porozmawiajmy o IQ

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Humanistyczna to jest na przykład słownik - tłumaczenie definicji wyrażeń ;) to raczej nie trwa godzinę, my na zajęciach jeśli dobrze pamietam całość zrobiliśmy w około 2h, a zmienialiśmy się rolami i ocenialiśmy od razu, więc trochę mniej może to zająć.
Kaznodzieya - inteligencja słuchowa to inaczej zdolności muzyczne. Na przykład Chopin musiał mieć bardzo wysoką inteligencję sluchową, inaczej nie skomponowałby tak wcześnie swoich utworów. Jeśli ktoś ma wybitną inteligencję słuchową to szybko uczy się grać na instrumencie, łapie rytm naturalnie. Osoby o niskiej - wręcz przeciwnie.
Manualna to część ruchowej.
Ogólnie te rodzaje nie są tak popularne, podeslałabym linka ale jakoś nie mogę. Wpisz sobie

"Rodzaje inteligencji według Howarda Gardnera"
Jest artykuł z Charakterów, tam masz jeszcze kilka wypisanych.

Warto też wspomnieć, że teorii inteligencji jest od... i ciut ciut :D Wielu psychologów wymyslało sobie swoje teorie, jedne bardziej popularne, drugie mniej. jedne bardziej ogólne, drugie szczegółowe. Trochę jest to wrzodem na tyłku studentów psychologii jak się muszą ich uczyć :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Katarzyno czyli inteligencja słuchowa podchodzi pod tzw. talent muzyczny ? Coś tu mi nie "gra".


Dzięki za link chętnie uzupełnię swoją wiedzę w tym zakresie.
 
V

Vaffik

Guest
Kaznodzieya napisał:
inteligencja słuchowa
Ale z tego co zauważyłem w życiu - Ci najlepsi śpiewacy to wcale nie tacy inteligentni... więc mi tu też coś nie pasuje
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
To tak jakby to samo. Wiesz o co chodzi, że są osoby które uczą sie 10 lat, a przyjdzie koleś, który po roku gra lepiej niż ten po 10. Bo czym innym jest wyuczenie się, a czym innym ten "naturalny talent". No ale tak jak mówię, Gardner ma bardzo szczegółowe te inteligencje.

Vaffik powiem tak (cytując z wiki)
"Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum)"
My utozsamiamy inteligencję z mądrością, ale to tylko 1 z kilku jej aspektów. :)
 
V

Vaffik

Guest
Już kiedyś gdzieś to wszystko porónałem do PROCESORA i DYSKU. Po co komu pełen dysk danych jeśli procesor za słaby i niezdolny do przetworzenia tych danych?
A po co komu super wydajny procesor jak na dysku zero danych i nie ma co przetwarzać?
Jednak, jak dla mnie osobiście - inteligencja to nie mądrość którą możemy wbić siłą w czachę (dane) czy szybkość odczytu tych danych lecz...
najkrótsza i najbardziej wartościowa trasa analizy tych danych. Analizy i zrozumienia trzymając się sztywno zasady: im mniej strat, im większy zysk - tym lepiej.

Dlaczego o tym wszystkim wspominam?
A no dla tego że w społeczeństwie - osobę kształconą na studiach - po ukończeniu studiów z reguły od razu pakuje się do wora z ludźmi INTELIGENTNYMI ...
Jak mocno są tacy inteligentni udowadnia teraz nasz polski Rząd.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Vaffik napisał:
Już kiedyś gdzieś to wszystko porónałem do PROCESORA i DYSKU. Po co komu pełen dysk danych jeśli procesor za słaby i niezdolny do przetworzenia tych danych?
A po co komu super wydajny procesor jak na dysku zero danych i nie ma co przetwarzać?
Jednak, jak dla mnie osobiście - inteligencja to nie mądrość którą możemy wbić siłą w czachę (dane) czy szybkość odczytu tych danych lecz...
najkrótsza i najbardziej wartościowa trasa analizy tych danych. Analizy i zrozumienia trzymając się sztywno zasady: im mniej strat, im większy zysk - tym lepiej.

