OOBE

E

Ethorious

Guest
takich portali jak ten przeczytalem wiele... tylko ze to tak naprawde wielkie G****O ... oobe trzeba przezyc (przezylem) zeby wiedziec jak to jest cool ;>

heh trzeba wiedzieć... najpierw trzeba sie dobrze do tego przygotowac psychicznie bo OOBE to nie jest ot taka sobie zabawa...
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
heh trzeba wiedzieć... najpierw trzeba sie dobrze do tego przygotowac psychicznie bo OOBE to nie jest ot taka sobie zabawa...

ale zbyt smiertelnie powaznie tez nie mozna podchodzic bo sie nie uda. oobe to naturalny stan mozgu jak sen tylko inny. wszystko to jest naturalne tylko na drodze naszej "super ewolucji" przestalismy to wykorzystywac i dla niektorych to poprostu nowosc :>. Ale racja OOBE to nie zabawa, zmienia swiatopoglad ... moj zmienił się o 180 stopni
 

Ich

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2005
Posty
293
Punkty reakcji
0
ja nie mam zadnych dosiwdczen z oobe.... :p
nawet nie wiem jak by do tego dojsc
 
E

Ethorious

Guest
ja nie mam zadnych dosiwdczen z oobe.... :p
nawet nie wiem jak by do tego dojsc

to dlatego tych ktorych to ciekawi zapraszam do servisu i chcieli by dowiedzieć sie czegos wiecej zapraszam do servisu.
P.S - Wesolych swiat dla wszystkich.
 

Teeta

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
41
OOBE nie próbowałam i nie zamierzam próbować (właśnie słyszałam, że to jest niebezpieczne i można nie wrócić), a co do LD -
miałam kilka razy świadomy sen. żałuję, że w pełni nie skorzystałam z tego, ale latałam :D
interesowałam się tym tematem parę lat temu. był dziennik snów oraz metoda polegająca, na powtarzaniu "jestem we śnie" z wyciągniętymi przed siebie dłońmi.
tej metody nigdy nie udało mi się wciągnąć do snu, ale nauczyłam się rozpoznawać sytuację absurdalne (podawany często przykład i ciekawostka: we śnie jak się czyta gazetę, odwróci głowę i jeszcze raz na to się spojrzy to będzie co innego) takie jak pani nauczycielka goni mnie z siekierą po domu/szkole, to czasami orientuję się, że "jest coś nie tak" :lol: i wtedy można się bawić ;]

OOBE
edit. pytanie do doświadczonych. jak wyglądał Wasz pierwszy raz? co robiliście? było cool - to wiem, ale jakieś konkrety...
 

Szafek7

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lędziny
wczoraj trafiłem na to forum i bardzo mi sie spodobał ten cały LD całą noc o tym czytałem i mam pare pytań: czym się różni OOBE od LD, czy w świadomym śnie widzimy inne osoby, możemy je odwiedzać, czy po przebudzemiu pamietamy to wszystko czy zostaje wymazane ?
 

holi

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2005
Posty
288
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z Batona Krymskiego
ale zbyt smiertelnie powaznie tez nie mozna podchodzic bo sie nie uda. oobe to naturalny stan mozgu jak sen tylko inny. wszystko to jest naturalne tylko na drodze naszej "super ewolucji" przestalismy to wykorzystywac i dla niektorych to poprostu nowosc :>. Ale racja OOBE to nie zabawa, zmienia swiatopoglad ... moj zmienił się o 180 stopni

ja oobe nie przeżyłem a już zmienił mi się światopogląd, jak czytam same takie mędrkowate posty powyższego autora to żygać mi się chce, trzeba być geniuszem albo debilem, żeby się tak wymądrzać, o to pierwsze nikogo tutaj nie podejrzewam
 

daffidooo

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Podhaleee
OOBE ma bardzo silne podłoże psychiczne, nie polecam tego jeśli ktoś ma w danej chwili trudne problemy rodzinne, społeczne itp. Ethorious ma racje nie zaczynajmy swoich doświadczeń z ezoteryką od OOBE, wpierw zacznijmy lepiej od medytacji, spróbujmy się pojednać z naszym psychiką.Przygotujmy sobie mocne podłoże do OOBE, i innych eksperymentów ezoterycznych.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ja oobe nie przeżyłem a już zmienił mi się światopogląd, jak czytam same takie mędrkowate posty powyższego autora to żygać mi się chce, trzeba być geniuszem albo debilem, żeby się tak wymądrzać, o to pierwsze nikogo tutaj nie podejrzewam

ziombel bo wy z oobe robicie magie... g***o prawda... to jest normalne... dla mnie to jest naturalny stan tak jak LD, zwykly sen czy stan przebudzenia... poswięciłem temu nie jedną noc takze stfu. polecam gw.7d.pl i traktat o projekcji roberta bruce'a ...
 

