można wielokrotnie podchodzić do takiego testu ? Jeżeli tak !
To czy to oznacza, że w jednym dniu- gdy nie uzyskałam wysokiego IQ jestem nie inteligentna,
a drugiego , gdy mi się to uda mogę powiedzieć , że jestem inteligentnym człowiekiem ?
"Problemem" jest to, że nie masz klucza odpowiedzi. I powiedzmy jak masz tą część słowną, to nie wiesz jakie odpowiedzi są wysoko punktowane, nie wiesz która odpowiedź była dobra, a która była zła. Ale zapewne poprawsz swój wynik, bo czas też się liczy do punktacji
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
Gosia70 ale dlaczego ma ci raz wyjść wynik niski a innym razem wysoki, jak się tak samo starasz to wyjdzie ci podobnie

ze mną jest inna sprawa ja się 17 lat modlę o wyższe IQ i faktycznie jestem wysłuchiwany kiedyś w teście Mensy wyszło mi 97 a po jakichś 10 latach żarliwych modlitw 139. ale to nie same cyfry oczywistym jest, że widzę po sobie, że jestem inteligentniejszy, więcej dostrzegam itp. itd.
nikt mi nie powie, że ludzie z wysokim IQ=mieli wysoki wynik w teście np. Mensy nie są dużo bardziej sprawni intelektualnie
 
Do góry