Dlaczego o tym wszystkim wspominam?
A no dla tego że w społeczeństwie - osobę kształconą na studiach - po ukończeniu studiów z reguły od razu pakuje się do wora z ludźmi INTELIGENTNYMI ...
Jak mocno są tacy inteligentni udowadnia teraz nasz polski Rząd.
Porównanie mózgu do komputera jest jedną z teorii, wiesz? Może zostań profesorem? :D

Wiesz, wrzuca się do jednego wora, bo kiedyś studia były wyzwaniem. Ja przestałam w to wierzyc jak koleżanka z roku pisała do mnie o napisanie jej raportu z badań(a wszystkie dane podane, wystarczyło opisać - maksymalnie 2h roboty) który był na zaliczenie przedmiotu, bo "ona nie umie". Ale odpadła po tym pierwszym roku, więc chociaż tyle wiary odzyskałam. Teraz za wszystko zapłacą, a oni maja 5 lat biby. Z tego co widzę to studia stały się przedłużeniem dzieciństwa po prostu dla większości. Ale dobra, już za bardzo schodzimy z tematu chyba ;)
 
V

Vaffik

Guest
Katarzyna Michalak napisał:
bo "ona nie umie"
Kiedyś tak żonie mówiłem gdy nie chciało mi się gotować ale dziś już to nie przechodzi :D

Dla mnie NIE UMIEM często oznacza NIE CHCE MI SIĘ
to tak samo jak w wielu polskich rodzinach z wyrazem POŻYCZ ... który często oznacza DAJ...

Doskonałym przykładem braku inteligencji jest Grudziąc! (głośno było w wiadomościach). Brak inteligencji która nakazywała by w przypadku niepewności posilić się choć by mapą z google spowodował takiego babola.
 
M

MacaN

Guest
Tłumaczenie definicji wyrażeń tez miałem. Kilkadziesiąt wyrazów np. Tampon i musisz opisać własnymi słowami co to jest.

2h. Jak masz tego mniej. Dolicz resztę testów na IQ ( dopiero mi uświadomiłaś ze to mogli wpłynąć na wynik ) testy psychomotoryczne temperamentu i osobowości oraz rozmowy z psychologiem :)

Jeszcze oprócz obrazków , opisywania słów, czytania ze zrozumieniem ( tak jakby) byly testy na postrzeganie przestrzenne. Narysowane rozłożone figury i trzeba było wybrac jak po złożeniu będą wyglądać jako bryły.
 
N

Naxxramas

Guest
Sa Mara
Znając dzisiejsze testy na IQ, to każdy debil może uzyskać ze 150.

no comento.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Tłumaczenie definicji wyrażeń tez miałem. Kilkadziesiąt wyrazów np. Tampon i musisz opisać własnymi słowami co to jest.

2h. Jak masz tego mniej. Dolicz resztę testów na IQ ( dopiero mi uświadomiłaś ze to mogli wpłynąć na wynik ) testy psychomotoryczne temperamentu i osobowości oraz rozmowy z psychologiem :)

Jeszcze oprócz obrazków , opisywania słów, czytania ze zrozumieniem ( tak jakby) byly testy na postrzeganie przestrzenne. Narysowane rozłożone figury i trzeba było wybrac jak po złożeniu będą wyglądać jako bryły.
Ok, to jak mialeś kilka to to jest w pelni mozliwe :)
Naxxramas napisał:
Sa Mara
Znając dzisiejsze testy na IQ, to każdy debil może uzyskać ze 150.

no comento
"Dzisiejsze"? Może rozwiniesz myśl? :) Większość tych testów została skonstruowana dobrych kilka(naście a nawet i dziesiąt) lat temu
 
N

Naxxramas

Guest
Katarzyna
"Dzisiejsze"? Może rozwiniesz myśl? :) Większość tych testów została skonstruowana dobrych kilka(naście a nawet i dziesiąt) lat temu