tygrys-ka:)

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
31
wczoraj trafiłem na to forum i bardzo mi sie spodobał ten cały LD całą noc o tym czytałem i mam pare pytań: czym się różni OOBE od LD, czy w świadomym śnie widzimy inne osoby, możemy je odwiedzać, czy po przebudzemiu pamietamy to wszystko czy zostaje wymazane ?
LD to jest że se śpisz, jakiś tam sen masz, i w tym śnie sobie myślisz 'przecież ja śnię' i zaczynasz robić co chcesz :sexy: A OOBE czym się od tego różni? Nie wiem... :mruga:

Kiedyś próbowałam OOBE..... nie wyszło.. :( LD mam dosyć często.
 
E

Ethorious

Guest
Mimo ogólnej nazwy (doświadczenie poza ciałem), skrótem OOBE nazywane są podróże odbywające się najbliżej świata fizycznego. Błędem jest rozumienie tego, jako podróży „w świecie fizycznym”. Cały czas jesteśmy na granicy świata fizycznego i astralnego. Jest to płynna granica i im dalej się przeniesiemy w głąb astrala, tym mniej obiektywne będą nasze obserwacje świata fizycznego. Niestety, ale przeciętnym ludziom trudno jest utrzymać się na granicy światów i OOBE szybko nieświadomie przechodzi w projekcję astralną.


OOBE jest "prawdziwe"
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ethorious... widocznie inaczej tlumaczymy to zjawisko. mimo ze mnie wysmialiscie szanuje twoje zdanie... klocenie sie na ten temat jest tak jak kłotnia ateistów z wierzącymi... nigdy nie dojdziemy do ładu. nie na tym poziomie rozwoju techniki, bo jak narazie nie wynaleziono przyrządu badającego oobe. (nie czlowieka przezywajacego ten stan tylko samego oobe)
 

Krzych_88

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
tak czytam te wasze posty i jestem zainteresowany LD i mam dwa pytania czy można cos takiego mieć że zobaczymy ducha a drugie moje pytanie to czy jak złapiemy jakiegoś doła w LD to niezostanie nam nic w psychice i czy nic się niestanie??
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czy jak cos ci sie sni to zawsze sie to przenosi na reala? ale jak w LD mozna złapac doła... przeciez tam jestes panem i wladcą... jesteś bogiem otaczającego cie swiata... mowisz przechodniowi zeby klaskał uszami a on ma klaskać (tylko ... to jest jak matrix... musisz zrozumieć ze otaczającego swiata cie nie ma i to tylko twoja wyobraźnia)
 

Krzych_88

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
nigdy tego niedoznałem tak tylko się zapytałem bo zainteresowałem sie tym a z tym dołem to chodzi mi to że np. przypomnisz sobie coś strasznego np wypadek albo śmierć bliskiej osoby
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm ... wiesz wtedy sterujesz podswiadomoscią... mysle ze to zalezy od twojej woli... ale niewiem, nigdy nie zastanawialem sie nad tym. ja w LD zawsze sie bawiłem na całego. pierwsze narkotyki zażylem w LD (w realu nigdy nie brałem). wiem ze nie moglem miec identycznych objawow bo nigdy tego nie doswiadczylem naprawde wiec moj mozg nie mogl wytworzyc tego stanu. ale wystarczylby raz by moc ten stan odtwarzac w snie nieskonczenie wiele. ogolnie LD to zabawa... oobe to juz powazniejsza sprawa, aczkolwiek ja przezylem to raz i nie bylo jakos tak wystrzałowo.
 

Szafek7

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lędziny
znalazłem na necie książki Monroe`a "Dalekie podróże" "Najdalsza podróż" i "Podróże poza ciałem" chętnym moge przesłać :)
 

Krzych_88

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
czyli w ld niepowininienem mieć żadnych złych doświadczeń i nie ma to żadnych skutków ubocznych? bo czasem jest coś takiego że kładziesz się spać a po głowie przelatują cię jakieś złe myśli, myslisz o żeczach przyjemnych a nachodzą koszmary, a w oobe to jak coś nam żle pujdzie to możemy miec pużniej blizne na całe życie?? (niezamierzam doświadczyc oobe tylko pytam się z ciekawości)
 
Do góry