porozmawiajmy o IQ

N

Naxxramas

Guest
Czym jest IQ ? psychicznie wynika bezpośrednio z wiedzy. Im macie większą wiedzę tym łatwiej przypasować wam pewne zadania do tego co już znacie i wyciągnąć z tego wnioski.
Fizycznie IQ jest ilością połączeń w mózgu między umysłem świadomym i nieświadomym - czyli można powiedzieć, że IQ jest pewnego rodzaju magistralą danych i bezpośrednio od niej zależy szybkość przepływu informacji. Zauważcie, że część ludzi pomimo tej samej wiedzy wpada nawet na te same rozwiązania w różnym czasie.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Kmicic_IQ130 napisał:
Grzesio_89 IQ przydaje się do wszystkiego!!! do życia po prostu. nikt mi nie powie, że jest inaczej
Do wszystkiego, czyli do czego ? Na studia, do pracy, do kredytu, do ślubu ? Rozwiń to bardziej, bo pierwsze słyszę by miało to jakieś znaczenie.
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
grzesio_89 do nauki, studiow, by zdobyc lepsza prace, by poznac fajna dziewczyne...

przyklady mozna mnozyc
 
V

Vaffik

Guest
Zapoda ktoś linka do tych pseudo testów?
Se zobaczę czy i mi nie będzie trza przypadkiem ŁajKju podzielić przez dychę i wyliczać .... :D
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
vaffanculo wpisz w google Jacek Leluk tam masz ten test co mi wyszlo 145 kosztuje tylko cos 2 zl z czyms

tam sa jeszcze 2 testy bardziej miarodajne sam zobaczysz
 
V

Vaffik

Guest
Co, co, co, coooo???
Płacić?
Wybacz ale test już raczej zdałem! IQ300 :D podpowiada mi że SZMAL ma lecieć DO MNIE a nie ODE MNIE...
Ja im dam SMSy... uva mać ...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
A gdybym napisał że wysokie IQ nic ale to nic nie zabezpiecza i nie gwarantuje ? Że szczęścia nie daje ?
Znam osoby spokojne z natury, twierdzące że są szczęśliwe i spełnione, pokojowo usposobione, radosne bez wysokiego i to bez IQ

W brew pozorom czytałem że ponoć wielka wiedza przysparza utrapień?
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Przystępując do testy na IQ nie trzeba mieć żadnej wiedzy.



Kmicic_IQ130 napisał:
grzesio_89 do nauki, studiow, by zdobyc lepsza prace, by poznac fajna dziewczyne...
Nie wiem jakie mam IQ, studia techniczne ukończyłem, w miarę dobrą prace mam, dziewczyny nie mam pewnie dlatego że mam małe IQ o którym nie wiem jeszcze.
I co daje IQ -> jedno wielkie NIC, ZERO, NULL.
 
V

Vaffik

Guest
Kaznodzieya napisał:
W brew pozorom czytałem że ponoć wielka wiedza przysparza utrapień?
Dobrze czytałałeś!
Popatrz na problemy IQ130 i porównaj z naszymi :lol: :lol: :D



grzesio_89 napisał:
I co daje IQ -> jedno wielkie NIC, ZERO, NULL.
Daje, daje. Ci bardziej inteligentni nie dadzą się wydyndać na kasiorkę ot by!
Nie wezmą pożyczki u BOCIANA, nie zaniosą kasy do AMBER-GOLDU... a jak kogoś leją po pysku to patrzą nad i za siebie czy kamer nie ma!
Oglądali rodaki czasem TV??
Sami zobaczcie...
Poszukiwany listem gończym bandyta jedzie sobie furą przez miasto 100km/h!
Jaki wniosek?
 
M

MacaN

Guest
145 to juz członkostwo w mensie. Jedyne miarodajne testy są u psychologów są to testy robione np. Podczas testów psychologicznych :)

W Internecie każdy debil ma IQ zadowalająco wysokie.
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Forrest Gump miał bardzo wysokie IQ, a był kretynem. Pomimo, że to postać fikcyjna, to ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 
M

MacaN

Guest
Forrest Gump byl w filmie kretynem i jego IQ tez na to wskazywało. Trzeba bylo ogląda początek uważniej :)
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Czytałeś książkę? Film jest trochę inny tzn. jest tylko wzorowany na książcę. Książka jak to książką czyli orginał jak wiadomo jest lepsza. To tak jakbyś obejrzał film piękny umysł i myślał, że napis, że to historia oparta na faktach autentycznych ma coś wspólnego z tym, że film opowiada prawdziwą historie Nasha. Film też był co prawda wzorowany na książce - jego biografi.
 
P

profes

Guest
Wskaźnik IQ nie jest do końca miarodajny. Ktoś może mieć inteligencje słuchową, manualną - nie tylko do rozwiązywania zadań logicznych.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Jak robicie testy w internecie, to tak się kończy.
Testem do mierzenia IQ jest obecnie WAIS-R i nie są to tylko obrazki. Jest on podzielony na dwie części, jedna matematyczna, druga bardziej humanistyczna (pojęcia, skojarzenia itd). Liczy się zarówno poprawność odpowiedzi, jak i jej czas (są przedziały).
Przede wszystkim testy w internecie są wyłudzaniem pieniędzy. Oficjalne testy są dostępne tylko dla psychologów lub uprawnionych osób (ja akurat uczyłam się WAISa na studiach), i nie dajcie sobie NIGDY wmówić, że jest inaczej.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Że tak zapytam nieśmiało. Czym jest Inteligencja słuchowa i manualna ?
 
M

MacaN

Guest
O właśnie. Jak robiono mi szeroko zakrojone testy to natknąłem się także na część humanistyczną coś w stylu czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków. Nie wiedziałem, ze mogli to wliczyć do wyniku, a ponieważ byly to nie tylko testy na inteligencję, a kilkugodzinne maglowanie glowy testami i rozmowami to nie wiedziałem co jest co czasami :)
 
Do góry