Katarzyno jestem gotów się z Tobą przejść do Mensy i założyć o 300zł, że nie zdobędziesz 150. A napisałaś cytuję "(...)to każdy debil może uzyskać ze 150".
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Naxxramas napisał:
Katarzyna
"Dzisiejsze"? Może rozwiniesz myśl? :) Większość tych testów została skonstruowana dobrych kilka(naście a nawet i dziesiąt) lat temu

Katarzyno jestem gotów się z Tobą przejść do Mensy i założyć o 300zł, że nie zdobędziesz 150. A napisałaś cytuję "(...)to każdy debil może uzyskać ze 150".
Wait.. what?
Nie ja napisałam, ja cytowalam z poprzednich wpisów (z tego co widzę, to post autorstwa Sa Mary) ;) przez przypadek widzę że zrobiłam multicytowanie.

Natomiast ocenianie, że nie zdobyłabym 150 nie wiem na jakiej podstawie nie jest zbyt miłe. Ale jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, to owszem, nie mam 150 :) Mam nieco mniej niż 140. Bycie w 2 SD (i to bliżej 3 SD niż 1 SD) mnie jak najbardziej satysfakcjonuje, nie mam parcia na Mensę. :)
 
N

Naxxramas

Guest
Katarzyna
z tego co widzę, to post autorstwa Sa Mary

Tak Kasiu zaszło nieporozumienie przez Twój multicytat xD Mój post powinien w takiej treści być skierowany do Sa Mary.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Katarzyna Michalak napisał:
My utozsamiamy inteligencję z mądrością, ale to tylko 1 z kilku jej aspektów. :)
Myślę że inteligencja niewiele ma wspólonego z mądrością. Podobnie jak wiedza.
To madrość bowiem doecyduje czy dobry użytek robimy z wiedzy. Do marosci takż emożemy miec zamiłowanie i predyspozycje zle wiele z tego dzieje się z doświadczania i umiejetności wyciągania prawidłowych wniosków.
Spotkałem wielu mądrych, starszych ludzi, których niskie IQ zapewne by wielu zaskoczyło, podobnie jak ich mądrość i wiedza.
 

kidarw

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2015
Posty
36
Punkty reakcji
1
Im więcej wiesz, tym więcej nie wiesz i o większej ilości problemów zdajesz sobie sprawe :) np. ktoś kto nie zna sie na ekonomi nie wie w jak złej sytuacji jest Polska wiec sie tym nie martwi i nie zaprząta głowy :) Wiec watpie bys byl szczesliwszy z wyszym IQ :p
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Z twojej wypowiedzi zatem wynika, że najszczęliwsi są głupcy a progresywny rozwój umysłu w świadomości i jego ewolucja intelektualna jest jedną z najgorszych chorób jaka się stała udziałem człowieka.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
to jest potrzebne do życia...serio? kurcze jak ja żyję na tym świecie nie wiedząc jakie mam IQ -masakra jakaś.Co gorsza nie wiem jaki wynik ma mój facet i w zasadzie każdy kogo znam.
Z tego co zdążyłam poczytać autor ma problemy z psychiką i widać zafiksował się na tym punkcie.
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
sewanna ja mam pasję IQ to moja pasja!

uważam, ze wysokie IQ = szczęście
oczywiście jeśli wszystkie ważne sprawy poza inteligencją są powiedzmy przeciętne

ktoś stwierdził, że "każdy debil może w testach internetowych uzyskać wynik 150" - ktoś kto tak pisze według mnie musi mieć dość wysokie IQ (ponad 150) bo dla niego wszystkie zadania są łatwe
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ciekawe bo ja jestem bardzo szczęśliwa nie znając własnego wyniku...
Ty jesteś szczęśliwy? czytając Twoje posty w innym temacie bym nie powiedziała?
 
M

MacaN

Guest
Kmicic_IQ130 napisał:
ktoś stwierdził, że "każdy debil może w testach internetowych uzyskać wynik 150" - ktoś kto tak pisze według mnie musi mieć dość wysokie IQ (ponad 150) bo dla niego wszystkie zadania są łatwe
Nie, ten ktoś ma IQ powyżej 150 w internecie, to różnica :D
 
Do góry