Polski Metal

Kavc96ddjf1802

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Nie słucham w ogóle polskiego metalu, w ogóle aktualnie mało polskich "rzeczy" słucham.
Zagranica pod tym względem u mnie góruje - szczególnie USA i Wlk. Brytania
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Powinieneś, bo jak się okazuje mamy, a raczej w większości przypadków mieliśmy naprawdę zespoły które można było porównać z czołówką dzisiejszą :)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Acid Drinkers, Vader, Hunter, Rootwater, Black River

standard chyba :p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jakieś propozycje ? BB)
Najlepiej jakieś ciekawe tytuły i wykonawcę (wiem, że wymienisz KATa ;) )


nie mialem zamiaru wymieniać tych najbardziej znanych. Powiedz mi jaki tylko gatunek/ki interesowałby Cię. Tylko nie mów black metal (czy jak to woli szmatławy Super Express "czarny metal" :D ), bo w tym gatunku wyjątkowo nie gustuję i z góry pasuję :)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja polecam Blindead jeszcze bo chyba nie padło...poza tym Decapitated...
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Jeszcze mi do głowy przyszło Yattering, Trauma...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Decapitated jest całkiem całkiem. Mam pierwszy krążek, więc zdarzyło się posłuchać. I nieźle tam scoverowali Slayera.
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Jak dla mnie nasza rodzima scena trzyma się bardzo dobrze, fakt, że może nie wygląda to jak kiedyś gdy metal był "na fali" ale wciąż powstają nowe dobre kapele, tyle, że czasem bardziej doceniane są za granicą niż w Polsce. Ja słucham praktycznie tylko black metalu i nie narzekam (no w sumie mało u nas depressiv-u)
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
lubie zespol Kat przeraza mnie czasem wokal romka a muzyczke fajna graja, kwasozlopow, tsa czy turbo, wiec lubie i Polski ktory jest bardzo dobry i zagraniczny
 

reyner

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Lbn
Jeśli polski metal, to BM. Na pierwszym miejscu zdecydowanie Mgła, dalej Furia (polecam Martwą Polską Jesień), Infernal War, Iperyt, Witchmaster, Graveland, Krzyk, Szron, Besatt. Thunderbolt i wiele innych. Polskie podziemie daje radę.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Podałeś same polskie niszczyciele jeśli chodzi o BM, ale to prawda, że nie mamy się czego wstydzić w tym gatunku, mamy conajmniej 8 świetnych zespołów...

W kwesti deathu też nie możemy narzekać.
 

reyner

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Lbn
W melodeath praktycznie się nie liczymy, tutaj Finowie i Szwedzi wymiatają(?). Jeśli chodzi o brutal to jest całkiem nieźle, ale z Deicide, Cannibal Corpse, Bloodbath, Grave czy Bolt Thrower rzadko która polska kapela może się mierzyć.
 

restyle.pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Siedlce
To ja pojade troche autoreklamą i polece zespół VANITY taki progresywny metal z polskiego podwórka.
Demko nienajlepszej jakości, ale i tak jest nieźle.
Chłopaki grają na ProgPower Europe 2009 w pazdzieniku w Holandii.
Mysle ze warto zwrocic uwage.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Ja juz pisalem o tej kapeli w poprzednim moim poscie ale napisze jeszcze raz bo kapela godna uwagi a chodzi tu o BLACK RIVER.
Jest to wlasciwie projekt grupki polskich muzykow z czolowych kapel metalowych. Na wokalu mozna uslyszec wokaliste Rootwater (ktory tez polecam btw.)
bardzo dobra muzyka, takie polaczenie stoner metalu z hard rockiem z lekkimi elementami thrashu
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja jeszcze mogę dodać oprócz ciekawego Black River, Rootwater, Hermh...
 
Do góry